Porodnice Fifejdy

, http://www.mnof.cz/klinicka-oddeleni/gynekologi...

předporodní příprava: 596 194 451
porodní sál: 596 194 712
vrchní sestra: 596 194 580
oddělení šestinedělí: 596 192 423

Primář: MUDr. Marek Ožana

Porodnice v Ostravě Fifejdech disponuje 62 lůžky na dvou a třílůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením. Na oddělení šestinedělí jsou k dispozici dva jednolůžkové nadstandardně vybavené pokoje. Porodní sál má nadstandardně vybavený porodní box a další box pro alternativní vedení porodu. Pro navození uvolňující atmosféry lze využít muzikoterapie a rehabilitačních pomůcek. U necelé poloviny rodiček je u porodu přítomen doprovod. Od 2016 je zrušený poplatek za vedení porodu v epidurální anestezii a za inhalační analgezii.

V roce 2018 pořádá oddělení Gynekologie a porodnictví každé úterý od 14:00 hodin předporodní přípravný kurz, a to nově i v Hlučíně.

Podívejte se na Facebook porodnice Fifejdy a seznam, co s sebou do porodnice Fifejdy.

Doporučují maminky porodnici Fifejdy?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Fifejdy

Rodila jste v porodnici Fifejdy?
doporučuje
Porodnice Fifejdy - JankaKing 13.05.19 napsala :

Za mě nemám jedinou výtku! ;) Této porodnice jsem se dle zkušeností známých bála, ale vzhledem k faktu, že se mi rozběhl porod ve 36tt. jsem nemohla do Vítkovic. Nakonec jsem moc ráda. Porod proběhl hladce, za 2,5hod byl syn venku , bez poranění, bez šití a to jen díky pečlivé a moc hodné porodní asistentce Lucince. Oddělení šestinedělí, taktéž super. Sestřičky pořád po ruce, pomohly, poradily, nemohu si stěžovat :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - BarboraDvaVjednom 09.01.19 napsala :

Za mě mohu jen doporučit. Rodila jsem normálně a vše proběhlo v pořádku. Personál byl velice příjemný a vše mi vysvětlil a pomáhal mi během porodu, tak i po porodu. Teď jdu rodit podruhé tentokrát císař, a dost se bojím, jak čtu recenze, tak doufám, že vše bude stejné jako u prvního dítka:)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Fifejdy - Janika299 01.12.18 napsala :

Můj předčasný porod přišel 34+6, kdy mi odtekla plodová voda v noci a já porodila do 3hodin. Do té doby já i dítě bez jakýchkoliv komplikací. V místě bydliště, tedy v Havířově, jsem porodit nemohla a proto mě odvezli sanitkou na Fifejdy. Byl to pro mě šok, ale říkala jsem si, že třeba v Ostravě budou větší profesionálové. Sanitáři museli nejmíň 4krát zvonit, než náš pustili, (přitom o nás věděli, že jedeme) sestry byli velice ospalé, tudíž se tvářili děsně… Ve stylu co tu jako teď v noci od nás chceš. Nechali mě ležet na lehátku, ozvy jasně ukazovaly kontrakce docela již bolestivé už podle mého výrazu, ale sestry ani jedna nejevila zájem. Manžel, který byl v čekárně, tak jediné co sestry ze sebe dostaly je, jak se sem dostal. Nepustily ho za mnou ani jednou a tak jsem svůj ač rychlý, tak bolestivý průběh porodu musela zažít sama. Řekli mu, ať jede domu, že se mu ozvou, ještě že neposlechl, do hoďky jsem porodila, alespoň k porodu ho teda zavolaly. Navíc mě dali na pokoj mezi dvě spící ženy s tím, že mi porod zastaví, což se nepodařilo a za 20min jsem porodila. U porodu už byli všichni najednou v pohodě, asi si uvedomili, že opravdu fakt rodim… porodní asistentka super, i paní doktorka fajn. No malého mi dali na 3min na břicho pak ho odvezli a já s ním byla až druhý den po porodu, (kam mě manžel vezl autem). Úplně na hlavu postavené, jipka v jiné budově, takže žádný poporodní kontakt. Kdybych si nezavolala, ani mě o stavu mého dítěte neinformují. Naštěstí byl zdravý, měl vše v pořádku, jen se dopékal v inkubátoru. Na novorozenecké jipce jsem strávila s malým 14 dní a sáhla si tam na dno svých sil.. hlavně psychika.. Sestry tam usměvavé při přijetí, ale pak po nějaké době už byly dost hrr na prvorodičku… Strasně moc informací a co se zameškalo po porodu, chtěli dohnat a tlačili na mě s kojením, s péčí o dítě a úplně mě zahltily hned první den. Prsa nalitá, horečku jsem měla a stejně to nikdo neřešil. Prostě by to tam chtělo, aby se tam bral větší ohled na prvorodičky a na to, že my se na to nemohly „připravit“. Chtělo by to lidštější přístup a zvlášť ta nejstarší sestra, která umí podpořit či poradit jen, když má dobrý den. A hlavně proboha zajistit poporodní prvotní kontakt matka dítě! Shrnutí- porod v pořádku, to co bylo kolem, to v pořádku teda nebylo.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Fifejdy - Lucinka155 30.11.18 napsala :

Prvotně bych chtěla říct, že jako prvorodička jsem byla velmi nezkušená a prostě důvěřovala naplno lékařům…hold když člověk jde do něčeho, co nezná, neví, co vše se může stát…
Na porodnici v Ostravě Fifejdách jsem se dostala pro těžkou formu těhotenské hepatopatie, kterou mi našli v Opavě ve 34 týdnu těhotenství. Začali mě léčit léky a nechali 6 dní na „hekárně“, kde mi stále kontrolovali odběry, jednou byly špatné, poté zas dobré, pak neměli všechny, ale přeci jen chtěli pro mě nevědomky porod vyvolávat…odmítla jsem, a zažívala ty největší muka strachu o své dítě…čekali do veškerých výsledků…ty poté přišli s velkým poklesem…tak to šlo dále, byla jsem sledována 11 dní, na psychiku něco šíleného. Poté jsem se probojovala domů avšak stále s vědomím, že rodit prý musím 37+0 pro prvotní závažný stav…den před vyvoláváním porodu, jsem dostala balónek na roztažení, ten mi však byl zaveden ve velké bolesti špatně, takže znovu…ráno vložena tableta, bez efektu, malý nechtěl ven…píchli mi epidural…lékař starší, nějaký nervózní, bolest vystřelovala do strany… za 2 hodiny mi píchli hned vodu, že prostě dnes porodim, nedělo se stále nic..slovenská doktorka byla až zlá, když jsem zařvala při hmatu při kontrakci…dále mi dali infuzi s oxytocinem, začali šílené kontrakce, po 4 hodinach bolesti mi tedy dali první dávku epiduralu..dole se nedělo nic…šup budem dělat císařsky řez, člověk si tam připadá jak na běžícím páse…měla jsem ještě čas, vše neskutečně chtěli urychlit a můj chlapeček ven nechtěl jít…po císaři však žádné mazlení s dítětem…žádné prso, dostala jsem jej na obličej na 3 minuty a odnesli jej…přítele za mnou už nepustili a dítě odvezli, i když mělo apgar skore 9-10-10, na JIP úplně do jiné budovy…což je největší problém této nemocnice
Večer mi přišel pouze telefonát o mém dítěti…a nikdo mi jej nepřinesl! ..žádné přisátí nic..další dny jsem musela poprosit, ať mě za ním odvezou, nikdo mi jej nevozil…dítě bylo tak daleko od své mámy… viděla jsem jej jen na chvíli. Odpoledne vždy, když sem se za ním dobelhala, mimochodem na JIP mi sestry nikdy dítě nepřiložili k prsu.. 2 den odloučení jsem již měla depresi… s dítětem jsem byla až 3. den od porodu… porod byl v úterý a dítě mi přiložili k prsu až v pátek!!! Tohle je podpora kojení?
Totálně mi tam znemožnili kojit, můj syn prso neznal, celou dobu jen cumel a umělá výživa…pak chodili a kojíte, kojíte…
Nedoporučuji tuhle nemocnici..co se týče následné péče, ta je fajn sestry příjemné ale nic kolem ne…
Dnes má můj malý skoro 2 měsíce a trápili jsme se s kojením x týdnů, už nekojíme vůbec…dny trápení slz, odstříkávání už nenahradí to, co jsme měli zažít hned…
Tato nemocnice mi dala tolik špatných zkušeností, že již nikdy..
A navíc za mnou mohli vždy jen 2 lidi…což když máte x km vzdálenou rodinu, je opravdu ubohé.
Tato nemocnice odděluje matky od dětí, neposkytne jim lásku, matčino teplo, prso a objetí…a to je ta největší zrůdnost, tady už nikdy

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Za mě jděte do jiné porodnice

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevné nervy…ale třeba budete mít štěstí a zrovna u vás bude vše v pořádku

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Vendy2341 24.09.18 napsala :

Rodila jsem na Fifejdách neplánovaným císařským řezem, protože dcera měla malou porodní váhu. Personál byl úplně úžasný, hlavně porodní asistentky a doktoři byli hodně ochotní. Můžu jenom doporučit.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Fifejdy - Petra67 27.08.18 napsala :

Měla jsem původně vybranou Karvinskou porodnici, ale díky odhadů nízké porodní váhy jsem musela vybrat porodnici, kde se umí postarat o nedonošené. Rodila jsem zde v 37. týdnu těhotenství plánovanou sekcí. Dopadlo všechno dobře, přesto mám několik výtek.

První je špatný odhad váhy, ve kterém se sekli doktoři o 800 g. Zbytečně mě tak strašili a já byla v nervech, že budu mít třeba nemocné mimi. Ačkoliv se i tato porodnice označuje „baby friendly“, bylo mi už na příjmu sděleno, že bonding při císaři zde neexistuje, což mě dost zklamalo. Porodní plán se mnou nikdo na operačním sále nekonzultoval ani nedodržel. Malou mi ukázali a dali i na prsa, ale jen tak na 2 minutky. Přítel s ní pak mohl na vyšetření atd.

Další výtka je ke kojení. První den mi malou donesli až večer, asi na 10 minut, po druhé v noci s tím, že se mám jen kouknout, sestry nemají čas, takže na čekání na přisání není čas. Další dny mi ji nosili jen třeba 2-3× denně, dávali umělé mléko, aniž by konzultovali. Když byla malá na novorozeneckém, moc mě ani neinformovali o jejím zdravotním stavu. Na dotaz sestry mi bylo řečeno, že si mám dojít na novorozenecké a zeptat se (po císaři trochu nereálné).

Co mi ještě vadilo, bylo jídlo… fakt strašně bez chutí, ale zase musím pochválit, že mi dokázali vyhovět s bezmléčnou dietou, v což jsem ani nedoufala.

Jinak ale musím velmi pochválit přístup personálu. Všichni do jednoho milí, nápomocní a přívětiví. Snažili se mi maximálně vyhovět, zjišťovali možnost nadstandardu, pomohli při problémech s kojením. Na sestry nemůžu říct jediné špatné slovo, a to jak na JIP, šestinedělí i novorozeneckém. I lékaři příjemní.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajistit si vlastní jídlo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, ručníky, toaletní papír a potřeby, síťované kalhotky, pro miminko plíny, kosmetiku. A za mě hydrogelové náplasti na bradavky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 04.08.18 napsala :

Po dvanácti letech jsem se vrátila na Fifejdy, abych zde opět podstoupila plánovaný císařský řez. Byla jsem velmi mile překvapena, milí lékaři a starostlivé sestřičky mi vše vysvětlili, zodpověděli všechny dotazy, ale především odvedli skvělou práci. Na oddělení šestinedělí vládla příjemná atmosféra, jídlo v pohodě.

Někteří lékaři i lékařky mi přišli hodně mladí, ale byli všichni super profesioálové. Byl to pro mne naprosto nový zážitek, protože tentokrát jsem podstoupila jen částečnou anestezii, byla jsem tedy “při tom”. Tuto porodnici všem maminkám vřele doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Špunty do uší, můžete narazit na spolubydlící, která chrápe jako bernardýn.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 31.07.18 napsala :

Rodila sem na Fifejdách začátkem prosince 2017. 1. 12. mi odtekla plodová voda, tak jsem volala do porodnice, jestli mám jet a nebo ještě počkat pokud mám nepravidelné bolesti. Sestřička, která to zvedla, řekla jen, ať přijedu na kontrolu..Tak jsme jeli. Přijeli jsme hodně brzo ráno a sestřičky byliyhodně nepříjemné a netvářily se moc nadšeně, vypadalo to, že jsem je vyrušila od kávičky. Po hodině, co jsem čekala na doktora, mě bez mého zeptání dali náramek na ruku a převlečení. Jelikož sem už byla 40. týden, tak jsem nic neřekla. A říkala jsem si, snad že by už?

Doktor byl výborný, vše mi vysvětlil, na všechny mé otázky odpověděl, i když někdy možná byly hloupé, byla jsem mladá prvorodička, hodně mladá, je mi 19 let, ale doktor výborný, i jsem se v bolestech zasmála. Akorát odhadově řekl, že miminko bude hodně malé, tak tam pro kontrolu zavolal ještě jednu mladou slovenskou doktorku, která řekla, že nejsem první ani poslední a divila se, že žádný doktor na to nepřišel. Tvářila se hodně arogantně, asi protože jsem tak mladá, tak každý má svůj pohled na to (i když jsem nebyla na šestinedělí jako nejmladší, byla tam jedna 15ctka). Sice to jsou odhady + - ale odhadově malá měla mít jen 2100 g. Tak mě to trošku vylekalo.

Poté mě odvedli na předporodní, tam jsem byla dva dny. V sobotu v noci se to konečně rozjelo. Směnu měly dvě sestřičky, hodně mladé, které asi ještě nikdy nerodily… Zvracela jsem, bylo mi špatně a ty bolesti… Pořád monitorovali miminko, jak jsem měla ty pásy a musela jsem ležet na zádech, tak se mi chtělo brečet natahovalo mě a zvracela jsem. Monitorování trvalo 20 minut. Pro mě nekonečných 20 minut, na zádech se to nedalo vydržet. Takže jsem při kontrakcích chodila, sprchovala si bříško vodou, nemohla jsem ležet.

Byla jsem proti epiduralu, ale jelikož jsem od pátku nespala a bolesti byly velké, tak jsem zvonila na sestřičku, že ho chci, ta mi řekla, že mám čas, za celou noční mě ani jednou nezkontrolovala, na kolik cm jsem, jen dvakrát za hodinu chodily monitorovat miminko. V tu chvíli jsem byla na dně a myslela si, že to snad nikdy neskončí. Přes dveře šlo slyšet, jak si tam povídají vesele a smějou se. Jak přišly s tím monitorem, tak už mi bylo blbě, protože jsem si musela lehnout a trpět zase pět minut na zádech a zvracela a zvracela. Jak jsem chodila, tak se to dalo rozdýchat.

Potom přišla jedna hodná sestřička na ranní směnu a já si oddychla. Zkontrolovala mě a ihned mě vzala na box, byla jsem už 8 cm. A divila se, že mě v noci nikdo nezkontroloval. No sestřičky měly jinou práci – povídat si a smát se vedle a ještě mi říct „Ale maminko, jste teprve na začátku, to nemůže tak bolet, co blbnete.“ Jejich slova. Byla jsem teda převezena na box a mohla jsem volat manžela. Ten ho hodiny přijel a v 9 ráno se mi narodila krásná dcera.

Byla jsem tak vyčerpaná, dva dny jsem nespala, takže jsem neměla vůbec sílu malou vytlačit, tak mě bohužel trošku nastřihly, jen na tři stehy, ale pan doktor mi dal šanci, nastřihl až na třetí zatáčení, a když to nešlo, tak střihl, takže to neberou automaticky, jak někdo psal, že hned stříhaj… aspoň to mě potěšilo.

Dcera se narodila, dali mi ji na dvě sekundy na břicho a odnesli, umyli, zabalili, dali do postýlky a odvezli. Neřekli mi vůbec nic, jen že mám zdravé miminko. Já jsem byla také v pohodě po porodu a měli jsme být spolu dvě hodiny na sále, jak to má být, jenže nebyli, doktor mi násilím tlačil na břicho a vytahoval placentu. Po porodu dcery jsem myslela, že všechna bolest skončí, ale jak doktor spěchal a placenta nechtěla jít ven, tak to strašně bolelo, až jsem měla slzy v očích. Nakonec se mi to asi po 10 minutách velké bolesti, jak to škubal, vytáhl, zašil… A mně se ulevilo. Řekl, že spěchá a že už má konec směny, tak proto mi malou odvezli. Mě poté hned také převezli na šestinedělí. Takže žádné dvě hodiny s miminkem, na sále se nekonalo první přiložení k prsu, po 6 hodinách mi ji poprvé přinesli… Takže žádné babyfrendly hospital!

Dceru, jak už jsem psala, mi přivezli po 6 hodinách, kojení nám vůbec nešlo, malá od první noci plakala, nechtěla se vůbec přisát a pořád a pořád plakala, ve dne, v noci. Žádná sestra mi tam nedokázala pomoct a s kojením vůbec ne! Až jednou na noční byla sestřička, která donesla bebu a kádinkou ji nakrmila s mým souhlasem. Malá do minuty spokojeně usla a spala celé tři hodiny, což se ještě od té doby, co se narodila, nestalo. Sestřička mi řekla, že až se malá vzbudí, tak mi pomůže a vše vysvětlí, i kdyby měla s námi sedět dvě hodiny. Starší sestřička poté za mnou přišla, vše vysvětlila, ukázala různé polohy – velmi hodná a příjemná paní a za to jí moc děkuji. Malinká se přisála sice asi na pár vteřin, ale napila se. Byl to krásný pocit. Také mi dala odsávačku, ať odsávám a zkouším přes kádinku, ať ji netrápíme hlady, kdyby to nešlo.

Sestřička den předem, jak se mi nalily bolestivě prsa, mi řekla kvečeru: „To budete mít teda noc, mamino.“ Já jako nezkušená mě vůbec nenapadlo, jak a co mám teď dělat. Byla to bolest hrozná… Ale rada od sestřičky žádná, prostě nezájem. Poslední večer v porodnici jsem malou co tři hodiny kojila, už žádná kádinka a bylo to od té doby hodné, spokojené miminko. Měla jen hlad, tak proto tak strašně brečela, a jak jsem to říkala sestřičkam, tak že nemá, že miminko je najezené že mě. To byla blbost, stačila jedna hodná sestřička a z uřvaného hladového miminka se stal hodný krásný spící andílek…

Do papírů napsali dítě od porodu plně kojeno. Přitom jsem říkala na vizitách, že ne. Asi abych jim nepokazila dobré jméno nemocnice. Od jiných sester jsem pořád poslouchala slova jakože všechny maminky se rozkojily, jen vy ne. Že se málo snažím a nedávám malé lásku a pocit bezpečí atd. Byla jsem na dně a chtěla domů, dceru jsem nadevše milovala, ale nešlo nám to. Stačila jedna hodná sestra a všechno šlo bez jejich trapných výmluv. Kojila jsem malou do 6 měsíců, teď už nám je 8 měsíců.

Druhé plánujeme, ale určitě ne v tady té porodnici!!! Některé maminky mají určitě horší zkušenosti než já, ale psychicky to byla pro mě hrůza a zkazilo mi to celý prožitek z porodu. Doteď mě mrzí, že jsem u sebe malou neměla ihned po porodu. Na Fifejdy bohužel už nikdy. Možná jen doktoři a sestry měli špatný den nebo se takhle chovají pořád? Vím, všude se najde někdo, kdo bude arogantní atd. Ale na šestinedělí si myslím, že by ty sestry měly mít nějaký cit k té práci a ne je pro peníze dělat tady tu práci a mají tam být, aby pomohly a poradily. Od čeho tam jinak jsou? Vypít kávu, smát se a kecat s kolegyní můžou ve svém volnu a na prvním místě by měli být pacienti. Kromě pár výjimek hodný doktor na příjmu a sestřička na šestinedělí, která uměla pomoct a pochopit, děkuji. Aspoň tady ti dva stojí za to… :) a zpříjemníli mi první chvíle s mouu milovanou dcerou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevné nerv.. U některých doktorů a hlavně mladých sestřiček, které nikdy asi nerodily…!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - cokkina 19.07.18 napsala :

Já už bych nerodila nikde jinde. První porod jsem měla ve F-M a tam už by mě nikdo nedostal ani heverem.

Takže ve druhém těhu jsem si vytipovala Fifejdy a v pátém měsíci jsem si zajela na prohlídku abych tentokrát věděla, do čeho jdu a rozhodně nelituju. Personál byl milý a příjemný, jak u porodu včetně paní doktorky, tak na oddělení šestinedělí. Porod byl hodně rychlý, se vším všudy trval 4 a půl hodiny, takže to byly fofry.

Chvilku asistentky nestíhaly chystat věci, ale dostala jsem pochvalu za super spolupráci, snažila jsem se je ve všem poslouchat a hlavně mi všechno říkali, co se mnou dělají, co mi píchají do žíly, co dělají s malým, to samé pak bylo i na šestinedělí, sestry i z novorozeneckého moc milé a ve všem poradily, když jsem něco chtěla vědět. Malého jsem měla noc a den v inkubátoru, protože si loknul plodovky a měl nízkou teplotu, ale nechaly mě u něho sedět, vždycky jak dlouho jsem chtěla, a všechno mi vysvětlily.

V nemocnici bylo čisto, klid, pokoj jsem na přání za poplatek měla celou dobu sama pro sebe, takže super a na jídlo si taky nemůžu stěžovat, vaří dobře. Celkově jsem tady byla opravdu spokojená.

Personál: MUDr. Jitka Horáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Drobné, pokud se chcete dívat na televizi, je za polatek, 20 Kč 2 hodiny.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 17.07.18 napsala :

Po 5 měsících jsem schopná psát o svém zážitku, aniž by se mi roztřásly ruce a hrnuly se slzy do očí…
Fifejdskou porodnici jsem si, ač na negativní upozornění známých, vybrala z důvodu manželovy práce - s představou nadstandardu a návštěv bez omezení. Těhotenství mimo nevolnosti probíhalo, jak mělo. Poslední měsíc a půl před očekávaným porodem jsem začala ztrácet plodovou vodu, a tak mě můj gynekolog poslal do nemocnice na pozorování, abychom vyloučili možné komplikace.

Sestra na příjmu byla velmi nepříjemná, zmatená, pobíhala po čekárně a dalších třech místnostech jak lesní včela, dělala moc věcí najednou, a pořád dokola se mě ptala na to samé během pár sekund (nakonec si stejně zapsala něco úplně jiného). Lékař řekl, že je vše v pořádku, i přesto, že jsem od svého před hodinou slyšela úplně něco jiného, „no ale když už jste tu, tak si vás tu necháme“. Takže jsem strávila 5 dní ležením na gynekologickém oddělení a nikdo se nezajímal, zda voda teče, nebo ne (odtékala nepravidelně po malých částech). Při ultrazvuku břicha mi bylo sděleno, že mě brzo čeká operace slepého střeva – to je hezké, ale já už ho 3 roky nemám!

Poslední měsíc jsem byla hospitalizovaná 3× (jednou na gynekologii, dvakrát na „hekárně“), vždy se stejnou diagnózou – odtéká plodová voda, připadala už jsem si jako blbec. Podle nemocnice je vše v normě, podle mého lékaře ne. Necelé 4 týdny před porodem jsem se objednala na poradnu do nemocnice, kde už by mě měli mít automaticky na starosti, ale jakási slovenská lékařka mi řekla, že v žádném případě a že pacientky nechávají do konce u svých lékařů… Nakonec mě tedy do „poradny“ přijali (po 3 týdnech). Vždy se opakovalo to samé – zmatená sestra, která už automaticky chystá kanyly, odběry krve, moč, už už mám na ruce náramek a přitom jdu jen na obyčejnou kontrolu! Pro mě velmi stresující. Po přivázání pásů na ozvy (které byly mé první) mě po půlhodině seřvala, že to nemám zapojené a že to netočíme…

Předposlední poradnu před porodem vycházely ozvy špatně, pořád vysoko (byla jsem vystresovaná, že zase budu muset v nemocnici zůstat) a mladý nepříjemný doktor, aniž by mi vysvětlil důvod, řekl: „Co byste řekla tomu, že bychom si vás tu nechali?“ samozřejmě jsem nesouhlasila, když „nebylo proč“, avšak lékař se jako malý harant urazil, ošetřování ukončil, že hospitalizaci odmítám, že své dítě zabiju, ohrožuju… ale stále jsem nevěděla proč. Sesypala jsem se, podepsala negativní reverz a druhý den kontrolní ozvy, zase ten samý lékař (Facebookový profil plný bujarých party mi nepřidal na důvěře) a aniž by mě vyšetřil, automaticky zase navrhoval hospitalizaci. Po vyžádání jiného lékaře jsem byla seřvána, že tady na to nejsou stavění, abych si vybírala, kdo mě bude ošetřovat a že si na to nemám zvykat… ale aspoň mi vysvětlil, co se vlastně děje.

Čtyři dny pořád dokola říkali, že zítra malou vyvoláme, budeme rodit, já každým dnem připravená, a pořád nic, na hekárně se vystřídalo nespočet maminek a já už tam byla jako doma. V neděli mě přestěhovali na gynekologické oddělení, kde už mě všichni znali… V pondělí ráno rozhodl primář, že už malá měla být dávno venku, že neví, na co se čekalo. A pak už to jelo… nejvíc mě pobavilo mnoho lékařů, kteří se na mě vystřídali a každý říkal s údivem „Jeje, vy máte málo plodovky!?“ – to mi potvrdilo, že české zdravotnictví je na „úrovni“.

Porod jako takový byl sice komplikovaný, ale to už neovlivním. Dali mi větší dávky oxytocinu, než měli, namixovali to se vším možným a druhý den jsem byla stále „předávkovaná“. Jak již psal anonym pode mnou, mladá Slovenka mi skákala na břicho, najednou bylo kolem 15 lidí, kapačky… konec si nepamatuju, jen že mi malou hodili na dvě sekundy na břicho, pak ji odnesli a potom už jsem ji neviděla 6 hodin. Neproběhlo první přisátí, žádný bonding, nic. Babyfriendly jak vyšité.

Oddělení šestinedělí už je samotná kapitola… nechtěli mi malou dát na první přisátí, protože ublinkávala, ale druhý den ráno jsem byla seřvána MUDr. Liškovou, že jsem svou dceru odmítala nakojit! Den po porodu jsem nebyla schopná vstát, zvracela jsem, motala se mi neskutečně hlava a nebyla jsem schopná se jen posadit. Z tlačení mi praskly žilky v oku, takže jsem měla oko zalité krví, blokl se mi nerv v žebrech a celá jsem se třásla. Sestra mi řekla, že takhle nevypadají ani matky po císaři, a dala mi Ibalgin, abych dala pokoj. Ten jsem do minuty vyzvracela… Skončila jsem na kapačkách.

MUDr. Lišková mě neustále srážela, že dceru nemiluji, že ze mě necítí lásku, že je nespokojená… takhle na dně jsem se ještě nikdy necítila, celou dobu v porodnici jsem doslova hystericky probrečela (prořvala). Dceru jsem měla všehovšudy 6 hodin sama u sebe. Navíc – zákaz návštěv, na vše jsem byla sama – manžel se dostal vždy jen na chviličku, než ho sestry vyhnaly – dceru viděl jen po porodu a z fotek.

Manipulace s miminkem ukázána na látkové panence, ne na miminku a ještě jen v rychlosti, sama jsem si to vyzkoušet nemohla.
Ignorace, nepříjemný arogantní přístup sester, poloha kojení existuje asi jen jedna „tahle je nejlepší, co víc byste chtěla?!“ (po rozsáhlém nástřihu a šití snad až do krku je velmi nepříjemné sedět třeba hodinu na zadku). Pořád jsem prosila, že mi kojení nejde, že to neumím, dceru neudržím… „no takhle, mamko“ - a vrazili mi ji na prso a odešli, ale dcera se stále pouštěla a já neustále dokola bojovala. Od prvního dne ji dokrmovali Nutrilonem kádinkou, dcera potom blila jak šakal. Kvůli velké žloutence byla na fototerapii (4 dny) a vždy ji vozili na kojení na 20 minut (víc ani noha), přijeli a řekli: „Mamko, nakojíme.“ A zmizeli. Dcera i po 6 dnech na světě vytáhla jen 10-15 ml. Kojení jsem nenáviděla. Poslední noc před propuštěním mi jedna jediná sestra z dětského dokázala věnovat kousek času, zůstat se mnou celé kojení, povzbudit, ukázala jinou polohu, a světe div se, dcera vytáhla skoro 40 ml!!! Díky této sestře stále kojím, i když vnitřní bloky jsou stále čerstvé.

Zážitků z oddělení šestinedělí bylo opravdu mnoho, nejvíce mě zaskočil přístup „NE Baby Friendly“ (k dceři na novorozenecké oddělení mě nechtěli pustit – pouze s pádným důvodem (!?), novorozenecké sestry odměřené, protože měly moc dětí na práci, všudypřítomné propagování kojení stylem „nejde ti to, tak si nějak poraď a přečti si brožurku, my nemáme čas“. Vyzkoušení odsávačky s kyselým ksichtem sestry, odstříkávání vysvětleno na chodbě „chytni prso a mačkej“, na oběd čas jen chvíli, protože pak už boxy honem někdo odváží. Čistá podložka jedna na den, po vyžádání nové u sestry jsem si vyslechla, jak si mám tu první šetřit…

Při propouštění jsem si poslechla slova MUDr. Liškové o tom, jak si mladé kozy nemají dělat děcka, když to s nimi neumí a že jestli nebudu kojit, tak se to na dceři podepíše tím nejhrůznějším způsobem, zároveň mi však s sebou přibalila pár lahviček s Nutrilonem se slovy: „No vy stejně kojit nebudete, tak ať vám neumře hlady“.

Po příjezdu domů jsem se dávala dohromady 2,5 měsíce. A vlastně ještě teď… Tady už rozhodně ne!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zvolit jinou porodnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevné nervy! A poté dobrého psychologa.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 10.07.18 napsala :

Strašně dlouho jsem uvažovala, jestli svůj zážitek s touto porodnicí někde rozmazávat, nebo to nechat být, ale pak jsem si vzpomněla, jaké stavy jsem tam týden při hospitalizaci zažívala. Na začátku května 2018 mě odvezla ve 31. týdnu těhotenství rychlá do této porodnice kvůli kolice. Nebudu rozepisovat celý průběh hospitalizace, ale za celou dobu jsem tam narazila snad jen na jednu lékařku, ktera tam zachraňovala situaci po mladých lékařkách. Sestry opravdu arogantní, viděly, že mám strach o dítě, ale na plnou hubu se přede mnou bavily o tom, jak mě lékaři napsali do operačního plánu na sekci a že mi syna převezou do FNO. Absolutně jim nevadilo, že slyším, o jakých diagnózach se mezi sebou baví. Korunu tomu dal lékař Mihula, který byl arogantní tak, že po rozhovoru s ním jsem celý den brečela, empatie se mnou jako s matkou vůbec žádná.

Další perličku pak zasadila mladá doktorka, která celý můj stav a záměnu mých výsledků, u kterých se nakonec ukázalo, že mám „jen“ hepatopatii, přirovnala ke stavebnictví. Okamžitě jsem po týdnu podepsala reverz, protože pan dokotr Mihula prý nechce propouštět o víkendu. Kdy jsem si vyslechla, že tím, že odejdu, zabiju své dítě. Odmítli mi vydat i léky, které jsem ke své léčbě potřebovala. Takže místo cesty domů jsem pak upalovala ke svému lékaři pro léky a do jiné nemocnice.

Věřím, že někdo může mít lepší zkušenost, ale za mě určitě ne!

Nahlásit
neutrální
Porodnice Fifejdy - Michaela Love 04.07.18 napsala :

Porod byl úžasný, ale z poporodní péče jsem trochu v rozpacích.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 30.03.18 napsala :

Dlouho jsem se připravovala na to, jak ten můj zážitek sepsat. Pro někoho, kdo nechce číst, to definuji jako znásilnění ženského umění porodit.

Jakékoliv snahy o vnesení představ o porodu se nekonaly - porodní plán mi pochválili a řekli, že se pokusí vše dodržet. Rozhodla jsem se spoléhat na své tělo, poslouchat svůj instinkt, takže jsem nevyužila nic proti bolesti… žádné prášky. Nechali mne 24 hodin čekat, jestli se porod nerozběhne, pak jsem dostala 2 tabletky na rozběhnutí porodu. Kontrakce se spustily, vše šlo dobře. Přesunuli jsme se na porodní sál, tam jsem na záchodě, v poloze, kde mi přirozeně bylo nejlépe, začala cítit, jak mi začíná sestupovat dcerka do porodních cest a už jsem věděla, že rodím.

V tu ránu mi sestra poručila jít na kozu a nedovolila mi se přesunout zpět, nebo najít jinou vhodnou pozici. Prostě od té doby to bylo v jejich režii. Dostala jsem informaci o tom, že budu mít do 14 hodin porozeno, protože ony si předávají směny. A tak se také stalo. V 13.51 hodin mi mladá, slovenská doktorka skočila na břicho a vylétla že mne má 2490 g vážící dcera, která měla 49 cm! Poněkud drobné dítě, na drasticky skok na břicho, že? Narodila se předčasně v 36. týdnu těhotenství a to byl i argument sestry na poznámku mého může o tom, že mají nechat dotepat pupečník.

Hodili ji na mne… a to doslova! Nechali mi celých 21 vteřin a pak mi vrátili až umytou a zabalenou na dalších 60 vteřin. To, že mě dole zašívali mimochodem byla nejmenší bolest z toho všeho a to i přes to, že mne nastřihli mimo kontrakci, a injekce, kterou mi dali na umrtvení, působila jen z půlky: „Další vám už dát teď nemůžu, dva stehy - to už vydržíte.“

Pokračujeme dále na poporodní pokoj, požadovala jsem nadstandard tak, abych na něm mohla být s dcerou co nejdřív. Neměli, takže mě dali na nadstandart na GYNELOLOGICKÉ oddělení, prosím pěkně! Dceru mi odvezli na dětské, do jiné budovy, bez mého vědomí! Nechali mě spát a slíbili mi, že mě za 2 hodinky přijdou vzbudit a ukážou mi, jak kojit. Po třech hodinách jsem se vzbudila šokem, proč mě nikdo nevzbudil, kde mám dítě, proč mě k ní nezavezou. Bylo mi řečeno, že mě tam nemá kdo odvézt, že sestra je tam na tom oddělení jen jedna, ať si odvoz zajistím a rychle, protože po půl osmé už mě na dětské oddělení nikdo nepustí, přestože jsem matka. Takže můj muž po tom úžasném porodu, sotva přijel domů, dal si sprchu a doufal, že to snad i zapije, musel okamžitě sednout do auta, přijet pro mě a odvézt mě blbých 300 metrů do jiné budovy, abych se mohla podívat, jak ta naše dcera vlastně vypadá a abych si zkusila ji poprvé nakojit!!!

Všem ženám, které snad uvažují nad aspoň trochu přirozeným porodem a myslí si, že Fifejdy jsou „Babyfriendly“, tak jsou to jen kydy. Doporučuji vám - vyhněte se tomuto ústavu obloukem. Zmatky, nezájem, netolerance, neiniciativní personál.. s úsměvem na tváři vás budou „znásilňovat“ a dělat, že je to to nej, co mohli. Jizva po nástřihu mě ukrutně bolela. Říkáte si, je to normální… pláčete bolestí i po týdnu… říkáte si, otok asi ještě nesplaskl. Doktorka vám při odchodu z oddělení šestinedělí tvrdí, že je to v pořádku a vy se za tři dny vracíte s tím, že to pořád bolí.. a najednou vám jiná doktorka řekne, že vám povolily stehy a buď se sžijete s tím, že vám… zůstane jak vrata, nebo vám to vyškrábou a zašijou znovu a riskujete, že se situace může opakovat.

Takže holky… spoléhejte se jen a jen na sebe, i kdyby po vás sebevíc řvali,… rodíte vy. Odbitou práci nenechte jen tak. jJou to vaše těla a vaše psychika, která to pak odnese… Mé dceři budou v červnu dva roky. A teprve dnes jsem se odhodlala to napsat. Přeji vám mnoho štěstí u porodu a hlavně mnohem více štěstí po něm :) <3

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Evula77 25.03.18 napsala :

Rodila jsem tam už podruhé. První i druhý porod bez potíží, bez komplikací. Bohužel u prvního porodu jsem trefila na MUDr. Harazima, který je velice necitlivý. Když vyšetřuje, bolí to jak čert. Takže když jsem zvažovala, kde rodit podruhé, řekla jsem si, že pokud zase trefím na Harazima, pojedu pryč. Ale trefila jsem na mladou blond doktorku (jméno si nevzpomenu), která neměla žádný problém s mým porodním plánem. Neměla jsem tam nic extra, jen to, že nechci urychlovat porod oxytocinem, protrhávat plodový vak apod. (Harazim mi dal okamžitě oxytocin - od otevření na 1 prst, takže první porod byl pro mě hodně špatná zkušenost).

Takže k druhému porodu jsem už šla s určitou představou. Měla jsem s sebou dulu, která mi masírovala záda, dávala rady, utěšovala mě… Navíc jsem poprosila o box s vanou, kterou jsem využila a druhý porod byl úžasný!!! Klidně bych si to zopakovala. Super přístup doktorky i porodní asistentky. Jen co se týče porodního plánu, mám malé výhrady. To, co jsem zakázala dělat (v případě, že vše půjde, jak má - ať mě nikdo neosočuje, že vše zákážu a pak se budu soudit s nemocnicí, že mám postižené dítě), nedělali. Ale to, co jsem chtěla navíc (např. nahřát hráz při tlačení), se nedělalo…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastudovat si porod. To, že lékař říká, že je to dobře, nemusí být vždy úplně dobře pro maminku a dítě. Vše má své výhody i nevýhody. Doporučuji konzultaci s nezávislou porodní asistentkou nebo dulou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Co nejdelší porodnické vložky :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - AmaIrca 02.02.18 napsala :

Už jsem zde rodila před dvěma lety a pro kladný zážitek jsem se opět rozhodla pro tuto porodnici. A jsem moc ráda. Rodila jsem 28.1.2018.

Opět mi kontrakce začaly v noci a opět jsme s manželem přijeli kolem 8. hodiny. Ovšem nyní mi s příchodem do porodnice úplně ustaly kontrakce. Personál byl zprvu trochu kamenný, ale pak začali být všichni milí, po vstupní prohlídce mi doporučili zůstat a jsem ráda, že jsem zůstala na observačním pokoji. Porodní asistentka za mnou chodila jednou za hodinu, za dvě a ptala se, jak se věc vyvíjí. Kontrakce se vrátily, ale v nepravidelných časech. Po prohlídce lékařem, který zjistil, že už je čas na porodní box, jsem zavolala manželovi. Dle porodního plánu (který 100% všichni respektovali a konzultovali) jsem byla na boxu s vanou, kterou jsem ale nakonec nepoužila. Vše proběhlo bez jakéhokoli zásahu.

Po porodu nechali malé dotepat pupečník a všechny úkony prováděli s malou na mně (připojení na takový ten monitorek okysličení a tepu), pak ztlumili světla a nechali nás s manželem a malou. Protože se zrovna měnily směny, trval krásné 3 hodiny. (Před odchodem se porodní asistentka přišla rozloučit). Porod vedla profesionálně a lidsky.

Na oddělení šestinedělí i novorozeneckém bylo všechno fajn - to ale hodně záleží od stavu maminky i dítěte. Já byla bez poranění a malá taky úplně v pořádku, kojení taky najelo samo. Takže jsem v neděli odpoledne rodila a ve středu před polednem jsme byli doma.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán - konzultovala jsem už při převzetí do péče. 3 kopie - doktor, sestry, šestinedělí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

jelení lůj :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - zdenecka11 24.07.17 napsala :

Porodnici bych doporučila, jsou tam všichni hodní, až na jednu sestru. Na přijmu byla taky nepříjemná, poslala mě v neděli ráno v šest hodin domů, že to ještě není na porod a koukala na mě, jak kdybych si bolesti vymýšlela, no a v jednu odpoledne mě tam měla znovu. Bolesti po třech minutách a za hodinu byl malý na světě.

Na oddělení šestinedělí jsou všichni přijemní, je tam fajn vrchní sestra a sestry se snaží poradit a pomoct.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať si vezmou pití a jídlo. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Helahop 21.06.17 napsala :

Do porodnice jsem přijela večer kolem 20. hodiny, sestřičky na příjmu nepříjemné. Doktor úžasný. Sestřičky dávaly najevo, že je obtěžuji, jako by se jim ani nechtělo pracovat. Po měření ozev se mi snažily vnutit názor, že kontrakce nemám, břicho mě nebolí a že se se mnou stejně teď už večer nic dělat nebude. Noc jsem strávila na porodním boxu.

Jedna ze sestřiček mi dala kapačky a sotva to pustila, už se ptala, jestli mě to štípe. V tu chvíli neštípalo, ale po chvíli mě ruka začala pálit, až jakoby mi hořela. Od té doby se za mnou nikdo nestavil. Až v 5 hodin ráno. Naštěstí pak byla výměna směn a já dostala pořádnou porodní asistentku. Úplně skvělou. Přišel mě vyšetřit i další doktor, který byl taky moc fajn. Od té doby bylo vše super. Porodní asistentka mi se vším radila, co jak mam dělat, jak to všechno co nejlépe zvládnout. K porodu pak přišla i nějaká doktorka, která mělo porodu ošetřila… Byla moc hodná. Všechno bylo fajn až na ty husy na příjmu. Jedna z nich dokonce provázela porodnicí, když jsme se do ní byli s manželem podívat, abychom se rozhodli, kde budeme rodit.

Jinak na oddělení šestinedělí bylo taky vše OK. Všechny sestry, i z novorozeneckého, byly moc hodné a ochotné - pomohly, poradily. Takže spokojenost. Proto bych porodnici doporučila.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Penellope 08.06.17 napsala :

Porodnici mohu doporučit. Porod byl vyvolávaný kvůli rizikovému těhotenství, ale dobře vedený. Porodní plán byl v rámci možností respektován, vždycky mi předem řekli, co jsou dělat a já se mohla rozhodnout. Měla bych jen jednu výhradu - miminko mi hned po porodu museli odnést na pozorování, což chápu, ale vědělo se to předem, jen mi to asi zapomněli říct. Moc by se nezměnilo, ale asi bych nebyla tak vyplašená a mohla se předem zeptat na pár věcí. Takže dávám 9 bodů z 10. :)

Personál byl milý, vstřícný, empatický a jsem mu moc vděčná za naše zdraví. Respektují názor maminky a dovedou poradit.

Prostředí porodnice je vcelku příjemné, porodní boxy a koupelny oddělení šestinedělí jsou po rekonstrukci.

Celý den a noc jsem trávila na předporodním pozorování. Pokud se tam ocitnete, berte s sebou špunty do uší. Je to pokoj až pro 5 maminek na chodbě u porodních boxů, tam to nikomu není moc příjemné.

Strava je hrozná asi jako všude, ale na požádání vám uvaří třeba kojící čaj.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se zeptat, vše rádi vysvětlí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Svačinu a objednat si donášku svačin a minerálky od rodiny. Chleba s taveným sýrem nebo odporným kořeněným salámem po porodu prostě nechcete. Doporučuji papírové kuchyňské utěrky místo jednoho z ručníků.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Fifejdy - Mata26 24.02.17 napsala :

Porod byl příšerný, ale nejhorší bylo, že mi odrovnali kojení na novorozeneckém oddělení! Bez dovolení ji dokrmovali Nutrilonem, aby jim dala pokoj, když jsem jim ji nechala mezi 2 a 5h ráno, abych se chvilku prospala, protože malá nedokázala spát jinak než v náručí. Přinesli ji jak hadrovou panenku, místo vysvětlení či omluvy mne ještě nutili ji kojit a převažovat! Doma jsem více než 2 týdny bojovala, aby malá opět začala pít. Nemluvě o tom, že každá sestra upřednostňuje jiný styl kojení, což je proti baby-friendly pravidlům!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zkuste Krnov!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Právníka?

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Ladiabola 28.12.16 napsala :

Rodila jsem tam podruhé během 2 let a spokojenost. Doktoři vše vysvětlili a konzultovali. Respektovali porodní plán. Porodní asistentky hodné.

Jediné, co mi vadilo bylo, že čekací pokoj je ve stejné chodbě jako porodní boxy a není to nijak odhlučněné, takže jekot některých rodiček byl poněkud nepříjemný. Boxy v pohodě, miminko nikam neodnáší. Oddělení šestinedělí taky v pohodě, měla jsem nadstandard, takže pohoda. Novorozenecké sestry chodí cca co 3 hodiny a ženské taky. V případě potřeby pomohou, vysvětlí.
Nesetkala jsem se s žádnou neochotou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně sil a pozitivní přístup.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Viz webovky nemocnice. Nic navíc jsem nepotřebovala.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Luc94 03.11.16 napsala :

Já jsem byla spokojená. Měli ten den zrovna totálně plno a zapomněli na mě na příjmu cca 2 hodinky, ale pak už bylo vše ok. Z JIPky nám udělali normalní pokoj a sestřičky pořád chodily, ptaly se a pomáhaly, i když jsem je se vším otravovala téměř pořád. Vždy s úsměvem vše vysvětlily. Příště jdu rodit opět sem!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní hygienické potřeby, ručníky, plenky pro miminko, těhotenskou průkazku, přípaadně potřebné vyplněné papíry.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Fifejdy - Marečekest 26.07.16 napsala :

Jen blázen by rodil v této porodnici. Byl jsem zděšen, když nám bylo „naordinováno“ rodit rizikově pouze tady. Stalo se a nyní jsme odsouzeni na celý život.

Syna násilně vypudily před termínem. Následky? Zpřetrhané veškeré nervy na pravé ručičce a po několika hodinách v inkubátoru odumřění větší poloviny mozku.

Ředitel Ožana alibisticky vše svedl na nezkušenou paní doktorku a na nedostatek personálu. Tato doktorka byla okamžitě přesunuta na lepší místo na Slovesku!

Do 5ti let musíme najít síly na soudy a doufám, že se nic takového již opakovat nebude. Nebojím se nikoho a ničeho. Zničili nám životy a musí to vysvětlit.

Omlovám se za smutnou zkušenost, ale zbořím třeba celý svět, pro pravdu a pro mého syna.

Řekněte si co chcete vy, ne co chtějí oni. Jsou to vaše životy, prosím!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 02.07.16 napsala :

Po předchozí hororové zkušenosti ve fakultní nemocnici jsem si k druhému porodu vybrala Fifejdy. Zejména proto, že pan doktor Ožana je můj gynekolog a jako riziková rodička s DMI nemůžu rodit v menší porodnici.

Do rizikové poradny mne odeslal pan doktor v 36 týdnu těhotenství kvůli podezření na preeklampsii. V nemocnici si mne už nechali. Ležela jsem na gynekologickém oddělení 5 dní. Tlak byl všelijaký. V pátek jsme se s paní doktorkou dohodly, že místo navyšování léků porod vyvoláme, protože cesty byly připraveny, hlenová zátka fuč a maličká docela veliká.

Porodní asistentka byla úžasná, stejně jako paní doktorka, kterou jsem viděla jen při zavádění tabletek a píchání vody. Porod jako takový byl rychlý, mohla jsem se volně hýbat i si vybrat polohu k tlačení. Nikdo mne nenutil hodiny ležet na monitorech. Nekonal se preventivní nástřih a nebylo třeba tišících prostředků ani oxytocinu. Taktéž jsem nemusela tlačit „na povel“, porodní asistentka se přizpůsobovala mému tlačení.

Po porodu jsem ztratila dost krve a preeklampsie se rozjela naplno, takže mi dovezli postel, dostala jsem kapačky s léky na tlak a nesměla jsem se celou noc hýbat. Péče opravdu výborná, porodní asistentky se o mne staraly ukázkově.

Oddělení šestinedělí bohužel zcela hodnotit nemohu, strávila jsem tam chvíli a pak jsem putovala na nedonošence za maličkou. Tam opět všechny sestry úžasné, milé, ochotné, lékaři vstřícní a sdílní.

Jediné minus: novorozenecká JIP je od šestinedělí přes půlku nemocnice. Já byla po porodu v pořádku, ale třeba maminky po císaři nebo ty, které byly hodně šité, si tu cestu musejí opravdu „užívat“. Na oddělení totiž maminku přijmou až po propuštění z šestinedělí, takže do té doby za miminkem jedině po svých.

Personál: MUDr. Marek Ožana, MUDr. Kateřina Vichnarová, PA Karin Masná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se ptát na cokoliv.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické potřeby, toaletní papír, porodnické vložky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 17.06.16 napsala :

Vybrali jsme si Fifejdy jako vyhlášenou baby-friendly porodnici, i když jsme až z Rožnova p.R. Bez ohlášení jsme, jakmile se manželce spustil druhý porod, se vydali do Ostravy s dobrým naladěním.

To co se ovšem odehrálo na příjmu, byla studená sprcha tří velmi neochotných sester - tedy ani nevím kdo to byl, když se ani nepředstavily.

Porodnice prázdná - dámy velice neochotné, se divily proč jedeme z takové dálky a podle čeho soudíme, že manželka rodí… Zkrátka slovíčkaření a amatérizmus největšího kalibru. Všechny dokumenty jsme měli předem vyplněné, ale samotný příjem trval 1,5h, než se tam rozhodli nás vlastně poslat domů (tedy dříve navrhli dát manželku na gyndu a ne do porodního boxu, aby se porod ještě více v soukromí rozjel).

Za pár hodin byl náš druhý syn na světě, s tím že jsem jeli z Rožnova rovnou na Vsetín, kam jsme to málem nestihli. Slavná Fifejdy… jen tak dál! Napsal jsem stížnost panu řediteli, ale stejně to vyšumí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se obloukem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Tucka 21.04.16 napsala :

Spokojenost! Všichni byli úžasní, strašně hodní, trpěliví a opravdoví profesionálové od porodnice přes šestinedělí až po novorozenecké oddělení.

Obzvlášť Mudr. Lišková, která mi zachránila zkamenělá prsa. :)Měla jsem nadstandard a nelituji, vše skvěle.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní jídlo. ;)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 29.03.16 napsala :

Mohu vřele doporučit.

Zaplatili jsme si nadstandardní pokoj, abych mohla být sama. Všechny sestřičky vstřícné, vše mi ukázaly, když jsem něco nevěděla, ochotně poradily. Chodily se přes den i noc ptát, zda je vše v pořádku, jestli něco nepotřebuji. Pomáhaly s kojením.

Já jsem spokojená se vším.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebýt hladem, bude vám zle! Sníst něco na energii - kousek čokolády, sušenku..

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nepřehánějte to po porodu s ovocem, jestli kojíte - já jedla pomeranče a jablka a miminko se dost osypalo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Verpa5 23.03.16 napsala :

Výborný přístup lékařů, asistentek i studentek. Na šestinedělí byly výborné „gynekologické“ sestřičky, dětská lékařka nebyla moc sdílná, což mi vzhledem k přesunu dítěte na JIP vadilo a poněkud zkazilo jinak celkově skvělý dojem. Ještě bych chtěla doplnit pochvalu sestřičkám na oddělení nedonošenců kterým chci a poděkovat za skvělou péči.

Personál: Mudr. Jašík

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mně se osvědčil hroznový cukr.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 08.03.16 napsala :

Spokojenost! Kdybych rodila znova, tak opět tam. Všechen personál, ať už porodní asistentka, doktoři, studentky, sestřičky na šestinedělí… naprosto úžasní. Chodila jsem tam i na předporodní kurzy a naprostá spokojenost.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně doklady! Vzít si s sebou kojicí nebo fenyklový čaj, sestřičky vám rády uvaří konvici.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Fifejdy - Anonymní 09.02.16 napsala :

Porodnice: Porod začal prasknutím vody, ale nic se nedělo. Tak klasicky vyvolávací tablety, kapačky atd. nakonec ukončeno po cca 12 hodinách sc pro padající ozvy. Každé vnitřní vyšetření nehorázně bolestivé a to se vystřídali doktorka a doktor. Jediný, od koho vyšetření nebolelo, byl zástupce primáře. Velmi příjemný byl pan anesteziolog. A na příjmu byla nepříjemná PA a ta je prý nepříjemná na každého, bohužel jméno nevím.

Šestinedělí: PA i dětské sestry příjemné. Dětská sestra mi všechno ukázala, jak mám koupat, přebalovat, kojit. Musím říct, že jsem měla štěstí, že měla službu paní Gilgová, protože miminko pilo málo a ona jako jediná mi ukázala polohu na kojení fotbalistu a pak už to šlo krásně.

Bylo poznat, že je moc plno, protože PA neměly moc času a přišly pak tak 2× za den. Dokonce se na pokoje přidávaly třetí postele. Co mi vadilo, tak že v podstatě od půl 6 už se nadalo spát, protože furt někdo lozil - uklizečky, PA, dětské sestry prostě než se měnila směna, taky aby měly všechno v pořádku, takže mimino furt někdo budil a nebyl skoro ani čas se osprchovat před vizitou nebo si zajít v klidu na velkou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně porodnických vložek, protože na šestinedělí nic nedostanete.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 07.01.16 napsala :

Doktor velmi arogantní, prováděl vyšetření a úkony, se kterými jsem nesouhlasila (např. prasknutí plodové vody - neptal se a prasknul, ani jsem nevěděla, že to dělá - odmítla bych).

Na porodním boxu i přes porodní plán, že chci být průběžně informována o zdrav. stavu dítěte, se mnou nikdo nekomunikoval - porod skončil císařským řezem, o kterém jsem se dozvěděla těsně před. Nikdo nekomunikoval, že má podezření na dušení dítěte apod.

Na šestinedělí nikdo nevysvětlil, jak to tam chodí, že jsem jednou dostala seřvaní od dětské sestry a pak za jinou věc od „dospělácké“ sestry. Pokud chcete přirozený porod, personál, který akceptuje vaše přání a snaží se je dodržet, nevmanipulovává vás kam nechcete, komunikuje! s vámi, tak rozhodně NE pro Fifejdy. Pokud jste maminka, která je vděčná všem, protože přece „máte zdravé dítě, tak co víc byste chtěla“ tak si tam klidně běžte.

Nepřirozeným porodům zdar.

Personál: MUDr. Vít Harazim

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kašlat na porodní plán. Nerespektují, podle mě ani nečtou, nevyjdou vstříc, nekomunikují, vmanipulovávají tam, kam nechcete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Profesionální doprovod sebou, který se postárá o to, aby porod byl dle vašich představ.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Serwo 04.01.16 napsala :

Porodnici na Fifejdách můžu doporučit každé těhulce, která se rozhoduje, kde rodit. Já byla maximálně spokojená. Profesionální přístup jak na porodním, tak na šestinedělí. Sestřičky hrozně hodně a příjemné. Jen na příjmů byla jedna můra, která kazí jméno! Nechtěla podat informace osobě, kterou jsem uvedla jak v jejich formuláři, tak v porodním plánu! Byla hrubá a protivná! Ale to byla opravdu jen jedna vrána ze všech.

Měla jsem nadstandard, taky paráda. Možná jen jídla málo. Ale dobré bylo.Stejně se vás každý ptá, co má donést, tak si řekněte o něco na zub. :-) Měla jsem zpočátku trošku problém s kojením, sestry mi ochotně poradily a pomohly. Odcházeli jsme za 3 dny plně kojící.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Framik 03.12.15 napsala :

Musím se přidat k maminkám, které s touto porodnicí byly spokojené. I já patřím k velmi spokojeným maminkám. Rodila jsem v září 2015. Již prohlídka porodnice mě velmi oslovila, i následný přístup personálu, kdy jsem docházela do porodnice před porodem.

Při porodu paní asistentka Karin byla velice milá a dodávala mi sílu. Celý porod vedou porodní asistentky. Lékaři chodí až na prohlídku po kontrole, šití. Miminko mi hned po porodu dali ke kojení a bylo se mnou celé 2 hod. na porodním boxu.

Na odd. šestinedělí také velmi příjemný personál, i sestřičky z novorozeneckého, které moc pomáhaly. I paní primářka pomáhá s kojením maminkám, kde neumí pomoci sestřičky. Jídlo je tam chutné, vaří si sami, žádné Sodexa a spol.! Návštěvy jsou 2× denně a pouští tam i malé děti. Pokoje s vlastním WC, po 2 maminkách, ale polovinu pobytu jsem byla sama na pokoji jako ostatní maminky. Opravdu vřele doporučuji.

PS: porodní vana je grátis, i když na webovkách píši, že zpoplatněná. :-)

Personál: PA Karin

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít se podívat na prohlídku porodnice a rozhodnout se podle intuice, kde se cítí dobře.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku a doklady, zbytek půjčí v porodnici nebo donese tatínek.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Fifejdy - Meggan 09.10.15 napsala :

Na pôrodníckom oddelení, oddelení šestinedelí a novorodeneckom odd. som nenarazila na jediného nepríjemného človiečika . Celý personal bol ku mne milý nielen pri pôrode, ale i pri kontrolných prehliadkach a pri hospitalizacii ešte mesiac pred pôrodom z dôvodu podozrenia na únik plodovej vody.

Pôrodné asistentky ma každú chvíľku chodili kontrolovať a profesionálne a hlavne ľudsky sa o mňa starali. S ohľadom na veľmi rýchle prebiehajúci pôrod boli všetci príjemný ochotný a milý. Pôrodná asistentka, ktorá ma príjmala, profesionálne a hlavne ľudsky mi pomáhala po celú dobu. Lekári i sestričky na šestinedelí a novorodeneckom oddelení úžasný. Stretla som sa len s ústretovým konaním a ochotou pomôcť, čo ako prvorodička oceňujem, nielen pri dojčení. Na všetky otázky som dostala riadnu odpoveď a sestričky sa stále chodili pýtať, či niečo nepotrebujeme.

Pôrodnicu Fifejdy môžem vrelo odporúčiť. Rozhodne som si pri výbere pôrodnice vybrala dobre a pri ďalšom tehotenstve sa tam určite vrátim. Vďaka skvelému personálu som si na pôrod odniesla krásne spomienky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Tarani 01.06.15 napsala :

Na Fifejdách jsem rodila 18.5.2015 a jsem velmi spokojená. Tuto porodnici všem doporučuji.

Personál na porodním i na šestinedělí byl úžasný. Porodní boxy jsou dobře vybavené, PA chodila pravidelně kontrolovat, při točení monitoru mě nenutili ležet. Snažili se ve všem vyjít vstříc, vše vysvětlili.

Na šestinedělí jsem byla na nadstandardu a jsem dost vděčná všem sestrám, které mi pomáhaly kojit a byly vždy ochotné pomoct s miminkem i v pozdních nočních a brzkých ranních hodinách - vždy s úsměvem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručníky na porodní box a šestinedělí. Vodu. Boty do sprchy. Na šestinedělí vložky a toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 12.05.15 napsala :

Naprosto spokojená ve všem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Síťované kalhotky - ty největší. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - mamab 09.05.15 napsala :

Vyhověli mým přáním. Doporučuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 21.04.15 napsala :

Má zkušenost s touto porodnicí je jen a jen kladná - od přijetí na porodním oddělení až po odchod domů. Sestřičky příjemné, lékaři profesionální, poradili s kojením, které mi moc nešlo. Nakonec jsme odcházeli domů s plně kojeným synem a vzpomínám na tuto porodnici jen a jen v dobrém. Další porod jedině tady!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, jednorázové kalhotky, doklady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 08.03.15 napsala :

Spokojenost. Na porodním sále všichni míli, usměvaví, zodpoví všechny otázky kdykoliv. Porod byl rychlý, bez problémů. Malou jsem měla u sebe celou dobu.

Na oddělení šestinedělí nové koupelny. Celkově prostě spokojenost. Příště, pokud nějaké bude, tak rodit opět Fifejdy.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 06.03.15 napsala :

Odešla jsem předčasně domů po císaři, pokoj šestinedělí katastrofa, koš překypující špinavými vložkami, kanálek ve sprše neodtékal, TV nehrála a nedejbože si postěžovat. Nikdy více!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 06.03.15 napsala :

Nedoporučuji, a to zejména oddělení šestinedělí, hygiena + personál. Když jsem si stěžovala, sestřička za mnou vletěla na pokoj a společně s uklízečkou na mě začaly řvát. Šla jsem druhý den domu na reverz, ten týden jsem už byla třetí, co odešla dle informací lékaře. Strašná zkušenost. Ale radost ze syna všechno smazala. Jsem ráda, že se narodil zdravý a je v pořádku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - janapruchova95 05.02.15 napsala :

Na tuto porodnici jen samé chvály! Původně jsem z Prahy, ale porod mě zavanul až do této porodnice.

Rodila jsem 14.11., ještě ten den jsem byla na kontrole s tím, že k porodu to vůbec nevypadá, o šest hodin později už jsem začala mít šílené bolesti. Poněvadž jsem byla prvorodička, záchranka si dávala docela na čas (málem jsem porodila v sanitce), příjezd záchranky trval 45 minut! To už jsem měla kontrakce po dvou minutách. Bolesti to byly šílené, zakřičela jsem si pěkně. Ihned na příjmu miminko napojili na monitor a sledovali srdeční činnost, zatímco se mnou v bolestech vyplňovali PŘÍJEM.

Potom mě poslali převléknout a čekalo se na pana doktora, aby se podíval, v jaké
fázi otvírání zrovna jsem. Nebyla jsem schopna vylézt v kontrakcích na
vyšetřovací lůžko, tudíž mě pan doktor musel vyšetřit na tom normálním, kde se
dělá ultrazvuk. Zjištěním, že už jsem otevřena na 5 prstů a na epidurál už je
pozdě, jsem byla docela v šoku, jen jsem si stihla navléct košili a šlo se na
porodní sál. Tam mi píchli oxytocin a nechali mě ležet s tím ,že až ucítím tlak,
ať okamžitě zvoním, ale že to dřív jak za dvacet minut nebude. No, malá chtěla na
svět rychle, do dvou minut jsem zvonila a šlo se na věc. Píchli mi plodovou
vodu, třikrát jsem zatlačila a malá byla venku.

Ta úleva, co cítíte když je po všem a když vám miminko pokládají na břicho, je
neuvěřitelná. Dvě hodiny mě nechali odpočívat na porodním sále, malou si
odvezly dětské sestry na umytí a obléknutí. Po dvou hodinách mě donutily vstát
a jít se do sprchy vyčurat a osprchovat a pak hurá na oddělení šestinedělí.
Představily se mi tam ženské sestry (to jsou ty v oranžovém mundúru), dětské
sestry mají modro bílé mundúry.

Malou mi přivezli a přiložili k prsu. Pak už to každý den chodí normálně.
Ráno vstanete, jste rady když se stihnete osprchovat, nakrmit a přebalit mimi,
hned snídaně a ženská a dětská vizita. Rozestupy mezi nimi moc nejsou.

Je fajn, že pokud máte miminko špinavé, hodíte oblečení do skříně a každou
chvíli chodí „uklízečky“ a dávají vám hadrové pleny i oblečení pro mimi do
zásoby. Vždy, když mi malou odvezli na nějaké vyšetření, přivezli ji přebalenou jejich plenkami a čistým oblečením.

Jediné maličké minus byla poslední den paní doktorka Lišková. Nelíbilo se jí, že
malou kojím přes umělou bradavku, a tak se snažila mi ji mermomocí narvat jen na
 prso.

Při odchodu dostanete kufřík s dárečky a časopisy pro miminko.

Tuto porodnici doporučují, byla jsem naprosto spokojena! :)

Personál: MUDr. Fousek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si hodně poporodních vložek a jednorázové síťové kalhotky. Doklady!

Nahlásit
neutrální
Porodnice Fifejdy - sssbarca 28.01.15 napsala :

Dobrý den, rodila jsem 12. 1. 2015 plánovaným CS, všechno se zdálo být ze začátku v pořádku. Přijela jsem v 7:00 ráno s přítelem, přijali mě a na řadu jsem přišla kolem 11:00 dopoledne. Pak už to bylo strašně moc rychlé, měla jsem spinální anestezii (můžu jenom doporučit, velká spokojenost), přítel ale se mnou nebyl. Čekal mimo operační sál a určitě o nic nepřišel, miminko mu ukázali ihned po narození, zákrok trval cca 20-30 minut, pak mě převezli na JIPku (skvělý personál, bezproblémové).

Druhý den převezení na oddělení šestinedělí - porodní asistentky pohodové, ale co musím vytknout byly dětské sestřičky: jako prvorodičce mi moc nevysvětlily, hlavně kojení. Miminko mi doslova narvaly na prsa, bradavky mi kvůli tomu popraskaly, sestřičky byly mladé a každou chvilku tam byla jiná. Každá poradila něco jiného a neměli vůbec na nás čas. Byla jsem z toho zmatená, dostala jsem hned i zánět prsou (no hrůza). Kvůli tomu teď mám odpor ke kojení, což mi je strašně líto, mlíčko si odstříkávám a dávám miminku přes lahvičku.

I paní co byla se mnou na pokoji měla podobný problém, takže to není jen ve mně… Ale záleží asi na každém, jaký kdo je a na jaké lidi natrefí. Už bych tam nechtěla rodit. Bylo to tam půl na půl, možná je to ve všech porodnicích stejné. Přidejte zkušenosti, kdo rodil na Fifejdách s CS. Děkuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Musíme vydržet, miminka stojí za to!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Naffi 27.01.15 napsala :

Porodnici Fifejdy doporučuji moc! Byla jsem spokojená na 100%! Opravdu, díky úžasnému personálu a hlavně skvělé porodní asistentce jsem prožila nádherný porod. Příjemná atmosféra na mě dýchla od prvního vkročení na toto oddělení a asi i to způsobilo super porod. Porodní sály jsou nádherné, dobře vybavené. Manžel nebo doprovod samozřejmostí (v některých nemocnicích, např. v Havířově posílají tatínky často domů, aby došli až na finiš…).

Personál se choval perfektně, k ničemu mě nenutili, respektovali můj porodní plán a snažili se mi co nejvíc vyjít vstříc. Opravdu nemám ani „ň“, co bych vytkla. To samé zažilo několik mých kamarádek, které tam na moje doporučení šly rodit také. Opravdu to bylo perfektní, připadala jsem si jako královna!

Jinak na oddělení šestinedělí byly taky skvělé sestřičky, věnovaly se mi, byl to příjemný pobyt. :-) Takže za mě 100% doporučuji. Druhé mimi půjdu rodit zase tam!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Užijte si ten zázrak! A hlavně nestresovat.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Fifejdy - Anonymní 19.01.15 napsala :

Čekala jsem pár měsíců, abych mohla objektivně zhodnotit svůj porod. Hned po porodu by byl zřejmě plný hořkosti.

Porodnici jsem si vybírala na základě hodnocení právě tady a možná, kdybych si
radši poslechla spolužačky/kamarádky, udělala bych lépe.

Do porodnice jsem šla s tím, že tři věci rozhodně nechci: klystýr, nástřih a
epidurál, jelikož jsem měla vyvolávány porod, psychická masáž na epidurál typu:
„Vy nechcete epidurál?!“ několikrát denně vám zatřese se sebevědomím. Nakonec jsem s epi souhlasila (v momentě, kdy už jsem měla neskutečné bolesti, tak jsem za něj byla řada). No a na zbytek jsem se při kontrakcích nechala „ukecat“ taky.

Jinak jsem 4 měsíce po porodu a záda po epi cítím dodnes. Můj nástřih sice
zahojen, ale je zajizvený, musí na „plastiku“ popř. doufat, že se to
„spraví“ při dalším porodu (obdobně zkušenosti má právě i má kamarádka, takže jsem se za hlavu chytala, že jsem se radši nezeptala známých).

Ale abych nebyla jen na špatnou nótu, oddělení šestinedělí bylo úžasné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán na papírů a nenechat se ukecat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Omyvatelné papuče, až vám prdne voda. :-D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 30.12.14 napsala :

Zdravím vás dámy, doporučuji porodnici na Fifejdách všemi deseti.

Měla jsem nádherný přirozený porod, který jsem si přála. Nikdo mne do ničeho nenutil a personál porodnice plně respektoval můj porodní plán.

Zaměstnanci v porodnici i na oddělení novorozeneckém a šestinedělí byli úžasní. Na Fifejdy se určitě vrátím rodit i podruhé. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - smidka 24.11.14 napsala :

Velmi dobrá porodnice. Rodila jsem 18. 11. 2014, tedy před týdnem. Mám krásného druhého syna, první syn byl také v této nemocnici porozen císařským řezem.

Tentokrát jsem rodila spontánně a díky sestrám a sympatickému panu doktorovi jsem to ve finále zvládla. Tímto bych sestrám chtěla moc poděkovat za pomoc a silné nervy. :) Rozhodně bych doporučila povolení při porodu studujícími asistentkami. Jsou strašně šikovné a tuto mladou krev potřebujeme. Já byla strašně ráda za pomoc.

Šestinedělí je luxus a strašně příjemné všechny sestry se vším poradí, a dokonce si pamatují, kdo u nich rodí. :) Moc mile mě to překvapilo. :) Dětské doktorky opět senza. :)

Co dodat. Moc všem děkuji a ze srdce Vás budu jen doporučovat. Lepší porodnice na Ostravsku není. :)

Personál: Romana Krupová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít beze strachu. Není čeho se bát, se vším vám tam pomůžou. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Úsměv. Blíží se něco úžasného v našem malém stvoření. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Klaudinka88 23.11.14 napsala :

Velmi dobrá! Co se týče přímo porodu, nemůžu si vynachválit! Primář Ožana pro mě TOP! :)

Šestinedělí pak fajn, jen v době, kdy jsem porodila, bylo úplně plno a já byla na pokoji s ne příliš fajn paní, která se o své dítě ani nestarala. Hned jak se uvolnil pokoj, tak mě tam šoupli. :)

Personál: MUDr. Marek Ožana Nahlásit
neutrální
Porodnice Fifejdy - adelka87 12.11.14 napsala :

Co se týká mé zkušenosti, každý lékař jiný názor, ale nechají rozhodnutí na matce. Personál velmi milý, příjemný, vyjdou vstříc. Samotný porod byl příjemný, PA rovněž. Ale záleží, kdo Vás rodí, je zde velmi mladý personál. Sbírá zkušenosti a nebýt přivolán zkušený doktor, kdo ví, jak by to dopadlo.

Byla jsem na nadstandardu - respektování soukromí, ale o pití jsem se musela upomínat. Bylo to tam jako u suchánku. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - terkom83 31.10.14 napsala :

Rodila jsem zde 2×. Dřív to byl rozdíl, ale nyní jsem byla maximálně spokojená. Sestřičky kolem mě skákaly a byly až moc ochotné.

Co se týče porodu, ani jsem žádnou péči nepotřebovala, oba porody byly spontánní a rychlé. Teď v březnu mě rodila asistentka a doktor pak jen zkontroloval, zda nepotřebuji zašít. Vše bylo v pořádku a já jsem se cítila výborně, že bych mohla jít domů třeba hned druhý den. Jenže v cestě mi vždy stojí hlavní sestra Lišková, se kterou se prostě neshodnu na názorech a není mi sympatická. Jen kojit, kojit a nic jiného. Její heslo „Naučím kojit i tatínky“ mi přijde divné.

Jinak se za ty roky hodně změnila i kuchyň,která se opravdu dala jíst, přibyla zelenina a překvapila mě občas i ryba.

Takže v dubnu jdu zase rodit na Fifejdy a doufám, že mě tam paní Lišková nebude opět držet déle, než bude nutné. Všem maminkám přeji tak pěkný porod, jaký jsem měla já a hlavně bez komplikací. :-)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Fifejdy - montenegro74 27.05.14 napsala :

Jsem zde jako doprovod a podpora manželky při a po porodu. I když jsme přivezli všechny dotazníky k příjmu vyplněné, porodní asistentky se stejně vyptávaly. Vzhledem k tomu, že kontrakce ještě nenastaly a PA byly naladěny příjemně, nijak to mé ženě nevadilo.

Porodem nás doprovázela naše vlastní porodní asistentka Anna Kohútová z Havířova, která ženě vytvořila hezké prostředí, které ji uklidnilo a dodalo jí pocit důvěry. Vybavení porodního boxu bylo výborné, měli jsme štěstí na vanu, ve které žena za pomoci naší asistentky zvládala vlny kontrakcí dechem a masáží.

Doktorka a PA, které asistovaly u finální části porodu, byly relativně v pohodě, i když paní doktorka chvíli hledala, jak s mojí ženou komunikovat. Co si ale vybavujeme jako minus, je přítomnost dvou sester z novorozeneckého oddělení, které ženě v té poslední fázi, kdy se porod zdál nejobtížnější, stály u nohou a ženu pozorovaly. Tedy přes porodní přání co nejmenšího počtu osob a zachování intimity. Mohli stát třeba opodál. Na porodním sále, z důvodu následujícího porodu jsme strávili jen hodinu.

Na šestinedělí jsme byli umístěni na přání na nadstandardním pokoji. Miminko bylo hodně unavené a jen tak leželo a spalo na své mamince. Sestra, která hlídkovala u nohou mé ženy, nás uvedla na pokoj šestinedělí. Byla to zřejmě ta, o které se v hodnoceních zde píše jako o nepříjemné. Dávala najevo svou dlouhou praxi a názory mé ženy komentovala dost nevhodně. Náš záměr koupat miminko v kyblíku zhodnotila slovy „A kolik jste již už vykoupali?“

No nicméně většina sester byla milá, u některých jsme opravdu cítili laskavost a snahu pomoci. Faktem ale je, že informace o kojení jsme dostali kusé, víceméně se týkaly jen přisátí. Jakmile se děťátko přisálo, sestra odešla. Kolik kojit, kdy, jak často, jestli odstříkávat, co dělat, když miminko u prsu usne, to jsme nevěděli. Byli jsme nervózní z toho, že miminko nepilo.

Na žloutenku jsme upozornili my. Ukázaly se vysoké hodnoty hned druhý den a děťátko šlo na fototerapii. Kojení se stále nedařilo, miminko bylo ospalé. Žena si poplakala. Korunu ovšem všemu nasadila MUDr. Lišková, laktační odbornice, držitelka ocenění. Od dveří bez představení ženu zpražila, že nekojí, že může za to, že miminko má silnou žloutenku. Totálně ji psychicky zdevastovala. Na připomínku, že kojí, že to nejde, že miminko spí, jí řekla, že se snaží jí pomoci a že má žena stojí v opozici. Nepomohla a odešla s tím, že má ještě dvacet miminek. Žena probrečela několik minut. Tato paní ji tak psychicky zdeptala svým necitlivým přístupem, že z toho bylo na nic i mně.

Ze všeho nám pomohla naše vlastní porodní asistentka Anička, která velmi ochotně přijela, strávila s námi čas a měla tu trpělivost vše vysvětlit, ženu uklidnit a vše ukázat. Hned při dalším kojení se výsledek dostavil. Způsob, kterým s ženou paní Lišková komunikovala, byl dehonestující. Její odborné znalosti nám v praxi nic nepřinesly kromě pocitu frustrace, ponížení a beznaděje. Nebýt naší vlastní porodní asistentky, která se po příjezdu stala pro ně osobou nežádoucí, byli bychom velmi zoufalí.

Sestřičky zde jsou většinou milé. Ty ,se kterými jsme se o problému bavili, odbornost MUDr. Liškové nezpochybňovaly, i když ví, že její osobnost je problematická. Když tak nad tím přemýšlím a vidím to dnes den po bouři, stačilo, aby sestřička nejen naučila přiložit, ale absolvovala s ženou alespoň jedno fungující kojení tak, jak se nám to stalo teď.

Nakonec před propuštěním nám paní Lišková ukázala - v průběhu třech krátkých návštěv - jak kojit a opečovat prsa. Bez pochyby odbornice, miminko sálo. Jenom tedy nechápu, proč (když jsme tady od pátku a dnes je úterý) to celé přišlo tak pozdě. Když je tady na oddělení takový odborník, proč to oddělení takhle nefunguje? Proč každá sestřička říkala trošku něco jinak? Jedna „24 hodin po porodu má miminko dost potravy ještě z dělohy, nechte ho spát.“ Druhá „Vzbuďte ho.“ Nebo „Tlačte.“ vs. „Netlačte dítě na prs.“

Personál: vlastní PA Anna Kohútová, laktační poradkyně MUDr. Lišková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Požádejte sestřičku, ať s Vámi absolvuje jedno kojení - úspěšně dokončené. Druhorodičky si už poradí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - kety86 07.05.14 napsala :

V porodnici jsem byla naprosto spokojená. I když kdyby se ještě opravily toalety a sprchový kout, vůbec bych se nezlobila (zvlášť když je jeden záchod i sprchový kout společný pro dva pokoje, kde se na každém pokoji nachází většinou 2 - 3 lůžka).

Když nepočítám jednu „velmi milou“ sestru, která mne jeden večer pěkně psychicky zdeptala, že jsem chtěla podepsat revers, tak si na Fifejdy nemůžu stěžovat. Ale víte jak, všude na někoho takového narazíte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ze seznamu, co má nemocnice, bych doporučila koupit jen Bepanthen krém nebo jeho levnější variantu, myslím Babyvare nebo tak nějak. Hlavně mějte s sebou dětské plenky a oblečení a pro sebe jednorázové kalhotky, vložky a samozřejmě oblečení s pyžamem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - PavlaaAmálka 01.05.14 napsala :

V této porodnici jsem rodila své druhé dítko v listopadu 2013. Když to srovnám s prvním porodem ve FNsP v Porubě - co se týká přístupu personálu na porodním oddělením a šestinedělí, tak se to nedá srovnat. V MN Fifejdy jsem se cítila jako člověk.

Přišla jsem s porodním plánem, který byl do puntíku (díky hladkému průběhu porodu) dodržen. Soukromí při porodu, přítomnost partnera, naprosto klidný, profesionální přístup PA, příjemné téměř intimní prostředí porodního sálu, vana s teplou vodou - nebýt kontrakcí, řekla bych, že jsem v lázních. :-) Miminko mi ihned po porodu přiložili k prsu na cca 2 hodiny, dokud nedotepal pupečník. Byly to nejkrásnější okamžiky, o které jsem bohužel u první dcery přišla (také díky mé nevědomosti).

Oddělení šestinedělí už sice nečiší novotou, ale vše Vám vynahradí přístup personálu. Měla jsem nadstandard a dítě novorozeneckou žloutenku, tak jsme se v nemocnici maličko zdržely.

Nicméně budu na svůj druhý porod s láskou vzpomínat. Děkuji všem, kteří nám tehdy připravili tak bezvadný start do nového života mé dcery Elišky.

Personál: PA Pavla Ohaňková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokusit se odložit obavy a těšit se na miminko!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomenout doklady: občanský průkaz, těhotenský průkaz, souhlasné prohlášení z matriky o příjmení dítěte (pokud nejste manželé).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - barasmina86 06.02.14 napsala :

V této porodnici jsem rodila své první děťátko. Zvolila jsem si ji na základě absolvovaného předporodního kurzu, který byl přínosný a mohu ho vřele doporučit všem těhulkám. Byla jsem naprosto spokojená s milým a vstřícným přístupem personálu po celou dobu - před, během i po porodu.

Příjem byl plánovaný, byly mi trpělivě a pečlivě zodpovězeny všechny otázky porodní asistentkou i lékařem. Na porodním boxu byl se mnou po celou dobu manžel, kterého sestřička poučila, jak být pro mě tou nejlepší oporou a co má dělat. Pochvala a uznání patří i anesteziologovi a sestřičce, kteří mi zaváděli epidurál. Ocenila jsem, že porodní asistentka s námi nebyla celou dobu na boxu a nechala nám soukromí, ale kdykoliv jsme ji potřebovali, zazvonili jsme a hned přišla. Při samotném porodu tam byl jen nejnutnější personál a opravdu mi pomohli, když jsem ztrácela sílu u tlačení. Díky nim máme krásnou a zdravou holčičku Elišku.

K dispozici jsem měla vlastní sprchu s míčem (úžasná pomoc při kontrakcích), polohovací vak, masážní pomůcky. Kdybych neměla vyvolávaný porod, určitě bych chtěla zkusit vanu, ale s epidurálem to nešlo.

Na oddělení šestinedělí jsem se setkala jenom se vstřícným jednáním a ochotou pomoci, což prvorodička ocení nejen při kojení. Dík patří sestřičkám ze šestinedělí i novorozeneckého oddělení. Díky nim pořád plně kojíme a to má malá už 6 měsíců.
Rozhodně jsem si při výběru porodnice vybrala dobře a při příštím těhotenství se tam určitě vrátím. Odnáším si na porod krásné vzpomínky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Myslet pozitivně, protože to je základ pohodového porodu a nebát se a věřit personálu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doprovod jako psychickou podporu k porodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Petulineck 05.02.14 napsala :

V této porodnici jsem rodila svého prvorozeného syna, narodil se 13.10.2013. Byla jsem spokojena jak s personálem u porodu, tak na oddělení a nakonec i na dětském. Strávila jsem tam celkem 10 dní a kromě jídla se nedá vytknout nic. Za mě tedy doporučuji. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - smissa 26.01.14 napsala :

Služby porodnice - příjem - spoustu papírů, otázek, souhlasů, podpisů, natočení srdíčka miminka, vyšetření.
Porodní box - měla jsem štěstí na porodní box s relaxační vanou. Neuvěřitelně porod urychlil!
Porodní asistentka Aneta - milá, ochotná, příjemná.
Rychlý přesun na šestinedělí - bylo moc rodiček. Šestinedělí - 90% sestřiček příjemných, snažily se poradit, podpořit. Pomoc s kojením - každá sestřička doporučuje něco jiného. Pomůžou mamkám přiložit mimčo a odchází. Je to rychlovka. Chtělo by to sestřičku navíc, která bude mít více času.
Pokoj - chtěla jsem nadstandard, ale nebylo třeba. Většina pokojů je pro 2 rodičky s vlastním záchodem a sprchou. Nakonec jsem přišla na to, že jsem klidnější, když někdo zůstane v pokoji, kde je moje miminko. :-)
Strava - zajímavé - třeba hrachová kaše. :-)

Personál: porodní asistentka Aneta

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid a odhodlání to rychle zvládnout.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Osobu, která podpoří. Spoustu porodnických vložek, které oceníte, zejména pokud vás pořádně zašijí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - leona nick 07.01.14 napsala :

Rodila jsem tu mé druhé dítě a musím všem jen poděkovat, tak ochotný personál, jako je tady, jsem dlouho neviděla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - kaackaaa 11.12.13 napsala :

V této porodnici jsem rodila již podruhé a jinam bych už nejela.

Při nástupu (plánovaný nástup po TP na vyvolávání) jsem byla hodně nervozní a nesvá, ale díky úžasné PA (bohužel jméno si nepamatuji a na stránkách nemocnice nejsou) nervozita a obavy zmizely. Sice jsme museli cca 30 minut počkat, než dorazí doktor, ale vůbec to nevadilo. Po vyšetření, které mé obavy z vyvolání (které se nekonalo) zcela zahnalo, jsme byli s mužem „ubytováni“ na box. PA vzhledem k přání v porodním plánu chodila, jen když musela. Žádné dlouhé monitory, vyšli maximálně vstříc a respektovali vše, co jsme si přáli.

Při porodu byly jen PA, doktor dorazil potom na šití, dětská sestra také přišla mimčo vážit a měřit až za půl hodiny, jak jsme si přáli. Malou omyly pouze vodou a po pěti hodinách jsme opouštěli porodnici všichni 3 směrem domů. Žádný z lékařů na odd. šestinedělí, ani přímo na sále nás nestrašili, nenutili zůstávat, stejně jako 2 dětské lékařky, což mě mile překvapilo.

Personál: MUDr. Marek Ožana

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se říct, co si přejete. Důležitý je pozitivní přístup.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 08.12.13 napsala :

Rodila jsem v této porodnici v listopadu svého prvního potomka. Musím říct, že jsem byla naprosto spokojená, jelikož mi personál ve všech mých požadavcích vyšel vstříc.

K porodu jsem měla porodní plán. Oceňuji úsměv na tváří porodních asistentek i přes můj příchod v pozdních hodinách. Porod proběhl naprosto bez problému. Můj syn Patrik přišel na svět v 3.04. Porodní sál je krásný, ale v mnoha případech člověku nejde jen o příjemné prostředí, ale hlavně o lidi, co se o něj starají, což splnilo má očekávání.

Na oddělení šestinedělí jsem ležela na pokoji, kde jsou nově zrekonstruované krásné koupelny. Sestřičky z novorozeneckého i šestinedělí chodily pravidelně se ptát, zda něco nepotřebují či zda nechci s něčím pomoci. Pokud jste nechtěly být rušeny, tak vám jakkoliv vyhověly. Na tuto porodnici budu vzpomínat a ráda se sem třeba ještě jednou vrátím.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Fifejdy - Anonymní 07.11.13 napsala :

Už jsem tady sice svou zkušenost psala, ale ráda bych ji ještě doplnila. Je pravda, že nás taky hned hnali z boxu kvůli jiné mamce. Sice chápu, že potřebovala rodit, ale já jsem také docela krvácela. Nejdřív mi přistavili křeslo, že mě odvezou, ale brečela jsem tak, že mě šoupli na lehátko, najednou mi zmizela malá i manžel. Po nějaké chvíli jsem se dala dost do kopy, že jsem chodila jak opilá po oddělení a oba je hledala. Úplně mi tahle část vypadla a vybavuji si to až zpětně. No pro příště jsem poučena a budu vědět, že dítě nesmím ztratit z dohledu a nejlépe pořád u sebe, sice unavená, ale tyhle chvíle už mi nikdo nevrátí. :(

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechte se utlačit, oni tam mají rutinu, takže pokud se za sebe nepostavíte, bude jim To všem více méně jedno (doporučuji tedy, aby na tohle dohlížel muž, protože budete asi fakt unavené, ale nenechte si tu rodinku hned od začátku roztrhnout :()

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - 444katka 30.10.13 napsala :

Mé zkušenosti jsou velice dobré. Rodila jsem zde v prosinci 2012 a musím říct že jsem měla moc příjemnou porodní asistentku (černovlasá a kudrnatá). Využila jsem sprchu i balon a dokonce my napustili i tu jejich novou vanu. Ta je skvělá, v té mi bylo nejlépe.

A šestinedělí super, sestry moc milé (až na jednu, nevím, jak se jmenuje). A paní doktorka Lišková také super, prostě nemám si na co stěžovat. Noční košile vám půjčí kdykoliv si řeknete. Jediná nevýhoda je, že jsou sprchy společné pro dva pokoje. Sestry se snaží pokoje obsazovat jen dvěma maminkami. Rodila jsem bez partnera a vůbec mi tam nechyběl. Myslím si, že bych ho v té chvíli ani nevnímala.

Personál: MUDr. Lišková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Strach nechat doma.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, ručník.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - michaelita 18.07.13 napsala :

Rodila jsem na Fifejdách v květnu 2013 a nemůžu si stěžovat.

Sice v tu noc byl docela nával maminek, ale i tak jsem byla spokojená. Boxy krásné, i když kromě balonu a sprchy jsem nebyla schopná využít nic jiného, sestřičky dobré. Lze se na všem domluvit, bonding, dotepání pupečníku apod. U nás to nakonec skončilo císařem (což pro mě bylo vysvobození). Doktoři perfektní, pan anesteziolog byl úžasný (bohužel už nevím jak se jmenuje)!

Musím pochválit sestřičky na šestinedělí a dětské sestřičky, všechny nám moc pomohly, hlavně pořádně se rozkojit a byly oporou, když člověk cítil beznaděj. Měla jsem nadstandard - bylo to super, pokoje nejsou špatné, ale chybí tam soukromí. No a jídlo…dá se to přežít. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nadstandardní pokoj, tatínka nebo jinou oporu s sebou. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, přezůvky a dvacky na televizi, pokud chcete na pokoji televizní kulisu (na nadst. zdarma).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 05.06.13 napsala :

Porodní sál je krásný, moderně vybavený. Porodní asistentky mladé a hodné. Doktoři ok. Byla jsem spokojená. Jediné, co bych vytkla: po porodu by se správně mělo počkat ještě na sále a odpočívat. Mě hned po zašití hnali jinam. Musela jsem hned po porodu vstávat a vyčerpáním jsem omdlela. Pochopila jsem to tak, že po mě šla rodit další paní. Mělo by se to nějak řešit.

Odvezli mě na pokoj, kde byly 2 další matky. Pokoje oproti porodnímu sálu byly malinké a postele byly dány tak, že se nedalo ani chodit. Televize na peníze. Když přišly návštěvy, tak žádné soukromí. Na druhou stranu sestry byly až na jednu hodné.

Hlavně, že já i dcera jsme v pořádku. Je to tak 50 na 50.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Fifejdy - Anonymní 17.04.13 napsala :

Narodilo se nám zdravé miminko a já jsem to taky přežila. :)

Je ale pravda, že porod byl docela traumatizující zážitek a celý pobyt na šestinedělí jsem se z toho musela vzpamatovávat. :(

PA na mě naskočila hned při příjmů a pak už toho nenechala, no prostě děs běs. :( Naštěstí doktor byl úžasný! A ti jsou prý všichni super. :) Takže na jedné straně strašně doporučuji, na druhé straně připravte když tak manžela na to, aby popřípadě nějakou tu ženu usměrnil, když bude třeba. :D Můj muž tam byl a nebýt jeho, tak určitě skončím na císaři. A to jsem ho tam původně ani nechtěla, prostě k nezaplacení. :)

Jinak šestinedělí super. Každý den dávají čistě noční košile, které jsou fakt docela pohodlné, takže jsem svoje ani nevytáhla. Sice jsem ani na konci nevěděla přesně, které sestřičky jsou ženské a které dětské, ale to nevadilo, protože stejně věděly všechny všechno, byly fakt úžasné. :) Jenom jedna taková kolem padesátky (krátké černé vlasy), která ví všechno nejlíp a neustále kulí oči, jak to jako dělám blbě a jestli jsem vůbec normální. :D Takže tu jsem pak už jenom ignorovala, protože jsem věděla, že bude lépe.

Porodnických vložek jsem potřebovala 2 a půl balíku a používala po nástřihu mentolovou Chilly intimu a po dvou týdnech už mě nebolelo vůbec nic. :) A Lísková nebyla tak hrozná. Teda neměly jsme spolu žádný problém, ale od ostatních mamek jsem na chodbě slyšela, že je sůva. :D Takže asi taky záleží.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, taťku co se vším pomůže a když bude třeba, tak se za vás postaví. Někteří lidé jsou tam úžasní, jiní jsou na pěst, tak kdyby náhodou. :D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě trepky do sprchy, já sem tam i tak chytla nějaké osypky, co strašně svrběly. :( Tmavé ručníky, aspoň tři čtyři, jak se stále courá do sprchy a ven, tak jsou hned mokré.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 02.04.13 napsala :

Rodila jsem své druhé dítě na konci března 2013. Vše bylo v pořádku, lékaři i porodní asistentka výborní!

Porod naštěstí proběhl rychle a bez komplikací. Všichni byli velmi milí a ochotní splnit všechna má přání.

Po porodu jsem neležela na šestinedělí, ale na nadstandardu na gynekologii (šestinedělí mělo nadstandardy plné). I tak bylo o mě i o miminko dobře postaráno, sestřičky za námi pravidelně chodily a pomohly se vším co bylo třeba. Takže mohu jedině doporučit.

Ve srovnání s porodem ve FN v roce 2009 ohromný rozdíl v přístupu. Co se týče profesionality, mé zkušenosti jsou srovnatelné. Ale oba porody byly velmi rychlé a nekomplikované.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nechte si přinést nějaké extra jídlo (hned první den po porodu jsem dostala k obědu fazolky).

Nahlásit
neutrální
Porodnice Fifejdy - Anonymní 21.03.13 napsala :

Přístup personálu na kontrolách před porodem celkem v pořádku. Bez upozornění a souhlasu(!) mi však lékař provedl Hamiltonův hmat, který bych si vůbec nenechala provést!

Byla jsem na indukci a před porodem mi předali souhlasy, abych si je doma nastudovala, podepsala. Nelíbily se mi (souhlas s nástřihem hráze), chtěla jsem to s nimi na příjmu ještě probrat + ještě případně posunutí indukce. Už při vstupu do čekárny jsem věděla, že je „zle“. Chaos, nervozita - přijímací sestra byla rozlítaná a nepříjemná, vůbec neměla čas ani chuť se se mnou bavit o mých požadavcích. Věřila jsem ale, jak nám porodní asistentka při prohlídce sdělovala, že na porodním sále se mnou vše budou konzultovat a nechají mě „být“.

No to nenechali, porodní asistentka mě stále nutila ležet na zádech, aby mě mohla monitorovat. Pouze 10 minut mě nechala ve sprše. Pak přišel doktor a řekl „dejte jí Dolsin“! Ještě, že jsem to slyšela a odmítla. Dost se divili, asi by mi ho dali bez ptaní. Naštěstí porod přišel dřív, než se čekalo, jinak bych asi pořád visela na tom monitoru. Bohužel jsem tak ale prošvihla moment, kdy jsem mohla konzultovat nástřih hráze, kterou mi sešili tak, že asi budu muset na plastiku. :(

Pak už bylo vše v relativním klidu. Jen mě mrzelo, že mi porodní asistentka hned nepomohla s přisátím miminka, hodně se snažilo a nešlo to, já to také neuměla. Až někdy po půl až hodině jsem porodní asistentku zavolala a poprosila ji.

Z personálu byla hodně cítit nervozita, spěch, což se může stát, ale já se od sestřičky dověděla, že si lékaři sami objednali 6 indukcí, což je na 3 porodní boxy dost, když by měli počítat i s přirozenými porody.

Pak mě překvapilo, že mi téměř 2 hodiny miminko nedali. Když ho přivezli, řekli, že dostalo nutrilon - zase bez upozornění a souhlasu, nechápu.

Jinak péče sester z novorozeneckého a šestinedělí je skutečně výborná, vždy k dispozici, dobře naladěné, vstřícné, ochotné poradit, pomoci - i když každá má také trochu jiný přístup (jedna, že svítit v noci musíte, druhá zase ne).

Moc mi nevyhovovaly vizity a prohlídky - připravte dítě k prohlídce - doktor okamžitě ve dveřích, dítě se kojí, je pokakané - žádná časová rezerva pro klidnější průběh těchto akcí nebo čas vyhrazený pro návštěvu lékaře - všechny děti křičí na chodbě. Ale tak to asi chodí všude, nevím, nemám jinou zkušenost.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si dostatek nočního prádla - v pokojích je příliš teplo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - brumi 04.03.13 napsala :

Rodila jsem 8.2.2013 a byla jsem maximálně spokojená. :)

Přístup sestřiček a doktorů je úžasný. :) Nikdy se nemusíte bát na cokoliv zeptat vždy vám vše ochotně řeknou a vysvětlí. Také musím moc poděkovat všem sestřičkám na porodním, po celou dobu porodu mi byly velkou oporou, moc příjemné, upovídané a velmi šikovné. :) Také lékaři byli skvělí hlavně pan MUDr. Ožana, díky kterému jsem v pořádku i přes komplikace hned po porodu ses silným krvácením. Ale díky personálu jsem se nemusela bát jelikož mě o všem vždy informovali, co dělají a proč to dělají, pan primář si mě pak chodil sám denně kontrolovat.

Také sestřičky na šestinedělí jsou výborné, příjemný přístup, ochota se vším pomoct poradit. Když měli chvíli čas, stavily se si s námi popovídat jako kamarádky.

Když jsem porodila, byly v nemocni zákazy návštěv. Ale sestřičky byli tak hodné a stejně ke mě každý den pustili manžela i na dvě hodiny, to bylo velmi pěkné.

Jediné mínus bylo s jídlem - je jen snídaně, oběd a večeře. Mezitím bohužel nic, tak si maminky něco nabalte už z domu k zobání. :)

Personál: MUDr. Marek Ožana

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu a hlavně se nebát. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela (přítele), doklady, něco na mlsání, nějaké pití, toaletní papír (ten bohužel nikde není).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - blucisek 25.02.13 napsala :

Porodnici mohu jedině doporučit, personál ochotný, vstřícný, milý, neměla jsem strach se na cokoliv zeptat. Mnou sepsaný porodní plán se mnou probrali a do porodu jsme jej pořád aktualizovali dle aktuálního stavu. Vybavení perfektní, nemohu si na nic stěžovat. Komunikace během porodu úžasná.

Z oddělení šestinedělí jsem již tak nadšená nebyla, ale naše miminko mě zajímalo nejvíce a na personál si nemůžu stěžovat. Hodně mi vadilo, že na dva třílůžkové pokoje je jeden sprchový kout a jedno WC. Ale pokud to jde, sestřičky tyto pokoje neobsazují komplet, takže buď jsem byla na pokoji sama, nebo ve dvou. Toto je asi jediná výtka.

Pokud bychom čekali druhé miminko, bez váhání bych šla do této porodnice. Nastávajícím maminkám porodnici určitě doporučuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, sestřičky vše s ochotou vysvětlí a pomohou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu a sílu, kterou budete potřebovat při porodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - paveluska 26.01.13 napsala :

Píšu ve zkratce: rodila jsem plánovaně po 12 dnech přenášení, porod trval 17 hodin ukončen kleštěmi. Personál super jak na porodním, tak ne šestinedělí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Liu 18.01.13 napsala :

Rodit jsem šla plánovaně, takže v 7 ráno nástup na příjem. Nečekali jsme ani minutu, hned nás vzali do šatny, kde jsme se já i manžel převlékli a zavedli na pokoj u porodních sálů. Tam jsme koukali na televizi a já dostala kapačku. Pak přišla sestra natočit ozvy a ještě chvilku jsme čekali. Sestra mi přišla obvázat nohy a taky, že mě vycévkuje - toto jsem požádala provézt až na sále po spinálu. Bylo mi vyhověno a sestra předala tuto informaci na sál. Čekala jsem, že ještě budu muset podstoupit klistýr, ale nedostala jsem ho, což jsem byla taky ráda a dost mě to překvapilo, že mi žádný nenutí.

Po deváté hodině si pro nás sestra přišla, že už po nás touží na sále, a jelo se. Postel tlačil manžel, který vypadal v mundůru jak doktor. :) Sestry na příjmu příjemné, stejně tak na sále a vlastně všude, kde jsem se hnula.

Na sále mi aneteziolog vše vysvětlil každý krok, co dělal. Píchli mi spinál a čekalo se, až zabere. Pak mě vycévkovali, přišel můj gynekolog MUDr. Slezák, který vedl operaci. Manžel seděl vedle mne, byl celkem odvážný, takže nakukoval doktorům pod ruce. :) Anesteziolog vše komentoval a ubezpečoval se, zda mi je dobře. Za chvilku jsem slyšela pláč miminka, tatínek fotil (sestry ho upozornili na přípravu foťáku). Dokonce mám foto, jak mi vytahují miminko z bříška.

Za chvilku mi mimčo přinesli a nechali mě se s ním pomuchlat. Dokonce mi na to uvolnili i jednu ruku, abych si mohla šáhnout. Pak miminko odvezli na dětské a manžel tam s ním mohl být, jak dlouho chtěl. MUDr. Lišková mi přišla říct info o miminku a pogratulovat a pak mě odvezli po zašití na JIPKU.

Sestry na JIP opět úžasné, miminko mi nosili co tři hodiny - naposled ve 21 hodin a pak až v 5 ráno. Druhý den jsem šla na šestinedělí, kde jsem měla domluvený nadstandard. Doporučuji! Úžasná záležitost. Byla jsem tam jak na hotelu.

Třetí den už mi dali malého napořád, do té doby mi ho jen nosili na kojení. Řekla jsem si odpoledne, ať mi ho nechají, což okamžitě udělali. Jen na noc jsem ho vrátila. Další den už jsem ho měla i na noc. Mléko se mi spustilo pořádně až 4.den. Když se mi zdálo, že má malý hlad, zavezla jsem ho na dětské, kde ho dokrmili a přivezli zpět. Ve čtvrtek jsem rodila, v úterý jsme šli domů.

Přístup doktoři, sestry - všichni úžasní! Jsem ráda, že jsem se rozhodla pro Fifejdy. Chtěla jsem, ať mě rodí můj gynekolog doktor Slezák. Jizva se mu opravdu povedla. :)

Personál: MUDr. Slezák

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dlouhé porodnické vložky, toaleťák, síťované kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Ali-Ali 17.11.12 napsala :

Rodila jsem na Fifejdách v srpnu 2012.

Celá část, kde se rodí je krásně zmodernizovaná, porodní boxy krásné, prostorné, barevné. Od sestřiček po lékaře byli velmi příjemní, ochotní a vstřícní nejen ke mě, ale i k manželovi a rodičům, kteří tam čekali.Během porodu mi vždy řekli, co se chystají udělat a proč a jestli souhlasím. Nikdo mě do ničeho netlačil.

Můj porod nakonec skončil akutním císařem - manžel viděl celý zákrok přes sklo, myslím, že to pro něj byl šokující, ale úžasný zážitek.

Na šestinedělí i na novorozeneckém naprosto super sestřičky - velmi ochotné s čímkoliv poradit - kojení, péče o mimčo, utišování. I ve 3 ráno klidně přišly pomoc a vysvětlit.

Jediné minus je jídlo a pak staré koupelny na pokojích a celkově vzhled oddělení šestinedělí (chtěla jsem nadstandard, ale nebyl volný).

Byl to můj první porod, tak nemám s čím srovnávat, ale já jsem byla spokojená a takovou osobní péči jsem opravdu nečekala.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud chcete, připravte si porodní plán, budou se ho snažit dodržet.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezůvky, toaleťák, vložky a plínky. Vše ostatní se dá donést později nebo přežít bez toho :).
Jo a něco k jídlu, já se musela dojídat ze svých zásob.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 20.10.12 napsala :

Rodila jsem zde svého prvního syna a byla jsem spokojená.

Co mě mrzí je, že své druhé dítě zde rodit nemůžu, protože jsem se přestěhovala. Nemohu říct, jestli péče byla skvělá nebo ne, bylo to mé první dítě, nemám to s čím porovnat, mohu jen říct, že jsem byla spokojená.

Ale co jsem chtěla napsat je, že si nemohu vynachválit neonatologické oddělení, kde mi syn po narození měsíc ležel. Přístup, vysvětlování, trpělivost.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Edvi 19.08.12 napsala :

Rodila jsem v této porodnici v červnu již podruhé.

Od prvního porodu před pár lety prošla porodnice rekonstrukcí a je to tam teď opravdu super, byla jsem naprosto spokojená. Samostatný nový moderní porodní box, kde jsme byli s manželem spolu po celou dobu porodu i nějakou dobu po porodu i s miminkem.
Personál naprosto profesionální a všichni byli moc vstřícní a milí. Vše vysvětlí, do ničeho nenutí. Máme tak s manželem z porodu opravdu hezký zážitek. :-)

Taktéž na oddělení šestinedělí. V té době bylo hodně rodiček, měli dost přeplněno,ale na přístupu všech sestřiček to nebylo znát, vždy usměvavé a ochotné. Jediné horší byla opravdu strava, jinak nemám jedinou negativní zkušenost a vřele doporučuju.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechat si rodinnými příslušníky trošku vylepšit stravu :-).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, toal. papír, pleny.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Lola29 03.07.12 napsala :

Rodila jsem v této porodnici v červnu a celkový přístup PA, lékařů a sester můžu zhodnotit jako naprosto profesionální.

Porod byl vyvolávaný, ale rychlý, nástřihu hráze jsem se nevyhla, ale díky šikovnému sešití paní doktorky se rána brzy a krásně zahojila. Šikovná byla i práce anesteziologa,komunikuje s váma a sděluje vám co bude dělat, ptá se jak se cítíte, prostě vše podchyceno. PA která u mě byla při porodu byla úžasná, nesetkala jsem se s žádnou nervozitou, a slovy které by mamince při porodu mohly ublížit.

Pan doktor který se účastnil závěrečné fáze porodu, kdy už jsem takřka neměla žádné síly, ve mně vzbudil naprostou jistotu, že vše dobře dopadne, řídil a koordinoval personál, a vše dotáhl do zdárného konce.

No a šestinedělí - co dodat, vystřídalo se u mě hodně sester, ale jedna báječnější než druhá - citlivý přístup k mamince i děťátku, žádný stres ohledně kojení, vše vysvětlí a zodpoví vaše dotazy. K dispozici je sprchový kout a míč na kterém můžete hopsat, masážní vanu jsem nevyužila.

Bohužel si nepamatuji jména personálu, ale určitě bych všem chtěla moc poděkovat za přístup a za to, že teď vedle mě spinká krásná zdravá holčička.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nadstandartní pokoj. Po porodu si každá maminka zaslouží klid a odpočinek.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky a plenky, nic víc jsem nepotřebovala.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Petrrra 25.05.12 napsala :

Své první dítě jsem rodila v jiné porodnici v Ostravě, nebyla jsem spokojená. Na Fifejdy jsem slyšela od kamarádky samou chválu, tak jsem se rozhodla rodit zde své druhé dítě a opravdu nelituji.

Rodila jsem v březnu tohoto roku a od příjmu na porodním sále, kde byly sestřičky každá anděl, až na šestinedělí jsem byla nadmíru spokojená. Musím říct, lidi opravdu na svých místech. Vana na porodním sále byla supr, moc mi pomohla přežít první dobu porodní. Porodní asistentka byla u mě snad po celou dobu, jelikož jsem tam svému muže nechtěla, našla jsem v ní velkou oporu a nelituji svého rozhodnutí manžela nechat doma.

Na šestinedělí jsem si připadala jak v hotelu, sestřičky chodily a ptaly se, zda něco nepotřebují atd. Pokud se rozhodneme pro své třetí dítě, tak bych zase moc ráda rodila na Fifejdách.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír, ten opravdu na šestinedělí nemají a pak už jen dobrou náladu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Petrrra 25.05.12 napsala :

Své první dítě jsem rodila v jiné porodnici v Ostravě, nebyla jsem spokojená. Na Fifejdy jsem slyšela od kamarádky samou chválu, tak jsem se rozhodla rodit zde své druhé dítě a opravdu nelituji.

Rodila jsem v březnu tohoto roku a od příjmu na porodním sále, kde byly sestřičky každá anděl, až na šestinedělí jsem byla nadmíru spokojená. Musím říct, lidi opravdu na svých místech. Vana na porodním sále byla supr, moc mi pomohla přežít první dobu porodní. Porodní asistentka byla u mě snad po celou dobu, jelikož jsem tam svému muže nechtěla, našla jsem v ní velkou oporu a nelituji svého rozhodnutí manžela nechat doma.

Na šestinedělí jsem si připadala jak v hotelu, sestřičky chodily a ptaly se, zda něco nepotřebují atd. Pokud se rozhodneme pro své třetí dítě, tak bych zase moc ráda rodila na Fifejdách.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír, ten opravdu na šestinedělí nemají a pak už jen dobrou náladu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Althya 04.05.12 napsala :

Ahoj, vloni se mi v teto porodnici planovanym cisarskym rezem (poloha miminka koncem panevnim) narodila nase dcerka. Vsechno ptrobehlo bez komplikaci, v pohode. Personal byl skvely, odpovedeli mi na vsechny otazky, snazili se respektovat muj porodni plan. Vadila mi jen jedina vec a to, ze mi prvni den nosili dceru malo na kojeni, musela jsem je doslova uhanet, ale nejspis to bylo tim, ze jsem po zakroku byla na jipce. Druhy den me prevezli na nadstandart a tam uz bylo vse ok. SEstricky na oddeleni sestinedeli byly vsechny uzasne, stejne jako detske sestry. Dalsi dite chci urcite zase rodit tady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Misah27 25.04.12 napsala :

Rodila jsem v porodnici 20.3.2012, takže je to docela čerstvá zkušenost. A musím uznat, že velice dobrá zkušenost. Byl to můj první porod a měla jsem obavy, aby si o mě nemyslely, že jsem hysterka apod. Už u příjmu se mě ujala PA, která byla velice milá a vše se mnou sepsala, dále mě přijala doktorka, která mi také vše vysvětlila. Šla jsem na pokoj, kde jsou další dvě maminky (hekárna) a byla jsem posílána hlavně do sprchy. Ten účet za vodu bych nechtěla platit :-D, doporučují tam být co nejvíce a třeba se vrtět na balónu což mi teda opravdu pomáhalo. Taky jsem si nechala píchnout epidurál (1700,–Kč). Nejprve jsem si říkala, že to vydržím, ale potom jsem si říkala, že holt nejsem tak obrněná. Ale třeba u mě ten epidurál taky hodně urychlil porod. Měla jsem obavy i ze zavedení toho epi, ale zbytečně, opravdu to nebolí, je to jen píchnutí jako když se bere krev. A přestože se na konci objevily komplikace, malý byl omotaný v pupečníku, všechno dobře dopadlo a personál byl opravdu skvělý a vstřícný.
A na oddělení šestinedělí jsou opravdu všechny sestřičky „ANDĚLÉ“!!! Všechny jsou moc hodné, ochotné pomoct a nikdy se nemračí, opravdu mají pořád úsměv na tváři. Můžete se jich kdykoliv na cokoliv zeptat a taky vám rády pomůžou.

Personál: PA Barča Halfarová jinak netuším

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně opravdu hodně odpočívat :-). Nemusíte se bát, pokud si nejste jisti, zda už rodíte. Přijali mě v 15:00 s tím, že to porod asi nebude, ale byly horší ozvy a ve 23:52 byl malý na světě ;-) opravdu vám pomůžou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mobilní telefon, nabíječku, fotoaparát, porodnické vložky Batist(jsou delší než samu), kojenecký čaj(sestřičky vám uvaří vodu do termosky a vy si uděláte čaj dle chuti), plenky pro mimi

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - smidka 24.04.12 napsala :

Zdravím
Tuhle porodnici mužu jen doporučit.
Jmena persoanalu fakt neznam,ale všichni zaslouži tučne premie za to jak se staraji o pacienty.
Můj Kubík bude dítko štěstí,narodil se 13tého pátek v 37 týdnu a už od počátku příjmu u sestry byl skvěly,sepsali se mnou vše co potřebuji a ve finale se mi přišla představit p.doktorka co bude u porodu. Daly mi na výběr všechny varianty porodu,ale tim,že malý nebyl otočen,tak mi zbývalo jedno řešení a to císař. Na něho mě připravily a vysvětlily co mě vše čeká,tímto způsobem nemáte strach vůbec z ničeho a čekáte na krásny nový život.Na sále Vám hraje i fajn hudba z radia,a to nejkrasnějši je,když Vám ukážou toho Vašeho prcka,to zapomenete úplně i dýchat.....
Na jip máte péči se všim všudy,hlavně Vám dovoli i telefonovat,což je bezva vuči vaši druhe polovičce,která čeká jak jste dopadly…
Na šestineděli si sice něco poležíte,ale i tam se o vás fajn staraj a pravidelně vám vaše dítko nosí a pěkně vám s ním pomůžou. Mě osobně pomohly i vstát na nohy a to bylo co dělat,ale i tak sestra měla se mnou hodně velkou trpělivost:)a hlavně s usměvem:)…
Dnes jsme už týden doma a oba zdraví.
Tímto bych chtěla poděkovat celemu personálu porodnice fifejdy,ze srdce můžu doporučit:)......

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

úsměv:)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - slivka 01.03.12 napsala :

Osobně jsem vybírala mezi třemi porodnicemi. S odtokem PV ve 33tt jsem skončila právě na Fifejdách. Od přijetí byli všichni milí, pan doktor mi všechny kroky do podrobna vysvětlil, takže jsem vždy věděla co mě čeká…a strach ze mě brzy odpadl. Po porodu měl manžel možnost zůstat se mnou na porodním sále celou noc v pohodlném křesle… Sestřičky na odd. šestinedělí - nemůžu nazvat jinak než ANDĚLÉ - každou chvilku se ptali zda něco nepotřebuju, dodávali psychickou podporu, když jsem byla týden bez mimíska, protože jsem za ním na JIP ze zdravotních důvodů nemohla. Řídím se pravidlem: chovej se k ostatním tak jak chceš aby se oni chovali k tobě… a proto jsem byla spokojená. A co se týče jídla a sprch… stačí si uvědomit že nejsme ve 4* hotelu a že je to jen na pár dní. Jestli budu ještě někdy rodit, tak určitě už bez váhání na Fifejdách.

Personál: MuDr. Marek Ožana

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít s sebou partnera pro psychickou podporu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

OP, mobil, těhotenskou knížku, pití, velké vložky, abyste se nemusela pořád hlídat, plínky pro mimíska a ODVAHU

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - kaackaaa 10.02.12 napsala :

Příjem, porodní odd., sestřičky i doktorka byli super. Oddělení šestinedělí bylo fajn, sice sprchy by bylo dobré zrekonstruovat, protože 1 sprcha pro 2 pokoje je málo. Sestřičky z šestinedělí i dětského (až na jednu, co směna, to protivná) byly ochotné, milé a pomohly a poradily se vším co bylo třeba. Oblečky pro mimčo vymění kdykoli potřebujete, sice není nic extra, ale na těch pár dnů, pokud si nechcete brát svoje, stačí. Televize je sice na mince 20 Kč 2 hodiny, ale na tu stejně nebyla ani nálada.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 03.02.12 napsala :

Původně jsem chtěla rodit ve Vítkovicích, ale vzhledem k tomu, že jsem musela nakonec na plánovaný císařský řez, který mi můj gynekolog domluvil právě na Fifejdách, jsem rodila tam. Na příjmu byli sestřičky i doktoři příjemní, jaké to je na sále, nedokážu říct, jelikož já rodila na sále gynekologie, kde jsem také ležela na jip, takže jako maminka jsem tam ležela sama. Co se šestinedělí týká, nemůžu si moc stěžovat, sestřičky byly milé. Jediné co mi vadilo byl šílený hluk, od 5 od rána na chodbě kravál, práskání s dveřmi, jako by nevěděli, že máte malé dítě, které potřebuje především odpočívat a hlavně si zvykat na nové prostředí. Uklízečka taky děs, šustila tam se sáčkama tak dlouho, jakoby to dělala naschvál. Bylo fajn, že sestřičky chodily často na pokoj kontrolovat, zda něco nepotřebuji, až mě to ke konci obtěžovalo, protože mě to hrozně rušilo při kojení. Novorozenecké sestřičky byli taky hodné. Jediný, kdo mi vadil byla starší dětská doktorka, přišlo mi, jakoby hledala cokoliv, kvůli čeho bysme v nemocnici měli ještě zůstat. Řeší každý gram na váze. A co bych vytkla nejvíc bylo oblečení pro malou, bylo to hrozné, některé oblečky musela určitě nosit ještě moje babička. Hnusné, děsný materiál, prošoupané, prostě síla… Na výměnu vám oblečky dají jen pokud jsou nějak špinavé… Ohledně pokojů, to je asi to nejhorší, lednička spínala co 30 minut a dělala hrozný kravál, televize za poplatek 20 Kč na 2 hodiny, vrzající skříně, žádný věšák, jedna židlička pro návštěvy na dvoulůžkovém pokoji, žadné intimní světlo na noc, jen silná zářivka, spínač na světlo byl hrozně daleko. Co se jídla týče, snídaně a večeře byly super, obědy nic moc, klasická nemocniční strava.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 24.01.12 napsala :

Na Fifejdách jsem rodila v prosinci 2011, na Mikuláše:-) Prostředí jsem již předem znala z předporodních kurzů a z exkurze po nemocnici. Určitě všem maminkám doporučuji se z místem kde chcete miminko přivést na svět předem seznámit.
Jako prvorodička jsem byla trochu vyplašená, ale personál byl opravdu skvělý. Hned ve mě vzbudili důvěru a já je poslouchala na slovo:-) Vybavení porodnice je na velmi vysoké úrovni. Porodní sál je v podstatě takový příjemný pokoj. Porod probíhal hladce, ale jsem si jista, že kdybych kolem sebe neměla tak přijemné a profesionální lidičky, mohlo to být všelijaké. Škoda jen, že si nepamatuju ani jméno mého doktora ani porodní asistenky abych je mohla doporučit:-)…kdybych mohla na další porod bych si přála přesně stejnou obsadu:-) Moc Vám všem děkuji!

Co se šestinedělí týče…měla jsem nadstandart a mohu jen doporučit. Je to velmi příjemné mít pokoj pro sebe a mít tam návštěvy, kdy se vám zlíbí. Tyto pokoje jsou na šestinedělí jen dva, opravdu moc hezké, s vlastní koupelnou, TV, skříňkami..... Personál byl velmi milý, neustále kontrolují zda něco nepotřebujete, odpoví na všechny dotazy, pomohou s kojením. V době kdy jsem tam byla já bylo hodně porodů a trochu se nestíhalo, personál byl přesto pořád milý a usměvavý. Doporučuji!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 19.11.11 napsala :

Rodila jsem své druhé dítě na Fifejdách, protože jsem byla zvědavá na nový porodní sál a taky protože mi to kamarádka vychválila. A měla pravdu. Porodní sál krásný a personál naprosto hodný a ochotný od sestřiček až po lékaře. Všichni se o mě starali a porod byl rychlý a nekomplikovaný. manžel byl celou dobu se mnou a ještě mě doprovodil až na pokoj šestinedělí. Tam jsem byla také spokojená, ikdyž sprcha a wc by si zasloužili rekonstrukci taky. Ale opravdu jsem byla spokojená a klidně bych jela rodit znovu.
Děkuji všemu personálu za lidskost a ochotu poradit.
S pozdravem Bára S.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě někoho blízkého k porodu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Velké savé vložky :-) doporučuji

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Jitkasss 23.10.11 napsala :

Má zkušenost je celkem fajn,,šla jsem do nemocnice už ve 34 tydnu s předpokladanou preeklampsii,,ktera se nakonec vyloučila..měla jsem šileně vysoky tak tak jsem byla hlidana a imalej,,na odděleni gynekologickém 14 dnu pak 35+9 me daly na porodni sal kde jsem byla připravena k porodu 2 dny mě jakoby trapily nešlo to tak nakonec akutni císař!!ALE PAK VŠE OK!!SETŘIČKY,,PORODNI ASISTENTKY A DOKTOŘI SUPERRRRRRRRRRRRRR

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu, těšit se,,je dobré mít manžela nebo přítele u porodu!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Peníze,vložky,ručnik,osobní hygienu!!Hlavně pro mimčo plenky!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - rences 18.10.11 napsala :

Personal super :) Jak příjem tak i šestinedeli ,sice ty sprchy jako des,ale vsude je neco za me yes :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - AAgáta 17.10.11 napsala :

Tuto porodnici můžu jen doporučit..Porodní asistentky usměvavé po celou dobu, lékaři ochotní a snaživí. Až půjdu zase jednou rodit, tak jen do této nemocnice :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si manžela či přítele

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - ¨Monika963 05.10.11 napsala :

Dne 26.9.2011jsem porodila v nemocnici Ostrava-Fifejdy.
Musím říct,že už od příjmu se zde personál chová velice profesionálně a mile.
Sestřičky na přeporodním jsou jeden velký Anděl.Musím do nebe vychválit nové porodní boxy.
Náš Petříček přišel na svět 26.9 v 14.45hod,porod proběhl bez komplikací s účastí tatínka,který tentokrát byl opravdu u všeho.Malý vážil 4250g a měřil 51cm a díky paní doktorce,jsem potřetí konenčně nebyla nastřižená,jde to,jen doktoři musí chtít…je fajň se cítit hned FIT a nemuset sedět na nafuk.kole))DĚKUJI !!!!
Bohužel v době mého pordu si Vítkovická nemocnice malovala,takže všechno zbylo Na Fifejdách a nás tentýž den porodilo 12maminek.Takže můj sen o nadstandardu se rozplynul.
A tak jsem musela na standart pokoj ,kde jsme byly 3maminky.
Co se týče personálu na šeštinedělce,těmto sestřičkám patří naše veliké DÉKUJEME.
Ochota,úsměvy ,pomoc když už si myslíte,že nic nezvládnete,to vše u pesonálu v této nemocnici najdete!!
Pomoc mamčám s kojením je zde prioritou,takže nemusíte mít strach si říct o radu kdykoliv během dne.
Jen co bych vytkla ,je zařízení pokojů,které je velice zastaralé,sprchy pro 2pokoje(6maminek)kdy máte chodit do sprchy 12× denně…MASAKR.

Nové jsou jen lůžka a každý pokoj má TV na mince…což myslím nevyužijete,kdo by únavou čučel na TV?
A myslím,že by nemocnice potřebovala sponzory na oblečení pro miminka,je ho málo a kolikrát dostanete tak doničené věci,že se Vám nechce ten malej poklad ani převléknout.

Co se týče stravy,ta je myslím pro kojící maminy nedostačující,ale co ,návštěvy chodí denně,tak se maminky najíte pak:)

S čistým svědomím tuhle nemocnici DOPORUČUJI,myslím že je zbytečné jezdit na Fakultku,kde personál je opak personálu na Fifejdách…mi stačilo v Porubě jít 2× na CTG a věděla jsem ,že Fifejdy vyhrajou.
Dobrá volba,kdybych rodila po čtvrté(bože už né),zase bych šla ZDE!!
Doufám,že jsem budoucím mamčám pomohla ve výběru porodnice.
Všem přeji bezbolestný porod a zdravé miminka.

Mamča Monča

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminy běžte se do pordnic podívat dříve…seznámíte se sprostředím i personálem.Super je chodit na CTG už do vybrané porodnice.A vědět co Vás čeká a jaký je personál

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - goosty 24.09.11 napsala :

Souhlasím s předchozím komentářem. Ono je to hodně o lidech, prostředí může být „jakékoliv“. Já jsem zde rodila v květnu 2011 a byla jsem maximálně spokojená.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Anonymní 20.09.11 napsala :

V této porodnici jsem rodila na začátku srpna a tímto bych se chtěla podělit se zkušenostmi,které jsem zde získala.
Porod mi začal tím, že mi odtekla plodová voda a neměla jsem žádné kontrakce, tak jsem byla uložena na „předporodní pokoj“. Pokoj byl poměrně veliký. Byly v něm tři postele a dvě budoucí maminky, které čekaly na porod jako já. Dále televize, sociální zařízení, vše krásné a nové, soukromí dostatek.Ležela jsem zde asi jeden den, poté se dostavily kontrakce a byla jsem přemístěná na porodní box. Zde už se mnou mohl být můj přítel, jelikož jsem porodní box s jinou maminkou nesdílela. Byly k dispozici pomůcky jako je balon, sedací vak. Přítel byl se mnou po celou dobu, byl velice statečný.
Rozhodovala jsem se dlouho, ve které porodnici rodit a jsem moc ráda, že jsem se rozhodla právě pro tuto. V mnoha recenzích na internetu píšou maminky, jak jsou nespokojené se zdejším personálem, ale já musím říct, že porodní asistentky(a to se u mě vystřídalo dost sestřiček) byly ochotné, empatické a kdykoliv mi odpověděly na vše, co jsem potřebovala jako prvorodička vědět. Obdivovala jsem jejich úsměv na tváři i v těch nočních hodinách, kdy jsem měla bolesti a byla ráda za jejich přítomnost. Porod byl náročný, ale byla jsem trpělivá. Šestinedělí je sice staré oddělení,ale to vůbec nemění na tom to, že péče je taková, jaká si představují, že by měla být. Vždy, když jsem měla problém s kojením, sestřička mi pomohla. Pravidelně chodily a ptaly se, zda něco nepotřebujeme.
Tímto bych chtěla poděkovat veškerému personálu (sestřičkám i lékařům), jak na porodním sále, šestinedělí, tak i novorozeneckém oddělení, protože díky těm všem mám doma krásné miminko.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivost u porodu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, ručník, pití pokud nemáte rády nemocniční čaj, jenorázové kalhotky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - kirvi 15.08.11 napsala :

Zdravím všechny nastávající maminky, které se právě rozhodují, kde porodit své miminko. Ráda bych vám popsala mou zkušenost s touto porodnicí. Předem říkám, že nebudu popisovat porod - to si nechám na jiný deníček, ale budu se snažit pojmout to tak, ať víte, co vás čeká a aby vám má zkušenost byla k něčemu dobrá.

V první řadě bych začala tím, že pro Fifejdy jsem se rozhodla hlavně proto, že bydlím opravdu kousek a jak asi už všechni víte, porodnické oddělení prošlo letos rekontrukcí a já rodila koncem července, takže už hezky v novém. Abych to trošku okoukla, navštěvovala jsem i předporodní kurz, kde v 5 lekcích byla vždy hodinka „pokecu“ na různá témata (co s sebou do porodnice, kdy do porodnice, potom co se děje při příjmu, porod a jeho části, šestinedělí, kojení…) a další hodinku můžete buď cvičit nebo cvičit+plavat. Navštěvování kurzu mě moc bavilo, člověk tam pozná i jiné maminky a přestože si všechno můžete zjistit na netu, je fajn, když vám to někdo znovu vysvětlí, nebo se můžete na cokoli zeptat přímo sestřiček a porodních asistentek. Cvičení + plavání je taky super. Dokonce vás tam učí správně dýchat (což se mi u porodu vůbec nedařilo a jak to tak slyším, tak to asi žádné „proškolené“ mamince). Každopádně mi to pomohlo v tom, že jsem se cítila jistější, když ta chvíle nadešla a já doma zavelela „jedeme rodit“. Věděla jsem kam jet, co se tam bude dít, kde mě odvezou, no prostě všechno.

A teď už konečně k porodnici jako takové. Příjem je nový, takže i když jsem tam chvilku čekala, uteklo to docela rychle. Měla jsem štěstí na příjemnou sestřičku i doktorku, která mě vyšetřila a přestože se porod ještě nijak zvlášť nerozbíhal, pro jistotu si mě tam nechali. Nafasovala jsem nemocniční noční košili, ale neputovala do porodního boxu, ale zatím jen na „hekárnu“. Jsou tam tři postele, ale pokoj je velký a i když tam byla další maminka a v průběhu mého pobytu se jich tam ještě pár vystřídalo, neměla jsem pocit, že tam nemám klid a soukromí. Na zdi velká TV (zdarma), ve sprše velký balon Samozřejmě nová sprcha a toaleta, vše čisté a prostorné a tady bych ráda zdůraznila, že k dispozici byly zdarma vložky, toaletní papír, luxusní mýdlo u umyvadla. Možná si říkáte proč to píšu, ale nebojte, své opodstatnění to má, jak se dočtete později. Zdravotnický personál na vás vidí přes okno (to už nemluvím o toaletě, ale znovu o pokoji :-D ) a samozřejmě k dispozici jsou všemožné přístroje, takže neustále mohou sledovat například monitor srdíčka a kontrakce. Nechci moc rozvádět téma porodní asistentky nebo sestřičky nebo jak tomu říkáte, všechno je o lidech, takže můžete mít štěstí na nějaké super holčiny, ale samozřejmě se tam najde i zkažené ovoce :-/. Porodní box, kde probíhá porod jako takový je taky fajn, na svých stránkách nemocnice ukazuje hlavně Box č. 1, kde je ta luxusní vana a celkově mi příjde, že box je nejhezčí. V boxu opět zdarma TV, sprcha + toalety + hygienické potřeby jako na hekárně. K tomu opět balon ve sprše, křeslo pro tatínka, takový sedací pytel pro maminku, dostatek místa, skříně na odložení věcí. Měla jsem tu čest si poležet i na operačním sále, ale to popisovat asi nemusím, že? Jen dodám, že miminko se narodilo na sále, za dohledu tatínka pouze přes okýnko, ale při měření a umývání miminka už byl tatínek u všeho a dokonce si ho mohl odvézt i na novorozenecké oddělení. Takže abych to trošku shrnula, do porodu co se týče péče a hlavně potřeb a vybavení vše OK.

Teď se dostáváme k tomu, co následuje potom. Já si poležela na gynekogické JIP, kde jsem opravdu jen ležela, takže to taky přeskočím a popisovat nebudu, důležitý je převoz na oddělení šestinedělí. K dispozici jsou 2 nadstandartní pokoje, ale já si poležela na normálním, i když sestřička říkala, že je to takový „poloviční nadstandart“, ale zdarma. Na dveřích pokoje bylo, že se jedná o třílůžkový pokoj, ale my tam byly jenom dvě a musím říct, že nevím, kde by se tam vmáčlka další mamina, kdyby nám nějakou přivezli. V pokoji byla televize (zpoplatněno 20 kč za 2 hodinky koukání) a lednička (ta byla kupodivu zdarma). Umyvadlo, kde se „koupou“ dětičky, velká váha a malinkatá podložka na přebalování miminek. Bohužel tyto 3 věci v těsné blízkosti mé postele :-/. Ještě tam byly skříně, sice nevypadaly nic moc, ale měly aspoň malý klíček. Polohovací postel a u ní jezdící stoleček snad nemusím zmiňovat :-D. Největším zklamáním však pro mě byly sprchy a toaleta. Ty jsou společné vždy pro dva pokoje (takže v nejhorší případech až pro 6 lidí), v našem případě pro 5. Přestože vám budou sestřičky říkat, že se máte sprchovat nejlépe 10× denně, je to zcela nemožné. Ale co chci říct je to, že jsem měla pomalu strach do té sprchy chodit. Hygiena hrozná. Nešlo o to, že by tam nějaké maminky nechávaly bordel, ale před sprchou se nevytíralo pěkně dlouho (2× denně přišla uklízečka s mopem a něco tam šmudlala, ale opravdu nevím, co to bylo). Sprcha rozbitá, takže voda stříkala všude a nebyl tam ani závěs, pro trochu soukromí. Navíc bych ocenila více místa, dá se tam sotva otočit a to ani nemluvím odkládacím prostoru. Záchod nebyl sice tak „špinavý“, ale opět žádné odkládací místo (jelikož budete krvácet a měnit jednu vložku za druhou, věřte, že oceníte, když si máte kde položit věci. Na záchodě nebyl zámek (na jednu stranu to chápu, na druhou člověk opravdu potřebuje trošku soukromí). Zapomeňte na vložky zdarma, tak jako na toaletní papír. Jen to mýdlo vám tam nějaké kápne. Opět nebudu komentovat práci sestřiček, i když tady jsem žádné „zkažené ovoce“ neviděla, ale stejně je to o přístupu - některá chodí sama od sebe a ptá se, jestli něco nepotřebujete, jinou celý den neuvidíte. Nejdůležitější, co chci říct je, aby jste věděly, co si s sebou teda sbalit. Jak už jsem zmínila, veškeré hygienické pomůcky, včetně toho toaleťáku a vložek. Noční košili jsem používala pouze jejich (každý den byla možnost výměny). Měla jsem sice i svojí, ale kojit v těch jejich s knoflíčky je pohodlnější a taky mi hodně teklo mlíko a dělalo skvrny, takže jsem radši použila jejich, kterou mi druhý den vyměnili, než tam vystřídat 5 mých a doma to pak prát :-D.

Nezapomenou na svůj ručník, osušku (opravdu čím víc, tím líp, ty nedostanete ani v „luxusu“ na porodním sále, to jsem zapoměla zmínit). Taky doporučuji porodnické kalhotky, ale ne „jednorázové“ ale takové síťované - koupila jsem je v lékárně - ty se dají jednak přeprat a když máte jizvu, může vám hezky větrat. A jinak pro sebe vyloženě nepotřebujete nic. Různí průvodci „co si vzít do porodnice“ píšou šílené množství věcí jak pro vás tak pro miminko. Pro prcka budete potřebovat pouze plenky. Oblečení dostane, každý den se mění, dostanete příděl látkových plen, koupe se pod čistou vodou, ale k dispozici je zdarma takový sprchový gelík a i nějaký krém, který můžete použít po koupání. Žádné hřebínky a malé nůžky na nehty a první hračku a takové kraviny nepotřebujete, akorát to zabírá místo. Samozřejmostí je pouze oblečení na cestu domů, ale to vám asi stejně přivezou až ten poslední den. Jinak ještě je důležité říci, že miminko máte opravdu pořád u sebe, pokud nejsou nějaké komplikace a sestřičky z novorozeneckého chodí jen kontrolovat a ptát se, jestli je vše ok, nebo třeba když slyší, že miminko dlouho pláče. Ráno jsou dvě vizity - jedna ženská a jedna dětská. Ke konci chci zmínit návštěvy, které jsou pouhé 2 hodiny denně (dopoledne 10-11 a odpoledne 16-17 hod). Nejdříve mi to přišlo málo, ale zase z druhého pohledu, kdyby vám tam někdo (tím nemyslím vaši návštěvu, ale návštěvu vaší spolubydlící) seděl několik hodin, rozhodně by to nebylo příjemné. Miminka mají pořád hlad a mezitím musíte stihnout jíst, odpočívat, sprchovat se 10× denně atd. :-D. Průběh propouštění z nemocnice je standartní, tím už vás nebudu zdržovat a zatěžovat.

Ty jo, snad jsem na nic nezapoměla, už se mi to nechce přepisovat, ale kdyby vás něco napadlo, klidně napiště, ráda odpovím. Abych to shrnula, myslím, že je to docela dobrá porodnice, jediné, co mě opravdu zklamalo byly sprchy na tom oddělení šestinedělí, ale věřím, že ve většině nemocnic je to stejné, ne-li horší. Snad vám to pomůže :-).

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Fifejdy - Pveronika 08.08.11 napsala :

Tak ja osobně už bych na fifejdy nešla.. Sice jsem jeste nerodila ale prave jsem odesla z fifejd do vitkovic,protoze mi neustale menili termin porodu jednou ze zacatkem cervence ze mala je moc dole a ze to neni dobre potom 12.7.,17.7. a podle prukazky jsem mela terminy 27.7. a 6.7.

Kdyz jsem prijela ted do poradny tak mi rekli ve stredu ze musi do patku mala ven,ze uz to tam neni pro ni bezpecne ze se bude vyvolavat ze uz jsem 41+2 a pak prisla za hodinku jina doktorka kdyz uz jsem byla prijata at se prevleknu ze se nic vyvolavat nebude ze jsem teprve 39+0 ze je cas…Ze mi malou zacnou vyvolavat 27.8 aby byla venku do 30.8…

Kdyz jsem se zeptala proc tak prehazujou ty terminy tak mi nedokazali odpovedet a kdyz jsem se uz rozcilila tak mi rekli ze muj doktor ktery rodi ve vitkovicich a na fakultce ze ma v prukazce bordel… Tak jsem jela do vitkovic a ti na me hledeli a neumeli pochopit co to tam vyvadeli… Ze mam jasne dane terminy a podle nich se meli drzet… Meli tam i vysetreni z 13 tydne tehotenstvi… A bylo mi receno ze kdyz neporodim ted o vikendu tak zitra se domluvime kdy zacnou vyvolavat malou…

A dalsi vec je ta ze tam je strasne neprijemna PA,ktera si o sobe mysli jak neni chytra a pritom akorat dela z maminek blbky… Manzel pokazde co ji videl jak semnou mluvi tak syčel a myslel ze ji taky uz neco rekne… Ale opravdu zalezi jake mate tehotenstvi… Pokud mate bezproblemove tak si myslim ze nedelaj problemy ale kdyz je porad neco spatne a mate problemy a jste tam porad tak uz se k vam chovaji jinak:/ mrzi me to… Myslela jsem ze tam budu spokojena ale spletla jsem se:/ snad se k ostatnim maminkam zacnou chovat lip…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - gabriela25 29.07.11 napsala :

V této porodnici jsem rodila 7.7.2011, takže již po rekonstrukci.
Příjem byl katastrofa!! Hodinové vyptávání se na administrativní věci. Neumím si představit, že bych už měla nějaké silné porodní stahy. Velice nepříjemná porodní asistentka se vyptávala.Druhá sestra psala do počítače. Po vyšetření lékařem mi bylo sděleno, že do rána porodíme a že přítel už může zůstat, načež PA přišla a řekla at jede domů, že jsem si to špatně vyložila. Do dneška jsem si jistá, že jsem si to vyložila dobře. Abych to zkrátila, přítel porod nestihl, kvůli oné PA, která mi stále tvrdila, že se to jen rozjíždí, přičemž za chvíli jsem rodila, a která si dovolila příteli nakonec ještě říct, že „si tady potichu rodím a nic neřeknu“.
Porod a porodní sál výborný, vše pefektní, moderní, příjemné. Pan doktor Vít Harazim, ochotně vše vysvětloval, radil atd. Za to mu srdečně děkuji. Šestlinedělí super, sestřičky ochotné pomoci, milé, sem tam nějaká se špatnou náladou. Pokoje stále uklizené, jídlo dobré. Kromě one PA tuto porodnici doporučuji po všech stránkách.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nenechat se odbýt na příjmu, jako já. Doted mě mrzí, že přítel porod nestihl.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

toal.papír, vložky,sprchový gel.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - DaiquiriQ 05.06.11 napsala :

V této porodnici jsem rodila 19.5.2011 a byla jsem maximálně spokojená. Měla jsem plánovaný císařský řez, všichni byli moc milí, všechno nám vysvětlili a na všechno připravili. Přítel byl u zákroku se mnou.
Odd.šestinedělí bylo perfektní, dětské sestry ochotně vysvětlí a zodpoví jakýkoliv dotaz a se vším pomůžou…
Myslím, že nebylo nic, co by se mi nelíbilo…
Vadil mi pouze systém vizit, kontrol, vyšetření prcka a koupání v daných časech…ale to už není problém v lidech, ale je to bohužel řád. Vždycky nám to jako naschvál vycházelo na dobu mezi kojením, takže malého pořád budili a rušili mu režim…ale jak říkám, tohle není lidmi ani porodnicí…takhle to funguje všude :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoliv zeptat…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady a vlastní toaletní potřeby…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - mamule 16.05.11 napsala :

Rodila jsem tam koncem dubna už po 4 a opět maximální spokojenost i v době kdy tam stále probíhá ta rekonstrukce.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

doklady , plenky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - savik 02.04.11 napsala :

Rodila jsem v listopadu 2010 zrovna ve chvíli, kdy začala rekonstrukce porodního sálu a musím říct, že na kvalitu poskytnuté péče to nemělo žádný vliv. Jak při porodu, tak na šestinedělí se ke mě chovali moc hezky. Na šestinedělí jsem byla na nadstandardu a sestřičky mi vycházeli vstříc a přišli mi třeba i později ukázat koupání miminka, když viděly, že mám návštěvu. Všechno mi bylo vysvětleno, takže jsem se domů s miminkem vracela úplně bez obav.
Pokud se rozhodnu pro druhé dítě, určitě to bude znova na Fifejdách.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady a nabíječku.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Fifejdy - gedzitka1601 01.04.11 napsala :

má zkušenost v porodnici ostrava fifejdy je takova na oddelení 6-ti nedelí bylo super nemužu si stěžovat ale na příjmove anbulanci a na předporodnim pokoji do doby porodu hotova katastrofa co se tyče personálu tak nepříjemny personal co tam byl katastrofa příště bych určitě zvolila jinou porodnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pozor na příjmaci personal!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - mavini 16.03.11 napsala :

25..2011 jsem rodila v Ostravě Fifejdách. Porod byl lehký a příjemný, pan dr. Malík a sestřičky byli úžasné.Rodila jsme již tady po 2 a po devíti letech a mohu jen říci, že se vše změnilo hodně k lepšímu. Přístup od všech byl super. Mohu jen doporučit.

Personál: Dr. Malík Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Renatka.x 01.01.11 napsala :

Porodnice Ostrava-Fifejdy je naprosto úžasná. Rodila jsem v této porodnici své první dítě a to císařem (neplánovaně). Příjem byl ve dvě ráno a už tam byli na mě všichni milí - jak paní doktorka, tak všechny sestřičky. Na sále, jipce i oddělení šestinedělí bylo všechno s perfektní péčí. Jestli budu mít někdy i další dítě, tak vím že chci rodit opět tam. Děkuji všem co pomohli mé dceři Zuzance na svět dne 17.5.2010 - 5:59hod.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu a poslouchat rady dr a sestřiček…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady - na to jsem málem zapomněla já…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - podjana 02.09.10 napsala :

Na Fifejdách jsem rodila již podruhé. První porod proběhl v roce 1994, druhý 26. 08. 2010. Jelikož jsem k příjmu dorazila se zašlou brankou, mířila jsem přímo na porodní sál, takže osobní zkušenosti s pobytem na předporodním nemám. Porod proběhl velice rychle a v rámci možností i bezbolestně, především díky klidnému a vstřícnému přístupu porodní asistentky. Lékaře jsem viděla až při šití nástřihu, což bylo taky v pohodě. Po dvouhodinovém pobytu na sále s malou a partnerem mě odeslali asi ve 3 hodiny ráno na oddělení šestinedělí, i přes pokročilou noční hodinu se mi sestřička s úsměvem a klidem věnovala, vše vysvětlila, ukázala a zásobila mě porodnickými vložkami (normálně musíte mít svoje). Já měla u sebe jen alwaysky a to opravdu není to pravé ořechové.
Po několikahodinovém spánku mi další fajn sestra přinesla malou a proběhla podrobná instruktáž ohledně zacházení s miminkem, časového harmonogramu vizit a vyšetření miminka a základních instrukcí ohledně přikládání miminka a kojení.
Během pobytu Vás dětská sestra navštěvuje cca co 2 hodiny, pomůže s polohou při kojení, případně dokrmí hladové mimi a zodpoví každý byť sebehloupější dotaz. Ženské sestřčky nechodí tak často, ale samozřejmě jsou stále k dispozici.
Původně jsem chtěla nadstandart, ale bohužel nebyl volný, takže jsem zůstala 3 dny na standartním 3 lůžkovém pokoji (ale byly jsme tam jen 2, pro 3 by byl asi už nepohodlný, hlavně proto, že byste si nemohly libovolně přemístit postýlku s miminkem). Poslední den jsem si pak vychutnala na nadstandartu, tady se již celých 24 hodin můžete v klidu věnovat jen miminku, sobě a svým blízkým (neruší Vás návštěvy ostatních mamin na pokoji, dokonce nemusíte chodit ani do společné jídelny). Na pokoji je k dispozici vše od hygienických potřeb (vložky, papírové ručníky, toaletní papír, na standartu toto vše někdy bývá jindy ne), telefonu, TV (nevím jaký je obraz, nedívala jsem se, nejlepší program mi zajistila malá), po lednici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nečekejte luxusní prostředí, ale pohodový a profesionální přístup sester i doktorů Vám to vynahradí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Základem jsou doklady, dále hygienccké potřeby (hlavně porodnické vložky), plenky pro mimi a pokud nechcete používat nemocniční noční košile, pak si vemte své (v prvních dnech nedoporučuji používat vlastní košile, asi byste je nedopraly). Mně také neoceni

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - kalini 20.08.10 napsala :

Byla jsem zde na vyvolání ve 42tt v 12/2006. Při porodu nastaly komplikace, nezvládla jsem malou vytlačit a musela jít kleštěma. Nikdo mi nic nevyčítal, nevyhrožoval, všichni byli příjemní a podporovali mě. Malou jsem dostala hned jak jsem si dokázala sama postavit z postele a dojít si na záchod (cca za 12hodin), mezi tím mi ji ale nosili na kojení.A na oddělení šestinedělí to samé, všechno mi třeba i 5× za sebou vysvětlili a ukázali. Byli trpěliví, tolerantní a chápaví. Takový přístup by měl být u všech a všude. Teď čekám druhé 3/2011 a dívám se, že se tam nic nezměnilo. A s rodičkou tmavší pleti tam taky mám zkušenost, bylo ji 15, ležela na nadstandartu, takže neomezené návštěvy jejich příbuzných, kteří vyžadovali po sestřičkách neustálou péči, třeba jen změření tlaku, nakonec mladá po 2dnech utekla a dítě jim tam nechala.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - beruska1987 03.08.10 napsala :

Ja som rodina na fifejdach 1.5.2010 a bola som celkom spokojna, sestricky boli uzastne snazili sa poradit s kojenim a so vsetkym okolo miminka. takze tam mamicku vsetko naucia kym pride domov, akurat ze mi miniko doniesli hned 2 hodiny po porode okolo 6 vecer a od vtedy som ho mala stale pri sebe a prakticky som sa uz vobec nevyspala..teda po porode som si tu noc uz neoddychla a to som potrebovala este sa trosku zotavit.
Co bolo fakt hrozne tak to spolocne sprchy s druho izbou kedze tam boli tmavsie mamicky nechavali v sprche po sebe riadny bordel ze sa mi do tej sprchy po nich nechcelo ani vliezt.. :( ale musela som sa kazde 2 hodiny sprchovat a tiez sa nam raz stalo ze sa nam pokusali dostat na izbu a ked videli ze tam sme tak odisli… upozornovali nas tam ze sa tam dost kradne tak z toho som mala aj strach trochu…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Duddly 01.08.10 napsala :

Zdravím všechny, rodila jsem tady před 4 rokama a ted mam 14dni do terminu a nikam jinam bych nesla!!! Je to snad nej porodnice co je v Ostrave!!! Personal a vsichni jsi uplne super,hlavne pan primar Spousta.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavne v klidu…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - raduše 06.05.10 napsala :

Dobrý den,rodila jsem v této nemocnici před týdnem a můžu říct,že jsem se nikdy nesetkala s takovou ochotou sestřiček,jak na šestinedělí tak v porodnici!!Lékaři jsou profíci a sestry dělají svou práci dokonale,takže jedině rodit tam!!!Nikdy mě neodbyli,vše vysvětlili s trpělivostí naslouchali a vždy byli usměvavé,opravdu zážitek na celý na život,jak někdo dělá svou práci rád!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - froggy22 28.04.10 napsala :

Ve všech směrech profesionální přístup na všech odděleních a hlavně lidský.Opravdu obdivuji všechny pracovníky,kteří se podílejí na příchodu nového života na svět.
Neměla jsem problémy s nikým.Hlavně bych chtěla poděkovat za bezmeznout trpělivost sester i doktorů s maminkami a jejich splašenými hormony.
Co se týče vybavení,nebylo to takové hrozné,jak mi líčily některé maminky.Já rodila první dítě v už zrušené porodnici v Bílovci,tak jsem si připadala jak na hotelu.Jen málo úložného prostoru pro osobní věci.Stejně by ale měla proběhnout rekonstrukce oddělení šestinedělí,tak je toto bezvýznamné. Úklid probíhal několikrát denně.Všude čisto.Jestli nějaká mamina po sobě neuklidila,tak za to uklizečka nemůže,když třeba uklidila pět minut před znečištěním.Ale nemůžeme nikoho soudit,protože někdy po porodu je člověk rád,že dojde na ten záchod a už neřeší jestli něco někde ukáplo.V tom jsem tolerantní.Jindy a jinde ne!
Jídlo- když je hlad,tak se sní všechno.Je to prostě nemocniční strava a nemůžeme čekat restauraci.Já jsem hlady netrpěla a pečiva bylo dost.Někdy skladba moc neodpovídala pro kojící maminky,ale to se dá taky přežít.
Na pokoji jsme byly tři a byl to záhul.Nadstandart byl volný a je na každém,jestli jej využije.

Personál: už si nepamatuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prohlídku šestinedělí a porodního sálu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

nic mi nechybělo a měla jsem obyčejný seznam věcí.Jedna věc přeci. Sušené švestky pro lepší vyprazdňování po přirozeném porodu.Já rodila pl.císařem.Možná by bodla i odsávačka,ale tu tam taky mají k zapůjčení.Pro miminko jsem si vzala ponožky,kdyby mělo ve

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - rija 20.02.10 napsala :

Dobrý den,moje první zkušenost bzla celkem pozdě,rodila jsem ve svých 36 letech,přes všechny problémy s tím,že se malému nechtělo ven jsem na Fifejdách byla nesmírně spokojená,sestry i na předporodním,na jipce i na šestinedělí byly naprosto úžasné,velmi vstřícné a ochotné,taky lékaři byli pohodoví,ale pomoc sester udělá hodně.Přeju klidný,ryclý porod bez komplikací a hodně zdravíčka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pokud máte jen trochu šanci,vemte si nadstandart,ty první dny po porodu si opravdu užijete vy,vaše dítě i rodina v úplném klidu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

většinou vám všude v porodnicích podají informace,ale hlavně si vemte radost a pohodu,držím palečky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Kača.M 03.01.10 napsala :

přijali mě v 34.týdnu těhotenství pro hrozící předčasný porod,vše mi srozumitelně vysvětlili,co se může stát,na co se mám připravit,na hekárně nás bylo 5!ale i tak jsme měli každá soukromí a sestřičku kdykoli k dispozici..
porod proběhl během 30minut,podpora personálu byla nenahraditelná… na šestinedělce byly sestřičky naprosto super!! vyslechly si nás,poradili a mě kdykoli měli chviličku neseděly u kafe,ale odvezli mě do vedlejší budovy za malou,která byla v inkubátoru.Není to tam zbrusu nové,ale personál profesionální a stále lidský…
A na oddělení nedonošených dětí,byl jak primář,lékaři i sestřičky naprosto ukázkoví!!! Sama jsm zdr.sestra,tak vím
MOC A MOC JIM ZNOVU DĚKUJI!!!!

Personál: už nevím Nahlásit
doporučuje
Porodnice Fifejdy - Kača.M 03.01.10 napsala :

přijali mě v 34.týdnu těhotenství pro hrozící předčasný porod,vše mi srozumitelně vysvětlili,co se může stát,na co se mám připravit,na hekárně nás bylo 5!ale i tak jsme měli každá soukromí a sestřičku kdykoli k dispozici..
porod proběhl během 30minut,podpora personálu byla nenahraditelná… na šestinedělce byly sestřičky naprosto super!! vyslechly si nás,poradili a mě kdykoli měli chviličku neseděly u kafe,ale odvezli mě do vedlejší budovy za malou,která byla v inkubátoru.Není to tam zbrusu nové,ale personál profesionální a stále lidský…
A na oddělení nedonošených dětí,byl jak primář,lékaři i sestřičky naprosto ukázkoví!!! Sama jsm zdr.sestra,tak vím
MOC A MOC JIM ZNOVU DĚKUJI!!!!

Personál: už nevím Nahlásit

Fotky z porodnice

Vojta,50cm,3,67kg

Prejeme brzkou renovaci !Nejen baby friendly ale i human friendly!

a už při odchodu domů :)

Spokojeně spinka

Můj malej Honzík než mi ho odvezli na dětské oddělení

Pokoj Nadstandard

Pokoj Nadstandard

Naše zlatíčko se muselo jít na chvilku ohřát.

porodni box

na porodoním sále.

malinký v postýlce v nemocnici

Pokoj pro 3lůžka

Karolinka

Karolinka

Přidejte Vaše fotky k porodnici Fifejdy.>

Děti z porodnice Fifejdy

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Fifejdy
Denie Ostrava ... neznámé 17.08.2019
Děti narozené v porodnici Fifejdy
JankaKing Ostrava Rostíček neznámé 27.02.2019
Moondah Ostrava - Dubina Nikol
47 cm, 2490g 28.12.2018
Tytynka1998 Viktorie
49 cm, 3650g 20.09.2018
leneaqua Zatím nemáme neznámé 19.09.2018
Veronika 1985 Ostrava Bruno
50 cm, 3050g 15.08.2018
Petkaelik Ostrava Eliška
52 cm, 4020g 28.07.2018
Simonasaf Damien 49 cm, 3210g 23.07.2018
misun23 ostrava Nikol
48 cm, 3060g 20.07.2018
Káče1989 Martin 47 cm, 2650g 15.07.2018
Petra67 Olomouc Ema 48 cm, 2780g 11.07.2018
hankaj84 Ostrava Jan neznámé 04.07.2018
Ajunka Ostrava Kristián 50 cm, 3240g 02.07.2018
Kristyn05 Ostrava Lilien
50 cm, 3520g 29.06.2018
Papalka Tobiáš
51 cm, 3680g 09.06.2018
Kristýna1998 Filípek
51 cm, 3180g 03.06.2018
Vendy2341 Sofie
46 cm, 2490g 22.05.2018
Val82673 Natalie
50 cm, 2780g 21.05.2018
Nicollaa Stala
166 cm, 7g 08.05.2018
Simonin Viktorka
46 cm, 2g 04.05.2018
theueh441 Lucas neznámé 26.04.2018

Rodily v porodnici Fifejdy

Chystají se rodit v porodnici Fifejdy

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Fifejdy?