Mizerný spánek batole 20mesicu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
60
3.1.22 07:01

Mizerný spánek batole 20mesicu

Zdravím,

Obracím se s prosbou o radu zkušených maminek. Mám 20m syna, kojený (nyní hlavně v noci), dudlík odmítal už od malá. Vždycky to byl špatný spáč, přes den většinou jen 30minut (2-3× v prvním roce života), pak pozvolna přešel v jednu půlhodinu, někdy natáhne na hodinu.

Nedokázal přejít z jednoho spánkového cyklu do druhého, někdy pomohlo dokojit a zas zabral…

Poslední půlrok je extra krutý v noci, střídají se horší a lepší spánky - když dobrý, vzbudí se asi 2×, ale to je málokdy. Poslední týden jedeme vstávání asi 6×? S tím, že ho pak několik minut musíme tulit, nebo já přímo kojit, aby usnul. Budí se s řevem. Usíná pro kojení nebo přítulení v naší posteli, v noci ho bereme k sobě když se budí, ale spí mizerně i s námi.

Ve svém pokojíčku spal asi 3× ve větší posteli, ale za pár hodin přišel s brekem k nám. Trochu se uklidňujeme tím, že to jsou asi zuby/zážitky/růstové bolesti, ale už mi to moc normální nepřipadá, když je to fakt pořád.

Měl to někdo podobně? Co zabralo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11665
3.1.22 07:11

Měli a nezabralo nic. Nespavec od narození. Jsou mu 4 a budí se v noci pořád. Když je dobrá noc, tak jen jednou. Když špatná, běžím tam třeba 3- 5× a musím počkat, než usne.. A ráno vstávám do práce. Takhle brzy to fakt můžou být zuby, vývoj nervové soustavy a cokoliv jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1682
3.1.22 07:15

Mela jsem to tak se 3 detmi, vzdy jsem musela dokojit. Ale to buzeni 6× za noc uz byla krasa, driv to byvalo mnohem horsi. A pres den nespaly od cca 1,5 roku vubec. Pomohlo poridit dalsi dite :mrgreen: Proste az s narozenim dalsiho zacaly spat celou noc. Druha dcera teda zacala spat celou noc uz v 15 mesicich, protoze to se narodila treti. Ctvrta ted ma 10 mesicu a s ni je to pohodicka, zatim se budi 4× za noc a pres den spi 2×, ale treba hodku i dele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
3.1.22 07:24

Právě první půlrok byla naprostá pohoda, pak to začlo se zoubky. Ale vlastně od 6 měsíců do roku jakž takž, párkrát za noc vzhůru, nic dramatického (do roku mu vylezlo asi 8 zubů).

Od roku do 20m teď fakt šílenost, no. Připadá nám divný, že by to byly fakt pořád zuby, to přece není možný :D musel by jich mít v té puse už aspoň 50.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16785
3.1.22 10:36

Kde spal do toho roku, v postylce?

Zkusila bych ho davat spat rovnou k vam do postele, aby „nemel duvod se vzbudit“. Pri prvnim zabreceni hned prso, aby se nestihl vzbudit, po napiti a usnuti opatrne odpojit.
Tohle by neslo…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1682
3.1.22 10:51

Tak treba nase 10mesicni uz dlouho nesnese postylku. A taky by ji dokazala prelezt a spadnout. Takze ji uspavam kojenim v loznici (kde spi vsechny 4 deti) na posteli, povedlo postele je na zemi matrace. Po uspani vsech deti jdu k manzelovi do pokoje. Po prvnim probuzeni male se presouvam k ni, ukojim a zustavam s ni az do rana, kdy mi zvoni budik kvuli nejstarsi do skoly. Mala se jeste behem noci parkrat vzbudi, kojim ji vleze, takze u toho klidne muzu spat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
3.1.22 11:11

Nene, od narození se vždycky uspal kojením (buď v náruči, nebo na posteli), poté jsem ho položila do postýlky, kde spal různě dlouho. Od prvního/druhého probuzení většinou dokojím a spí už s námi, ale nevede to vůbec k lepšímu spaní, naopak. Budí se hodně často, 10 minut pije, vytuhne, za půl hodiny zase vzhůru.

Kojení sice pomůže na chvilku malého uklimbat, ale my kvůli tomu spát nemůžeme, syn mezi námi cestuje, pobrekává. Je velmi kontaktní, což máme moc rádi, ale ráno jsme všichni tři jak zombie. Člověk by řekl, že když spí mezi námi, bude to lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2375
3.1.22 13:35

@puuuuf Zkus knížku Klidné spaní a ukládání, třeba tě tam některé tipy inspirují, vyzkoušíš to a pomůže to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
569
3.1.22 17:23

Nám pomohly Krizové kapky pro děti - jsou to Bachovky. Pomohly právě na to časté buzení způsobené nejspíš těmi novými vjemy a zážitky. Trochu to pomáhá i na zuby, ale jen na mírné obtíže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16785
3.1.22 18:20
@puuuuf píše:
Nene, od narození se vždycky uspal kojením (buď v náruči, nebo na posteli), poté jsem ho položila do postýlky, kde spal různě dlouho. Od prvního/druhého probuzení většinou dokojím a spí už s námi, ale nevede to vůbec k lepšímu spaní, naopak. Budí se hodně často, 10 minut pije, vytuhne, za půl hodiny zase vzhůru.Kojení sice pomůže na chvilku malého uklimbat, ale my kvůli tomu spát nemůžeme, syn mezi námi cestuje, pobrekává. Je velmi kontaktní, což máme moc rádi, ale ráno jsme všichni tři jak zombie. Člověk by řekl, že když spí mezi námi, bude to lepší.

Hm, tak to bych uz mozna premyslela, jestli nezrusit nocni kojeni. Ale blbe se to dopredu odhaduje, jestli by to zabralo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
3.1.22 19:44

@Lucie_Sx Asi to tak dopadne, i když si to neumím představit vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16785
4.1.22 02:25
@puuuuf píše:
@Lucie_Sx Asi to tak dopadne, i když si to neumím představit vůbec.

Tak to nech jeste ulezet, nez budes fakt rozhodnuta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.1.22 09:06
@Janča6 píše:
Mela jsem to tak se 3 detmi, vzdy jsem musela dokojit. Ale to buzeni 6× za noc uz byla krasa, driv to byvalo mnohem horsi. A pres den nespaly od cca 1,5 roku vubec. Pomohlo poridit dalsi dite :mrgreen: Proste az s narozenim dalsiho zacaly spat celou noc. Druha dcera teda zacala spat celou noc uz v 15 mesicich, protoze to se narodila treti. Ctvrta ted ma 10 mesicu a s ni je to pohodicka, zatim se budi 4× za noc a pres den spi 2×, ale treba hodku i dele.

Probuh, jak funguješ, tolik let bez spánku?? Spíš přes den? Obdivuju…já mám mezi dětma takový rozdíl, abych aspoň rok spala normálně :)
Jinak zakladatelkou, u nás to trvalo cca do 2.5 let, pak se to výrazne zlepšilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1682
4.1.22 11:07
@CernaKocka PresCest píše:
Probuh, jak funguješ, tolik let bez spánku?? Spíš přes den? Obdivuju…já mám mezi dětma takový rozdíl, abych aspoň rok spala normálně :)
Jinak zakladatelkou, u nás to trvalo cca do 2.5 let, pak se to výrazne zlepšilo.

Kdyz to tak po sobe ctu, tak uz mi to pripada neuveritelne, ale fakt to tak bylo.

Pres 6 let jsem nespala ani 2 hodiny v kuse. Prvni dcera byla extremne narocna. V noci neusnula pred pulnoci, vetsinou usnula okolo 2., v 6 vstavala a mezi tim se nekolikrat budila na kojeni. Kdyz jsem nekdy naspala 4 hodiny za den (samozrejme ne v kuse), citila jsem se jako znovuzrozena. Kvuli brisku prvnich 6 mesicu provriskala 16 hodin denne. Pres den spala bud u prsa (zkousela jsem spat s ni, ale nikdy se mi nepodarilo usnout, ale aspon to byly chvile, kdyz jsem si vyridila maily nebo pustila film), nebo v jedoucim kocarku (nesmela jsem zastavit ani treba kvuli zavazani tkanicky) pote, co jsem ji 2 hodiny vozila, nez se uvriskala. Pak spala treba i 2 hodiny, ale fakt jsem nesmela zastavit. Nositko nesnasela, na brisko nic nepomahalo, az v 6 mesicich jsme to konecne vyresili a byl ze dne na den klid. Ale v noci se stejne casto budila na kojeni. Okolo 1 roku uz zacala usinat o pulnoci a spala treba do 7. Od 1,5 roku zcela odbourala denni spanek. Ten prvni pulrok jsem obcas usinala pri chuzi s kocarkem :( Manzel byval velmi dlouho v praci a nemame zadne hlidaci babicky, teticky.

Druha dcera byla taky narocnejsi nez vetsina deti kamaradek, ale oproti prvni byla zlata. Mezi nimi jsou presne 2 roky. S ni bych nekdy mohla spat pres den, ale kvuli prvorozene to neslo.

Treti dcera, o 15 mesicu mladsi nez druha, byla docela v pohode, ale opet jsem s ni nemohla spat pres den kvuli starsim. Druha i treti se budily mnohokrat za noc na kojeni. Ale to uz jsem mela naucene jen se k nim otocit, dat prso a spat dal.

Mezi treti a ctvrtou mame neco malo pres 3 roky. Ta je za odmenu. Usina okolo pulnoci, spi treba do 8, i kdyz ja musim v 7 vstavat s nejstarsi do skoly, ale jen ji pripravim svacinu, ona chodi do skoly sama. Nejmladsi se budi tak 4×. S ni se konecne vyspim. A dokonce nekdy pres den. Starsi uz jsou velmi samostatne a navic je manzel na homeoffice.

Jak jsem psala o tom, ze jsem u prvni nekdy usinala s kocarkem venku, tak to me preslo cca v jejich 6 mesicich. Proste jsem si zvykla. A to jsem predtim potrebovala spat 9 hodin denne. Vubec jsem nebyvala unavena. Ale projevilo se mi to na imunite. I obycejna viroza mi bezne trvala 5 tydnu. Az ted s nejmladsi, kdyz se konecne poradne vyspim, mam najednou imunitu uplne super.

Ted uz si neumim predstavit, mit zase miminko, jako byla nejstarsi. Ale tehdy mi bylo 30 let, ted uz je mi 37. Samozrejme zvladnu treba 4 dny za sebou spat 2 hodiny a jeste rozkouskovane, treba kvuli nemocem deti, a nebyt pres den unavena. Ale dlouhodobe uz bych to asi nedala.

Rikam si, ze nase deti vedely, komu se maji narodit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat