MM reality zkušenosti

121
27.12.19 11:40

MM reality zkušenosti

Přeju dobrý den. Měla bych na vás dotaz ohledně této realitní kanceláře. Četla jsem toho dost a názory jsou hodně odlišné. Jde o to, že po novém roce se chceme stěhovat, s naším finančním poradcem jsme už řešili hypotéku. Na jakou máme nárok a která nám bude schválená, takže první krok máme za sebou a teď hledáme baráček. Jsme trochu omezený lokalitou kvůli manželově práci. A jak projíždím nabídky tak od MM reality jsem našla super barák, který by nám vyhovoval ve všech směrech. Chceme to koupit přes realitní kancelář protože chci aby nám zajistili veškeré právní formality, přepis atp. A teď právě jestli jste někdo kupoval rodinný dům přes tuto realitní kancelář, jestli vám makléř vše zajistil bez problémů a jestli jste makléře měli na doporučení nebo ne. Předem děkuju za vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53057
27.12.19 11:51

No, my přes ně koupili… ale kdybych se měla spolehnout na to, co plodilo jejich právní oddělení, tak bych si tou smluvou mohla leda tak utřít zadek. Zaplatila jsem pár tisíc právníka, který to po nich všecko zkorigoval, naštěstí i prodávající ty nesmysly viděl. Plus jsme si zalatili notářskou úschovu, po tom všem jsem fakt neměla nervy na to posílat peníze s úschovou v realitce. Makléř nebyl zlej nebo vyčůranej, jen neschopnej a nezkušenej. Ale jo, pokud jsme chtěli tenhle konkrétní byt, tak jsme to přes ně koupit dokázali, dokonce si po mém dlouhém řvaní zkrouhli provizi :?
Co bylo fajn, že jejich hypotéční poradkyně naopak schopná byla a dokázala nám vyjednat podmínky k hypotéce lepší než několik dalších finančních poradců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
27.12.19 11:54

Zkušenost s MM reality nemám, ale jestli vám ten barák vyhovuje tak zkuste alespoň prohlídku a uvidíte jak na vás bude makléř působit, první dojem udělá dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
27.12.19 11:54

Opravdu si chceš nechat zpracovat smlouvy, přepis a další formality od protistrany? Makléř primárně zastupuje prodejce, kupující je mu ukradený, jediným cílem je z něj vyrazit co nejvíce, protože z toho se odvíjí jeho odměna.

Každý normální člověk, zvlášť pokud se jedná o miliony, si vezme svého právníka. V ceně nemovitosti se těch pár tisíc za právní služby ztratí. Realitnímu makléři bych nevěřil ani pozdrav!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20519
27.12.19 11:58

Chtěla jsem koupit barák od nich, no makléřka ani netušila že už je prodaný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
27.12.19 11:59
@Jandisek píše:
zkuste alespoň prohlídku a uvidíte jak na vás bude makléř působit, první dojem udělá dost.

Dobrý vtip. Víš, že ty nejúspěšnější podvodníci byli vždy ti nejvíc sympatičtí lidé?

Osobní dojmy nechte doma, důležité jsou připravené poklady (titul nabytí, kupní/rezervační smlouvy,…), reálný stav nemovitosti (ověřit vše, nevěřit makléři ani slovo), atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
27.12.19 12:10

Za nás musím říct, že máme dobrou zkušenost s m&m reality. Ale těžko říct, jestli jsme měli jen dobrou ruku na makléře. Jednalo se o koupi bytu. Komunikace dobrá, vše bez většího čekání, žádné tlačení. Veškeré papíry dány dostatečně dopředu na pročtení. Kde byla nutná naše přítomnost, doprovázel nás i makléř. (Různé podpisy…). Byla nám i nabídnuta možnost zřízení hypotéky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
27.12.19 12:13

My jsme pres M&M reality kupovali pred pul rokem byt a byla jsem s realitnim maklerem moc spokojena. Zajistil uplne vsechny podklady vcetne uschovny penez a prepis do katastru. Prijel i k nam domu, abych se nemusela s malym ditetem trmacet k nim do mesta, donesl kytku a lahev vina. Fakt si nemam na co stezovat. Ale mozna jsme meli jen stesti na realitaka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
27.12.19 12:31

My máme s m&m reality dobrou zkušenost. Kupovali jsme byt. Makléř vše zajistil, hlavně to vše bylo velmi rychle zařízené takže za sebe doporučuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
27.12.19 12:36
@Kučka4 píše:
Přeju dobrý den. Měla bych na vás dotaz ohledně této realitní kanceláře. Četla jsem toho dost a názory jsou hodně odlišné. Jde o to, že po novém roce se chceme stěhovat, s naším finančním poradcem jsme už řešili hypotéku. Na jakou máme nárok a která nám bude schválená, takže první krok máme za sebou a teď hledáme baráček. Jsme trochu omezený lokalitou kvůli manželově práci. A jak projíždím nabídky tak od MM reality jsem našla super barák, který by nám vyhovoval ve všech směrech. Chceme to koupit přes realitní kancelář protože chci aby nám zajistili veškeré právní formality, přepis atp. A teď právě jestli jste někdo kupoval rodinný dům přes tuto realitní kancelář, jestli vám makléř vše zajistil bez problémů a jestli jste makléře měli na doporučení nebo ne. Předem děkuju za vaše zkušenosti.

Advokata, který zajistí přepis nemovitostí včetně úschovy seženeš max za 20 tis, ale klidně i za 10. Realitka si na provizi vezme tak 3-5 procent z kupní ceny - tedy několikanásobně víc než by si řekla advokát, který bude hájit vaše zájmy. Realitka chce primárně prodat. Nechápu, proč chcete řešit řešit přes RK pokud máte možnost koupit bez ní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
27.12.19 13:32

Myslim, ze nejde pausalizovat, v kazde spolecnosti jsou lidi fajn a mene fajn. Vzdycky je to o lidech, s maklerem je treba si sednout lidsky, prece jenom s nim stravite nejaky cas a resite s nim zasadni vec. Jdete s nim na prohlidku vami vybrane nemovitosti a uvidite, jak na vas bude pusobit, zda vam preda veskere informace, ktere budete pozadovat. Pak se rozhodnete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
27.12.19 14:21

Osobní zkušenost nemám, ale musím říct, že jak dávají tu Misi nový domov tak se mi fakt líbí jak v každém díle pomůžou. Že jako velká společnost a penězi pomáhají i ostatním a to je podle mě hezká věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
3.1.20 10:46

Náš dobrý kamarád dělá u mm reality makléře a pomáhá nám s pronajímáním našeho bytu už několik let. Vždycky vše obstará teď už bez naší spolupráce, nájemníci byli vždy spolehlivý, platili včas a nebyl s ničím problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
6.1.20 19:39

@Kučka4 My jsme teď ve fázi hledání domu nebo pozemku. MM jsme potkali asi třikrát, vždy jiného člověka. Ani jednou nebyli schopni odprezentovat dům, prostě o něm nic nevěděli. Kdyby tam nebyli majitelé, tak se vlastně dozvíme jen to, co měli napsáno v inzerátu. Pokaždé jsme si vyžádali podklady k domu, aby se na to podíval náš známý, co se v tom vyzná. A začalo tlačení ke koupi, třeba čtyři telefonáty za den :zed: nám i známému(realitka mu vezla přímo podklady, proto na něj měli číslo). Vždy se ale našel nějaký zásadní problém, kvůli kterému jsme dům nekoupili.
No, jsem zvědavá, další prohlídka je zase s MM :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.1.20 11:09

Už je to déle, ale potřebovali jsme pomoc s koupí bytu a vše se řešilo ze zahraničí jelikož jsme s partnerem oba v tu dobu ještě žili mimo. Pan makléř, kterého jsme dostali na doporučení a je z m&m realit nám byl hodně nápomocný a přizpůsobil se i časovému rozdílu ve kterých jsme spolu mohli komunikovat. Takže kdyby jste chtěla mohu dát kontakt. Za mě velká spokojenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat