Moje / Tvoje

Anonymní
27.8.20 10:08

Moje / Tvoje

Chci Vás poprosit o nějaký objektivní a reálný pohled a názor na situaci, kterou v blízké době budu řešit s partnerem. Vzhledem k informacím prosím anonym, nebo smazat. Žijeme spolu rok, v jedné domácnosti, vše klape, až nad očekávání dobře, milujeme se a chceme spolu zůstat.
Oba jsme rozvedení (já po 10 letech, on po 8 letech) a oba jsme si po rozvodu nechali domy na hypotéku a zároveň i dluhy spojené s domy, a naši bývalý partneři byli vyplaceni.
A teď k tomu co řešíme. Nyní bydlíme v mém domě, a partner denně dojíždí 60 km do svého domu, kde má práci. Dům má mimo jeho firmy ještě 2 byty, ve kterých jsou teď nájemníci. Logicky ho trápí, že projezdí poměrně dost peněz, na autě skáčou kilometry raketovou rychlostí a tráví denně 2 hodiny na cestě, a ty dvě hodiny by mohl trávit buď prací ve firmě nebo nějakou činností kolem domu.
Samozřejmě je finančně náročné utáhnout moje závazky, vše poplatím a sem téměř na nule, nemám šanci nic moc ušetřit, podobně to má i partner. Říkali jsme si, že mít jeden dům, jednu hypotéku, máme se podstatně lépe. Zůstane nám oboum víc jak polovina příjmu, než teď kdy jde vše na závazky. Jenže oba tak nějak podvědomě chceme mít ta zadní vrátka, kdyby se něco po… Partner by nejspíš byl nejradši, abychom se přestěhovali k němu, což i můžeme, ale mě pořád zůstane placení / starosti s případným pronájmem mého domu, a zase budu dojíždět já, i když já bych nemusela jezdit denně, stačily by mi i 3 dny v týdnu být v práci. Ale nájemníci mi také mohou dům značně zdevastovat.
Navíc jsem vychovávaná v tom, že pokud někoho miluji a chci s ním žít, tak není žádné moje a tvoje ale naše, a žádné já a ty ale jenom my. Tak teď přemýšlím co dělat, prodávat vše a po roce se všeho vzdát mi přijde hrozně bláhové a rychlé, ale sedět na dvou židlích je velmi náročné. Určitě se nic nebude řešit za týden ani za měsíc. Ale kdy myslíte, že je doba vhodná k tomu udělat nějaký takový zásadní krok? Po 2 letech, po 3 nebo po 5? Kdy už jste si byl svým partnerem opravdu jistí? Nebo myslíte, že jistota nikdy není, a raději si nechat ta zadní vrátka a nějak to pořád pytlíkovat moje a tvoje a čekat co bude i za cenu toho, že se teď bude nějakou dobu žít na trošku horší úrovni?
Chlapa miluju, vzdala bych se všeho, abych byla s ním, ale vím že to je teď možná ještě stále pohled v růžových brýlích :lol: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
983
27.8.20 10:15

Lidé se rozvádějí i po 30 letech. Takže nějaká jistota… tu nebudeš mít teď stejně jako za 10 let. Buď to riskneš nebo ne. Je jedno kdy. Určitě bych si zadní vrátka nechala v nějaké formě, minimálně finanční, aby nebyl problém se odstěhovat a fungovat sama, když už máte ty majetky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.20 10:23

Nevzdávala bych se vlastní střechy nad hlavou. Udělala jsem to a již několikrát litovala. Nutno podotknout, že jsem ve vztahu 25 let a lituji takových 5 let.
Zachovat anonym, nebo smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
1217
27.8.20 10:31

A kolik by ti zbylo po prodani domu? Stačilo by to na byt? Jestli jo, tak bych ho koupila nekde v dosahu nového bydlení a dala ho na pronájem. Kdybyste se rozešli, vždy se budeš mít kam vrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63705
27.8.20 10:33

NO, já nějak po rozvodu dospěla k tomu, že chci moje a tvoje, dlouhodobě. Ne v těch malých finančch, že by jsme si kalkulovali rohlíky. Máme i společný účet na společné výdaje. Ale bydlení, auto, spoření apod. věci - máme odděleně a tak to zůatane. Dávalo by mi to smysl jen v případě společných dětí. Ale každý máme své, tím pádem o důvod víc, aby zůstali majetky zvlášť

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
27.8.20 10:35

Hmm, zapeklity financni problem k reseni. :think: Kolik vam je let? Planujete svatbu a rodinu? Mas citovou vazbu ke svemu domu, nebo by ti nevadilo ho prodat?

Asi by bylo lepsi prodat ten tvuj dum a penize investovat treba do nejakyho bytu pobliz pritele a ten pronajimat a bydlet u pritele.
A dneska je strasna vyhoda, ze se neplati ta dan z nabyti nemovitosti(coz teda jeste neni snad uplne podepsany zakon, ale skoro jiste bude). Coz vlastne usnadni takovou vymenu nemovitosti a zvysi mobilitu lidi.

Příspěvek upraven 27.08.20 v 10:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3741
27.8.20 10:36
@Janee19 píše:
A kolik by ti zbylo po prodani domu? Stačilo by to na byt? Jestli jo, tak bych ho koupila nekde v dosahu nového bydlení a dala ho na pronájem. Kdybyste se rozešli, vždy se budeš mít kam vrátit.

Udělala bych to úplně stejně. Hlavně po zkušenosti, kterou už zakladatelka má. Láska je krásná věc ale svoje střecha nad hlavou a jakási jistota je lepší. Navíc v nemovitosti jsou prachy nejlíp uloženy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4695
27.8.20 10:39

Prodala bych oba domy, a postavila jeden společný. Časem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
@berusa.m píše:
Udělala bych to úplně stejně. Hlavně po zkušenosti, kterou už zakladatelka má. Láska je krásná věc ale svoje střecha nad hlavou a jakási jistota je lepší.Navíc v nemovitosti jsou prachy nejlíp uloženy.

No to nevim, ale kazdopadne prave kvuli tomuhle u nas jsou snad jedny z nejdrazsich nemovitosti k pomeru k platum, lidi u nas v tom vidi jedinou moznost investici penez. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2962

Určitě si nechat svoje. Pokud neutáhneš dům, tak prodat a koupit byt na pronájem, s tím není tolik starostí. Jsi už po jednom rozvodu, tak nebuď naivní. Prodala bych a svůj majetek dala společně na hromádku jedině kdyby on svůj dům napsal zpoloviny na mě, což teda pochybuji, že by udělal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@Janee19 píše:

Tak to netuším, záleželo by za kolik by se dům prodal. Každopádně do bytu bych nemohla, mám uřvané papoušky, kterých se nevzdám, takže byt nepřichází v úvahu a kupovat jiný dům blíž mi přijde prašť jak uhoď toto můžu nechat ve finále jak to je. :D :D

No když to tady tak čtu, asi to necháme jak to je, maximálně se přesuneme k němu a dům pronajmu.

• Citovat
  • Nahlásit
2962
27.8.20 10:40
@Sandokanec píše:
No to nevim, ale kazdopadne prave kvuli tomuhle u nas jsou snad jedny z nejdrazsich nemovitosti k pomeru k platum, lidi u nas v tom vidi jedinou moznost investici penez. :nevim:

No to je prostě život, život není fér, víš??? :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
27.8.20 10:41
@bigl píše:
No to je prostě život, život není fér, víš??? :jazyk:

Tak tos asi vubec nepochopila muj prispevek. :roll: Vubec jsem neresil, co je nebo neni fer. Jen konstatoval takovou ceskou specialitu, kterou resi kde kdo v souvislosti s cenama bytu u nas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.20 10:47
@Sandokanec píše:
Hmm, zapeklity financni problem k reseni. :think: Kolik vam je let? Planujete svatbu a rodinu? Mas citovou vazbu ke svemu domu, nebo by ti nevadilo ho prodat?

Asi by bylo lepsi prodat ten tvuj dum a penize investovat treba do nejakyho bytu pobliz pritele a ten pronajimat a bydlet u pritele.
A dneska je strasna vyhoda, ze se neplati ta dan z nabyti nemovitosti(coz teda jeste neni snad uplne podepsany zakon, ale skoro jiste bude). Coz vlastne usnadni takovou vymenu nemovitosti a zvysi mobilitu lidi.

Příspěvek upraven 27.08.20 v 10:37

Mě je 30, partner 43, vazbu k domu asi úplně nemám, svatbě bych se asi nebránila, ale ne hned, partner to má asi stejně, děti výhledově asi taky ano, ale není to úplně aktuální, to bude právě asi záležet na tom jak tohle vyřešíme, protože si neumím představit, že s miminem a rodičákem a platím svojí hypo a dluhy, kdybych zůstala sama :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.20 10:48

Mela jsem garsonku a odstehovala jsem se k muzi do jeho domu. Garsonku jsem mela jeste tri nebo ctyri roky, bydlela tam zatim pribuzna, pak jsem ji prodala. Vedela jsem tedy, ze bych se tam stejne nevracela ani po pripadnem rozchodu, narodily se nam deti, praci jsem taky zmenila a navic je to daleko od soucasneho bydliste.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama