Mirena a vedlejší účinky

95
16.9.11 22:17

MIRENA: jsem zmatena

Jsem objednana na zavedeni Mireny. Jiz jsem si ji i koupila a nyni se docitam o spouste vedlejsich ucinku, ktere mi nebyly sdeleny lekarem. Moje lekarka tvrdila, ze hormon v Mirene je POUZE lokalni a ne systemicky. Plne kojim dvoumesicni miminko, a Levonorgestrel se dostane v malem mnozstvi i do mleka. vAZNE PREMYSLIM, ZE JSEM UDELALA VELIKOU CHYBU. Bohuzel lekarna samosrejme uz nevezme Mirenu zpet, cili vyhozene penize.
Prosim napiste sve zkusenosti s Mirenou a vedlejsimi ucinky, jako: akne, zmeny nalad, tloustnuti atd. Budu vdecna. Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4686
16.9.11 22:22
marjanka1 píše:
Jsem objednana na zavedeni Mireny. Jiz jsem si ji i koupila a nyni se docitam o spouste vedlejsich ucinku, ktere mi nebyly sdeleny lekarem. Moje lekarka tvrdila, ze hormon v Mirene je POUZE lokalni a ne systemicky. Plne kojim dvoumesicni miminko, a Levonorgestrel se dostane v malem mnozstvi i do mleka. vAZNE PREMYSLIM, ZE JSEM UDELALA VELIKOU CHYBU. Bohuzel lekarna samosrejme uz nevezme Mirenu zpet, cili vyhozene penize.
Prosim napiste sve zkusenosti s Mirenou a vedlejsimi ucinky, jako: akne, zmeny nalad, tloustnuti atd. Budu vdecna. Diky

mirenu jsem si nechala dát 6 týdnů po porodu druhého dítěte, v té době jsem kojila, nikdo mě na žádná rizika v souvislosti s kojením neupozornil, spíše naopak.. :think:
jinak ano, od té doby jsem přestala po porodu hubnout, ale spíš to přisuzuji mé žravosti…psychické problémy taky mám, ale tam to pramení zas z mého partnerského vztahu, takže na mirenu tyhle dvě věci házet nemohu…i když, co já vlastně vím :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
16.9.11 22:37

Taky jsem si nechávala Mirenu zavést hned po 6 nedělí v době,kdy jsem plně kojila.. žádné vedlejší účinky jsem neměla :wink: já jsem s ní spokojená a rozhodně nelituju :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936
16.9.11 22:40

Ahoj, podle mě má Mirena stejné vedlejší účinky jako jiná hormonální antikoncepce, to znamená, že se u někoho může objevit tloustnutí, akné, nechuť k sexu, prostě to stejné, jako když bereš prášky - někomu to sedne, někomu ne :nevim: Co se týče toho, jestli se hormony dostanou no mléka, to nevím, konzultovala bych s gynekologem, pokud nevěříš svému gynekologovi, který Ti Mirenu doporučil, tak zkus nějakou poradnu na internetu, klidně napiš do několika a uvidíš, co Ti odborníci odpoví.
Já za sebe můžu říct, že u mě Mirena kolísání váhy ani akné ani náladovost nezpůsobila, naopak se cítím lépe, než při braní prášků :palec:
Podle mě je to takhle u většiny žen, jen prostě pár procentům tato antiko metoda nesedí a nechají si tělísko vyjmout, ale stejné je to i u prášků, náplastí, kondomů … prostě každému vyhovuje něco jiného :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9079
16.9.11 23:01

O když bereš HA a kojíš, tak se Ti drobem dostane do MM a mimi to neuškodí. Je tojen nepatrné množství

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
16.9.11 23:20

Mirenu mi doktor doporucil hned po porodu, ale nejdrive chtel udelat stery takze nakonec jmsej i mela asi 6 mesicu po porodu.
Rikala jsem mu, ze kojim, ale rikal, ze to vubec nevadi a toho hormonu je tam opravdu jen malinko. Mela jsem trombozu tkaze klasickou HA nesmim a tuto mi doporucil i muj angiolog.
Zadne vedlejsi ucinky nepozoruji. Jen asi prvnich 14 dni jsem mela pocit, ze ji porad „citim“, ale bylo to spis psychicke. Ted jsme spokojena. Vlastne ani nemam MS jen cas od casu trochu spinim, ale kolikrat ani nepotrebuji slipovku takze naprosta spokojenost :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
522
17.9.11 07:41

Ahoj, jsem teď 32tt a nedávno jsem se bavila se známým (gynekologem), že bych si nechala Mirenu zavést po šestinedělí, říkal že je to kvalitní tělísko a že by rozhodně nešel do prášků; navíc těch hormonů je tam strašně malá hladina (zabraňují růstu děložní sliznice)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
985
26.12.11 08:27

Ahoj holky, tak bohužel patřím k těm, které za rok po zavední mireny zhubly 10kg :( A zrovna při mé výšce a váze to je až moc :(. Co Vám na to řekl gynekolog? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ELT
22
15.1.12 14:01

ahoj, mirenu mám od skončení še
stinedělí, zavedení vůbec nebolelo, bez špinění a menses za mě super :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mmonica
15.1.12 14:09

jo taky mi doktor vykladal jak je to fajn a jenom s mistnim ucinkem
nechala jsem si zavest normalni bez hormonu,
a tvrdit,ze hormony v mleku nevadi bych se meodvazila,bohuzel uz jsou vsude kolem nas i ve vode a deti s ruznymi syndromy se rodi cim dal vice :(
nechapu jak si nekdo muze myslet,ze podavat telu,kor detskemu hormony je neskodne,
misto lekarum,ver pribal. informacim,nejsou tam jen tak,ale proto,kdyz se nekdo s vyrobcem bude chtit soudit ,aby na nej nemohl

• Nahlásit
  • Citovat
vrtulka32
8.1.13 20:07

mirena

Holky zajímalo by mě po jaké době vám zmizel menzes? mam mirenu zavedenou necelý měsíc…

• Nahlásit
  • Citovat
45
8.1.13 20:16
@vrtulka32 píše:
Holky zajímalo by mě po jaké době vám zmizel menzes? mam mirenu zavedenou necelý měsíc…

Mám mirenu po ti nedělí, první půl rok jsem měla smíšený pocity. nepravidelně jsem špinila a docela mě to štvalo. Po cca 6 m super ani jedniu jsem neměla menzes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
olivia 2
16.1.13 15:35

mirena-migrény, psychika

Pěkný den. Prosím o Vaše názory a zkušenosti, co se týče Mireny a doby po uklidnění organismu po jejím zavedení. Mám ji doporučenou neuroložkou, která mě léčí dlouhotrvající migrénu. Můj problém je v tom, že tuto bolest hlavy mám téměř 4× týdně nebo rovnou celý týden v kuse a je způsobována psychickými problémy, které mě provází v této síle druhým rokem. Migrénu ale mám od svého 20 roku a vždycky provázela i celou mou menstruaci a vždy byla buď po psychickém nebo i fyzickém vyčerpání. Provází mě už více jak 20 let a teď, kdy se mi všechno zhoršilo mi tuto antikoncepci doporučil i gynekolog a samozřejmě i psychiatrička. Na 5 let, mě to přijde na 5000 a vydrží až 8let a může mi vydržet působit až do přechodu. Ale jsou to pro mě velké peníze a proto nevím. Děkuji za každou radu nebo jen zkušenost. Každá jsme jiná, ale přesto…

• Nahlásit
  • Citovat
1
18.2.13 15:37

Mirena

Ahoj, mužu napsat, jen jedno…vřele doporučuji, je to nejlepší antikoncepce na trhu u Nás, ale i ve světě. Já osobně jí mám, už po třetí, tudíž 15let. Je to naprostá pohoda, bez žádných vedlejších účinků!!! Menstruace, je jen v podobě slabého zašpinění jednou za dva, až tři měsíce, jen to chce čas, než sama téměř vymizí. Její zavedení, není nic, co by se nedalo vydržet, nic hrozného, jen lehce nepříjemné. Stojí to ale za to i za ty peníze - pořizovací cena, je sice okolo 6.000.- ale když si pronásobíte, kolik zaplatíte, za polikání tabletek…jste na daleko větší částce. A to nepočítám ten komfort a bezstarostnost..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jarjarka
30.3.13 11:59

dotaz

Ahoj mam dotaz mirenu mam druhym rokem a sice je super rychle si telo zvyklo(par mesicu) ale ted si uvedomuji ze za tu dobu co ho mam jsem pribrala 10kg a nejdou dolu dietolozka mi rekla ze by to mohlo byt i teliskem mate nekdo takve zkusenosti???ci co byste mi doporucily??

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama