Mladší sourozenec k dvojčátkům

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
9purple9
Povídálka 35 příspěvků 11.12.17 15:41
Mladší sourozenec k dvojčátkům

Ahoj,

ráda bych se zeptala na pár věcí nějaké maminky, která má dvojčátka a potom ještě k dvojčatům mladšího sourozence. Je to dost specifická situace, takže nemám nikoho takového v okolí, takže to zkouším takhle :)

Především mě zajímají vztahy dvojčat s tím dalším sourozencem. Nežárlí třeba na to, že on/ona nemá dvojče? Případně necítí se odstrčeně? Jasně, určitě také záleží na pohlaví, ale i tak myslím, že sourozenec dvojčat to nemá zcela lehké. Tak by mě zajímalo, jak to v praxi funguje u takových rodin. Určitě bych byla vděčná i za nějaké rady/tipy/postřehy, cokoliv vás na toto téma napadne. :andel: Děkuju

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:
 
R2
Závislačka 3575 příspěvků 11.12.17 15:55

Když bylo dvojčátům holkám dva roky a měsíc narodil se jim plánováně sourozenec, bráška, holky ho přijali perfektně, přijali ho pěkně, šarvátky a nějaké žárlení přišlo později, až si jedna s holek začala s bráchou hrát, ale myslím, že je to takové běžné jako mezi ostatními sourozenci. ted je holkám pět a půl malému tři a půl skoro, a perfektně si pohrají spolu, a ano občas se porafou :mrgreen: :hug:

 
9purple9
Povídálka 35 příspěvků 11.12.17 16:02

@R2 Ty jo, tak to smekám - k dvouletým dvojčatům třetí…holky už jsou starší, 3. třída ZŠ - takže myslím, že to budou spíš takové další maminky :D Mě to zajímá hlavně z pohledu toho mladšího sourozence, holky se strašně těší a jak jsou zvyklé od mala být dvě, nemyslím, že by nějak mohly žárlit nebo tak. Však už jsou velké. Ale snažím se vžít do situace toho nejmladšího (ještě nevíme pohlaví) - že bude vlastně sám/sama a ještě ten dvojčatovský vztah je takový specifický, že právě přemýšlím, aby mu/jí to nebylo líto. Ale tak nic s tím dělat nejde - bude to u nás prostě tak =)… každopádně mi to teď hodně běhá hlavou a nejde se těch myšlenek zbavit

 
Tunrida
Hvězda diskuse 46758 příspěvků 11.12.17 16:37
@9purple9 píše:
@R2 Ty jo, tak to smekám - k dvouletým dvojčatům třetí…holky už jsou starší, 3. třída ZŠ - takže myslím, že to budou spíš takové další maminky :D Mě to zajímá hlavně z pohledu toho mladšího sourozence, holky se strašně těší a jak jsou zvyklé od mala být dvě, nemyslím, že by nějak mohly žárlit nebo tak. Však už jsou velké. Ale snažím se vžít do situace toho nejmladšího (ještě nevíme pohlaví) - že bude vlastně sám/sama a ještě ten dvojčatovský vztah je takový specifický, že právě přemýšlím, aby mu/jí to nebylo líto. Ale tak nic s tím dělat nejde - bude to u nás prostě tak =)… každopádně mi to teď hodně běhá hlavou a nejde se těch myšlenek zbavit

V takovém věkovém rozdílu už to máš celkem jedno :nevim: Než otěhotníš, porodíš a než miminko vyroste, tak holky budou v pubertě. To bude tak jako tak jedináček :nevim:

 
bjetuschka
Závislačka 4572 příspěvků 11.12.17 17:00

Já mám dvojčata a taky plánujeme třetí :-) Ale ještě trochu víc do budoucna, tak za 2 roky cca. Mám teď nějaký gyn. potíže a řešení s tím, takže bůhví jak to bude…

 
R2
Závislačka 3575 příspěvků 11.12.17 18:05

Tak to už je doopravdy velký věkový rozdíl, tím bych už se zas tolik neobírala, spíš, ale s mrnětem zase všechno na novo, myslím, že to už budou teda spíš pomocnice ;)

 
Fofrník
Závislačka 3241 příspěvků 11.12.17 18:50

@R2 @9purple9 Tak u nás jsme si po roce k dvojkám naplánovali benjamínka na odpočinek a rozmazlení. Tak máme dvojčata dva roky od sebe a docela to jde. Nejstarší (sólo)to bral taky v pohodě. Odstrčeně se necítí nikdo. Pravda je, že si musíme dělat čas také na každého jednotlivě. ;) :roll:

 
Elenloth
Závislačka 3770 příspěvků 11.12.17 18:53

@9purple9 S takovým věkovým rozdílem to stejně bude víceméně jedináček. Děti většinou tyhle věci neřeší, pokud je neřeší okolí. V každé sourozenecké konstelaci je něco, nikdy to nebude ideální. Takže bych se tím moc nezaobírala.
Ale ty neodbytné myšlenky chápu, nemám teda dvojčata, ale kluci jsou od sebe o 14 měsíců a teď přibude třetí s odstupem 4 a 5 let. Taky mě napadá, jestli se nebude cítit odstrčený, ale prostě to bude muset nějak zvládnout.

 
bjetuschka
Závislačka 4572 příspěvků 11.12.17 19:00

@Fofrník chápu to správně, že máte dvojčata a pak zase dvojčata?? :D Jestli jo, tak klobouk dolů :-) To musí být veselo :srdce: :srdce:

 
Tunrida
Hvězda diskuse 46758 příspěvků 11.12.17 19:03
@Fofrník píše:
@R2 @9purple9 Tak u nás jsme si po roce k dvojkám naplánovali benjamínka na odpočinek a rozmazlení. Tak máme dvojčata dva roky od sebe a docela to jde. Nejstarší (sólo)to bral taky v pohodě. Odstrčeně se necítí nikdo. Pravda je, že si musíme dělat čas také na každého jednotlivě. ;) :roll:

Nejste náhodou z Vysočiny? Jednou jsem v obchodě potkala rodinu se třemi holkami, z toho dvě byly dvojčata a za sebou měli dvojkový kočárek s růžovými dupačkami. No bomba jako :mrgreen:

 
9purple9
Povídálka 35 příspěvků 11.12.17 19:13

@Tunrida Miminko už je na cestě ;) ale jasné, chápu, že stejně to je velký rozdíl…i tak mě to napadá

 
9purple9
Povídálka 35 příspěvků 11.12.17 19:15

@Elenloth Ano, v každé sourozenecké konstelaci je něco, s tím zcela souhlasím =)

 
9purple9
Povídálka 35 příspěvků 11.12.17 19:16

@Fofrník 8o takže 5 dohromady? Je to krásné, ale upřímně jsem vděčná, že my čekáme už „jenom“ jedno :lol:

 
Tunrida
Hvězda diskuse 46758 příspěvků 11.12.17 19:18
@9purple9 píše:
@Tunrida Miminko už je na cestě ;) ale jasné, chápu, že stejně to je velký rozdíl…i tak mě to napadá

I tak bych to už neřešila. Holkám je kolik? 9? 10? Hele, my jsme s bráchou o 6 let a zatím jdeme životem tak nějak každý furt jinde. Mně je teď 28, jemu 22 a až teď se ZAČÍNÁME trochu dostávat na stejnou „úroveň“.

 
Fofrník
Závislačka 3241 příspěvků 11.12.17 19:36

@bjetuschka @Tunrida @9purple9 Z Vysočiny nejsme. :) Jinak veselo u nás je. Ano máme doma dvočata dva roky od sebe. K tomu jedny dvojčata starší a nejstarší „miminko“ je sólo. Takže dohromady sedm.

@9purple9 No pokud by jste v budoucnu měli pocit že nejste ještě komletní (jako to bylo u nás) aby vás nepřekvapilo až na ultrazvuku doktor řekne „sestři pište "A“… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Organizovaný teror ve Švédsku: Mají hořící auta na svědomí migranti?

Několik švédských měst během noci na dnešek zachvátila vlna nepokojů.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >


Reklama