MMR vakcína a rýma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
andalusia_ma
Povídálka 32 příspěvků 28.03.19 12:23
MMR vakcína a rýma

Ahoj vespolek, prosím zkušené maminky o radu. Dcera bude mít 19 měs. a měli bychom jít na MMR vakcínu. Na 18-ti měs. prohlídce jsem ji odmítli, protože malá měla rýmu a navíc babička lehla s chřipkou, doktorka posunutí odkývala s tím, že ale pokud nepřijdeme do 14 dnů, budeme muset podepsat jakýsi papír. Příští týden máme tedy očkování objednané, jenže dcerka včera začala chrčivě kašlat a má vodovou rýmu, kýchá, teplotu nemá. Z minulosti vím, že pokud se nerozjede něco horšího, této rýmy se max. do neděle zbaví. Na očkování bychom měli jít ve čtvrtek. Bude to tak v pořádku, anebo by dítě mělo být absolutně zdravé déle? A o jaký papír se vůbec jedná? Zapomněla jsem se zeptat, neb jsme počítali, že prostě přijdeme. Odpůrce očkování, prosím, zdržte se komentářů, očkovat chceme. Díky za rady

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
elen-ka
Extra třída :D 13359 příspěvků 16 inzerátů 28.03.19 12:26

@andalusia_ma nešla bych, odložila bych to o týden. Syn měl očkování MMr odložené (také věčná rýma, pak neštovice a zároveň podezření na zarděnky) a šel až ve 2 letech, nic jsem nepodepisovala.

Aduš8
Závislačka 4128 příspěvků 28.03.19 12:28

Malému naočkovali první dávku v říjnu a druhou dodnes nemá. Nenechám mu to píchnout do té doby, dokud nebude úplně zdravý alespoň 14 dní. MMR je vakcína, která je docela záhul. Podle doktorky v pořádku a prostě to necháme na později, až bude ok.

Uživatel je onlinesmurfka
Vesmírná mluvilka 30509 příspěvků 28.03.19 12:28

záleží na tobě..pokud je dítě zdravé v den očkování dr. by měla očkovat. Ale když si přeješ odložit tak si to přeješ a přes to nejede vlak.
Já očkovala obě děti první dávkou až ve 2 letech a 3 m nám to vyšlo..podepisovala jsem akorád papír, že odkládám očkování a znám a beru na sebe rizika neočkování. oni to mají v kartě aby se kryli kdyby jim přišla kontrola a zjistila že nemají očkované dítě v termínu.

Alushka.S
Kecalka 247 příspěvků 28.03.19 12:30

Já bych nešla, očkovat bych nechala jen opravdu zdravé dítě. My také z tohoto důvodu pořád odkládali a to dokonce i za podpory lékařky. Nakonec se povedlo a dcera naprosto v pohodě bez jakýchkoliv nežádoucích účinků.

Reflex
Závislačka 3582 příspěvků 28.03.19 12:38

Bude chtít podepsat negativní revers, že odmítáš očkování i přesto, že jsi byla upozorněna na rizika neočkování. Je to většinou přímo tenhle papír: https://www.google.com/url?…

lucielorenc
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 11 inzerátů 28.03.19 12:44

Mě Dr. řekl, že by dítko mělo být aspoň 14 dnů zdravé a neměl by být nemocný ani nikdo z rodiny ( žijící v jedné domácnosti ). Také jsem podepisovala papír ohledně odložení, pokud bude prcek zdravý, chci jít očkovat příští měsíc.

Janli
Echt Kelišová 8178 příspěvků 28.03.19 13:00

Nechoď. Před MMR by mělo dítě být 14 dní zdravé. My jsme takto odkládali půl roku, protože malá nebyla čtrnáct dní zdravá. Nic jsem nepodepisovala. Na co taky, když to dítě není zdravé. Ty očkování neodmítáš, nejsou k němu zdravotní předpoklady. Teď chytla dcerka pár dní po očkování rýmu a fakt to není pěkný… :?

Elishka1
Závislačka 3195 příspěvků 28.03.19 13:08

náš doktor chce dite zdravé 3 týdny, ja to nechala po 2. narozeninach, papir jsem podepsala, socialka ani nikdo jiný po mně nešel

Markéta80
Hvězda diskuse 43284 příspěvků 28.03.19 13:13

nešla, dítě má být fakt zdravé takže odložit třeba do května ;)

andalusia_ma
Povídálka 32 příspěvků 28.03.19 13:14

@Janli
To je právě to, proč bych měla podepisovat negativní reverz, když očkování jako takové neodmítám, jen odkládám z důvodu nemoci.

Reflex
Závislačka 3582 příspěvků 28.03.19 13:21
@andalusia_ma píše:
@Janli
To je právě to, proč bych měla podepisovat negativní reverz, když očkování jako takové neodmítám, jen odkládám z důvodu nemoci.

No tak pokud bude nemocné, tak samozřejmě. Myslela jsem, že se ptáš na situaci, že dítě bude zdravé od neděle a ve čtvrtek půjde na očkování a tobě se to zdá moc brzy.

Uživatel je onlinesmurfka
Vesmírná mluvilka 30509 příspěvků 28.03.19 13:31
@andalusia_ma píše:
@Janli

ale na tom papíru není že ho odmítáš..ale že ho odkládáš…

Reflex
Závislačka 3582 příspěvků 28.03.19 13:32
@smurfka píše:
ale na tom papíru není že ho odmítáš..ale že ho odkládáš…

No, většinou doktor chce podepsat odmítnutí, v tuto chvíli odmítáš, jestli naočkuješ později je další věc. Ale je možné se s ním domluvit, aby to tam připsal, popř. odmítám škrtnout a napsat odkládám a připravit se na plno keců :D

Janli
Echt Kelišová 8178 příspěvků 28.03.19 13:34
@andalusia_ma píše:
@Janli

Po mě to doktorka ani nechtěla a to jsme očkovali až ve 20m. Prostě ví, že nejsem žádná pošahaná lesana a dítě je nemocný…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama