Mooncup - bolí...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kockodanka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.11 19:00
Mooncup - bolí...

Ahoj, zajímá mě vaše zkušenost s Mooncupem. Mám ho už dost dlouho, poprvé jsem ztroskotala na tom, že při nasazování i vyndavání to dost bolelo. Myslela jsem, že je možná prostě na mě moc velkej (ale mám ten menší). Nicméně teď půl roku po porodu zkouším zas a o moc lepší to není. Nandavání je celkem ok, ale vyndavání pořád bolí. Je fakt, že můj spodek je asi prostě citlivější. Techniku mám určitě dobrou, jde o to, že mě to jakoby poškrábe. Máte někdo podobnou zkušenost? Moc ráda bych ho používala, ale takhle to nepůjde.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Katchi
Echt Kelišová 8924 příspěvků 28.06.11 19:08

Ahoj, ja mam tedy LadyCup a tohle neznam :nevim: u me v pohode, nastesti. Akorat teda mozna na zacatku cyklu jsem takova citlivejsi, ale postupem casu to mizi…

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 28.06.11 19:12

A v jaké fázi vyndávání tě to bolí? Když opouští kalíšek poševní vchod?

Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 28.06.11 19:45

Předpokládám, že zrušíš nejdřív podtlak a pak ho vyjmeš…
Nemáš sliznici před kalíškem suchou? Možná by to vyřešila trocha lubrikačního gelu :think:

kockodanka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.11 20:03
Cappy píše:
A v jaké fázi vyndávání tě to bolí? Když opouští kalíšek poševní vchod?

Ano. Přestávám si být jistá, že mám dobrou techniku :-P

kockodanka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.11 20:05
Gladys píše:
Předpokládám, že zrušíš nejdřív podtlak a pak ho vyjmeš…
Nemáš sliznici před kalíškem suchou? Možná by to vyřešila trocha lubrikačního gelu :think:

Podtlak zruším :lol:
Lubrikant jsem zkoušela, je to lepší, ale dobrý ne.

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 28.06.11 20:06
kockodanka píše:
Cappy píše:
A v jaké fázi vyndávání tě to bolí? Když opouští kalíšek poševní vchod?
Ano. Přestávám si být jistá, že mám dobrou techniku :-P

Tak v tom případě řeším to samé.
Zavádění mi nevadí, to je kalíšek hezky smotaný.
Ale při vyndávání cítím mírnou bolest, když kalíšek opouští poševní vchod.
Mám jen jediné vysvětlení, je to prostě moc úzký 8-)

Viking
Echt Kelišová 9847 příspěvků 28.06.11 20:23

Měla jsem stejný problém a pomohlo kalíšek při vyndavání trochu zmáčknout a stočit. Ovšem když je plnější, teče, vhodné spíš do sprchy:)

Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 28.06.11 20:30

Tak to bych tipla, že ta kůže kolem je zkrátka nepružná :nevim: To je podle mě geneticky dané, dočasně by se mohla změkčit jako když se masíruje hráz před porodem, ale jakmile přestneš pravidelně masírovat, tak se to vrátí do původních kolejí.

To „poškrábání“ budou asi mikrotrhlinky v kůži, které pálí, ale nejsou vidět.

Maky.p
Generální žvanilka 24825 příspěvků 28.06.11 20:44
Viking píše:
Měla jsem stejný problém a pomohlo kalíšek při vyndavání trochu zmáčknout a stočit. Ovšem když je plnější, teče, vhodné spíš do sprchy:)

Přesně tak, víc zmáčknout.. Já teda musím ve sprše, protože mi něco vyteče, ale už míň jak na začátku, pomalu chytám cvik :lol:

luphen
Vesmírná mluvilka 34041 příspěvků 28.06.11 20:51

já ho používám (ted teda ne :-) ) už asi 7 let a nikdy mě to nebolelo..možná to občas bylo trochu nepříjemné - podle toho jak jsem třeba pospíchala a tak, ale jinak fakt ne ;-)

Žena Vlk
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 25.09.18 15:37

Ahoj holky, resuscituji téma :) Kdo používáte Mooncup, nebo jiný kalíšek, a máte bohaté zkušenosti, prosím o radu. Teď jej používám první cyklus, takže ladím zavádění i vyndávání, to snad nějak časem zvládnu. Co mě ale štve je to, že někdy, když je normálně již dlouho zavedený uvnitř, najednou mě fakt nepříjemně zabolí. Taková ošklivá věc, přijde mi to skoro jako by to jednak narazilo do čípku, a druhak se tam na chvíli na sílu zrušil ten podtlak, nebo nevím, jak to napsat. Nicméně mě to štve a docela by mě zajímalo, jestli se to někomu nestávalo, a nevyladil to. A když už jsme u toho - jak vyndáváte? Já zmáčknu ten spodek, všecko OK, akorát nemám pocit, že by to ten podtlak zrušilo. Jako vždycky ho vyndám, žádné drama, ale prostě mi pořád přijde, že je tam ten podtlak, který zmizí s takovým „zaškrundáním“ nebo „zamlaskáním“ (sorry, ženy :-D) těsně předtím, než vyjede ven. Takže pokud se najde dobrá duše a poradí, nebo napíše, jak je to u ní, budu ráááda :)))

kaja00
Extra třída :D 13577 příspěvků 25.09.18 16:11

Ahoj, tak to první se mi tedy ještě nestalo, ale nemám Mooncup, mám Ladycup. No a vyndavám normálně, zmáčknu spodek a vytáhnu ;) A ano, podtlak se mi zruší takovým zamlaskáním :lol:

Žena Vlk
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 25.09.18 16:15

@kaja00 :-D Díky!! Jinak jsem přemýšlela nad tím prvním problémem s tím zabolením, a napadlo mě, jestli není problém ta šťopka. Trochu jsem ji zkrátila, ale nevím, jestli se při určitých polohách prostě nějak nevzpříčí a nezapříčiní ten popisovaný problém. Uvidím, jestli nemá ještě někdo zkušenost :)

kaja00
Extra třída :D 13577 příspěvků 25.09.18 16:21

@Žena Vlk tyjo tak to nevím, já ji mám celou, mě tam nevadí :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama