Moje tchýně

2.10.19 09:24

Moje tchíně

Ahoj všem, založila jsem si tu profil abych si šla k vám pro radu, jde o mojí tchíni každý rok je na Vánoce s tchánem a švagrem u nás, vůbec by mi to nevadilo kdyby se uměli chovat jak ona tak tchán švagr je v pohodě, minulý rok když u nás byly tak jsme si chtěli rozbalovat dárky po 18hodině, jím se to nelíbilo kecali nám do toho ať rozbaluje v 16 hodin že taky musí domů tak jsme rozbalovali v 16 hodin, tchán a tchíně rozdávali dárky což bych chtěla taky s přítelem, první dárek si syn rozbalil nestihnul se pořádně podívat a už mu dal další no honem my zachvili pojedeme, když rozbalil další dárek s radostí jé mami tak už mu dal další no ale dělej honem takhle to pokračovalo do konce, tak bych chtěla aby jsme na Vánoce byly samy alespoň jednou a udělat si to podle sebe tak jak chceme my je to blbý? Jsou u nás pořád na narozeniny, svátek, Mikuláš, Velikonoce, na Mikuláše to zase bylo úplně jiné než jsme chtěli my, já vím je to babička mého syna a má ho moc ráda, ale je toho hrozně moc třeba jsme u syna měly vybrané jméno jí se to nelíbilo dejte po tátovi tak se tak stalo ale nevadilo mi to chtěl přítel abych dala jméno po něm tak jsme dali, když jsem byla těhotná s dcerou měly jsme s přítelem vybrané jméno jak se tchíně zeptala jaký dáme jméno už nám do toho kecala dejte po mamince a tohle už se mi přestalo líbit tak pak do mě jel i přítel že dáme po mě takže kvůli ní jsme se spolu hádaly tak pak přítel souhlasil se jménem které jsme vybrali, když jsme šli na matriku tak ona mu předtím volala a jela to své dejte jméno po máme na matrice se Paní ptala řekla jsem vybrané jméno a přítel že ne že dáváme po mě tak jsme se přímo na Matrice dohadovali Paní ná náš koukala už mi to bylo blbý tak jsem souhlasila, teď je malé 8 měsíců do teď to příteli vyčítám, hodně jsme se kvůli tomu hádaly a pořád mě to tak štve přítel mi před týdnem řekl že jí teda můžeme přejmenovat ale teď? To už je asi blbý když na jméno slyší i když bych to sama chtěla, ale myslím si že je pozdě vždy rozhoduje za nás. Je toho moc ale už nebudu psát už tak je to dlouhé a předem se za to omlouvám. Děkuji za vaše názory.

Příspěvek upraven 02.10.19 v 09:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15384
2.10.19 09:29

H, CH, K,R, D,T, N

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1414
2.10.19 09:31
@Ivetinka44 píše:
Ahoj všem, založila jsem si tu profil abych si šla k vám pro radu, jde o mojí tchíni každý rok je na Vánoce s tchánem a švagrem u nás, vůbec by mi to nevadilo kdyby se uměli chovat jak ona tak tchán švagr je v pohodě, minulý rok když u nás byli tak jsme si chtěli rozbalovat dárky po 18hodině, jím se to nelíbilo kecali nám do toho ať rozbaluje v 16 hodin že taky musí domů tak jsme rozbalovali v 16 hodin, tchán a tchíně rozdávali dárky což bych chtěla taky s přítelem, první dárek si syn rozbalil nestihnul se pořádně podívat a už mu dal další no honem mi zachvili pojedeme, když rozbalil další dárek s radostí jé mami tak už mu dal další no ale dělej honem takhle to pokračovalo do konce, tak bych chtěla aby jsme na Vánoce byli sami alespoň jednou a udělat si to podle sebe tak jak chceme my je to blbý? Jsou u nás pořád na narozeniny, svátek, Mikuláš, Velikonoce, na Mikuláše to zase bylo úplně jiné než jsme chtěli my, já vím je to babička mého syna a má ho moc ráda, ale je toho hrozně moc třeba jsme u syna měli vybrané jméno jí se to nelíbilo dejte po tátovi tak se tak stalo ale nevadilo mi to chtěl přítel abych dala jméno po něm tak jsme dali, když jsem byla těhotná s dcerou měli jsme s přítelem vybrané jméno jak se tchíně zeptala jaký dáme jméno už nám do toho kecala dejte po mamince a tohle už se mi přestalo líbit tak pak do mě jel i přítel že dáme po mě takže kvůli ní jsme se spolu hádali tak pak přítel souhlasil se jménem které jsme vybrali, když jsme šli na matriku tak ona mu předtím volala a jela to své dejte jméno po máme na matrice se Paní ptala řekla jsem vybrané jméno a přítel že ne že dáváme po mě tak jsme se přímo na Matrice dohadovali Paní ná náš koukala už mi to bylo blbý tak jsem souhlasila, teď je malé 8 měsíců do teď to příteli vyčítám, hodně jsme se kvůli tomu hádali, a pořád mě to tak štve přítel mi před týdnem řekl že jí teda můžeme přejmenovat ale teď? To už je asi blbí když na jméno slyší i když bych to sama chtěla, ale myslím si že je pozdě vždy rozhoduje za nás. Je toho moc ale už nebudu psát už tak je to dlouhé a předem se za to omlouvám. Děkuji za vaše názory.

Bože bože. Bylo by snadný říct, že za to může manžel, protože je mamánek a nechá se snadno ovlivnit svou mámou. Ale ty jsi úplně stejná. Když ti tchýně (nebo manžel) řekne, ať skočíš z okna, taky skočíš?

Každopádně se mi jeho chování, ani tvoje, vůbec nelíbí. Myslím, že než nadávat na tchýni, měla by sis sama ujasnit, co chceš a trvat si na tom. Pokud ani tohle nezvládneš, pak si za to můžeš sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2014
2.10.19 09:32

Hy, chy, ky, ry, dy, ty, ny.

Jinak k tématu, udělejte si Vánoce podle sebe, babička s dědou mohou přijet třeba o první svátek.

S těmi jmény jsi měla trvat na svém, musíš se naučit říkat ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4778
2.10.19 09:40

Zaprvé vánoce jsou pro mě svátek rodiny. Prostě jen já, přítel a syn. Se širší rodinou to slavíme buď den před nebo následující svátky. Za druhé můj dům = moje pravidla. Za třetí zapamatujte si poučku - muž je sice hlava rodiny ale žena je tím krkem co s hlavou hýbe. Takže se dejte dokupy a staňte se tím pevným krkem a pak spacifikujte manžela. Buď bude kopat za váš tým nebo poslouchat maminku. Teď totiž nejste rodina ale jen banda přerostlých dětí co poslouchá někoho jiného. Dokud vy se doma nedáte dokupy nevyřeší se nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5402
2.10.19 09:42

@jahuhudka a ještě věta vedlejší oddělaná čárkou, nedočetla jsem, nedá se to číst bez čárek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.10.19 09:43

@Ivetinka44 je to moc dlouhý a bla bla… Já mám nastaveno na vánoce jen děti a rodiče, tiše sedící a vděčná sestra, mamka, tchyně by mi nevadila teda. Jinak musí vyjednat manžel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13575
2.10.19 09:44

Zaprvé, TCHÝNĚ! Zadruhé, přítel je mamanek a ty si neumíš dupnout, tak máš cos chtěla no. Příště až bude chtít tchyně ať je po jejím tak řekni ne, Váš dům, vaše pravidla. Do jmen dětí bych si nenechala kecat tuplem, kdyby mi chlap začal děláš scénu na matrice, tak řeknu buď dáme domluvené nebo bych šla domů a pojmenovala bych si dítě sama v porodnici. Prostě se nesmíš nechat a nesvadej všechno na tchyni, protože hlavní viník je tu tvůj chlap…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.10.19 09:47

Ha ha, škoda, že zasadova tchyně taky neporucila svatbu aspoň :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1881
2.10.19 09:48

Tchině neni odvozeno od svině

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.10.19 09:48

@Ivetinka44 Nemyslim si, ze je pritel mamanek, jen se to na neho vali z obou stran. Z jedne ty, z druhe maminka a on chce klid, tak se snazi vyhovet. Vybira maminku, protoze je otravnejsi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15384
2.10.19 09:50
@Pavlička píše:
@jahuhudka a ještě věta vedlejší oddělaná čárkou, nedočetla jsem, nedá se to číst bez čárek

Tak daleko jsem nedošla :mrgreen: nadpis stačil

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.10.19 09:51

Děkuji za názory, nesvádím vše na tchýni, vím že má vinu i přítel i já, já jen nechci dělat zle a s přítelem jsem se taky hádala když nám mluvila do výchovy přítel jí vynadal a byla jsem nejhorší já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.10.19 09:53

Proč nejedete na vánoce k nim? Ať si děti rozbalí dárky u nich a pak dojedete domů a tam v klidu rozbalí vaše. Se můžete střídat jednou u vás jednou u nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.10.19 09:54

Pojmenovat dítě, jak nechceš, bych nikdy neudělala, dítě bych přejmenovala a ať se tchyně třeba pos. ere… Svátky můžete slavit buď nadvakrát nebo sami, my jsme vždycky schopni se domluvit a rozhodně nemáme problém mojí mámě říct, jak to chceme :wink: a zeptat se jak to chce ona a pak se dohodnout… Moje tchyně je teda přes 2000 km daleko, tak jí řešit nemusím :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama