Reklama

Moli - jak se jich zbavit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlinedivine woman
Echt Kelišová 8427 příspěvků 15.08.18 10:37
Moli - máte dobré rady?

Ahoj všichni. Letos mám od května byt plný molů a nedokážu se jich zbavit. Máte někdo nějakou účinnou vychytávku? V bytě se určitě nemnoží, vše jsem několikrát uklidila, používám lapače, které pravidelně měním. Včera jsem dala nové a už je na nich zase nejmíň 10 kusů. Létají zvenku, v těchto vedrech celé noci větrám. Do všech místností jsem dala ostříhanou levanduli, ta by je měla také odpuzovat. Co můžu udělat více?

Reklama

Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 42695 příspěvků 15.08.18 10:41

Šatní nebo potravinoví? Jestli létají zvenku, tak sítě do oken, aspoň takové ty tenké nalepovací. Ale jinak že v bytě se nemnoží - několikrát bych to odpřísáhla taky a pak jsem našla tak nečekaný zdroj…

czaky
Závislačka 2530 příspěvků 15.08.18 10:46

Prilisnu se do diskuze, cyklicky s nima porad bojuju taky i satni (dva ruzne druhy) i potravinovi… uz zkousela znad vse… chemicky i prirodni lapce vonatka a furt :zed:

selia
Ukecaná baba ;) 1967 příspěvků 9 inzerátů 15.08.18 10:52

@divine woman ty lapace jsou dvousecna zbran. Leti tina ne moli ze sousednich bytu.

Echt Kelišová 8427 příspěvků 15.08.18 10:53

Já se s nimi poprvé ve větším setkala loni, no a letos je to děs :cert: Sypké potraviny mám v dózách, letos jsme malovali, takže úklid, šatní skříně jsem uklidila už asi 3×. Létají zvenku, potvory. Stačí chvíli pozorovat a vidím jak létají kolem domu :cert:

malytlustyhroch
Kecalka 482 příspěvků 15.08.18 10:55

Jestli opravdu litaj zvenku, tak je k tobe mozna lakaji ty lapace. Zkusila bych na chvili experimentalne nechat jen tu levanduli ( odpuzuje) a lepici lakadla odstranit.

czaky
Závislačka 2530 příspěvků 15.08.18 11:10

Levandule funguje na satni (by mela fungovat). Na potravinovy aromaticky koreni typu skorice hrebicek pepr bobkovy list… ale kuskus ulozeny vedle pytliku koreni v klidu obydlili :pocitac:

Echt Kelišová 8427 příspěvků 15.08.18 11:13

Zkusím bobkový list do všech místností. A nemyslím, že by je lákaly lapače. Ty jsem umístila, až když se ke mně nastěhovali.

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1051 příspěvků 15.08.18 11:19

Ze je jich letos jaksi moc :cert: , take zde se snazi porad nelatavat z venku, hlavne vecer,kdyz se sviti :roll: jedine dukladne zavirat spiz,nadavam, kdyz ji nechaji otevrenou…

lištička_z_prahy
Kecalka 115 příspěvků 15.08.18 11:19

Na šatní se dávají do skříní různé malé tvary nebo odřezky z cedrového dřeva, co je mají odpuzovat. Nebo nakrájené usušené plátky pomeranče.
Na potravinové mi fungují jen dobře uzavřené nádoby, lepící pásky kam se chytají a pravidelná kontrola potravin.

Echt Kelišová 8427 příspěvků 15.08.18 11:47

@lištička_z_prahy To všechno dělám, jsou letos asi přemnožení.

Krupka domaci
Povídálka 32 příspěvků 15.08.18 13:41

Od te doby co jsme si poridili kocoura,nemame doma zadny hmyz ;)

czaky
Závislačka 2530 příspěvků 15.08.18 14:01

@Krupka domaci kocky mame dve a cokoli mensiho nez vypasena mura ignoruji :lol:

Echt Kelišová 8427 příspěvků 15.08.18 14:42

@Krupka domaci Domácí zvěře včetně kočky mám dost. :kytka:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >