Monitorace srd. ozev není potřeba?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ivet808
Nováček 8 příspěvků 02.08.18 13:23
Monitorace srd. ozev není potřeba?

Maminky, všechny zdravím. Nemám ve svém okolí nikoho, kdo se chystá rodit v Brně, proto zakládám příspěvek a zajímá mě, jestli má některá podobnou zkušenost jako já. Čekám druhé dítě, jsem 35tt. Moje gynekoložka mi už před měsícem sdělila, že pokud se chystám rodit v Brně (stejně jako jsem rodila první dítě), tak je nyní novinka - ambulance v porodnicích jsou prý přeplněné a porodnice se údajně dohodly, že stačí, když k nim budoucí maminky začnou chodit na kontroly jen týden před porodem. Při prvním dítěti si přebíraly maminy do péče měsíc před porodem. Přijde mi to trochu absurdní, protože týden před porodem už můžu mít po porodu… Navíc moje doktorka nemá ani přístroj na snímání srd. ozev a jsem na rizikovém těhotenství (i při prvním jsem byla riziková). Když jsem chodila do Bohunic na ambulanci měsíc před termínem (při prvním těhu), tak mi vždy řekli i váhu miminka. Což nakonec rozhodlo i o tom, že jsem měla sekci, protože malá byla velká a měla polohu koncem pánevním.
Druhé mimi je sice hlavou dolů, ale hodně mě teda znervózňuje, že moje dr prostě váhu neřeší a pro mě je to celkem podstatné, když první bylo císařem a už spadám do rizikovějších matek (nad 35 let). Navíc jsem i někde četla, že se musí sledovat ke konci těhu jizva po císaři, jestli není moc slabá, aby nebylo riziko, že při vaginálním porodu jizva na děloze praskne (což se stalo mé mladší kamarádce a dost si zkusila…). Navíc se dr nevyjádřila ani k tomu, že bych vůbec neměla mít sledované srd. ozvy a to mi přijde prostě dost divné. Dosud jsem své doktorce věřila, ale teď si teda nejsem až tak úplně jistá…
Nakonec jsem se rozhodla rodit v Novém Městě na Moravě, kam jsem volala a tam nic takového neplatí. Když jsem to doktorce řekla, i tak počítá s tím, že poslední kontrola u ní bude 14 dní před termínem porodu a pak mě odešle do porodnice…
Můžete mi prosím říct (maminky, co se chystají rodit v Brně), jestli Vám bylo řečeno to stejné? Nerada bych něco zanedbala…
Další kontrola mě u gynekoložky čeká za týden a chystám se dr říct, že si přeji, aby mě do péče porodnice předala hned.
Jaká je Vaše zkušenost? Díky za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

iwa83
Kelišová 6520 příspěvků 02.08.18 13:36

A co potřebuješ pro porodnici při převzetí do péče? Bych se zeptala v dané porodnici. Nerodila jsem v Brně, ale taky mi přijde „divné“ přebírat rodičky týden před oficiálnym termínem. To už je vážně dost mamin po porodu.

A čím si riziková? POuze věkem a předchozím císařem? Nebo i něčím jiným?

JInak co se týče péče Tvé gyndařky: u prvního v Praze jsem měla vždy info o velikosti, váze, když nebyl UTZ tak alespoň srdíčko poslechla. Teď mi ten můj dělal UTZ v 10tt, odvtedy mi jen jednou za měsíc změří tlak + moč, váha a 2× mě teď zkontrolovala zespod. Jinak se jen zeptá jak se mám. A dá mi žádanku na UTZ do nemocnice (24 a teď 32tt). Toť vše. Taky jsem z toho nesvá. Mám tam výrůstek na placentě, který by se měl sledovat - ale nevím kdo, pač ten můj to nedělá. Ale mimi se vrtí, tak snad je ok, ale taky nejsem nadšená z takovéto péče. V porovnaní s prvním. A to jsem v Praze neměla nic nestandardně a ani jsem za nic neplatila.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8464 příspěvků 02.08.18 13:37

Nejsem sice z Brna, ale u prvního mi ozvy natáčel Dr u něj v ordinaci do 40+0 a pak až mě předával do porodnice. Takže na to mi zas až tak nic divného nepřijde, ale ozvy by Ti asi dělat měla. A jinak váhový odhad mi dělali až den před porodem v utz a jizvu nevím s tím zkušenost nemám :)

Lendeš
Kelišová 5403 příspěvků 02.08.18 13:41

Já jsem rodila v Brně Bohunicích 2016 a to by mě doktorka předala do porodnice až v termínu porodu, ještě na 39 tt jsem byla objednaná k ní, ale porodila jsem dřív, ale oni v centru monitory mají. Kamarádce letos v Bohunicích taky řekli, že by si ji přebrali až v 39 tt, ale její doktor taky monitory dělá u sebe. Ale připadá mi divné, že tvoje doktorka neřeší monitory. Ty ses jí na to neptala?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 02.08.18 13:42

@iwa83 Tak já jsem měla v Praze stejnou péči jako ty u obou dětí a beru to jako standard u celkem bezproblémového těhotenství, když nepočítám svůj tlak a omdlívání a zánět močáku, ale nic z toho není komplikace v pravém slova smyslu.

A jinak třeba Apolinář přebíral když jsem čekala druhé v 38tt, tedy 37+2 jsem tam byla poprvé, to je jen kontrola bez ozev, na první monitor mě objednali na 38+2 a to ráno se holka narodila :mrgreen:

@Ivet808 A nějak nechápu, jak by tě tam měla předávat, já si prostě do porodnice zavolala a objednala se.

Fima
Nadpozemská drbna 29260 příspěvků 16 inzerátů 02.08.18 13:46

Rodila jsem v Brně v letech 2011, 2013 a 2017, všechny děti u Miloušů a bylo to tak vždy. brněnské porodnice praskají ve všech, pokud má lékař možnost ozev u sebe, do porodnice většinou posílá až s termínem. Mě teď u posledního, v roce 2017 předala do porodnice moje doktorka 14 dní před porodem. V porodnici mě objednali na první kontrolu den před termínem. Těch 14 dní jsem byla bez monitoru. Odhady mi tedy dělali, protože jsem měla cukrovku a hlídaly se průtoky, ale u předchozích dvou dětí mi je dělali poprvé taky až v porodnici.

Jana206
Nadpozemská drbna 26489 příspěvků 02.08.18 14:02

Ano,v Brně to tak momentálně mají. Ozvy se dělají v gynekologických ordinacích,kdo nemá,dělá UTZ. Kdo tam rodil dřív jak v roce 2018,tak je jeho odpověď pro tyto diskuzi bezpředmětná.

Prý too souvisí s usporami ve zdravotnictví,já osobně ty ozvy povazuji za důležité,byla jsem svedkem,jak sla maminka ve FNOL z ozev rovnou na akutní císař. Ve všech porodnicich to mají tendenci posouvat az k 38tt,ale v Brně fakt az nejlíp rovnou porodit.

P4ja
Kelišová 6284 příspěvků 02.08.18 14:13

@Ivet808 Nové Město za mě vůbec ne. Doporučuji Havlíčův Brod. A ozvy tam dělají taky.

Ivet808
Nováček 8 příspěvků 02.08.18 14:24

@iwa83 Volala jsem do porodnice v Novém Městě. Tam mi řekli, že v podstatě můžu přijet až rovnou k porodu, že mě ani vidět nepotřebují. Ale jak jsem zmínila - můžu taky rodit dřív a být bez monitoru a bez údaje o velikosti mimi… nevím, no… jsem riziková i tím, že mi tonizuje děloha. byla jsem více sledovaná, aby se mi nezačal předčasně zkracovat děl. čípek, ale ten je v pořádku, tak už jen beru Magnosolv a sledování je standardní. asi jde spíš o to, že mám strach, aby se něco nezanedbalo… tak trochu sonduju, jak to mají ostatní…
Moje Dr. právě váhu ani velikost neudává… Vždy jen ultrazvuk a když mám krátce před nebo po kontrolu na prenatál. diagnostice, tak jen prohmatá a hotovo…
no asi bych měla věřit své doktorce, ale je mi divný, že poprvé se to dělalo tak a podruhé zase jinak…
ten výrůstek… to taky na klidu nepřidá, co?

Žirafka D.
Kecalka 123 příspěvků 02.08.18 14:28

Je to zvláštní. Prvního jsem rodila v Praze Motole a tam jsem chodila na kontroly i s ozvami už od 35.tt (gynekoložka strašila že se mimčo narodí dřív, ale nakonec byl 40+5). Teď budu rodit v Havlíčkově Brodě a na kontroly do porodnice + ozvy chodím od 37.tt (tady je to takhle asi normální. S kým jsem se o tom bavila, měl to stejně.) O tom,že by někde přebírali do péče opravdu až těsně před porodem jsem ještě neslyšela. Každopádně bych určitě řešila ty ozvy. Měla bych strach nechat to bez nich. :nevim:

P4ja
Kelišová 6284 příspěvků 02.08.18 14:28

@Ivet808 Mně by klid nepřidalo Nové Město…rozhodně bych tam nešla jen kvůli tomu, že se tam dělají na ko ozvy.

To bych síš v Brně hledala doktora, kterej ty ozvy má standartně v ordinaci.

Příspěvek upraven 02.08.18 v 14:29

Ivet808
Nováček 8 příspěvků 02.08.18 14:28

@Lendeš zeptat jsem se měla, ale to je zase moje chyba, protože mi dr naplánovala ve fofru další kontroly a až jsem se podívala v diáři doma v klidu na termíny, došlo mi, že tu poslední ještě mám mít u ní 14 dní před termínem. a došlo mi, že když monitory nevede… už jsem jí nevolala, protože se další den chystala na měsíční dovču, takže čekám, že to pořešíme za týden na kontrole.

Ivet808
Nováček 8 příspěvků 02.08.18 14:31

@j.a.n.i1 Říká se to myslím tak - předat do péče, ne? Moje gyndařka to teda tak říká. Napsala mi zprávu pro porodnici, já si ji vzala a pak volala do porodnice a objednávala se na další kontrolu s tím, že jsem nahlásila, kdy naposled jsem byla u své gyndařky.

Ivet808
Nováček 8 příspěvků 02.08.18 14:32

@Fima aha… tak koukám, že je to asi pokaždé jinak… měla jsem dojem, že monitor srd. ozev 4× před je standard…

Ivet808
Nováček 8 příspěvků 02.08.18 14:34

@P4ja špatné zkušenosti? to je těžký.. někdo si to chválí, někdo zase ne. to je stejný jako s Bohunickým špitálem a ostatním :roll:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >