Moc rychle přibírá na váze

22.1.21 09:22

Moc přibírá

Ahojda maminy, jdu si pro radu. Byli jsme u dr. na šestitýdenní prohlídce a malej prý moc rychle přibírá na váze. Že ho zbytečně překrmuji. Porodní váha 3300g a 49 cm. Ve třech týdnech 4070g a 49cm a v šesti týdnech 5070g a 56cm. Krmím Nutrilonem, dávala jsem někdy 135ml, někdy 150ml a někdy 166ml. Občas něco nesnědl, ale když jsem dávala méně tak plakal hlady. Po návštěvě dr. jsem se teda vrátila k jí doporučené dávce 120 ml, ale to mi už hodinu před krmením brečí. Krmím přes den po třech hodinách, což je nejnižší rozestup u UM, aby se namíchalo v břiše staré a nové mléko, to prý dělá neplechu. Takže dávám zase 135ml a 150ml. Krmím 7× denně a dnes po vážení, tedy v 8 týdnech má 5815g a 58cm. Za dva týdny tedy nárůst o 745g. Je to opravdu tak moc nebo mám kašlat na tabulky, podle kterých asi dr. jede? S manželem oba měříme skoro 180cm, takže se dá čekat, že to nebude žádný prcek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
244
22.1.21 09:26

@slunicko801 A co máš jako dělat když má hlad? :nevim: některé doktory fakt do zlata zasadit, myšleno ironicky. Pokud má hlad, dala bych mu najíst, to mi říká můj selský rozum… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
22.1.21 09:29

Co to je za cicovinu. Dcera 3380g 49cm, teď v 6ti týdnech 55cm 5100g. Krmím temer každý dvě hodiny babylove 120ml, a 1× v noci. Bříško ji nebolí, je spokojená. Pokud nemá potíže s bříškem, neřeš to. Mě Dr řekla že je pěkná. Druhá dcera byla v téhle době kojena, a měla o kilo a půl min. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4009
22.1.21 09:31

Klídek, první syn byl taky nenažranec na UM, takže to moc dobre znám… ve 3M měl 6625g… ve 4M 7780 a v půl roce 8855g

Muzu te uklidnit, ze se to pak úplně zpomalilo a teď je mu 2,5 a je hubený a vytáhly :) jedine co mu trosku zůstalo jsou ty sadelnate stehynka :)

Naštěstí moje pediatra nikdy neprudila, sama říkala, ze z toho vyroste a až se bude hýbat, tak to nebude takový mazec :) a fakt, třeba mezi kontrolou v 8M a 10M přibral 20g :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6404
22.1.21 09:41

Dej mu kolik potřebuje a na doktorku kašli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.21 09:42

@Májovka1234 no právě. Přijde mi, že jedou na tabulky a neberou v potaz, že každé dítě je jiné. Vydržela jsem to dvě krmení a vrátila se k vyšším dávkám. Mimčo je spokojené, živé, usměvavé. Takže na ni kašlu. Stejně jako na široké balení plenek, to jsem taky zamítla preventivně dávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.21 09:44

Díky holky. Myslela jsem si, že mě podpoříte! Podle mě je daleko lepší když víc přibírá, než abych řešila opačný problém, že nejí a nemá váhový nárůst. Ale doktorům se asi furt něco nebude líbit… :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
22.1.21 09:51

Na Dr kašli, já ten vahovy přírůstek nevidím tak extrémní :nevim: děti na um pribiraji víc. Přece nenecháš dítě o hladu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
22.1.21 09:52

Jasný, kasleme na doktory, ono to ty anonymní nicky na netu ví přece líp.. až bude ditw za 3 roky spokojený s cokoladou k obědu, tak ji taky dostane, jen proto, že je pam spokojený a usměvavý? Asi ne, že. Rozhodně neříkám, že se má mimino nechat hlady, ale on ne každý pláč nutné znamená hlad. A to, že se uklidni u flašky, taly neznamená, že ten problem byl hlad. Mimina se uklidňují sáním, prsa, flašky, dudliku…je to pro ně přirozené a příjemné, startuje u toho trávení, takže jim to ulevuje od bolesti břicha apod. Zkus najít nějaký kompromis mezi radami doktorky a svými názory. A pokud máš takovou doktorku, které nic nevěříš a za jejími zády vždy děláš opak toho, co ti řekne, tak ji vymen, nemá cenu mít takovou doktorku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5810
22.1.21 10:14

@Midaku Hele já taky dala na radu doktora a došlo to tak daleko že malá byla podvyživená a řvala nonstop hlady skoro 3 týdny ne dosyta nenajedla hlady prý brečet nemůže bla bla bla bla bla a mám kojit nejdříve po 3 hodinách malá už půl hodiny po kojení brečela prý prdíky tak brečela do dalšího krmení za 3 hodiny. Na chvilku se uklidnila a začallo to nanovo. Vydržela jsem tuhle situaci 3 týdny (že se to spraví) a v 8 týdnech jsem ji poprvé dala po kojení UM vypila 45 ml a po tváří se jí rozlil blažený úsměv a usnula na 4 hodiny což se předtím nikdy nepovedlo. Mléka jsem měla dost ale bylo úplně průhledné jak obarvená voda tuk sem v tom tedy neviděla žádný.

Chci říct že poslouchat vždycky dokotory nemusí být správně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
22.1.21 10:24

@slunicko801 pokud je miminko spokojené, tak to neřeš, ty jsi máma. Věčně takhle přibírat nebude. Nešlo by dělat třeba větší rozestupy mezi krmením?. To ti nikdy krmení nezaspí? Vždy po 3hod.od jídla je vzhůru? Pokud ano a vyžaduje mléko, tak bych to neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6404
22.1.21 10:28
@Midaku píše:
Jasný, kasleme na doktory, ono to ty anonymní nicky na netu ví přece líp.. až bude ditw za 3 roky spokojený s cokoladou k obědu, tak ji taky dostane, jen proto, že je pam spokojený a usměvavý? Asi ne, že. Rozhodně neříkám, že se má mimino nechat hlady, ale on ne každý pláč nutné znamená hlad. A to, že se uklidni u flašky, taly neznamená, že ten problem byl hlad. Mimina se uklidňují sáním, prsa, flašky, dudliku…je to pro ně přirozené a příjemné, startuje u toho trávení, takže jim to ulevuje od bolesti břicha apod. Zkus najít nějaký kompromis mezi radami doktorky a svými názory. A pokud máš takovou doktorku, které nic nevěříš a za jejími zády vždy děláš opak toho, co ti řekne, tak ji vymen, nemá cenu mít takovou doktorku.

Jo mlíko pro kojence (jeho jediná strava) a čokoláda pro 3 lety dítě je fakt úplně to stejný. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10091
22.1.21 10:28

Tak za mě je to fakt cvalík a pije hodně, ale moje dcera pila tohle množství skoro v roce a už jako mimino nezvládla víc, jak 4-5 dávek denně. Ale spala celou noc. Otázka je, jestli fakt brečí hlady a nebo je za tím něco jiného. Pokud hlady, tak s tím asi nic moc neuděláš. Ale miminka se sáním zklidňují, jsi kontaktní mamka, nebo je prcek takový, že spíš spinká sám v klidu v postýlce? Pokud to( a neříkám, že je to špatně), tak je možné, že si spojil ten pocit jídla a být u mamky v náručí a proto pláče. S tou váhou si nemyslím, že něco extra uděláš, můj syn byl tlusťoučké mimčo i batole, teď mu jsou tři, je přesně akorát. Dcera je na tom v roce a půl stejně, jako on v jejím věku a to i přesto, že tak málo pila. :nevim: a to jeden byl kojený a druhý jen na UM

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.21 10:34

@Midaku máš pravdu, že 100% si jistá nejsem, že pláče hlady. Zeptala bych se ho, ale ještě tak trochu neumí mluvit. S bolením bříška, respektive s prdíky, máme také zkušenost, takže už rozeznám jestli se jedná o pláč kvůli tomu. Dudlík právě pomůže jen na chvíli než zjistí, že z toho nic neteče. Občas na chvíli zafungoval čaj nebo voda. Soudím to podle toho, že když dostane víc, tak taková situace nenastane. Neříkám, že nevěřím ve všem doktorům, jen že co doktor to názor a abych kvůli jednomu nesouhlasu běhala a sháněla jiný lékaře, to mi přijde zbytečné. To s širokým balením mi řekla ortopedka a vzhledem k tomu, že jsem viděla pár rozhovorů s ortopedy a četla od nich i nějaké články, tak jsem věděla už předem, že pokud mi řekne, že mám široce balit, tak to dělat nebudu, kvůli tomu, že to je již zastaralý postup a při špatném balení můžu kyčlím naopak i uškodit.
Ale děkuji za tvůj názor, od toho diskuze jsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
22.1.21 10:41

@ludmilaadamkova tak jasně, když ti dítě non stop ječí hlady, tak mu dám najíst i přes „odpor“ doktorky. Minimálně to vyzkouším, abych zjistila, jestli fakt ječí hlady. Taky jsem i přes nesouhlas doktorky dala v 8 měsících UM a bylo to to nejlepší rozhodnutí. Přesně jak píšeš, dítě se najedlo a spokojeně usnulo. Ale z popisu zakaldatelky mi přišlo, že „doktorka si jede jen tabulky, já na ni kašlu“, přitom ani sama neví, jaké ty tabulky jsou nebo jaké důsledky může soustavné prekrmovani do budoucna mít. Kdyz s domtorkou nesouhlasim, tak s ni o tom diskutuju. Kdyz ji v nicem neverim, tak.ji změnim. Ale jít programově ve všem proti ní mi přijde nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat