Mít 4. dítě?

Anonymní
11.4.21 20:04

Mít 4. dítě?

Chtěla bych se zeptat, jaké je to se 4.dětmi???
Máme 3 (11,7,3 roky ),manžel přišel s tím, že by chtěl 4. Můžete mi říct vaše zkušenosti, pocity? Jak to mezi dětmi funguje? Nebo jsou prostě 4 už moc?
( Věk máme OK, dům velký, peníze v pohodě). Jde mi spíš o takový celkový pohled… Sama někde v sobě cítím, že bych i chtěla, na druhou stranu si říkám, že je čas už i na jiné věci ( práce, zábava, atd…)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63619
11.4.21 20:08

Je čas na vše, když chceš. Rozpětí máš dost velké, já mám 14,9,6 let a 5 měsíců a jde to. Jen je třeba mít velké auto, nebo 2 auta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
11.4.21 20:12

Já miminko nemám, takže do toho asi nemám co mluvit. Ale pokud sama cítíš že to zvládneš a chceš…Partner taky, plus nemáte nouzi ohledně financí, tak proč ne. Mít velkou rodinu je krásný, dle mého. Záleží na tobě, zda se chceš už trochu realizovat více jiným směrem než jen jako maminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1455
11.4.21 20:30

Zalezi jak se citis a kolik vam je. Znam rodinu se 4 detma a starsi deti dost trpi, ze vse se toci kolem mimina a jsou dost omezeny aktivitama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 20:32

@martina.se a není to doma blázinec??? :D jde to všechno zvládnout? I když ono 3,nebo 4 už asi není takový rozdíl :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
34235
11.4.21 20:32

Ty musíš vědět, jak to vnitřně cítíš. Velká rodina je fajn, ale musí na ni být nastavena osobnost nejlépe obou rodičů. Není to pro každého. Nesmíš mít pocit že Ti někde něco uniká-práce, zábava. Děti z velkých rodin mezi sebou mívají hezké vztahy. Jsou v určitých aspektech specifické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34235
11.4.21 20:36
@migmina píše:
Zalezi jak se citis a kolik vam je. Znam rodinu se 4 detma a starsi deti dost trpi, ze vse se toci kolem mimina a jsou dost omezeny aktivitama

Toto u nás nikdy nebylo. Všechny starší děti mají své zájmy. Sport, hudební nástroj, divadlo. Jedno dítě dělá sport už na dobré úrovni, mezinárodní turnaje, druhé je ve sportovní třídě. A radost ze sportu bych s nimi sdílet nikdy nemohla, ani kdyby byly dvě, protože k vůli zdravotnímu stavu jsem značně omezena. Navíc zakladatelka má dost velké rozestupy mezi dětmi a dětem může aktivity zajistit i tatínek 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63619
11.4.21 20:38
@Anonymní píše:
@martina.se a není to doma blázinec??? :D jde to všechno zvládnout? I když ono 3,nebo 4 už asi není takový rozdíl :lol: :lol: :lol:

Jasne, že je někdy cvokhaus, mít doma 3 deti na online výuce a do toho týdenní mimčo bylo šílené.. Ale.. Včera úplně skvělý den, byli jsme na výletě, pak makali společně na zahradě, večer první letošní grilovacka, děcka spokojený, prostě paráda. Uvažujeme ještě o jednom prckovi, až bude nejmladší větší. Nejstarší jde na střední, tak to pak bude taky jiné - bude na intru atd.. Ale jak jsou peníze a zázemí, tak je to pohoda. Ono uživit stádo kobylek není úplně lehké, např :mrgreen: :lol: vařím každý den, 3× v týdnu peču, nákupy jsou fakt Mega.. Ale neměnila bych. I když jsou dny, kdy padám na hubu, pac do toho ještě pracuji a doděláváme dům, navíc máme velkou zahradu a sad, mě baví pěstovat, takže jo.. Asi cvokhaus :mrgreen: :lol: občas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25151
11.4.21 20:48

Já myslím, že čím víc dětí, tím spíš se zabaví mezi sebou. Připravila bych se na blbý poznámky a pohledy. Švagrovci maj 4 kluky a teda občas je to z mýho pohledu dvojmatky mazec, ale na druhou stranu já jedu jinou výchovu, než oni a to co jim projde by jim u nás neprošlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9020
11.4.21 21:38
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat, jaké je to se 4.dětmi???
Máme 3 (11,7,3 roky ),manžel přišel s tím, že by chtěl 4. Můžete mi říct vaše zkušenosti, pocity? Jak to mezi dětmi funguje? Nebo jsou prostě 4 už moc?
( Věk máme OK, dům velký, peníze v pohodě). Jde mi spíš o takový celkový pohled… Sama někde v sobě cítím, že bych i chtěla, na druhou stranu si říkám, že je čas už i na jiné věci ( práce, zábava, atd…)

Mám 2,představa čtyř mě úplně děsí 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12756
11.4.21 21:43

Mam tri, predstava 4. me nikdy nedesila, ale nemame uz vek a dlouho jsem studovala, tak jsem to chtela zurocit i jinak, nez ze detem mohu rici kazdy spek z oboru :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53452
11.4.21 21:51

Dva máš dost odrostlé a jsou věkově k sobě. Mi by tam to čtvrté k tomu 3r. pasovalo, ať má k sobě někoho.
Pokud máte slušně bydlení, děti nebudou nijak strádat, tak proč ne? :nevim:
Máme tři děti, ale jsou to schodečky po sobě, plus máme dva domácí kocoury. Je plánované štěně skoro medvěda :mrgreen:. Jen se díky covid situaci o pár měsíců odsunulo. To stačí. My jsme kompletní rodina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
11.4.21 22:10

Oba chcete, jste zajištěný tak šup do toho. Mateřství a rodina to je přece krásné věc :kytka: :kytka: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat