Můžeme mít s naším rozpočtem druhé dítě?

Anonymní
12.7.15 14:09

Mit druhe dite?

Zdravim, rada bych poprosila o radu. Mame 20 mesicniho prcka a uvazujeme o druhem diteti. Puvodni plan byl, ze po RD nastoupim na rok az dva do prace a druhe dite bychom meli az potom, zejmena kvuli financim. Mame nejakou financni rezervu (neni prilis velka, ale zvladame mesicne odkladat alespon neco), nicmene i s timto setrenim da se rict jedeme od vyplaty k vyplate. Bydleni mame zajisteno, platime pouze inkaso 5000 a pujcku 3500. Telefony + internet, dalsi naklady jako sporeni jsou cca 4500. Prijem domacnosti se pohybuje mezi 26 - 32 tisici mesicne. Otazka je, zda byste v teto situaci sli do druheho ditete? Jeste doplnim, ze ja otehotnela jeste na VS a tudiz jsem nezamestnana, jen obcas supluji na mistni skole. Predpokladam, ze se sestiletou dirou v zivotopise by byl problem sehnat praci uz. Otazka teda zni - sehnat radeji praci nebo mit druhe dite, at to je pri jednom? Dekuji za zkusenosti a nazory.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1482
12.7.15 14:11

Osobně bych ještě počkala, můj názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
12.7.15 14:13

JSem na tom hooodně podobně a jdu do druhého…i když dcera je tedy starší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1767
12.7.15 14:15

Mně to nepřijde málo… :think: I když příjmy ani výdaje nepočítám, asi nejsem talent.
O životopis bych se nebála, pokud nemáš praxi, bude jim jedno, jestli jsi doma tři nebo šest let. Spíš je bude zajímat, zda dítě/děti má kdo hlídat… Anebo si založíš živnost jako se chystám já :mrgreen:. Já jsem právě teď nezaměstnaná s šestiletou RD.

EDIT: Záleží taky, jaké máte další výdaje, jídlo, benzín, to je dost různé. A jaký si chcete udržet standard.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
12.7.15 14:18

Myslim, ze u vas jde zvladnout dve deti, pokud je takhle blizko sebe chcete. ale zalezi na spouste veci - kolik vam obema je, zda bys praci ted nasla snadno, jak jistou praci ma partner atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6726
12.7.15 14:19

Sla bych do druhého :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.7.15 14:21

@Ali-Ali tak mne je 27, partnerovi 36, on ma praci jistou, otazka jak s tou praci, mam vystudovane ucitelstvi Aj a dejepisu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1767
12.7.15 14:22
@Anonymní píše:
@Ali-Ali tak mne je 27, partnerovi 36, on ma praci jistou, otazka jak s tou praci, mam vystudovane ucitelstvi Aj a dejepisu. :nevim:

A co potom učit soukromě?

Finančně to vypadá zvladatelně, záleží na spoustě věcí, kojení/nekojení, pohlaví mimi atd. Moje zkušenost je, že jediné výdaje navíc za druhé dítě do tří let (stejného pohlaví) jsou jídlo a trochu té drogerie, dudlíky :mrgreen: a autosedačka. Do tří let jsou často vstupy a někde i pobyty zadarmo, takže další výdaje jsou minimální. No a potom až nastoupí školka, nová postel atd., tak už budeš pracovat.

Příspěvek upraven 12.07.15 v 14:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.7.15 14:24

@ireeenka to by slo, otazka je, jaky bude zajem, nyni mam pouze par hodin mesicne s dospelaky a na uziveni to neni :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
11133
12.7.15 14:24
@Anonymní píše:
@Ali-Ali tak mne je 27, partnerovi 36, on ma praci jistou, otazka jak s tou praci, mam vystudovane ucitelstvi Aj a dejepisu. :nevim:

mi prijde, ze u vas nejsou zadne zasadni proti ani na jednu stranu. takze asi jde o to, co se vam vic libi jako plan. nekdo ma deti radeji brzo za sebou, at to ma „z krku“, nekdo radeji v klidku a pohode s vetsim rozdilem.

a jeste jeden faktor, kdybys ted chtela po RD do prace, mas pro prcka jistou skolku nebo hlidani?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1767
12.7.15 14:28
@Anonymní píše:
@ireeenka to by slo, otazka je, jaky bude zajem, nyni mam pouze par hodin mesicne s dospelaky a na uziveni to neni :nevim:

Teď to bereš jako přilepšení, ale pokud by ses tím chtěla živit, určitě by ses tomu víc věnovala, nastudovala nějaké podnikatelské strategie, jak najít zákazníky, čím je nalákat, nějak se odlišit…zájemců je dost, jen musejí chtít zrovna k tobě ;) Je dost důležité, kde bydlíš, jestli aspoň ve městě, kde je dost potencionálních zákazníků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.7.15 14:33

@Ali-Ali skolku i hlidani mam zajistene, bydlime na vesnici, kde skolka nema problem s kapacitou, jedna hlidaci babicka bydli par minut od nas, partner pracuje na smeny denni/nocni, takze cast bezneho pracovniho tydne je doma.
@ireeenka jak pisu vyse, bydlime prave na vesnici, kde je tech zakazniku mene, jinak bycj samozrejme brala vic hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
854
12.7.15 15:07

Počkala bych

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8598
12.7.15 15:39

@ireeenka jak ovlivnuje pohlaví mimi to, jestli mají mít druhé? Jako že kdyby bylo stejné, že se ušetří za oblečení?
Když se ptáš tak si nejsi jistá, možná ani jistá, jestli ho vůbec chceš a tím pádem čekej. Pracuj, zvětí se ti sebevědomí, budeš se cítit líp a druhátko si víc užiješ. Kdybyste měli fin. problémy, mpohla bys to vyčítat nevědomky třeba dítěti a to by nebylo dobré :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
12.7.15 16:20
@Anonymní píše:
Zdravim, rada bych poprosila o radu. Mame 20 mesicniho prcka a uvazujeme o druhem diteti. Puvodni plan byl, ze po RD nastoupim na rok az dva do prace a druhe dite bychom meli az potom, zejmena kvuli financim. Mame nejakou financni rezervu (neni prilis velka, ale zvladame mesicne odkladat alespon neco), nicmene i s timto setrenim da se rict jedeme od vyplaty k vyplate. Bydleni mame zajisteno, platime pouze inkaso 5000 a pujcku 3500. Telefony + internet, dalsi naklady jako sporeni jsou cca 4500. Prijem domacnosti se pohybuje mezi 26 - 32 tisici mesicne. Otazka je, zda byste v teto situaci sli do druheho ditete? Jeste doplnim, ze ja otehotnela jeste na VS a tudiz jsem nezamestnana, jen obcas supluji na mistni skole. Predpokladam, ze se sestiletou dirou v zivotopise by byl problem sehnat praci uz. Otazka teda zni - sehnat radeji praci nebo mit druhe dite, at to je pri jednom? Dekuji za zkusenosti a nazory.

Tohle musite nejlip vedet vy co chcete, jak zijete. Jestli vystacite, nebo chcete usetrit a mit se pak trochu lepe atd. atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama