Moje matka trpí depresí

13.4.20 22:50

Moje matka trpí depresí

Hezký den. Úplně nevím, jestli to tady patří, ale už jsem něco podobného zde četla, tak zkouším štěstí. Jde o to, že moje matka trpí už dlouhodobou depresí a já nevím, jak jí pomoct. Jde o to, že pracuje jako uklízečka. Uklízí od pondělí do pátku vchody a vždy ráno odejde a odpoledne přijde. Občas chodí uklízet i večer. Honí se za penězi jelikož jsme měli doma domácí násilí hodně dlouho a moc peněz jsme nikdy neměli. Jsme tři děti, já už dospělá. Mamka nemá kamarády. Když už, tak ty špatné (co hodně pijí, drogy, deprese a pod.). Je to tak, že jde ráno do práce, přijde odpoledne a úplně všechno ji bolí. Doma nemusí uklízet jelikož se o to starám já. Jen občas chce zajít do obchodu, chce dělat obědy i když ji to nebaví. Je to všechno složité, sourozenci rozmazlení, že jí jen něco. Takže přijde domů a prostě je doma, dívá se na televizi nebo spí a další den zase práce. Ty dny má poměrně stejné. O víkendu se opíjí a je s lidmi, kteří ji pomlouvají. Už chtěla několikrát spáchat sebevraždu. Není úplně v pohodě. Často nadává na svůj život, vlastně každý den. Že ji nebaví, že ji nic nebaví. Před chvílí se nám doma mlátila do hlavy protože ji jeden chlap řekl, že o sebe nedbá. Řvala a zdála se agresivní a byla opilá. Ona dbá hlavně o nás abychom se měli dobře, ale to moc nemáme. (Happy mom, happy dad, happy baby. Znáte to.. ) Ještě ke všemu „otec“ jí nadělal dluhy a má jen Základní školu. Takže musí mít něco přes 20 000 v práci abychom byli O. K. Ale ona žádnou jinou prý nemůže najít? Nevěděl by PROSÍM MOC někdo o něčem? Myslím si, že prací by se to mohlo zlepšit. Taky má křečové žíly, ale nesnáší doktory, takže to neřeší. Nemůžu ji do toho donutit. Antidepresiva brát nechce, k psychologovi nechce protože není žádný blázen? Ach bože, děkuju za jakoukoliv radu. Omlouvám se za můj dlouhý text.
:zed: :zed: :zed: :,( :,( :,( :,( :( :( :( :(

Příspěvek upraven 14.04.20 v 08:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5533
13.4.20 22:55

Bez psychiatra a antidepresiv se neobejde. Řekni ji, že dostane čid. To je aspoň vzpruha. Myslím, že se bez čidu neobejde. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
13.4.20 22:57

A kolik je tobě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.20 01:05
@Flowerka123 píše:
Hezký den. Úplně nevím, jestli to tady patří, ale už jsem něco podobného zde četla, tak zkouším štěstí. Jde o to, že moje matka trpí už dlouhodobou depresí a já nevím, jak jí pomoct. Jde o to, že pracuje jako uklízečka. Uklízí od pondělí do pátku vchody a vždy ráno odejde a odpoledne přijde. Občas dělá i večer kanceláře jako přivýdělek. Honí se za penězi jelikož jsme měli doma domácí násilí hodně dlouho a moc peněz jsme nikdy neměli. Jsme tři děti, já už dospělá. Mamka nemá kamarády. Když už, tak ty špatné (co hodně pijí, drogy, deprese a pod.). Je to tak, že jde ráno do práce, přijde odpoledne a úplně všechno ji bolí. Doma nemusí uklízet jelikož se o to starám já. Jen občas chce zajít do obchodu, chce dělat obědy i když ji to nebaví. Je to všechno složité, sourozenci rozmazlení, že jí jen něco. Takže přijde domů a prostě je doma, dívá se na televizi, je se Sabinkou (7 let) nebo spí a další den zase práce. Ty dny má poměrně stejné. O víkendu se opíjí a je s lidmi, kteří ji pomlouvají. Už chtěla několikrát spáchat sebevraždu. Není úplně v pohodě. Často nadává na svůj život, vlastně každý den. Že ji nebaví, že ji nic nebaví. Před chvílí se nám doma mlátila do hlavy protože ji jeden chlap řekl, že o sebe nedbá. Řvala a zdála se agresivní a byla opilá. Ona dbá hlavně o nás abychom se měli dobře, ale to moc nemáme. (Happy mom, happy dad, happy baby. Znáte to.. ) Ještě ke všemu „otec“ jí nadělal dluhy a má jen Základní školu. Takže musí mít něco přes 20 000 v práci abychom byli O. K. Ale ona žádnou jinou prý nemůže najít? Nevěděl by PROSÍM MOC někdo o něčem? Myslím si, že prací by se to mohlo zlepšit. Taky má křečové žíly, ale nesnáší doktory, takže to neřeší. Nemůžu ji do toho donutit. Antidepresiva brát nechce, k psychologovi nechce protože není žádný blázen? Ach bože, děkuju za jakoukoliv radu. Omlouvám se za můj dlouhý text. :zed: :zed: :zed: :,( :,( :,( :,( :( :( :( :(

Jestli mamku milujes, jakoze milujes.
Donut ji. Jakkoliv.
Musí okamžitě k lékaři! Několikrát spáchat sebevraždu, pít alkohol, bavit se s krysama a život bez radost, jen práce?
Jestli o ni nechceš jakkoliv přijít; musíš ji donutit jít okamžitě k lékaři, při nejlepším psychologovi.

• Citovat
  • Nahlásit
14.4.20 01:23
@Flowerka123 píše:
Hezký den. Úplně nevím, jestli to tady patří, ale už jsem něco podobného zde četla, tak zkouším štěstí. Jde o to, že moje matka trpí už dlouhodobou depresí a já nevím, jak jí pomoct. Jde o to, že pracuje jako uklízečka. Uklízí od pondělí do pátku vchody a vždy ráno odejde a odpoledne přijde. Občas dělá i večer kanceláře jako přivýdělek. Honí se za penězi jelikož jsme měli doma domácí násilí hodně dlouho a moc peněz jsme nikdy neměli. Jsme tři děti, já už dospělá. Mamka nemá kamarády. Když už, tak ty špatné (co hodně pijí, drogy, deprese a pod.). Je to tak, že jde ráno do práce, přijde odpoledne a úplně všechno ji bolí. Doma nemusí uklízet jelikož se o to starám já. Jen občas chce zajít do obchodu, chce dělat obědy i když ji to nebaví. Je to všechno složité, sourozenci rozmazlení, že jí jen něco. Takže přijde domů a prostě je doma, dívá se na televizi, je se Sabinkou (7 let) nebo spí a další den zase práce. Ty dny má poměrně stejné. O víkendu se opíjí a je s lidmi, kteří ji pomlouvají. Už chtěla několikrát spáchat sebevraždu. Není úplně v pohodě. Často nadává na svůj život, vlastně každý den. Že ji nebaví, že ji nic nebaví. Před chvílí se nám doma mlátila do hlavy protože ji jeden chlap řekl, že o sebe nedbá. Řvala a zdála se agresivní a byla opilá. Ona dbá hlavně o nás abychom se měli dobře, ale to moc nemáme. (Happy mom, happy dad, happy baby. Znáte to.. ) Ještě ke všemu „otec“ jí nadělal dluhy a má jen Základní školu. Takže musí mít něco přes 20 000 v práci abychom byli O. K. Ale ona žádnou jinou prý nemůže najít? Nevěděl by PROSÍM MOC někdo o něčem? Myslím si, že prací by se to mohlo zlepšit. Taky má křečové žíly, ale nesnáší doktory, takže to neřeší. Nemůžu ji do toho donutit. Antidepresiva brát nechce, k psychologovi nechce protože není žádný blázen? Ach bože, děkuju za jakoukoliv radu. Omlouvám se za můj dlouhý text. :zed: :zed: :zed: :,( :,( :,( :,( :( :( :( :(

Jak už to tady bylo uvedeno - ať si požádá o částečný invalidní důchod, ideálně se zprávou od psychiatra nebo psychiatričky, i když nechce, ale umluvte ji na to, že pak díky tomu bude brát měsíčně peníze navíc, které potřebuje/te… a i na trhu práce o ni bude zájem, invalidní důchodce shánějí všude… a klidně může všude tvrdit, že to má napsané na záda, pravdu se zaměstnavatel nedozví, protože ta záda ji jistě také bolí… Pokud jde ale o vás, tak nejlepší by bylo, jakmile to půjde, odejít a žít si svůj život a nezkoušet spasit někoho, kdo o to nestojí, i když je mi jasné, že vám záleží na sourozencích… a určitě si říkáte, jak to pak ale bez vás bude doma vypadat… Držte se. :mavam:

Příspěvek upraven 14.04.20 v 17:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.4.20 08:37
@Tojsemja3 píše:
A kolik je tobě?

Mě bude 20.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek