Lednička nemrazí

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tabitta
Kecalka 439 příspěvků 14.08.18 06:41
Lednička nemrazí

Ahoj, mam ledničku Gorenje, uz deset let. Vsimla jsem si, že poradne nemrazí mrazák, spis vubec. Nanuky měkké, maso měkké a zkazene, ledove kostky = voda.. :cert:
Tak jsem si rekla, že je to asi konečná. S hrůzou, protože nova lednicka je pro mě momentalne nemožný vydaj. Vsechno jsem vyhodila. Dnes rano koukam a led je zmrzly.
Co to má byt? Má cenu opravovat?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

astoret
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 14.08.18 07:33

@tabitta zkus ji vypnout a pořádně odmrazit, není moc u zdi, není vedle sporáku? nám tohle dělá lednice na chalupě, není nejnovější, dělá to, když jsou velká vedra, neutáhne to

tabitta
Kecalka 439 příspěvků 14.08.18 07:37

Možná je prilis u zdi. Zkusim odmrazit. Jedeme ted na dovolenou, tak se to i hodi.
Diky :kytka:

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 14.08.18 07:57
@tabitta píše:
Ahoj, mam ledničku Gorenje, uz deset let. Vsimla jsem si, že poradne nemrazí mrazák, spis vubec. Nanuky měkké, maso měkké a zkazene, ledove kostky = voda.. :cert:
Tak jsem si rekla, že je to asi konečná. S hrůzou, protože nova lednicka je pro mě momentalne nemožný vydaj. Vsechno jsem vyhodila. Dnes rano koukam a led je zmrzly.
Co to má byt? Má cenu opravovat?

Měla jsem podobný problém..navíc to zasáhlo pak ledničku a chvilku mrazila i lednička pak zase nemrazil vůbec…takže jsem pak na rozbaleno koupila digitalni lednicí s No Frost a dalšíma ptakovinama za 6000,– ( což super cena s plnou zárukou)..
Po 10 letech už na to má nárok..pokuste se jí vypnout ..odmrazit a zase zapnout..ale doporučuji i kdyby se na čas dala dohromady udělat si rezervu na tzv nečekaný výdaj.

tabitta
Kecalka 439 příspěvků 14.08.18 08:01

Jasně, diky :) :kytka:

JTom
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 14.08.18 09:32

Nejdřív je potřeba vědět, jestli vypíná kompresor. Jestli běží stále, je aparát vadný a vzhledem k nízké ceně nových se oprava zpravidla nevyplácí. Jestli nemrazí proto, že je kompresor v dlouhých intervalach vypnutý, je vadný termostat. Ty se běžně prodávají a oprava je velmi jednoduchá.
Vzhledem k tomu, že zatím na daném místě fungovala, tak bych v umístění chybu nehledal. Stejně tak námraza. Izoluje, takže kompresor běží déle, teplota se ale udrží.
Nebyly jen náhodně nedovřené dveře?

tabitta
Kecalka 439 příspěvků 14.08.18 09:58

To ne, dvere jsou dobry. Ja na to vecer kouknu.
Kompresor, termostat,…V tom jsem uplne mimo :zed:

JTom
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 14.08.18 10:07

Tak to neřeš a řekni to manželovi. Každý chlap si přece s takovouhle blbostí poradí. Jde jen o to, zjistit, jestli běží pořád nebo vypíná.

tabitta
Kecalka 439 příspěvků 14.08.18 10:16
@JTom píše:
Tak to neřeš a řekni to manželovi. Každý chlap si přece s takovouhle blbostí poradí. Jde jen o to, zjistit, jestli běží pořád nebo vypíná.

To je ideální řešení, kdyby nejaky manžel byl :nevim:

tabitta
Kecalka 439 příspěvků 14.08.18 18:18

Tak jsem vyndala vsechno z mrazáku a je tam námraza jako blázen. Myslela jsem, že když je to No frost, tak to nenamrzne 8o
Tak to tedy cele odmrazim. Jen nevim, je li lednička a mrazák zvlast, že bych odmrazila jen mrazák a nebo jestli musim vypojit celou
lednicku :nevim:

JTom
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 14.08.18 19:51

Tys ji za deset let neodmrazovala? Podívej se do návodu nebo dozadu, kolik má kompresorů. U dvoukompresorové můžeš vypnout každý zvlášť, u jednokompresorové ne. Z návodu se také dovíš, jak funguje No Frost. Nejspíš jen u lednice, ne u mrazáku.

tabitta
Kecalka 439 příspěvků 14.08.18 20:11

Asi několikrát ano, ale delal to manzel. Ten uz neni. Kompresor je jen jeden, tak musím celou. Návod nemuzu najit. No frost ja napsano na vnitřních dvirkach mrazáku.
Ale namrzle to je, asi to bude tou dobou neodmrazovani.

JTom
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 14.08.18 20:35

Nápis na dveřích mrazáku? To je zajímavé. Tak buď je ten nápis klamavý, nebo to nefunguje. Chtělo by to najít návod. Když napíšeš přesný typ, tak se můžu pokusit ho najít.

tabitta
Kecalka 439 příspěvků 14.08.18 20:38

Našla jsem jen záruční list, je to Gorenje HZF3267A.

JTom
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 14.08.18 21:18

Návod jsem našel tady: https://partners.gorenje.com/…igitDoc.aspx?…
Je pro víc modelů, není úplně zřejmé, co pro který platí. Některé z této řady skutečně mají samoodmrazovací mrazáky a některé mají ventilátor, který se má zapnout při vyšší teplotě, vlhkosti nebo když se tam dává teplé zboží. Podívej se, jestli to není právě ten, co máš doma. To by vysvětlovalo závadu.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >