Neustálý panický strach šílený

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 12:23
Neustálý panický strach šílený

Ahoj děvčata nevíte někdo co s tím? Je to rok kdy z velkého leknuti se u mne rozjel panický strach který vás ochromi a nemůžete nic a jste jako na druhe straně světa někde jinde v černé díře a jen de klepete.
Pak to nějak přešlo, ale pak jsem začala mít strach z toho strachu šílený.
Zkusila jsem pět psychologů, troje antidepresiva a nic na ty nutkave myšlenky nefunguje. Nejde na to nemyslet

Už si říkám co s takovým životem.
Manžel je také bezradny a radi ať se pořad bojím ze mne to jednou přejde.

Nemám vůli si říct ze to zase přejde. Mám strach ze v tom strachu zůstanu a nevylezu. To není život. A to jsme chtěli miminko :,(

Reakce:

Nora2
Stálice 97 příspěvků 31.10.18 12:25

A co bylo to uleknutí?

Emimin7
Echt Kelišová 9310 příspěvků 31.10.18 12:27

To je zvláštní. Pět psychologů, troje antidepresiva a nic?
Jakou máš diagnózu?

Jinak mohu poradit na to naopak myslet a povolit si mít strach. Tím z dlouhodobého hlediska zeslábne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 12:27
Nora2

Bála jsem se i zdraví které je v pořádku šle zůstalo toto. Mám obavy ze tohle nejde překonat nikdy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 12:31
Emimin 7

GAD úzkostná porucha anxiozni.
Holky tohle je na mášli fakt. Jak se přesvědčit ze když se začnu bát ze to přejde.

Emimin7
Echt Kelišová 9310 příspěvků 31.10.18 12:34
@Anonymní píše:
GAD úzkostná porucha anxiozni.
Holky tohle je na mášli fakt. Jak se přesvědčit ze když se začnu bát ze to přejde.

Já mam to samé, ale léčilo se to v pohodě. Možná jsi měla špatného doktora?
A s tím strachem, jak píšu, prostě ho měj, nezaháněj ho, přivítej ho.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 12:38

@Emimin7
Ale to jsem jako za oponou někde v haji brni hlava, buši srdce nic nejde delat.
Takže v tomto stavu pořad zůstávat ? Nejhorší se to pak?

Emimin7
Echt Kelišová 9310 příspěvků 31.10.18 12:45
@Anonymní píše:
@Emimin7
Ale to jsem jako za oponou někde v haji brni hlava, buši srdce nic nejde delat.
Takže v tomto stavu pořad zůstávat ? Nejhorší se to pak?

Ne, právě zlepšuje. Musíš se celkově vystavovat situacím, ze kterých máš v rámci úzkostí strach. Zjednodušeně - bojíš se výšek? Vyhledávej výšky. A to s „oponou“ je klasický příznak úzkosti.

S úzkostma je to tak, že tě připraví o statečnost a potřebuješ ji získat zpět. Takhle mi to radili odborníci:

Úzkosti jsou pomyslné abstinenční příznaky závislosti na klidu, jistotě, psychické pohodě. Jsi na klidu závislá jako na droze, a proto musíš neustále vyhledávat klid, abys tím závislost ukojila a úzkosti na nějakou dobu zahnala.
Ale tímto závislost pomalinku sílí, je čím dál větší, tudíž s časem vyžaduje větší a větší míru uklidňování, jinak se projeví většími a většími úzkostmi.

Je to jako s alkoholem nebo drogami. Když má alkoholik urgentní touhu po alkoholu, napije se, je mu dobře.
Když máš urgentní touhu zbavit se úzkostí, zaženeš je, uklidníš se, vyhledáš jistotu a je ti dobře.
Je to ale krátkozraké řešení, které problém jen zhoršuje.

Pokud se alkoholik chce touhy po alkoholu zbavit, musí přestat pít a vytrpět potřebný čas k tomu, než závislost odejde.
Pokud se chceš zbavit úzkostí, je třeba úzkosti nezahánět, ale naopak se jimi nechat pohltit, přijmout je, čelit jim, dovolit si mít strach a mít ho do té doby, dokud sám od sebe neodejde. Jinými slovy neuklidňovat se.

Tímto se postupně zvýší tvá tolerance neklidu a tím pádem sníží/zmízí úzkosti.

Snad jsem to vysvětlil pochopitelně. Jestli ti to není jasné, napiš co konkrétně.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25069 příspěvků 31.10.18 12:51

5 psychologů? Proč? Terapie musí být dlouhodobá. JEstli čekáš výsledky přes noc, tak to samozřejmě nefunguje.
Stejně tak AD, trvá než zaberou, tím jsi prošla?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 13:01

Emimin 7
Ano chápu to dobre vím jak to myslíš.

Takže i po roce lze z Toho vyjít jako vítěz?
Ten strach je tak šílený ze člověk nemůže nic ani jist spát nic jen chce aby to přestalo.

Pořad si to úmyslně vyvolavam i když jsem chvilku v klidu ani nevím proč to dělám jsem blázen

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25069 příspěvků 31.10.18 13:08
@Anonymní píše:
Emimin 7

Ten strach je tak šílený ze člověk nemůže nic ani jist spát nic jen chce aby to přestalo.

Pořad si to úmyslně vyvolavam i když jsem chvilku v klidu ani nevím proč to dělám jsem blázen
úmyslně? Zamysli se, co ti tenhle stav přináší či co díky němu nemusíš.

Emimin7
Echt Kelišová 9310 příspěvků 31.10.18 13:10
@Anonymní píše:
Emimin 7

Pořad si to úmyslně vyvolavam i když jsem chvilku v klidu ani nevím proč to dělám jsem blázen

No, jestli to máš takhle extrémní, tak se asi nevyhneš pomoci léků. Podle mě bys měla zkusit ověřeného psychiatra s velkým počtem dobrých referencí, a teprve pak dělat, co radím.
Každopádně ano, povolit si ten strach to může jen zlepšit. Naopak zahánět ho to zhorší.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 13:27

@jenny.fields píše: úmyslně? Zamysli se, co ti tenhle stav přináší či co díky němu nemusíš.

Ano pořad mi tak jdou ty myšlenky. Tak myslím úmyslně. :,(

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25069 příspěvků 31.10.18 13:35
@Anonymní píše:
@jenny.fields píše: úmyslně? Zamysli se, co ti tenhle stav přináší či co díky němu nemusíš.Ano pořad mi tak jdou ty myšlenky. Tak myslím úmyslně. :,(

Aha, takže to nedokážeš ovlivnit, to není úmyslně.

M_Vladim
Echt Kelišová 7643 příspěvků 04.11.18 18:18

Což takhle laborka - např. hormony (klasicky štítná žláza) ?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Válka o syny? Plekanec jim podřizuje kariéru, Vondráčková se ale k návratu do Česka nemá!

Hokejista Tomáš Plekanec se v Česku probírá nabídkami na budoucí angažmá,... číst dále >

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >