Mléko ne a ne a nechce!

Anonymní
16.4.10 19:51

Mléko ne a ne

Zdravím všechny,
chtěla bych od vás nějakou radu nebo zkušenost.
Syna jsem kojila do 8m, sám se odstavil a já ztratila mléko. Zkoušela jsem UM( všechy značky), ale bez úspěšně. Tak jsem dávala jogurty, v roce tvaroh a sýry. Podle doktorky to stačilo, aby měl dost vápniku. Ale co mě trápí je to, že malému jsou dva roky a nechce mléčné výrobky skoro vůbec. Když mu nabídnu jogurt, tak sní dvě lžičky, do sýru si taky dvakrát kousne a už nechce. Zkoušela jsem i krabicové mléko různě ochucené s kakaem, ovocem, koktejly, teplé, studené, prostě vše co mě napadlo jsem vyzkoušela a nic nezabralo. Jediné co sní je krupičku, ale to nemůžu dávat každý den. Taky jí mléčné omáčky, ale nevařim je každý den.
S doktorkou se zajdu poradit příští týden. Ale zajímalo by mě jestli jste někdo byl na tom stéjně a jak jste to řešili. Dávali jste vápník v tabletkách?
Pokud máte někdo nějakou radu jak dítě přimnět aby jedlo mléčné pokrmy, tak budu ráda za každý nápad.
Předem děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
16.4.10 19:55

Omlouvám se, ale došlo mi po odeslání příspěvku, že jsem to vložila špatně do Dětských nemocí. Snad mě za to neukamenujete :oops: .

• Nahlásit
  • Citovat
29049
16.4.10 20:05

Ahoj,zkušenost s vlastními dětmi nemám,ale chlapeček sousedky je stejný případ.Přestala kojit kolem roku,pak chvíli pil UM,ale od 18.měsíců odmítal i Um a veškeré mléčné výrobky - žádné jogurty,tvaroh,ani pribináčky..

Jediné,co neodmítal,jsou tavené a tvrdé sýry. Řešila to,radila se o tom s dr.,ta předepsala vápník a doporučila dávat tvrdý sýr,který miluje a je schopný ho sníst i 10dkg na posezení.Taveným se vyhnout.
Jinak ale dítko jedlo a jí normálně - maso,zeleninu,nejrůznější pokrmy a polévky z nich.

Dnes jsou dítěti 3 roky,je úplně v pořádku,mléko nepije,jogurty nejí,jen ty sýry.

Mmch,já jsem stejný případ,tak jsem vyrostla bez mléka,nesnáším ho asi od 2 let,nemám alergii,ale navaluje se mi po něm,je to pro mě hnus..Jedla jsem ale sýry a jogurty..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
757
16.4.10 20:10

Tak my jsme na tom stejně, kojit jsem přestala v roce a nic mléčného kromě výjimečně ovesnou kaši (zhruba 1× týdně) a tvrdý sýr (pár uždíbnutí) nechce. V lékárně jsem začala kupovat nový produkt Liftea vápník + vitamín D a jsem konečně v klidu, vím, že dceři nic nechybí. Stojí to 120 Kč na 10 dní, ale kdyby mi pila UM, tak to vyjde finančně nastejno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9120
16.4.10 20:15

Kačka mi od skončení kojení, tj cca od 13 měsíců, taky vůbec mlíko nepije, teda sunar apod ani kapku, staršímu Kubíkovi ráno dělám kakao, tak jí taky trochu do hrnečku dám a jestli vypije 50ml je to dobrý… ..pokud je doma sama, tak mi mléčné výrobky taky bojkotuje, když vidí ostatní děti, bráchu, neteř, tak s nima sní všechno :wink: …se sýrů- plátek mi už taky nechce, ještě tak Kidiboo tyčinku nebo opět s bráchou kirikiri na rohlíku.. …naše dr mi ale říká, že by měla UM, protože z toho má mít vitamíny, že jí ho mám míhat do jídla…tak to nedělám, protže by všechno pak mělo stejnou chuť, nehledě na to, že pak mi nejí ani tu bramborovu kaši :-( ..samotný vápník v tabletách nevím, spíš bych zkusila multivitamín :nevim:…jinak vápník je i v jiných potravinách, myslím hodně v máku, zkus pohledat v tabulkách na netu určitě najdeš :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
16.4.10 20:18

Zkus se mrknout tady , zadala jsem ve vyhledávání vápník, už se řešilo víckrát, z čeho ještě se dá vápník dostat, určitě najdeš něco, co ti prcek ještě jí :mrgreen: Prý je hodně vápníku třeba v máku, i v brokolici cosi je…

Nepochopila jsem, kolik mu přesně je, ještě jsem tam někde zahlédla pudink, jestli by to jedl… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.4.10 20:34

Děkuji za odpovědi.
Vím, že je vápník i v jiných potravinách, ale mám strach, aby ho neměl málo. Všude se píše, že děti do tří let by měli pít hodně mléka a jíst mlečné výrobky. Je to pro jejich růst důležité.
ANGUA - jsou mu dva roky. Už jsem to psala :-D :wink:
Vidíš na pudink jsem zapoměla, hned zítra to vyzkouším. Děkuji za typ :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
190
16.4.10 20:37

Dotaz. Jíte spolu, ve stejný čas a stené věci? Často se setkávám s případy, kdy mámy ty „zdravé“ jídla nejedí, ale dětem je nabízejí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.4.10 20:45
Mima-M7 píše:
Dotaz. Jíte spolu, ve stejný čas a stené věci? Často se setkávám s případy, kdy mámy ty „zdravé“ jídla nejedí, ale dětem je nabízejí.

Jíme stejné jídlo i ve stejný čas. Ale nezabíra to. Já sýry nemusím, ale kvůli malého je jim. Jinač já mám moc ráda mléčné výrobky i můj přítel. Nechápu proč to malý nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
50730
16.4.10 21:09

Jo, sorry, už to vidím, já jsem u toho večeřela :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5527
16.4.10 21:59

Kamošce syn taky odmítal mléko. Začala mu ráno dávat všelijaké ty sladké dětské cereálie, kuličky atd. zalité mlékem, a to kupodivu snědl :nevim: Tak zkus třeba tohle. Držím palce. A když se na mléko nenaučí, no tak bóže - takových je… však vápník do sebe dostane z jiných věcí…
Tak ať jste zdraví! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
16.4.10 22:13

Kamarádky dcera taky žádné UM ani normální mléko ochucené, nakonec našli jedinou průchodnou variantu - kefírové vanilkové mléko. Vy asi budete složitější případ, když nejí ani jogurty, pribiňáky. Ale myslím, že se to dá nahradit výše jmenovaným a taky na tom přežijete a strádat nebude. Nakonec ti, co mají alergii jsou na tom stejně a jsou schopní dodat vápník z jiných zdrojů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
16.4.10 22:19

Ještě bych dodala, že chuť a odmítání jídla je něco, co se prostě zlomit nedá. Vidím to na svých dětech, jak jsou naprosto rozdílné, přitom já mám přístup stejný. Synek je šíleně konzervativní, má omezený sortiment potravin, co jí, a zařadit nové je prakticky nemožné. Jí poměrně zdravě, řekla bych, že se zasekl na nějakým roce a půl, co směl, takže všichni mi žasnou, že NECHCE: bonbony, sušenky, čokolády, tyčinky, zmrzlinu, uzeniny, salámy, prostě NIC 8-o . Nabízejí mu to: TO NEPAPÁM. Teď velký úspěch: ochutnal čokoládu na vaření, první sladkost, co CHCE, dáváme jako odměnu kostičku či dvě. Jinou čokoládu by nepozřel (velikonoční zajíce jím já, Kinder vejce též). Dosud ze sladkostí jedl pouze piškoty a Bebe sušenky, kde byla čok. poleva, odmítl. Holky - já stejný přístup, ty jak mě vidí s perníkem, Fidorkou - řvou hami a rvou se na to, M. mi rád sušenku rozbalí a podá, ani neolízne. Prostě bych na tomto chtěla dokumentovat, že genetika je i v tomto mocná. Já mu to nijak nezakazovala, jen jsem to nejdřív nenabídla (byl malý) a teď už nechce sám. Rozhodně bych nenutila, nelámala, to je myslím naprosto kontraproduktivní, my pomaličku ukazujeme, že EXISTUJE MOŽNOST NĚCO OCHUTNAT. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1214
16.4.10 22:29

Tady je tabulka s obsahem vápníku v různých potravinách, třeba i to ti pomůže :)
http://www.osteoporoza.cz/…-potravinach

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
babi Zlopocasna
17.4.10 02:42

Ja som ako mala mala mlieko priamo od kravy, tak som potom v meste to „z obchodu“ odmietala, smrdelo mi. Nakoniec ma nejak babicka naucili na acidofilne mlieko, mozno by si mohla skusit. Podla mna je lepsie ako kefir, ten vraj obsahuje malicko alkoholu … ale mozno si to myslim len preto ze mne az tak moc nechuti :oops:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama