Mléko od 1 roku

398
6.9.21 17:31

Mléko od 1 roku

Ahoj, malému teď bude rok a stále je na mléku. Ráno a večer. Jinak ji všechno. Ale k snídani a večeři mu stačí… Všude ale píšou mléko od roka jen jako doplněk. Pokračoval jste někdo třeba v mléce do roka? Nebo jak jste to řešili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6574
6.9.21 17:41
@zdenik1988 píše:
Ahoj, malému teď bude rok a stále je na mléku. Ráno a večer. Jinak ji všechno. Ale k snídani a večeři mu stačí… Všude ale píšou mléko od roka jen jako doplněk. Pokračoval jste někdo třeba v mléce do roka? Nebo jak jste to řešili?

Dcera snídala pouze mléko do skoro 3 let. K večeři jogurt, polévka, atd., před spaním mléko. Z hrnečku. A v podstatě nic jiného než mléko a vodu dlouho nepila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1799
6.9.21 18:26

Známá dávala mléko i předškolačce, vstávali brzo a to bylo jediné, co malá do sebe dostala. Pediatr s tim neměl problém. Jinak moje malá se v roce víc kojila než jedla, a taky se nic nedělo. Necpi do dítěte nic na sílu a bude to ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
6.9.21 18:33

Jestli myslíš umělé mléko, tak je ideální ho vyřadit už v půl roce. V roce fakt nejpozději, je to syntetická náhražka jídla, mnohem víc živin už dostane z reálného jídla. Je to prostě na přežití novorozence, který nemůže být přikrmovaný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
6.9.21 18:36

A teda pokud mléko, to už bude mít víc živin z domácího kakaa nebo kozího mlíka k snídani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
6.9.21 19:12

Já dávám dceři (20mesicu) Kendamil batolecí. Doktorka také říká, ze je to dobré minimálně do 2 let. Malá moc jogurty nemá rada. Ale mléko pije jen z lahvičky.
Mam dvě skoro dospělé děti a také od roka do 2 let měly UM. Nevim, čím by jim to mohlo ublížit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2233
6.9.21 19:13

Já jsem od roka dávala už normální plnotučné :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
6.9.21 19:29

@baracudas
Jo, to asi není problém, pokud mu normální mléko chutná. A nebo pokud nesupluje to, ze málo nebo nevyváženě jí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
6.9.21 20:15

Myslíš UM? Myslím, že ta kvalitní mléčka dávají dětem, co potřebují. Nutričně. A pokud vidíš, že mu na snídani a večeří stačí, tak proč ne? Syn měl ráno Sunar a večer kašičku s mlékem( takovou tu hotovou, na noc, to měl moc rád) asi do roku a půl. Až kdyz jsem na něm poznala, že mu Sunar ráno nestačí, že chce něco víc, začal snídat jogurt (bez kravského mléka). Na to tabulky nejsou. To poznáš… :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
8.9.21 17:40

Já tedy v 15ti měsících ještě kojim, ale někdy když mám fakt bolavy a ozuzlany bradavky, tak dělám mléko z plnotucneho sušeného mléka.. ráno mezi obědem a snídani a pak mezi svačinou a večeří..a ráno má ke snídani většinou jogurt a někdy (ne moc často) pacholík nebo tvaroh. Ale pokud mu to mléko stačí, tak bych mu asi nic nenutila..ja dám právě ráno jogurt, který si myslím tolik nezasytí, a dvě hodky na to mu dám buď prso nebo mu udělám mléko.. mezitím má třeba čaj a krupinky nebo tak..Ale nás malý je velká jedlík :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.9.21 17:48

@zdenik1988 my jsme mléko od roku už nedávali třeba vůbec žádné :) sama doktorka řekla, že je to pouze jako doplněk stravy a ten se dá nahradit třeba v mléčných vyrobkach :)
Jedl všechno s námi :) snidane, svačiny obědy, večeře :) 😁 😁 😁 Ale my jsme začínali třeba krupickou uz třetí měsíc a mít pravidelné Polívky a obědy už od 4 měsíce :) každý to má nastavené jinak :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.9.21 17:49

@baracudas :) :) my jsme taky dávali :)
Pár dní po jednom roku už nechtěl mlíčko vůbec :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.9.21 17:56

@Berkyova to vás obdivuji s tím kojením :) já si to Teda nedokážu vůbec představit a už vůbec ne jak jsou zuby venku 🙈… 😁 Prej jedlik… My máme 15 měsíců syn sní na snídani celou housku, poté třeba na svačinku bílý jogurt nějakou tu krupku k tomu, Polívku, oběd :) odpolední větší svaca potom menší ( něco na zaslepení žaludku jak říkám já) a konečná večeře 😂 😂 😂 😂
Nedělá mu problém sníst dvě Polívky naberacky a na oběd dva knedlíky 😁
Buďte ráda jak papa dítko 👍 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
16.9.21 07:40

@Terezkapupi
No vidíte to. Tak to máte pěkného jedlíčka doma :D S tím kojením máte pravdu. Už je to s těma deseti zubama trošku nepříjemné.. Ale když mu tak chutná, tak jsem ráda, že si ještě dá. Ty dvě starší se někdy v 11ti měsících sami odstavili a už vůbec nechtěli..akorát se u toho tlemili :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat