Výživné u dítěte s PAS

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zdenka_Jarkovska
Nováček 4 příspěvky 05.02.17 12:17
Výživné u dítěte s PAS

Dobrý den, mám desetiletou dceru s poruchou autistického spektra.
Dcera je ve třetí třídě, s asistentkou.
Výživné jí bylo stanoveno při rozvodu, když jí byly 4 roky. Tehdy ještě neměla diagnozu. Rok jsme čekali na APLA. Mezi tím nastoupila do školky, pak do školy. Výživné je 4 tisíce. Pracuji na částečný úvazek, ale odpoledne jsem s ní. Děláme úkoly, pracujeme a učíme se. Dcera je naprosto nesamostatná. Má příspěvek na péči 3. st.
Otec má asi 30 tisíc čistého, ale má ještě 3 další vyživovací povinnosti (dvě děti z předchozího manželství a ještě za našeho manželství se mu narodilo další dítě s jinou ženou).
Dceřiny potřeby stále rostou a opravdu nevycházím, ačkoliv by někdo mohl říct, že máme dost. Prostě částečné úvazky jsou mizerně placené, ale kvůli dceři fakt víc pracovat nemůžu.
Myslíte, že má smysl žádat o zvýšení? Táta si dceru bere jen náhodně, jak se mu hodí, nikam jí nebere a vlastně ho moc nezajímá.
Za odpovědi děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.17 12:23

@Zdenka_Jarkovska Omlouvam se, nemam co k dotazu. Ale mohu se zeptat, jak se PAS u dcery projevovala a kdy jste si vsimla, ze je neco „jinak“?

Jinak preji hodne sily. :hug:

canaglia
Závislačka 3723 příspěvků 05.02.17 12:28

@Zdenka_Jarkovska Zkusit to lze, je potřeba prokázat náklady na dítě a i ušlý výdělek kvůli péči. Další alternativou je přenést část péče na otce.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2328 příspěvků 05.02.17 12:38
@canaglia píše:
@Zdenka_Jarkovska Zkusit to lze, je potřeba prokázat náklady na dítě a i ušlý výdělek kvůli péči. Další alternativou je přenést část péče na otce.

To by ale i on musel chtít ne? Nebo to jde, udělat třeba střídavku, kdy s tím jeden nesouhlasí?

O zvýšení bych zažádat zkusila, i když výdělek vs. ostatní vyživovací povinnosti jsou dost hraniční. Kdyby měl platit 4 tisíce na každý, zbyde mu ani ne půlka platu.

canaglia
Závislačka 3723 příspěvků 05.02.17 12:56
@Nowuka2 píše:
To by ale i on musel chtít ne? Nebo to jde, udělat třeba střídavku, kdy s tím jeden nesouhlasí?O zvý­šení bych zažádat zkusila, i když výdělek vs. ostatní vyživovací povinnosti jsou dost hraniční. Kdyby měl platit 4 tisíce na každý, zbyde mu ani ne půlka platu.

Při kolizi zájmů by mělo mít přednost právo dítěte na péči otce. Je to jeho povinnost se taky starat. A hraniční to být může, pokud je zachována všem přibližně stejná životní úroveň, navíc děti mohou mít jiné potřeby, takže jiné výživné.

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 05.02.17 13:01

@Zdenka_Jarkovska když uvazim že má jen 30 a 4 děti plus jídlo a byt…Pochybuju.
Taky mám autistu a nemám ani výživné. :nevim: a vycházím

Máte navýšení? Příspěvek na bydlení? Ohledně věci můžete žádat nadace…
Existují i hmotné nouze…

Příspěvek upraven 05.02.17 v 13:25

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2328 příspěvků 05.02.17 13:04
@canaglia píše:
Při kolizi zájmů by mělo mít přednost právo dítěte na péči otce. Je to jeho povinnost se taky starat. A hraniční to být může, pokud je zachována všem přibližně stejná životní úroveň, navíc děti mohou mít jiné potřeby, takže jiné výživné.

No jak jsem normálně pro střídavou péči, tak v případě, že otec zájem nemá, se mi to vůbec nelíbí. Nemůžu přeci nikoho donutit chtít se starat. Nicméně jak to je v reálu netuším, jenom mi ta představa odklepnutí střídavky v tomto případě přijde hodně mimo :nevim:

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 05.02.17 13:15

@canaglia s autistou je to ale těžký..Jestliže autista nenavaze s dotyčným vztah tak střídavá péče prostě nepřipadá v úvahu.

Zdenka_Jarkovska
Nováček 4 příspěvky 05.02.17 14:34
@Anonymní píše:
@Zdenka_Jarkovska Omlouvam se, nemam co k dotazu. Ale mohu se zeptat, jak se PAS u dcery projevovala a kdy jste si vsimla, ze je neco „jinak“?Jinak preji hodne sily. :hug:

Už od malička byla hodně jiná než ostatní děti. Nedala se motivovat k práci, nechtěla jako jiné děti „já sama“, spíš pasivně přijímala. Hra byla zaostalá a dodnes je. Hraje si jako pětileté dítě. Naučila jsem ji mluvit 3×, vždy zapomněla, to samé s jinými dovednostmi.
Myslím, že projevů je popsáno na internetu celkem dost. Dcera je středně funkční s vývojovou dysfázií, má epilepsii.
Jinak děkuji za typy a odpovědi. Příspěvek na bydlení nedostanu, protože jsem spolumajitelkou bytu, ve kterém bydlí exmanžel, zamezil mi do bytu vstup a užívá ho sám. Žalobu o vyplacení z bytu jsem podala, ale řeší se to už tři roky a výsledek stále žádný. :(

Zdenka_Jarkovska
Nováček 4 příspěvky 05.02.17 14:37
@Malike píše:
@Zdenka_Jarkovska když uvazim že má jen 30 a 4 děti plus jídlo a byt…Pochybuju.
Taky mám autistu a nemám ani výživné. :nevim: a vycházím

Máte navýšení? Příspěvek na bydlení? Ohledně věci můžete žádat nadace…
Existují i hmotné nouze…

Příspěvek upraven 05.02.17 v 13:25

Nadace? Jo, jsme v APLA, která poskytuje dotované pobyty pro děti s PAS. Za týden na horách i 8 tisíc, strava naprosto katastrofální, ubytování hluboko pod úroveň standardu.
Víte na jakou nadaci se obrátit prosím?

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 05.02.17 14:49

@Zdenka_Jarkovska
http://www.imy-sdruzeni.cz/…adace-2.html
Tady máte sepsané na co můžete zadat..

Zdenka_Jarkovska
Nováček 4 příspěvky 05.02.17 20:23
@Malike píše:
@Zdenka_Jarkovska
http://www.imy-sdruzeni.cz/…adace-2.html
Tady máte sepsané na co můžete zadat..

Děkuji za odkaz. Mějte se pěkně.
ZJ

canaglia
Závislačka 3723 příspěvků 06.02.17 08:45
@Nowuka2 píše:
No jak jsem normálně pro střídavou péči, tak v případě, že otec zájem nemá, se mi to vůbec nelíbí. Nemůžu přeci nikoho donutit chtít se starat. Nicméně jak to je v reálu netuším, jenom mi ta představa odklepnutí střídavky v tomto případě přijde hodně mimo :nevim:

A že jsou chudáci matky často díky nezájmu otce taky přinuceny pečovat víc, než by samy zvládaly, že pak nemají čas si odpočinout, na tyto matky kašleš? I matka potřebuje čas pro sebe, aby nabrala sil a mohla se dítěti věnovat naplno. A je normální, že ji otec se soudy donutí se starat a nikdo nezpochybňuje kvalitu této vynucené péče.

canaglia
Závislačka 3723 příspěvků 06.02.17 08:46
@Malike píše:
@canaglia s autistou je to ale těžký..Jestliže autista nenavaze s dotyčným vztah tak střídavá péče prostě nepřipadá v úvahu.

Právě proto je důležité, aby se vztah navázal a byl pro dítě bezpečný.

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 06.02.17 08:56

@canaglia ano je to tak racionální..Musí navázat..Zaprvé otec nechce. kdyby měl zájem tak jezdí častěji..A autista tak nefunguje..Většinou se dokáže upnout jen na jednoho člověka a ostatní si k sobě nepustí ani kdyby nevím co..

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Máme sníh, heč! culí se Vondráčková z Kanady. O návratu do Česka ale mlčí

Zatímco Tomáš Plekanec (35) odpočívá na rodné hroudě a doufá ve Vánoce se... číst dále >

Řepkova čtvrtá kniha: Z honoráře se vám protočí panenky, není to ale málo?

Klesla cena Tomáše Řepky na trhu? Vypadá to tak. Podle informací Expresu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >