Neustálý panický strach šílený

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 12:23
Neustálý panický strach šílený

Ahoj děvčata nevíte někdo co s tím? Je to rok kdy z velkého leknuti se u mne rozjel panický strach který vás ochromi a nemůžete nic a jste jako na druhe straně světa někde jinde v černé díře a jen de klepete.
Pak to nějak přešlo, ale pak jsem začala mít strach z toho strachu šílený.
Zkusila jsem pět psychologů, troje antidepresiva a nic na ty nutkave myšlenky nefunguje. Nejde na to nemyslet

Už si říkám co s takovým životem.
Manžel je také bezradny a radi ať se pořad bojím ze mne to jednou přejde.

Nemám vůli si říct ze to zase přejde. Mám strach ze v tom strachu zůstanu a nevylezu. To není život. A to jsme chtěli miminko :,(

Reakce:
Nora2
Kecalka 170 příspěvků 31.10.18 12:25

A co bylo to uleknutí?

Emimin7
Echt Kelišová 9400 příspěvků 31.10.18 12:27

To je zvláštní. Pět psychologů, troje antidepresiva a nic?
Jakou máš diagnózu?

Jinak mohu poradit na to naopak myslet a povolit si mít strach. Tím z dlouhodobého hlediska zeslábne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 12:27
Nora2

Bála jsem se i zdraví které je v pořádku šle zůstalo toto. Mám obavy ze tohle nejde překonat nikdy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 12:31
Emimin 7

GAD úzkostná porucha anxiozni.
Holky tohle je na mášli fakt. Jak se přesvědčit ze když se začnu bát ze to přejde.

Emimin7
Echt Kelišová 9400 příspěvků 31.10.18 12:34
@Anonymní píše:
GAD úzkostná porucha anxiozni.
Holky tohle je na mášli fakt. Jak se přesvědčit ze když se začnu bát ze to přejde.

Já mam to samé, ale léčilo se to v pohodě. Možná jsi měla špatného doktora?
A s tím strachem, jak píšu, prostě ho měj, nezaháněj ho, přivítej ho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 12:38

@Emimin7
Ale to jsem jako za oponou někde v haji brni hlava, buši srdce nic nejde delat.
Takže v tomto stavu pořad zůstávat ? Nejhorší se to pak?

Emimin7
Echt Kelišová 9400 příspěvků 31.10.18 12:45
@Anonymní píše:
@Emimin7
Ale to jsem jako za oponou někde v haji brni hlava, buši srdce nic nejde delat.
Takže v tomto stavu pořad zůstávat ? Nejhorší se to pak?

Ne, právě zlepšuje. Musíš se celkově vystavovat situacím, ze kterých máš v rámci úzkostí strach. Zjednodušeně - bojíš se výšek? Vyhledávej výšky. A to s „oponou“ je klasický příznak úzkosti.

S úzkostma je to tak, že tě připraví o statečnost a potřebuješ ji získat zpět. Takhle mi to radili odborníci:

Úzkosti jsou pomyslné abstinenční příznaky závislosti na klidu, jistotě, psychické pohodě. Jsi na klidu závislá jako na droze, a proto musíš neustále vyhledávat klid, abys tím závislost ukojila a úzkosti na nějakou dobu zahnala.
Ale tímto závislost pomalinku sílí, je čím dál větší, tudíž s časem vyžaduje větší a větší míru uklidňování, jinak se projeví většími a většími úzkostmi.

Je to jako s alkoholem nebo drogami. Když má alkoholik urgentní touhu po alkoholu, napije se, je mu dobře.
Když máš urgentní touhu zbavit se úzkostí, zaženeš je, uklidníš se, vyhledáš jistotu a je ti dobře.
Je to ale krátkozraké řešení, které problém jen zhoršuje.

Pokud se alkoholik chce touhy po alkoholu zbavit, musí přestat pít a vytrpět potřebný čas k tomu, než závislost odejde.
Pokud se chceš zbavit úzkostí, je třeba úzkosti nezahánět, ale naopak se jimi nechat pohltit, přijmout je, čelit jim, dovolit si mít strach a mít ho do té doby, dokud sám od sebe neodejde. Jinými slovy neuklidňovat se.

Tímto se postupně zvýší tvá tolerance neklidu a tím pádem sníží/zmízí úzkosti.

Snad jsem to vysvětlil pochopitelně. Jestli ti to není jasné, napiš co konkrétně.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25485 příspěvků 31.10.18 12:51

5 psychologů? Proč? Terapie musí být dlouhodobá. JEstli čekáš výsledky přes noc, tak to samozřejmě nefunguje.
Stejně tak AD, trvá než zaberou, tím jsi prošla?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 13:01

Emimin 7
Ano chápu to dobre vím jak to myslíš.

Takže i po roce lze z Toho vyjít jako vítěz?
Ten strach je tak šílený ze člověk nemůže nic ani jist spát nic jen chce aby to přestalo.

Pořad si to úmyslně vyvolavam i když jsem chvilku v klidu ani nevím proč to dělám jsem blázen

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25485 příspěvků 31.10.18 13:08
@Anonymní píše:
Emimin 7

Ten strach je tak šílený ze člověk nemůže nic ani jist spát nic jen chce aby to přestalo.

Pořad si to úmyslně vyvolavam i když jsem chvilku v klidu ani nevím proč to dělám jsem blázen
úmyslně? Zamysli se, co ti tenhle stav přináší či co díky němu nemusíš.
Emimin7
Echt Kelišová 9400 příspěvků 31.10.18 13:10
@Anonymní píše:
Emimin 7

Pořad si to úmyslně vyvolavam i když jsem chvilku v klidu ani nevím proč to dělám jsem blázen

No, jestli to máš takhle extrémní, tak se asi nevyhneš pomoci léků. Podle mě bys měla zkusit ověřeného psychiatra s velkým počtem dobrých referencí, a teprve pak dělat, co radím.
Každopádně ano, povolit si ten strach to může jen zlepšit. Naopak zahánět ho to zhorší.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 13:27

@jenny.fields píše: úmyslně? Zamysli se, co ti tenhle stav přináší či co díky němu nemusíš.

Ano pořad mi tak jdou ty myšlenky. Tak myslím úmyslně. :,(

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25485 příspěvků 31.10.18 13:35
@Anonymní píše:
@jenny.fields píše: úmyslně? Zamysli se, co ti tenhle stav přináší či co díky němu nemusíš.Ano pořad mi tak jdou ty myšlenky. Tak myslím úmyslně. :,(

Aha, takže to nedokážeš ovlivnit, to není úmyslně.

M_Vladim
Echt Kelišová 7917 příspěvků 04.11.18 18:18

Což takhle laborka - např. hormony (klasicky štítná žláza) ?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Namol opilý gólman Svoboda boural a zrušil dvě auta: Jen zázrakem nikoho nezranil

Fotbalové a hokejové hvězdy spíš než na tréninku nebo na hřišti lámou rekordy... číst dále >

Doják dne: Hollywoodský herec Steve Buscemi se rozloučil s láskou svého života

Miloval ji z celého srdce dlouhých třicet let. Teď musel hollywoodský herec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >