Močový měchýř, horečka

5
10.7.21 21:08

Močový měchýř horečka

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda máte některá zkušeností. Několik dní mě trápila bolest na konci čůrání, ve středu večer jsem měla zvýšenou teplotu. Ráno mi nebylo o moc lépe, tak jsem šla na urologii, na sonu nic nenašli krev v moči jsem neměla..dostala jsem antibiotika. Odpoledne jsem dostala vysoké horečky, měla jsem je do pátku do odpoledne, nešly moc srazit, jiné problémy jsem neměla, jen ta bolest při čůráni, to jsem se svíjela. Odpoledne už horečka klesla na 36 a i bolest odeznela. Tak snad už dobrý… jen mě překvapila ta horečka, když na ledvinách nic nenašli :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30697
10.7.21 21:09
@martasekk píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda máte některá zkušeností. Několik dní mě trápila bolest na konci čůrání, ve středu večer jsem měla zvýšenou teplotu. Ráno mi nebylo o moc lépe, tak jsem šla na urologii, na sonu nic nenašli krev v moči jsem neměla..dostala jsem antibiotika. Odpoledne jsem dostala vysoké horečky, měla jsem je do pátku do odpoledne, nešly moc srazit, jiné problémy jsem neměla, jen ta bolest při čůráni, to jsem se svíjela. Odpoledne už horečka klesla na 36 a i bolest odeznela. Tak snad už dobrý… jen mě překvapila ta horečka, když na ledvinách nic nenašli :think:

tak zánět močových cest, to přece nemusí jít rovnou na ledviny. A je u toho taky teplota.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4166
10.7.21 21:13

Taky jsem jednou měla zánět mocaku, bez teplot, jen bolest při čůrání, u doktorky moč čistá, vyfasovala jsem jen nějaký brusinkový tabletky a za pár dní mě začaly bolet ledviny a bylo to jasný - zánět ledvin a antibiotika…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
492
10.7.21 21:13

I obyčejný zánět močáku ti může způsobit horečky..je to zánět…jsou tam bakterie a tělo se je snaží zničit horečkou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1738
10.7.21 21:14

Asi byl nejaky vykyv, nez zacala pusobit ATB. Pokud ses ted subjektivne bez problemu, tak bych se nebala. Atb samozrejme dober. To pisu jako clovek, kterej ma bohatte zkusenosti se zanetem mocaku u ledvin, horecka u micaku bezna neni, to znaci spis ledviny, ale jak rikam, asi dislo j vykyvu predtim, nez zabraly atb. Pro klid duse si muzes v po delu zajit na crp k obvidakovi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58932
10.7.21 21:31

No a dělali ti kultivaci z moči?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.7.21 21:37

Opravdu to mohl být zánět na močových cestách, ale je s podivem, že tam nebyl nález v moči. Nicméně, ani orientační vyšetření moči na krev, bílkovinu nemusí být 100%. Sono prokáže městnání v ledvinách, změny močovodů, kamínky, ale jako takový zánět nikoliv.
Podobné ne-li zcela identické příznaky jako je zánět močáku mohou vyrobit i gynekologické potíže - poševní zánět - zejména kombinovaný bakteriální. Takže doporučuji doplnit gynekologické vyšetření vždy, když moč negativní a potíže přetrvaávají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
531
10.7.21 21:39

Ta horečka se u zánětu může objevit, v té chvíli se má ale vyhledat doktor. Ty už naštěstí ATB bereš. Asi bych se toho nebála, prostě tam máš zánět. Kdyby ti to ale nepomohlo do 5 dnů, myslím ty ATB nebo se to zhoršilo, šla bych určitě znovu k doktorovi. Nebo kdyby se objevila krev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
10.7.21 22:34

@aiwwa
Moč kontroloval doktor pod mikroskopem, menší nález tam byl, ale na rozbor ji neposlal a i přes to, že mi naměřili teplotu, tak nevzali krev. Ale už jsem bez teplot, tak snad dobrý. ;)
Jen mě překvapila ta vysoká horečka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58932
10.7.21 22:39
@martasekk píše:
@aiwwa
Moč kontroloval doktor pod mikroskopem, menší nález tam byl, ale na rozbor ji neposlal a i přes to, že mi naměřili teplotu, tak nevzali krev. Ale už jsem bez teplot, tak snad dobrý. ;)
Jen mě překvapila ta vysoká horečka.

aha, tak mě vždycky při zánětu močáku posílali moč na rozbor - na kultivaci, aby se zjistilo co je to za bakterii a podle toho nasadily ATB

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5362
10.7.21 22:46

@martasekk
Co jste dostala za ATB?

@aiwwa
U klasického zánětu močového měchýře by se nemusela moč ke kultivaci posílat v případě, že se nasadí např. nitrofurantoin (pravděpodobnost rezistence do 2 %, navíc často rozdíly v hlášené citlivosti in vitro a in vivo), když se pošle, je to však ideální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
10.7.21 22:54

@aiwwa No dostala jsem širokospektrá antibiotika, kdyby se stav horšil, mám přijít. Ale zabraly druhý den, ikdyz těch 24 hodin bylo výživných, nešlo to srazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5362
10.7.21 23:03

@martasekk
Tak většina ATB je širokospektrých, co konkrétně to bylo, pokud to není tajné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat