Moje úzkostné období

339
8.12.20 23:22

Moje uzkostne obdobi

Zase se o mne pomalu pokousela uzkost, chvilku trvalo nez jsem to zjistila. Treti den mam zvysenou davku leku a dnes citim ze se o mne pokousi ataka, hlava reaguje ve zkratu, mam pocit ze se snad zblaznim. Aby toho nebylo malo, tak mam noveho pritele 5 mesicu. Diky me uzkosti jsem na neho dnes uhodila, jestli mne ma jeste rad. Nastval se, nedivim se mu. I kdyz vim ze za mne mluvi uzkost stejne mi to neda a potrebuji od neho ujisteni ze je vse v poradku. Sve stavy znam a ted musim jen cekat nez mi zabere lek, zatim ucinkuje tedy opacne. Mate to nekdo ted podobne jako ja? Proste horsi obdobi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4304
9.12.20 05:58

Já měla horší období nedávno. Ale když se svého muže zeptám, jestli mě má i přes to všechno rád, tak mě o tom ujistí. Tvůj přítel neví, že máš rozhozenou psychiku? Že občas nejsi úplně racionální? Nechápu, co ho na té otázce naštvalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1073
9.12.20 06:57
@Čičorečka píše:
Já měla horší období nedávno. Ale když se svého muže zeptám, jestli mě má i přes to všechno rád, tak mě o tom ujistí. Tvůj přítel neví, že máš rozhozenou psychiku? Že občas nejsi úplně racionální? Nechápu, co ho na té otázce naštvalo.

Taky mi ta reakce připadá trochu zvláštní. Jiná věc pochopitelně je, pokud ji o tom desetkrát ujistí a ona neustále doráží a zpochybňuje to, to by asi otrávilo každýho… Ale pokud se člověk hnanej úzkostí potřebuje ujistit, tak by mi taky jako adekvátní reakce přišlo ujištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30665
9.12.20 08:53

Taky trpím úzkostmi a depresí je to peklo :( Příteli se svěř, milující partner pochopí, že to máš jinak. A jestli ne, tak to nebyl ten pravej ;)
Víš, je to těžký i pro toho druhýho. Manžel mívá deprese. Někdy bych mu nejraději zakroutila krkem :lol: Ač sama dobře vím, jak mu je :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15533
9.12.20 11:24

Jsi v terapii? Dost věcí by ti to usnadnilo…

uzkost není jen fyziologická záležitost, není potřeba jen čekat na to, co zvládnou léky. (a pevně doufám, že se bavíme o lécích, co řeší příčinu, tedy nějakých antidepresivech co dobře rozpouští úzkost, ne o tom, že si zvyšuješ sedativa jako je např. lexaurin)

Na úzkost se dá naučit a praktikovat spoustu technik a změn v přístupu, které ji zkrotí a umožní ji jen používat jako nástroj, ne ji předat kontrolu nad svým životem.

Pro začátek mrkni sem
https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

a pořid si appku nepanikař
http://nepanikar.eu/

Dlouhodobá psychoterapie ale je v kombinaci se správnými léky nejefektivnější

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.12.20 14:21

My jsme na tom s přítelem naštěstí tak nějak s psychikou podobně, takže když je jeden z nás jakkoliv podrážděný, tak se navzájem chápeme a nebereme si to k srdci. Já když mám panickou ataku, tak jsem občas nepříjemná a třeba i kolikrát potřebuju být sama a v klidu to přečkat. Jestli to tvůj přítel nechápe, tak by jste si o tom možná měli promluvit. A jestli to ani tak nepochopí, tak bych ho poslala někam. Jde přeci o tvé zdraví, na tom by mu mělo záležet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat