Mononukleóza dospělý

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
alilauter
Kecalka 277 příspěvků 31.10.18 17:40
Mononukleoza dospělý

Ahoj,

Náš mrnous 2,5 roku měl před dvěma měsíci mononukleozu, skončil na 4 dny v nemocnici, ale tam to správně diagnostikovali a dali nám ho skoro zázračně rychle do kupy. No a teď ji mám já.
Mandle mam velikosti mandarinek, bílý fleky a bolí tak, že to jsem ještě nezažila. Játra i slezina zvětšený, když neležím, tak jsem schopna se skoro jen plazit. Blbý je že už to trvá týden (teda únava a menší bolest krku je uz skoro týdny tři) a doktor pořád jen vydržet, klid v posteli a mám jen ibuprofen na bolest. Což prd pomáhá.
Máte někdo zkušenost, co zabralo a jak dlouho to trvalo? Atb mi nechce dát, že stejně nepomohou.

Reakce:
marťáánek
Povídálka 40 příspěvků 31.10.18 17:59

Ahoj, u dospělého zkušenosti nemám, ale synovi 14 let-184 cm, takže kus chlapa, letos v dubnu pomohly kapky Regalen-měl hodně vysoké jaterní testy a po nich se brzy upravili do normálu,4 týdny opravdu odpočíval a držel dietu 3 měsíce a je úplně v poho.

Hobitka
Závislačka 3763 příspěvků 31.10.18 18:28

@alilauter Mela jsem v dospelosti. Asi tri tydny jsem se opravdu plazila. ATB nezaberou, jen klid, dieta. Ibuprofen bych brala jen v nejvyssi nutnosti, jaterni dieta je dulezita. V PN jsem byla 7 tydnu, uplne do kupy jsem se ale dala az asi po 3 mesicich (ze byly dobre jaterni testy, mne prave chybne dali ATB a jaterky proto samozrejme uplne silene). :hug: , je to blba nemoc.

tulipán
Závislačka 3373 příspěvků 31.10.18 18:48

@alilauter U ditete nam doporucila doktorka ostropestrec (vyberes si formu tablety, kapky nebo olej, hnusne chutna) a jaterni caj od Gresika. Samorejme dieta, odpocinek a vyrovnat se s tim, ze energie zpet prichazi jen velmi pomalu. :kytka:

Nell2
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 31.10.18 19:11

Asi 3 tydny mi bylo fakt děsně zle a další 4 než jsem se dala plně do kupy.

reny14
Ukecaná baba ;) 2424 příspěvků 31.10.18 20:44

Syn v 5letech ATB dostal. Měl ale hnisavou angínu. Jaterní testy měl dobrý, ale dietu držet musel.

Elkka
Stálice 69 příspěvků 01.11.18 17:13

Já ju v sobě měla půl roku než se projevila. Tehdy jsem byla na střední a nebyla schopna vstát do školy. Celé dny jsem prospala. Pak jsem měla zánět dutin, antibiotika skutečně nezabrala tak mi vzali krev a bylo jasno. Nejhorší bolest, kterou jsem zatím zažila byl silný zánět mocaku a hned po tom bolest krku při mononukleoze. Nepomůže více méně nic, nejsem doktor ale zázvor by mohl pomoct na krk a na silnou bolest algifen(je pouze na předpis). Přeji hodně štěstí a brzké uzdravení. Mě léčba trvala cca měsíc a pak jaterní dieta

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Ondráček vyhrožuje ředitelce Supraphonu, že to „roztočí“: Dej to právníkům!

Českou hudební scénou otřásá nevídaný spor. Na sociálních sítích se do sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >