Místo mateřské nemocenská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MarketaC4
Kecalka 178 příspěvků 16.06.19 16:56
Místo mateřské nemocenská

Dokázala byste mi některá poradit? Už se v tom ztrácím. Zítra jdu na OSSZ se samozřejmě informovat, ale znáte úředníky ????
Momentálně mám nastupovat na MD (nástup 29.6), ale od ledna jsem na neschopence. Po nástupu na neschopenku mi ukončili pracovní poměr ve zkušební době začátkem února, měla bych se tedy vejít do ochranné 180 denní lhůty pro uznání PPM, ale… dále jsem se dočetla, že ochranná lhůta se krátí tím, jak dlouho jste byli v posledním zaměstnání - u mě tedy na nějakých 60dní - takže zřejmě i přesto že mám odpracováno nějakých 6 let tak nárok na PPM nemám?
Pokud mi PPM neuznají, tak je prý ze zákona nárok na pobírání nemocenské po porodu?

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66886 příspěvků 16.06.19 17:03

@MarketaC4 To záleží na tom, kdy jsi otěhotněla a cos dělal před touhle poslední prací?

MarketaC4
Kecalka 178 příspěvků 16.06.19 17:06

@j.a.n.i1
Předpokládaný měsíc otěhotnění je listopad a před poslední prací jsem normálně pracovala - přešla jsem plynule z jiného zaměstnání.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66886 příspěvků 16.06.19 17:09

@MarketaC4 Tak pokud si byla prokazatelně těhotná už v tom předchozím zaměstnání, tak máš ochrannou lhůtu celých těch 180 dní.

histep
Kelišová 5108 příspěvků 16.06.19 17:41
@j.a.n.i1 píše:
@MarketaC4 Tak pokud si byla prokazatelně těhotná už v tom předchozím zaměstnání, tak máš ochrannou lhůtu celých těch 180 dní.

@MarketaC4
Pokud to predchozi zamestnani trvalo minimalne 120 dni. Pokud trvalo mene, tak je OL soucet dni trvani tech dvou zamestnani, ktere jsi ukoncovala jiz v tehotenstvi.

Váš příspěvek
Reklama