Moli - jak se jich zbavit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
divine woman
Echt Kelišová 9138 příspěvků 15.08.18 10:37
Moli - máte dobré rady?

Ahoj všichni. Letos mám od května byt plný molů a nedokážu se jich zbavit. Máte někdo nějakou účinnou vychytávku? V bytě se určitě nemnoží, vše jsem několikrát uklidila, používám lapače, které pravidelně měním. Včera jsem dala nové a už je na nich zase nejmíň 10 kusů. Létají zvenku, v těchto vedrech celé noci větrám. Do všech místností jsem dala ostříhanou levanduli, ta by je měla také odpuzovat. Co můžu udělat více?

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 43518 příspěvků 15.08.18 10:41

Šatní nebo potravinoví? Jestli létají zvenku, tak sítě do oken, aspoň takové ty tenké nalepovací. Ale jinak že v bytě se nemnoží - několikrát bych to odpřísáhla taky a pak jsem našla tak nečekaný zdroj…

czaky
Závislačka 2555 příspěvků 2 inzeráty 15.08.18 10:46

Prilisnu se do diskuze, cyklicky s nima porad bojuju taky i satni (dva ruzne druhy) i potravinovi… uz zkousela znad vse… chemicky i prirodni lapce vonatka a furt :zed:

selia
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 7 inzerátů 15.08.18 10:52

@divine woman ty lapace jsou dvousecna zbran. Leti tina ne moli ze sousednich bytu.

divine woman
Echt Kelišová 9138 příspěvků 15.08.18 10:53

Já se s nimi poprvé ve větším setkala loni, no a letos je to děs :cert: Sypké potraviny mám v dózách, letos jsme malovali, takže úklid, šatní skříně jsem uklidila už asi 3×. Létají zvenku, potvory. Stačí chvíli pozorovat a vidím jak létají kolem domu :cert:

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 15.08.18 10:55

Jestli opravdu litaj zvenku, tak je k tobe mozna lakaji ty lapace. Zkusila bych na chvili experimentalne nechat jen tu levanduli ( odpuzuje) a lepici lakadla odstranit.

czaky
Závislačka 2555 příspěvků 2 inzeráty 15.08.18 11:10

Levandule funguje na satni (by mela fungovat). Na potravinovy aromaticky koreni typu skorice hrebicek pepr bobkovy list… ale kuskus ulozeny vedle pytliku koreni v klidu obydlili :pocitac:

divine woman
Echt Kelišová 9138 příspěvků 15.08.18 11:13

Zkusím bobkový list do všech místností. A nemyslím, že by je lákaly lapače. Ty jsem umístila, až když se ke mně nastěhovali.

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1107 příspěvků 15.08.18 11:19

Ze je jich letos jaksi moc :cert: , take zde se snazi porad nelatavat z venku, hlavne vecer,kdyz se sviti :roll: jedine dukladne zavirat spiz,nadavam, kdyz ji nechaji otevrenou…

lištička_z_prahy
Kecalka 123 příspěvků 15.08.18 11:19

Na šatní se dávají do skříní různé malé tvary nebo odřezky z cedrového dřeva, co je mají odpuzovat. Nebo nakrájené usušené plátky pomeranče.
Na potravinové mi fungují jen dobře uzavřené nádoby, lepící pásky kam se chytají a pravidelná kontrola potravin.

divine woman
Echt Kelišová 9138 příspěvků 15.08.18 11:47

@lištička_z_prahy To všechno dělám, jsou letos asi přemnožení.

Krupka domaci
Povídálka 40 příspěvků 15.08.18 13:41

Od te doby co jsme si poridili kocoura,nemame doma zadny hmyz ;)

czaky
Závislačka 2555 příspěvků 2 inzeráty 15.08.18 14:01

@Krupka domaci kocky mame dve a cokoli mensiho nez vypasena mura ignoruji :lol:

divine woman
Echt Kelišová 9138 příspěvků 15.08.18 14:42

@Krupka domaci Domácí zvěře včetně kočky mám dost. :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >