Reklama

Mohu to ještě zachránit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 08:47
Mohu to ještě zachránit?

Ahoj maminky, předem oprosím pochopte mou anonymitu, je to pro mě dost citlivé. Budu se snažit vše popsat co nejvíce ve zkratce, ať nepíši román.

Jsem vdaná, máme spolu dítě, avšak manželství dlouho neklapalo jak mělo, manžel dlouho problém neviděl, dělal si dál co uznal za své, rodina šla vždy spíše stranou.

Popis mého manžela: Mlj manžel je hodný, opravdu šikovný, většinou se ve všem podřídil a dal na mě, avšak je také hodně neochotný a dělá většinou jen to co chce… na tom defakto skončil náš vztah. Protože nikdy neudělal nic navíc a většinou ani to, oč jsem ho žádala. Je hoddně mazlivý, sex vyžaduje i když ví, že mně se zrovna nechce - toto vždy řešil tak, že se urazil, nadával mi do prkna, že to je jako žít s kamarádem atd.

Takto to bylo asi rok, pak jsem mu řekla, že jestli se to nezmění, zamiluji se jidne a rozvedu se - to se také stalo! Tím do koho jsem se zamilovala je muž, který by pro mě ( i dítko ), udělal snad vše, i to nemožné, má nás opravdu moc rád a stál při mě v dobrém i ve zlém, několikrát jsme to ukončili, že jsem chtěla dát šanci manželovi, který jakoby zázrakem prozřel… fakt byl ukázkový, ale já už měla oči pro jiného a přehlížela jsem to.

Teď, když opravdu došlo k tomu, co jsem si přála a to rozvodu, tak to nesu hůř, než jsem si myslela. Mám hrozné deprese, neustále pláču, manžel je věčně někde na tahu, takže o tom neví. Ale mně zkrátka došlo to, že přicházím o to, co jsem vždy chtěla mít… kompletní rodinu. Poslední půl rok jsme si s manželem hodně ublížili, nadávali si, ponižovali se, dokonce se i jednou porvali, ale vím, že je to v důsledku mého nového přítele. Nyní se on k tomu staví tak, že rozvod chce, shání právníka a já ať už vypadnu, že už nikdy víc. Dostává mě to do kolen, ačkoliv můj přítel je fakt úžasný a stojí vždy při mě, bydlení mi zařídí i zaplatí… a já stejně mám myšlenky na to, že bych nejradši udržela rodinu, kvůli dětem, kvůli sobě, psychicky to nezvládám, myslím, že se brzy složím, špatně se mi dýchá, mám ochablé končetiny, mravenčení těla, nechuť k jídlu, celkovou únavu, bolest hlavy. :(

PS: Má otázka zní, má cenu to nějak zachránit? Manžel mi říká, že z mé strany vždy viděl nulovou snahu a proto se ke mně chová tak jak se chová. Což má asi i pravdu, ale já po tom všem prostě nemohla, teď už ho ale vůbec nezajímám.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 12.02.17 08:52

No, máš to co jsi chtěla, teď už budeš muset jen nést následky.

Ou
Závislačka 4984 příspěvků 12.02.17 08:58

Ne - smiřte se s tím, že se to zničilo a netrucujte a nevymrčujte si, aby bylo po vašem. Není cesty jak donutit druhého, aby dělal to co vy chcete.

Úzkostně depresivní stavy řešte - najděte si psychoterapeutku a udělejte si sama v sobě důkladnou inventuru, abyste mohla začít s čistým štítem a lépe.

ŘEšte to co nejdřív a důkladně, čím více se budete potácet ve starých vzorcích a vzájemném ubližování, tím hůř to ponese vaše dítě.

nevyšlo vám to, ublížili jste si a teď je ovšem vaše zopdovědnost, abyste fungovali jako dospělí a příčetní, ne jako uražení spratkové. je to vaše zodpovědnost vůči dítěti.

To jak se chová váš budoucí exmanžel neovlivníte přímo, ale jedině proměnou svého vlastního chování, pokud se naučíte fungovat jinak, i jeho reakce pak budou jiné.

Tedy- nesnažte se to slepit, naučte se to důstojně ukončit a především tu krizi využít k vlastní proměně k lepšímu. Od toho krize jsou, že nám ukáží co jsme dělali špatně a dají nám možnost to zkusit jinak.

Příspěvek upraven 12.02.17 v 09:13

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 12.02.17 08:59

Pochybuju. Jenom doufej, že se milenci neznelíbíš. Nebo bys to bydlení zvládla platit i sama..? Doufám, že to máš dobře spočítaný.

pikola
Neúnavná pisatelka 18943 příspěvků 12.02.17 09:06

No, jste to podělali, ty máš nového chlapa, tak mi přijde na záchranu pozdě..

Příspěvek upraven 12.02.17 v 09:17

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 12.02.17 09:08

Máš to co jsi chtěla ;) teď se s tím budeš muset smířit

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 09:24

Nic nezachraňuj, protože se začneš snažit, vycouváš ze všeho cos sama chtěla a nakonec nebudeš mít nic. Teď máš chlapa, co o tebe stojí, ale bude to tak vždy, když začneš bojovat o manžela?
Udělali jste si hodně zlého, nech to už být. Jsou věci, které nelze vrátit.

AniNevim
Neúnavná pisatelka 16985 příspěvků 12.02.17 09:27

Myslim, ze tve pocity jsou prirozene - konci velka kapitola tveho zivota a ma zacit neco neznameho, najednou se toho bojis.
Ridila bych se kazdou radou @Ou . Protoze ty sis tak nejak to sadomaso vybrala sama, ale to dite za to nemuze a musi byt maximalne ochraneno pred vami - vsemi „dospelymi“.

Fofrník
Závislačka 3264 příspěvků 12.02.17 09:31
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, předem oprosím pochopte mou anonymitu, je to pro mě dost citlivé. Budu se snažit vše popsat co nejvíce ve zkratce, ať nepíši román.

Jsem vdaná, máme spolu dítě, avšak manželství dlouho neklapalo jak mělo, manžel dlouho problém neviděl, dělal si dál co uznal za své, rodina šla vždy spíše stranou.

Popis mého manžela: Mlj manžel je hodný, opravdu šikovný, většinou se ve všem podřídil a dal na mě, avšak je také hodně neochotný a dělá většinou jen to co chce… na tom defakto skončil náš vztah. Protože nikdy neudělal nic navíc a většinou ani to, oč jsem ho žádala. Je hoddně mazlivý, sex vyžaduje i když ví, že mně se zrovna nechce - toto vždy řešil tak, že se urazil, nadával mi do prkna, že to je jako žít s kamarádem atd.

Takto to bylo asi rok, pak jsem mu řekla, že jestli se to nezmění, zamiluji se jidne a rozvedu se - to se také stalo! Tím do koho jsem se zamilovala je muž, který by pro mě ( i dítko ), udělal snad vše, i to nemožné, má nás opravdu moc rád a stál při mě v dobrém i ve zlém, několikrát jsme to ukončili, že jsem chtěla dát šanci manželovi, který jakoby zázrakem prozřel… fakt byl ukázkový, ale já už měla oči pro jiného a přehlížela jsem to.

Teď, když opravdu došlo k tomu, co jsem si přála a to rozvodu, tak to nesu hůř, než jsem si myslela. Mám hrozné deprese, neustále pláču, manžel je věčně někde na tahu, takže o tom neví. Ale mně zkrátka došlo to, že přicházím o to, co jsem vždy chtěla mít… kompletní rodinu. Poslední půl rok jsme si s manželem hodně ublížili, nadávali si, ponižovali se, dokonce se i jednou porvali, ale vím, že je to v důsledku mého nového přítele. Nyní se on k tomu staví tak, že rozvod chce, shání právníka a já ať už vypadnu, že už nikdy víc. Dostává mě to do kolen, ačkoliv můj přítel je fakt úžasný a stojí vždy při mě, bydlení mi zařídí i zaplatí… a já stejně mám myšlenky na to, že bych nejradši udržela rodinu, kvůli dětem, kvůli sobě, psychicky to nezvládám, myslím, že se brzy složím, špatně se mi dýchá, mám ochablé končetiny, mravenčení těla, nechuť k jídlu, celkovou únavu, bolest hlavy. :(

PS: Má otázka zní, má cenu to nějak zachránit? Manžel mi říká, že z mé strany vždy viděl nulovou snahu a proto se ke mně chová tak jak se chová. Což má asi i pravdu, ale já po tom všem prostě nemohla, teď už ho ale vůbec nezajímám.

Neber to zle ale myslím, že bych se (jako chlap) bez tebe klidně obešel (podle toho jak to tu popisuješ). Pokud jste se dopracovali až do tohoto stavu tak to nezachráníš. Jednou si se rozhodla vykašlat se na manžela a pořídila jsi si milence tak si prostě nes následky se vším všudy. 8) ;)

mp25
Kecalka 113 příspěvků 12.02.17 09:33

Já bych si hledala nového, až po ukončení vztahu. Kdybych zjistila, že má manžel jinou a i kdyby se chtěl vrátit, už bych to nedovolila.
Já bych řešila problém nejdřív s manželem, pokud by to nebylo možné vyřešit, tak nového, ale pak už to tak musíš brát… :-(

berry4
Nadpozemská drbna 28328 příspěvků 12.02.17 09:37

Ženy mají jednu výjmečnou vlastnost. Vždy chtějí to, co nemohou mít.

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 09:52

@berry4 @berry4 o je pravda, mě osobně to ale občas leze dost na nervy. Člověk by byl rád spokojený.

Kosopemi
Kecalka 176 příspěvků 19 inzerátů 12.02.17 11:29

Rodinu už asi neudržíš, tak se tím přestaň trápit. Protože pokud chceš udělat něco dobrého pro děti, tak tohle. Potřebují mámu klidnou, i když je to těžký.

Kobea 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 14:43

Rozveď se, osamostatni se, vykašli se na oba chlapy a až si srovnáš priority, najdi si někoho jiného.
Původní rodinu nezachráníš. Já být Tvým chlapem, tak už bys byla pryč dávno.
Tvoje výčitky přišly pozdě. Máš, co jsi chtěla. Snaž se vypadnout od manžela co nejdřív. Ty na rozdíl od něj máš ke komu jít.

Máte narušenou komunikaci a s tou se nedá už nic dělat. Jsi manželovi ukradená, takhle jsi to chtěla, tak to tak máš.

Nikolka 26
Nováček 7 příspěvků 12.02.17 15:22

Manželství bych taky ne zachraňovala. Už jste si ublížili až dost. Sice bych si v manželství taky nehledala milence ale to je každého věc. Jen můžu přát hodně štěstí.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama