Reklama

Změna otce v rodném listě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LucieM34
Kecalka 184 příspěvků 08.02.17 10:45
Změna otce v rodném listě

Máte někdo zkušenosti s tím, změnit si otce v rodném listě? Co je zapotřebí udělat nebo kde s tím jít?

Moje mamka jak porodila, tak můj otec byl ještě ženatý s bývalou manželkou a v porodnici po ní chtěli samozřejmě jméno otce do rodného listu, a aby rodina od taťky nepřišla na to že má dítě jakože s jinou než ze svojí manželkou, tak mamka řekla jméno chlapa s kterým kdysi chodila.

Chtěla bych aby v mém rodném listě bylo ale jméno mého zkutečného otce. Co pro to udělat?

Reklama

Reakce:

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 08.02.17 10:50

Soudní řízení. Nynější otec se musí vzdát otcovství a skutečný otec přizná otcovství načež bude připsán do rodného listu. Myslím že jinak to nejde, nejsem si jistá :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62542 příspěvků 3 inzeráty 08.02.17 10:52

@LucieM34 Hlavně k zapsání otce do RL nestačí to, že matka řekne nějaké jméno v porodnici… takže to asi celé bylo trochu jinak. Ale změna je přesně, jak píše @KatieAndLily

LucieM34
Kecalka 184 příspěvků 08.02.17 10:53

No a když ten chlap co ho mám zapsaného v rodném listě je už po smrti? Jak se může vzdát otcovství?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 10:53

@LucieM34 musíš na OSPOD, tam jsem se byla poradit.
Otec, kt. je nyní zapsaný v RL s tím musí souhlasit!! Podáš to na sud - žádost o osvojení, pak vás předvolají - zákonný zástupce, paní z OSPOD, otec zapsaný v RL a osvojitel.

Po něm a matce budou chtít doložit příjmy, výpis z rejstříku trestů, výpis ze zdravotní karty.
Proběhne soud a teprve potom, pokud schválí, tak se to změní a taky se změní koncovka rodného čísla dítěte za lomítkem.

Jedná se o plnoletou osobu? Nějak jsem to moc nepochopila..

K.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 10:54

@LucieM34 v tom případě si myslím..? Že by stačilo jen podat na soud žádost o osvojení.

Poptej se na tom OSPOD.

LucieM34
Kecalka 184 příspěvků 08.02.17 10:56
@Anonymní píše:
@LucieM34 musíš na OSPOD, tam jsem se byla poradit.
Otec, kt. je nyní zapsaný v RL s tím musí souhlasit!! Podáš to na sud - žádost o osvojení, pak vás předvolají - zákonný zástupce, paní z OSPOD, otec zapsaný v RL a osvojitel.

Po něm a matce budou chtít doložit příjmy, výpis z rejstříku trestů, výpis ze zdravotní karty.
Proběhne soud a teprve potom, pokud schválí, tak se to změní a taky se změní koncovka rodného čísla dítěte za lomítkem.

Jedná se o plnoletou osobu? Nějak jsem to moc nepochopila..

K.

Ano, jedná se plnoletou osobu. Ale problém je v tom, že ten muž zapsaný v RL je už po smrti. Takže nevím co teď :roll:

LucieM34
Kecalka 184 příspěvků 08.02.17 10:56

A co to je OSPOD?

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 08.02.17 11:00

Orgán sociálně právní ochrany dětí takže sociálka. Tam by ti měli říct potřebné informace.

LucieM34
Kecalka 184 příspěvků 08.02.17 11:03

Děkuji Vám moc za informace :kytka:

terinka4444
Hvězda diskuse 66609 příspěvků 08.02.17 11:18

To je nesmysl, není to možné. Nemůže být v RL nějaký chlap, kterého tam matka jen tak nahlásí.

LucieM34
Kecalka 184 příspěvků 08.02.17 11:23

Tak jak se to teda mohlo stát? Že je v RL jiné jméno otce?

Tarinka
Echt Kelišová 8194 příspěvků 1 inzerát 08.02.17 11:23

Muze, kdyz s tim souhlasi, ale jen tak vycucnout jmeno si nemuze. Jinak asi testy DNA :think: :nevim:

Junkyska
Závislačka 3202 příspěvků 08.02.17 11:54

V tomhle případě s tím muž uvedený v RL musel souhlasit, jelikož nebyli manželé. Pokud by jsi chtěla mít v RL biologického otce, musel by podle mě podat žádost o určení otcovství :think: a následně by asi proběhli testy DNA…

Netopirek
Echt Kelišová 7603 příspěvků 08.02.17 12:34

Jestliže je otec v RL po smrt. Stačí dát žádost o osvojení. Známá to tak dělala. Tím že otec zemřel už nemá otcovská práva. A tím, že jsi dospělá a budeš o to žádat sama by to mělo být rychlé.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama