Moje dcerka se v osmi měsících otáčí jen na jednu stranu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Šouminka
Kecalka 185 příspěvků 04.04.19 12:19
Moje dcerka

Za 4dny ma dcera 8 mesicu. Jedine co ale umi je, ze se otaci na brisko na jednu stranu a toci se kolem sve osy. Otoceni na druhou stranu nebo z briska na zada nic. A ze se neplazi, neleze o tom ani nemluvim. Prosim je to normalni? Na 8m kontrolu jdeme pristi tyden a mam teda hrozny strach co mi doktorka rekne.
Moje starsi dcera v tomhle vekh uz chodila kolem nabytku. Vim, ze nemam srovnavat, ale mam strach, ze je dcerka nejaka opozdena :-(

Přečtěte si článek: Miminko 8 měsíců: Klubou se první zoubky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
beruska9
Extra třída :D 11113 příspěvků 04.04.19 12:30

Nejrychlejsi neni, ale opozdena je silne slovo, I kdyz ja to o svem prvorozenem (zertem a nikdy ne pred nim) rikam taky…jeste v 9 mesicich v zasade lezel na zadech, pretocit se umel, ale moc ho to nebralo, na brichu se maximalne trochu odstouchnul dozadu nebo pivotoval dokola. Sam zacal chodit v 15 mesicich a je naprosto normalni ;)

Příspěvek upraven 04.04.19 v 12:30

Zoe1
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 04.04.19 12:30

Já mám teda první dítě, taky holčičku a dneska má ukončený osmý měsíc a přetáčet na obě strany se začala asi tak před týdnem a stejně má jednu stranu oblíbenější, že se přetáčí málo na tu druhou. Plazí se jen trochu dozadu a otáčí se okolo osy, ale to je všechno, nějaké pérování na čtyřech nebo lezení zatím asi nehrozí, byla jsem s ní u neurologa a zatim je prý všechno ok a znovu na další kontrolu jdeme na začátku května a to už by měla lézt nebo se aspoň trochu plazit, tak jsem zvědavá, jestli to přijde nebo ne. Zdá se mi, že už tři měsíce je na tom pořád stejně a je hodně těžké ji zabavit.

Krupka domaci
Stálice 51 příspěvků 04.04.19 12:54

Syn lezel az do devateho mesice a najednou se behem mesice naucil plazit,po kolenou lezt a sedet.Dala bych ji cas :mavam:

Šouminka
Kecalka 185 příspěvků 04.04.19 13:08

Ja ji davam cas, jen se mi honi v hlave hrozne myslenky. Uz 3 mesice dela porad to stejne a zadne pokroky u ni nevidim :-(
Umlouvam se, ze se tu takhle z toho hroutim.

Hoa Mai
Kelišová 6313 příspěvků 23 inzerátů 04.04.19 13:18

@Šouminka Ahoj, je pomalejsi, ale v norme, nestresuj a dej ji cas. Moje dcera je taky vyrazne pomalejsi nez oba mi synove, ted udelala pokrok taky az po trech mesicich. Ale zase to, co dela, provadi kvalitne, coz je dulezitejsi, nez aby to delala brzo a blbe.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 04.04.19 13:19

@Šouminka Tak si pro klid v duši zajděte k neurologovi, my jsme tam byly a jsem klidnější a neřeším to, prostě musím čekat až začne něco dělat, takhle to snad nemůže být navždy :-D i když každej den přemýšlím jak ji zabavit

Hobitka
Kelišová 5330 příspěvků 04.04.19 13:20

@Šouminka Prvni dcera v 8m taky nic neumela - teda umela moc hezky vriskat. Vse dohnala. Pokud je jenom opozdena a nedela veci vylozene spatne, nechala bych ji vlastnim tempem. Nas chteli posilat na Vojtovku, ale delala vse spravne, jen pozdeji. Takze jsem odmitla.

Terez001
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 04.04.19 13:21

Buď v klidu :hug: já se taky s druhým synem natrapila, že jsem sama vyhledala rehabilitace. Ovšem až v 9 měsících. On do 9 mes.jen valel sudy, naštěstí na obě strany. V 9.5 mes.diky cvičení se začal plazit. V 11 mes si sedl, v roce a týden lezl, a ted ve 13 stojí a dělá krůčky okolo nábytku. a lozí jak tryskomys. Nevím, jestli pomohlo cvičení, ale vydržela jsem s ním cvičit do 10.5 mes, pak se to nedalo, byl těžký a měl sílu, utíkal mi. I přesto pokroky byly, ale na rhb jsem samozřejmě říkala, že cvičíme. Chůzi očekávám kolem 16.mes, možná i později. A hlavně neboj, plazeni není důležité, pouze lezení. Platit se dítě vůbec nemusí, lezt by mělio pár měsíců, propojuje se tím práva a levá hemisfera v mozku
:kytka: jinak tyto motorický pomalejší děti jsou zas šikovné na jemnou motoriku, to syn zvládá bravurně. Umí hodně slov, hodně různých hříček, umí vkladacky, části těla, pozná 8 zvířátek atd.. Prostěse zaměřil jiným směrem než pohybem :mrgreen:

Zoe1
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 04.04.19 13:32

@Terez001 No asi jak které dítě, protože ta moje holka je teda taky pomalejší v tom vývoji a že by byla lepší na jemnou motoriku, to se mi moc nezdá. Zatím teda umí jen hezky pištět, brečet, řvát a vztekat se, ale abych ji zas nekřivdila, tak umí paci paci, což ale umí spousta mimin v jejím věku, které i lezou.

lovethelife
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 04.04.19 13:51

Dcera od cca 6-8m stagnovala… nepamatuji si přesně, co uměla, ale oproti predchozimu vyvoji velice zlenivela. Tak jsem očekávala nějaký skok a taky že jo 8o od 8m to bylo snad pořád něco nového, vygradovalo to v 11m, když začala chodit :lol: 8o prostě pak to šlo všechno rychle a najednou. Dnes je ji 15m a okolí nechápe… je to sikulka :D ničeho se neboj, pokud je tvá doktorka jako ta me dcery, řekne ti, že v pohodě, že je čas, nebude stresovat a dcera to dozene :kytka:

Terez001
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 04.04.19 13:57
@Zoe1 píše:
@Terez001 No asi jak které dítě, protože ta moje holka je teda taky pomalejší v tom vývoji a že by byla lepší na jemnou motoriku, to se mi moc nezdá. Zatím teda umí jen hezky pištět, brečet, řvát a vztekat se, ale abych ji zas nekřivdila, tak umí paci paci, což ale umí spousta mimin v jejím věku, které i lezou.

Jejda, ještě je malinká :kytka: to přijde… Syn neřekl v těch 9 skoro ani žádné slovo, pak se rozjel skokove. Prostě se ten dětem toho spoustu ukládá v hlavičkach a zda se, že chvíli stagnuji, nebo že se ne rozvíjí. Oni pak překvapí. Uvidis, že to půjde pak rychle. Syn dělal paci taky až v 9 mes a to bylo jediné co uměl, byl takový samotář, nejraději si hrál sám a sbíral drobecky, u toho vydržel dost dlouho. Začala jsem pozorovat, že až kousek před rokem tě začal učit dost rychle. Nece jsem mu ukázala 1-2× a už to uměl a pořád to předváděl, nebo napodobovatl slova atd.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 04.04.19 14:01

Já byla minulý týden na kontrole s malou v 8.m doktorka se mě pouze zeptala jestli se otáčí. Já mám zase doma opak-v 6,5 si sama sedla, teď už týden leze jak blázen a staví se. Ale myslím, že to taky není úplně dobrý.

blumen
Hvězda diskuse 49913 příspěvků 04.04.19 14:02

@Šouminka a doted to nikdo neresil? Pretacet by se mela na obe, asi ma jednu stranu slabsi. Strach mit nemusis, ale pujdete na fyzioterapii dle me, aby posilila obe strany. A pak ten zbytek. Zadna katastrofa ale.

Fiducia
Nadpozemská drbna 25113 příspěvků 04.04.19 15:16

@Šouminka podle mých dětí máš doma úplně normální miminko :srdce:
Jedna sice v 6-ti měsících lezla, ale nikdy se neotáčela na obě strany, začala rovnou sedět, chodit :oops: No a druhá zas ještě v 9-ti měsících totální placka. Chodit začala v roce a půl. Normální, fyzillogický děti, dr nás na rehabilitace nikdy neposlala. Maličká to dožene ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama