Malá mi nepapá... Vůbec

zuzanasabina
29.3.10 15:59

malá mi nepapá

to co tady čtu je sice fajn, ale moje malá mi nejí vůbec, celý den jen pije čaj a vypije ho za den necelé deci a to je vše, ráno nesnídá, přes den nejí a večer ji nakojím, protože mám už jen zbytek mlíka a v noci ze mě už moc taky spíš nevysaje. má 8 měsíců a co se mi začalo ztrácet mlíko, začali jsme přikrmovat, jedla mi ovoc. přesnídávky, zelenin. mixy, jogurty, trošku pečiva, nudle, skoro cokoliv, hlavně milovala zeleninku, tu by papala celý den a pak se sekla a přestala mi jíst úplně. dnes mi nejí už čtvrtý den a já nevím, co s tím. doktorka mi k tomu nic neřekla, jen, že mám zkoušet něco do ní dostat, tak nevím. přece aspoň něco sníst musí ne?? mlíko jako nutrilon mi taky nepije, tak z čeho bude žít??? poraď mi prosím

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

29640
29.3.10 16:43

No ted to resime jinde, mozna jsi cetla. Vlastni zkusenost nemam, me dite jeste nepozrelo nic, krome MM. Ale jestli je problem v tom, ze mela moc pestry vyber, mozna by pomohlo zacit od zacatku. Skoda, ze nepije to mliko, to bych napsala zkus tyden davat jen mliko a pak mrkev, aby byla pauza.
Ja bych zkusila ji dat to, co driv jedla bez problemu, ale jen jeden druh. Treba tu mrkev, nebo mrkev-brambor. A tak aby mela do roka kolem 10 ti druhu potravin.

Nebo jestli ti ji kousky, tak zkusit nakrajet na malinky kousky varenou mrkev a pod. a dat ji to na talirek, at si bere sama. Treba by ji to zaujalo. Zkusila jsi treba kukuricny krupky?

Tech zpusobu je hodne, urcite na neco prijdes, dobrovolne jeste zadny dite hlady neumrelo. …
Mmch., co zuby? Nejaka nemoc? Neleze na ni neco?

Urcite bych ji nenutila, tim si nepomuzes…vlastni cerstva zkusenost :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
29.3.10 16:50

Kaká a čůrá? Pokud ano, asi ji stačí kojení večer a v noci.

Jinak radím vydržet, mi se takhle na pár dní sekla Pepi a nepomohlo nic, jen ji neustále pobízet… Pak z ní zase byl žrout… Zuby to nebyly, horečka to nebyla, dodnes to nechápu.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6955
29.3.10 16:57

Určitě se hlavně uklidni, jak píše Lesina, čůrá, kaká, je aktivní? nebo ti spí celý den?

Jde o to, jestli jí fakt něco není, což poznáš, teplota, nebo zuby, eventuelně, není po očkování?

Zkoušela bych nabízet, možná nevymýšlet, moje malá je docela žrout, ale syn nebyl a není doteď.
U malé se mi třeba osvědčila obyčejná prachsprostá voda. co se mi odstavila tak krom UM pije jen vodu.
Jí tedy všechno, ale na pití jen vodu.

A UM jsi zkoušela?.. taky nechce? co jíš ty? to by nechtěla? jako syn s emi seknul taky kdysi, prostě už nechtěl ty miminkovské polívččky, jen to opravdové jídlo, takže kousky brambor, kousky masa, zeleniny a pěkně na vidličku z velkého talíře :roll: ale zase jedl. držím palce aby se to zlepšilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
29.3.10 17:07

Mohla by to být nějaká střevní viróza. Lukášek takhle nejedl skoro týden a jinak mu nic nebylo. Nechtěl vážně skoro nic, ani sladkosti :mrgreen: Potom se po pěti dnech jednou vyzvracel a dva dny ještě nejedl. Pak se to upravilo a začal zase normálně jíst. Tak držím palce, ať začnete jíst. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7662
29.3.10 17:29

Koukám těch diskusí o tom, že +- 8měsíční děti začaly stávkovat s jídlem, se tu docela vyrojilo. Nemůže to bejt nějaká běžná a tradiční záležitost u dětí tohohle věku, něco jako opačný extrém k růstovému spurtu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zuzanasabina
29.3.10 19:55

no taky jsem si všimla, že plus minus se to objevuje u dětí stejného věku, některé papají normálně a jiné postihne toto. možná to tak má být. uvidíme. všem moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
35456
29.3.10 21:05

u nas taky--- ale u nas je to jen zhorseni dneksa jsem zase papali jen s pomoci dudlickum, ale snedl vsechno - a tyka se to jen obeda, sladke miluje

kamoska odsus s potizistickym deckem (200 ml MM/den)zjistila, ze dite ma vycurat za hodinu 1 ml na Kg vahy - kdyz neni dehydratovane. toz to jako nouzova pomucka

jinac ja bych zkusila sladit sladit sladit - u nas pomaha pomaha pomaha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29640
29.3.10 21:32

Pudli, to je sice ucinny, ale kratkozraky reseni. Na cukr se ziskava celkem slusna zavislost. Nejde jen o to, aby ti jedl ted, ale aby jedl odted uz porad a nejen sladky (mor nejen na zuby, ale i zdravi)… No pockam si u vas na vysledek, to mne docela dost zajima, nikoho takovyho neznam! Tak se ozvi za par let, jak jste na tom s jidlem, jo? (sakra nevim, jaky smajlik pouzit, tak to napisu: fakt te nechci nastvat ani urazit a je mi celkem jasny, ze je ta zadost nerealna, ale vazne by mne to zajimalo…no rekni sama, jak to napsat a nenastvat, ze jo) :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35456
30.3.10 06:28
asha píše:
Pudli, to je sice ucinny, ale kratkozraky reseni. Na cukr se ziskava celkem slusna zavislost. Nejde jen o to, aby ti jedl ted, ale aby jedl odted uz porad a nejen sladky (mor nejen na zuby, ale i zdravi)… No pockam si u vas na vysledek, to mne docela dost zajima, nikoho takovyho neznam! Tak se ozvi za par let, jak jste na tom s jidlem, jo? (sakra nevim, jaky smajlik pouzit, tak to napisu: fakt te nechci nastvat ani urazit a je mi celkem jasny, ze je ta zadost nerealna, ale vazne by mne to zajimalo…no rekni sama, jak to napsat a nenastvat, ze jo) :think:

hele v pohode
ja tedka vubec nesladim, protoze jak jsem napsala, rafanek papa, jen u toho dela sceny… a je tlustouckej az az
cukr jsem davala ze zacatku do neocate a odbourala jsem to behel asi mesice

ten cukr bych dala v pripadku toho detatka, co si da 100 ml cajiku denne a nic jineho, bo tam uz jde o zdravi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29640
30.3.10 08:42

No znam deti, co nepijou nic jinyho, nez sladky stavy, protoze na zacatku nic jinyho nechtely a pak se toho nezbavily…nebo nebyla vule je toho zbavit. Maji jeden spolecny znak, kazy ve dvou letech (ne ze by ho mely jen oni, hraje roli i dedicnost, ze jo). Takze jste teda dobry, ze jste se toho zbavili. Ale jak by to bylo se starsim protrelejsim ditetem…
Tohle je klasickej strasak, nesladit! takze mne to trochu prekvapilo.
(u nas by to stejne nezabralo, jelikoz mlade pohrdlo i kasi z MM) :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35456
30.3.10 08:55

hele ale nenechas dite ziznit a hladovet proto, aby se nahodou nenaucilo na sladky … precti si uvodni prispevek. tady nejde o dite co se po kojeni nechce jeste navrch napit vodicky - tady jde o dite ktery 4 dny nevzalo nic do huby

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zuzanasabina
30.3.10 08:58

lidi přestaňte napomínat a chytat za každé slovo jeden druhého, od toho tady diskuse nejsou ne??? jde o pomoc a především předání zkušenosti jiných jiným ne?? někdy to pomůže někdy ne, ale je dobré o tom mluvit.všem vám moc děkuji. jinak malinká mi včera snědla trošku jogurtíku a odpoledne trošku mix. zeleninky, tak doufám, že dnes budem taky tak krásně pokračovat. jinak nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
29640
30.3.10 09:26
Pudloslava píše:
hele ale nenechas dite ziznit a hladovet proto, aby se nahodou nenaucilo na sladky … precti si uvodni prispevek. tady nejde o dite co se po kojeni nechce jeste navrch napit vodicky - tady jde o dite ktery 4 dny nevzalo nic do huby

Pudli, ale ona ne ze nevzala nic do „huby“, mela aspon MM. Jinak jsem to poznala nedavno, malej mel bronchitidu (ted ji ma zas) :zed: a TYDEN nejedl. Najedl se jen v noci a ja malem prisla o mliko. Cural a to bylo smerodatny a to uz tady taky padlo ;) Jinak ted nechapu, proc startujes, nepsala jsem nic tak prevratnyho (psala jsi sladit sladit sladit, takze mi to fakt nedalo, k cukru nemam vrely vztah) :nevim:

A Zuzano, fajn, ze zacina jist. Jinak se nezlob, myslim, zes to vzala moc vazne, to je uskali psanyho slova. Z kazdy diskuze si neco odneses, delam to tak, co se tyce deti uz dost dlouho.
Nedavno mne inspirovala diskuze, kde nejedlikovi naservirovali prave misto mixovany zeleniny zeleninu nakrajenou, decko si mohlo samo vybrat a samo jist a melo to uspech. Takze pokud mi broucek pristi tyden zas hodi mrkev na hlavu, zkusim to. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zuzanasabina
30.3.10 09:34
:lol:
  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie