Morče se mě bojí

Anonymní
13.5.21 21:11

Morče se mě bojí

Ahoj, už jsem z toho vážně smutná. Mám třičtvrtě roku dvě morčátka-samice. Mám je uvnitř domu, ne na zahradě. Jedna je úplně v pohodě, nechá se hladit, drbat… A druhá je strašná, hrozně se bojí, utíká, není skoro možné ji chytit, a když ji držím pořád škrábe a chce utéct a občas i kousne. Jsem z toho fakt už nešťastná :( myslela jsem si, že si zvykne, ale třičtvrtě roku je už docela dlouhá doba. Chovám se k nim samozřejmě hezky, socializovala jsem je od mala, ale ta jedna samice je prostě plachá. Nemůžu ji pohladit, vzít do rukou, prostě nic. Jakmile mě uvidí u klece, zdrhá do domečku, druhá samice je úplně v pohodě. Přitom jak tak pozoruji, tak taková velitelka je u nich právě ta bojácná samice. Nevíte prosím jak ji ochočit a naučit ji, že se mě nemusí bát? Omlouvám se za anonym, ale cítím se fakt neschopně, všechna moje dřívější morčata byla super, ale tahle :roll: Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8510
13.5.21 21:33

Tak může být prostě takový. Každej člověk taky není komunikativní a objimaci typ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7805
13.5.21 21:38

To je povaha. Lakej na dobroty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5054
13.5.21 21:38
@Cenarius píše:
Tak může být prostě takový. Každej člověk taky není komunikativní a objimaci typ.

Presne tak, proc by zvirata mela byt jina..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7805
13.5.21 21:40

Hele ja chovam cistokrevny morcata. Mam samici, se kterou ani nehne kdyz prijdu, otevru morcatarnu a vyndam ji. A pak mam dve potrhly holky, co kdyby mohly, skacou po strope. A se vsema zachazim stejne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7805
13.5.21 21:44

Tohle je jedna z tech blaznivejch. Ted mela prvni vrh, myslim, ze je vyklopila v premetu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24615
13.5.21 22:27

@Tarjei Ta ušíííčka! :* :* :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7805
13.5.21 22:47

@Pipet Nojo ma krasny plachtaky, takhle to ma vypadat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7805
13.5.21 22:50

Ja vim ze tu plevelim, ale tady jeste posledni mimca, at se holky jeste pokochate.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11573
13.5.21 23:11

Neber ji do ruky, kdyz ji to vadi. Zkus nabizet pamlsky z ruky, ale nesahej na ni.
Mozna k tobe pak zacne chodit, ale vic bych od toho necekala.
Pokud chces zkusit trenink na klikr, muzes ji naucit leccos, ale do ruky bych ji fakt nenutila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1701
14.5.21 00:01
@Tarjei píše:
Ja vim ze tu plevelim, ale tady jeste posledni mimca, at se holky jeste pokochate.

Ty jsou krásný, nám ted jedno umřelo, holky otravují že mám koupit jiný, ale docela se bojím ve zverimexu už koupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7805
14.5.21 06:39

@mamule42 ve zveraci neeeee, je to o hubu. Odkud jsi? Muzu poradit chovatele v okoli..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26001
14.5.21 10:32

Bude to povahou.My teď máme křečka, v pořadí čtvrtý, ti předchozí byli ochočený, dali se vzít do ruky a i muckat, nekousli, neutikali, ale tahle poslední se nenechá vzít ani do ruky, kouše a ječí. Asi s tím nic moc nejde dělat. Zkouseli jsme i učit na pamlsky, ale bez úspěchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
776
14.5.21 10:59

My meli takového králíka jeji jediny cíl bylo dostat se z klece a utect na svobodu i pri davani jídla byla bud v koute nebo div nedostala infark. Jak se na ni sahlo rev scény strašný. Nakonec našla domov jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1701
14.5.21 17:16
@Tarjei píše:
@mamule42 ve zveraci neeeee, je to o hubu. Odkud jsi? Muzu poradit chovatele v okoli..

Jsem z Brna, ale nemám problém dojet okruh kolem 50 km. Chtěla bych co nejmenší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat