Mladí doktoři v porodnici

12
8.7.15 23:03

mladí doktoři

Ahoj,
za 3měsíce mě čeká druhý porod a chtěla jsem rodit v Ostravě Fifejdy. Byla jsem i na prohlídce a měla jsem z toho dobrý pocit, ale co mě trochu zarazilo, byla tabule s fotkama doktorů, polovina z nich byla hrozně mladá. U prvního porodu mě právě rodila taky dost mladá doktorka a málem jsem tu ani už nebyla, proto mám z toho takové obavy. Vím, že je to hlavně o lidech, ale praxe je praxe. Jaké máte zkušenosti s touto porodnicí vy?? Díky moc Iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6187
8.7.15 23:22

Já mám zase s mladými lékaři mnohem lepší zkušenosti než s těmi staršími. Ti sice mají praxi, ale nad hromadou věcí kolikrát jen mávnou rukou, ti mladí nic nechtějí podcenit. A třeba ani zas tak moc mladí nejsou, jak ti připadají ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
8.7.15 23:26

U prvniho porodu hodne mlada doktorka a bez sebemensiho problemu, naopak krome profi pristupu i vsticna k rodine, vse vysvetlila i jim atd. u druheho porodu - prijem velmi mlady doktor, hlavni rozhodnuti starsi (primar), vedeni porodu mlada doktorka, v kriticke chvili opet primar. a ten jediny me faaakt stval a jeste dnes, kdyz si na nej vzpomenu, tak bych ho nakopla.
ps: krome toho jednoho doktora jsem tam byla v obou pripadech spokojena - PA, sestricky, sestinedeli, vse ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teckaa
8.7.15 23:33

To ja mam spatnou zkusenost s mladou doktorkou pri porodu. bylo to loni touto dobou. byla maximalne o 2roky starsi nez ja. Epino ani Aniball neuznavala, nastrih do pulky zadku nutnosti, doted jizvu citim. poloha na zadech, ona do me krasne videla, zatimco syn nemohl ven, bo gravitace nemohla fungovat s nohama do praku…
ale chyba je spise v systemu, proste byla zmanipulovana a jela to same co jeji starsi kolegove…sama zatim bezdetna, to taky dela sve… tak asi tak… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
11133
8.7.15 23:47

@teckaa
tak zrovna na Fifejdach pokud si napises do porodniho planu, ze si nastrih neprejes, tak se snazi vyhovet. znama si tim porod sice asi protahla, ale PA kolem ni makala, roztahovala a nenastrihli :nevim:
zrovna tohle o veku nebude, spis ti mladsi mi casteji prijdou otevreni i jinym postupum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.7.15 00:49

No, tak praxe je praxe, ale kde ji mají ti mladí nachytat, když chce ženská rodit jen se starými :mrgreen:. Já doufám v to, že doktor budu, i když cesta je ještě dlouhá a trnitá, ale zatím mám teda úplně opačný postoj k porodům, než doktorka od @teckaa . Emimino mi v mnohém pomáhá, člověk vidí všechno z druhé strany a zjistí to, co mu ve škole opravdu neřeknou. Takže balónkům, gravitaci, bondingu a dotepanému pupečníku zdar ;).

• Nahlásit
  • Citovat
9.7.15 05:17

@ihal ja mam teda s mladyma doktorama lepsi zkusenosti, nez s tema staryma. At se tyce o me mebo o syna…proste mladi jsou lepsi..teda dle mych zkusenosti. Btw. rodil me velmi mlady doktor a porod byl jedna velka rychlovka a vse naprosto bez komplikaci..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.7.15 06:58

Vloni jsem měla velké zdr. problémy a musela jsem často na kapačky. Díky tomu jsem poznala hodně doktorů jak se zkušenostmi, tak třeba první rok po promoci. Neřekla bych, že byl v tomhle rozdíl. Snažili se všichni.

Pokud jsi při prvním porodu měla zdravotní problémy, tak budeš více sledovaná. Aspoň já to takhle měla.

• Nahlásit
  • Citovat
teckaa
9.7.15 07:15
@Ali-Ali píše:
@teckaa
tak zrovna na Fifejdach pokud si napises do porodniho planu, ze si nastrih neprejes, tak se snazi vyhovet. znama si tim porod sice asi protahla, ale PA kolem ni makala, roztahovala a nenastrihli :nevim:
zrovna tohle o veku nebude, spis ti mladsi mi casteji prijdou otevreni i jinym postupum.

pri prijmu jsem doktorce rikala, ze bych rada bez nastrihu, ze jsem cvicila s Anibalem a dostala jsem se na 30cm.ale ta mlada doktorka tvrdila, ze na to neveri, a prilis rizika pri nastrihu nevidi. nejvic mi vadi, ze mi coby mlady, pokrokovy doktor automaticky rekla, at si lehnu na zada. tlacila jsem, dite jak diva, neslo ven, pak tlaceni na bricho, hrozba klesti, to vse na kresle na zadech… ja byla otevrena novym pristupum, poloham, ale mlada doktorka byla asi klasik. pak jsem se dozvedela, ze ji koncila sluzba, tak i asi pro to… no kazdopadne uz tam rodit nepujdu a kdyz, tak si to poradne ohlidam…

Příspěvek upraven 09.07.15 v 07:21

• Nahlásit
  • Citovat
teckaa
9.7.15 07:18
@Anonymní píše:
No, tak praxe je praxe, ale kde ji mají ti mladí nachytat, když chce ženská rodit jen se starými :mrgreen:. Já doufám v to, že doktor budu, i když cesta je ještě dlouhá a trnitá, ale zatím mám teda úplně opačný postoj k porodům, než doktorka od @teckaa . Emimino mi v mnohém pomáhá, člověk vidí všechno z druhé strany a zjistí to, co mu ve škole opravdu neřeknou. Takže balónkům, gravitaci, bondingu a dotepanému pupečníku zdar ;).

no vidis, u tebe bych rada rodila, nebranis se inovacim.. u me treba bonding neprobehl, pritom syn byl zcela ok. nejvic me dostalo, ze se tim porodnice chlubi, bonding samozrejmost. rekla bych, ze i diky absenci bondingu jsem k synovi dlouho hledala cestu, mysleno citove…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.7.15 11:27
@teckaa píše:
no vidis, u tebe bych rada rodila, nebranis se inovacim.. u me treba bonding neprobehl, pritom syn byl zcela ok. nejvic me dostalo, ze se tim porodnice chlubi, bonding samozrejmost. rekla bych, ze i diky absenci bondingu jsem k synovi dlouho hledala cestu, mysleno citove…

To je mi moc lito, ja prave bondingu ale i dalsimu kontaktu ditete s matkou prisuzuji velky psychicky rozvoj ditete. Doktor nemuze resit jen fyzicke problemy, za vsim stoji psychika.

• Nahlásit
  • Citovat
teckaa
9.7.15 18:26
@Anonymní píše:
To je mi moc lito, ja prave bondingu ale i dalsimu kontaktu ditete s matkou prisuzuji velky psychicky rozvoj ditete. Doktor nemuze resit jen fyzicke problemy, za vsim stoji psychika.

Byla to ma chyba, mela jsem pripraveny porodni plan, ktery jsem personalu nepredala, bo mi to pripadalo hloupe diktovat si podminky. Ted toho lituji, po porodu jsem nad vsim mavla rukou, ale ono jak to neni ve me doresene, tak se to vraci. Opravdovou lasku k synovi
jsem pocitila az po 2.mesici jeho zivota, verim prave, ze i ten chybejici bonding za to muze, je to takova ma vnitrni krivda, kterou v sobe mam. Je mi z toho dost smutno..ale treba to prejde, az budu rodit podruhe, treba bude vse jinak, lip…
treba ta mlada doktorka by rada nejakou inovaci v pristupu k rodickam, ale proste starsi lekari ji semleli. Nevim, je dost tezke si vydobit svoje lekarske metody, kdyz vsichni kolem jsou stejni. nechci se ji zastavat, ale citim prave tu krivdu, ktera byla spachana na mem synovi. Priste to bude jinak, jestli ovsem nejake priste bude… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
30882
9.7.15 18:40
@Ali-Ali píše:
U prvniho porodu hodne mlada doktorka a bez sebemensiho problemu, naopak krome profi pristupu i vsticna k rodine, vse vysvetlila i jim atd. u druheho porodu - prijem velmi mlady doktor, hlavni rozhodnuti starsi (primar), vedeni porodu mlada doktorka, v kriticke chvili opet primar. a ten jediny me faaakt stval a jeste dnes, kdyz si na nej vzpomenu, tak bych ho nakopla.
ps: krome toho jednoho doktora jsem tam byla v obou pripadech spokojena - PA, sestricky, sestinedeli, vse ok.

nakopla bys ho za to, že obě a dítěti v kritické chvíli zachraňoval život?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
9.7.15 22:06
@Burj Chalifa píše:
nakopla bys ho za to, že obě a dítěti v kritické chvíli zachraňoval život?

je fajn, ze se poustis do takovych uvah, kdyz nevis, co se delo…

ja mela na zaklade dvou doporuceni u druheho porodu naplanovany CS, ale zacala jsem rodit driv. muj gynekolog na telefonu rekl, ze teda okamzite na akutni cisar. onen doktor se rozhodl, ze proc cisar, kdyz porod „tak hezky“ sam zacal, pak me predal nekomu jinemu a znova prisel, az kdyz porod proste nikam nevedl, dite ven neslo, ozvy klesaly a on zahlasil, ze to veme vexem. do toho se vlozila nastesti PA, ze to jeste aspon jednou zkusime a pri tlaceni na bricho dvema lidma ze me to dite dostali, coz skoncilo rupturou pochvy, hodinovym sitim, kapackama, atb, jipkou. a to jsem mela stesti, ze pri tech manevrech na brise nerupla jizva, ktera byla 15m po cisari.
kdyby me v prve rade poslal na ten predepsany druhy cisar, tak mi ten zivot zachranovat vubec nemusel. takze vdecna jsem tak PA, ktere aspon zabranila vexu a chirurgovi, ktery me sice sil hodinu v silenych bolestech, ale zasil me dobre. k dotycnemu lekari „za zachranu zivota“ zadnou extra vdecnost nepocituju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama