Monitor dechu, stalo se vám to?

309
13.5.21 16:33

Monitor dechu, stalo se vám to?

Ahojte holky mám doma 14ti denní miminko. Dnes v noci se mi stalo že mi začal červeně blikat a řvát monitor dechu.. Hned jsem se probudila a šla jsem se na malou podívat a ona normálně dýchala.. Stalo se to už některé z vás a bylo to v pořádku? Byla jsem z toho úplně vyplašená :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
106
13.5.21 16:38

Ano asi dvakrat. Rikala jsem to u pediatra a pry se to stava. Falesny poplach. Kupovala jsem kuli tomu nony monitor aby se mi to nestalo a stejne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2072
13.5.21 16:44

Taky se mi stalo. Bylo mi řečeno že si děti „hrají s dechem“ zkusila bych zkontrolovat umístění podložky… A pokud se bude opakovat tak popřípadě zavolala pediatre

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
13.5.21 16:45

Taky se mi to stalo s týdenním miminkem. Věřím, že to byl falešný poplach. ;) Druhá možnost je pauza v dýchání, kdy hlasitý zvuk miminko probudí a ono se nadechne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9772
13.5.21 16:47

Jo falešný poplach. To se občas stává. Máš ho úplně nový, nebo z druhé ruky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
13.5.21 16:47

Také se mi to 2× stalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
309
13.5.21 16:49

@JancaS84 z druhé ruky :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1192
13.5.21 16:51

Stává se to celkem často - falešný poplach. U nás asi tak 4krát během půl roku. Pak už jsme ho dali pryč. Jednou jsem takhle letěla k malé mokrá a namydlená ze sprchy a skoro se u toho zabila :lol:. Nicméně lepší falešný poplach než průšvih

Edit: měli jsme ho půjčený z porodnice, kde po každém zapůjčení procházel kalibrací.

Příspěvek upraven 13.05.21 v 16:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2199
13.5.21 16:52

Take se nam stalo. Muze to byt ze dite spi hluboce a melce dycha, nenadechne se dost vcas, nasune se ke strane, mas neco silnejsiho pod nim, slabe baterky a nebo uz starsi podlozka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2299
13.5.21 17:11

Máš desku pod nebo na matraci? U malých miminek může být problém, když je pod. Do 3 měsíců dávám na matraci a na to nějakou slabší deku nebo osušku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1446
13.5.21 17:17

Do cca 3,5kg (u nás asi měsíc) mi to dělal naprosto pravidelně, takových infarktů.. pak už jsem ani neběhala :D Co dcera přibrala, už žádné poplachy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
13.5.21 17:18

Nám se to taky stalo několikrát. Zjistili jsme že má slabé baterie :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1709
13.5.21 17:19

Stalo se nám to. Špatná kombinace moc vysoké matrace a vadného monitoru. Když syn tvrdě usnul a zpomalilo se mu dýchání, měli jsme poplachy furt. Musela jsem koupit jinou matraci.
A od chvíle kdy se malý vrtěl už byl monitor dechu k ničemu, často se totiž odkoulel z jeho dosahu a už to bylo. Ale občas se stává, že se dítě prostě zapomene nadechnout. A k tomu právě ten alarm je, aby ho probudil a ono začalo dýchat normálně.

Za druhé: monitor z druhé ruky je k ničemu. Ani výrobce to nedoporučuje, protože nikdy nevíš co se s ním dělo. Stačí, když s ním jednou prudce klepnou o cokoliv a už může být špatný. U jablotronu výrobce přímo píše, že např po dvou letech už se vůbec nemá používat a radši koupit nový.
To už je lepší si ho půjčit přímo z porodnice, kde se neustále kontrolují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
13.5.21 17:29

Nam se zas stalo, ze se malej vyndal a monitor blikal dal, jak kdyby tam lezel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1642
13.5.21 17:30

Mě taky, bylo to baterii. Kluk spinkal úplně v pohodě. Já do rána už teda né. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat