Mluví a mluví a mluví. A mluví...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 11.04.10 18:36
Mluví a mluví a mluví

Ahoj,

moje dcera (2 roky) pořád, neustále a bez přestání mluví a já už jsem z toho tak strašně vyčerpaná..:(
Nemluví souvislé věty, dokonce téměř nespojuje 2 slova, krom „co to je“ a „pálí to“ a „kolik je“. Ale to si spíš zafixovala jako jedno slovo. Na každé slovo musí mít odpověď a opakuje ho, dokud na to nezareaguju. Potom okamžitě následuje další slovo a tak je to pořád dokolečka. Má poměrně bohatou slovní zásobu, snaží se opakovat co slyší, takže se den co den neuvěřitelně těším na to, až půjde spát. Po obědě už nechodí spávat víc než čtvrt roku, takže za celý den nemám ani chviličku odpočinku. Dneska ráno jsem jí slíbila korunu za každou minutu, co bude mlčet. Dostala celé 2!! Jsem už z toho totálně hotová, unavená a ve výsledku na ni protivná. Navíc jsem teď na delší dobu s ní sama 5 dní v týdnu. Nebaví ji si sama hrát, hračky ji zrovna moc neberou, takže ji mám od rána do večera za zadkem a pořád jenom MLUVÍ…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 11.04.10 18:42

Ahoj,
vím že je to asi vyčerpávající, ale musím ti říct, buď ráda že mluví, co bych já za to dala. :mrgreen:

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 11.04.10 18:49

Nejdřív jsem si říkala, už aby mluvila, abych se s ní domluvila. No a teď se moc nedomluvíme, protože ona mě mluvit nenechá. Teda až na to, že po ní musím opakovat, jinak nedá pokoj a je jak poškrábaná deska. Jednou v noci se jí nechtělo spát a tak si vymýšlela různé kraviny, abych musela chodit do pokojíčku. Jako poslední bylo „pití“. Řekla jsem si, že tam nepudu a přestane ji to bavit a nechá toho. Přestalo to bavit mě, když řekla „pití“ po šestadvacáté…

Mava
Generální žvanilka 24837 příspěvků 11.04.10 19:04

A bude hůř :lol:
Libča „hubu“ nezavře. A čím jsou starší, tím jsou ty řeči a otázky horší. :lol:

Sylvajs
Závislačka 2769 příspěvků 11.04.10 19:07

PetiteFillette-se musím smát…to popisuješ moji Dominiku :lol: to je taky brebentilka,ale ty je rozumět každé slovo…mluví na každého…jedno jestli stojíme ve frontě ke kase nebo jde okolo pán,paní…kluk,hol­ka..oslovuje každého…ahoj pane-ahoj paní…vypráví jim ,že koukala na pohádky a úryvky z té pohádky..
alespoň se jednou neztratí…je pravda,že to je únavné…zabírají na ni oblíbené pořady nebo dvd…žvaní i ze spaní…takže já se budím co po mně chce :roll: trpělivost trpělivost

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 11.04.10 19:09

já věděla, že to někdo řekne! :lol: :roll:

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 11.04.10 19:10

Taky si kolikrát jen sednu, koukám do blba a Kuba mele mele mele mele mele… Už jsem se to za ten půlrok naučila ignorovat… Ale za dnešek už dostal záhlavek, asi 30× mu bylo řečeno MLČ a stejně hulákal… Ne že by to pomohlo :roll:

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 11.04.10 19:15

Tak tuhle situaci jsem už párkrát „viděl“…

V tomto případě je asi nejlepším řešením mít „otevřenou domácnost“… To znamená takovou, kam pořád někdo chodí, nejlíp takoví lidi, kteří se můžou malé na pár desítek minut věnovat místo tebe. Co mám tak vypozorováno, tak nejvděčnější společníci pro malé neposedy jsou kluci a holky ve věku 16-25 let, spíš svobodní (nevím proč to tak je… :nevim: ), spíš studijní typy, relativně dost empatičtí, s dostatečně rozvinutou fantazií (to aby těm píďům stačili v uvažování).
Pokud je někdo takový v dosahu, mají rodiče o hodně jednodušší život…

eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 11.04.10 19:20

Týna první co ráno po probuzení otvírá je pusa..A poslední co zavírá je taky pusa. Když někam jedeme, je to za trest, ona mele a mele a mele..a rok od roku je to horší. Ale možná že v pubertě budu prosit, aby mi něco řrkla:-)

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 11.04.10 19:22

:-D haha, tak to je utopie. Jak jsem psala, od pondělí do pátku jsem na ní sama… jinak ta otevřená domácnost u nás normálně funguje, to už se nemůžu dočkat, až bude půl čtvrté a lidi začnou chodit z práce..

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 11.04.10 19:22

Emicka dela to stejne,ma par slov kter opakuje,nejvice se ji libi „cotoje“a to se dokaze zeptat 100× za minutu,kdyz neodpovim tak se zepta znovu,obcas mam chut ji na to odpovedet h…o :lol:
A myslim ze bude jeste hur

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 11.04.10 19:24

věděla jsem, že je to naprosto normální, ale tak nějak mě zvráceně těší, že v tom nejsem sama :oops:

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 11.04.10 19:35

Známe… naše madam do dvou let nemluvila vůbec, jen znakovala - úderem druhého roku otevřela pusu a už ji nezavřela… :mrgreen: Je to náročné, ale zaplaťpámbu za to :mrgreen:

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 11.04.10 20:11

Napadá mě pustit hodně nahlas rádio - abys neslyšela ty jí, nebo po případě ona tebe, nebo v nejlepším ani ona sama sebe - to je samozřejmě nadnesené a vtip. :mrgreen:

Ale já jsem v tomto věku začala pouštět holce cd pohádky a u toho si hrála. ve vašem případě by mohla kibicovat ten přehrávač a doplnovat pohádku, kterou bude za chvíli umět nazpamět.
zkus jí zaměstnat tím posloucháním. Holka u toho vždycky něco kutila a stavěla..
Tak alespon na chvíli.

nattallia
Kelišová 5140 příspěvků 11.04.10 20:12

Jééé a jak píše mava bude to ještě horší. :lol: Natálka ráno vstane a začne mluvit a nepřestane dokud neodpoadne večer v posteli :lol: i ted ji slyším jak si s pokojíčku zpívá ikdyž už má dávno spát. :cert:
A opravdu na to nejsi sama :kytka:

A počkej až bude větší, natálka sice pořád zpívá a ptá se a chce si povídat ale furt je to lepší jak malí kubík od mojí kamarádky ten má šílené otázky na které fakt není odpověd :zed: Teto a proč má natálka takovou postel??teto a proč má žluté prostěradlo??a teto proč tady máte dveře???a teto proč tady je ten šroubek??Jé teto a proč má natálka obočí ?? :zed: :zed: a to stihne vychrlit než se stihnu nadechnout k prvné odpovědi. a samozřejmě čeká na odpověd na všechny otázky co položil :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >