Zlobivé kotě

300
9.5.21 10:32

Zlobivé kotě

Dobrý den, kočkomilové :mavam: bydlím sama v bytě 1kk, oddělená chodba s vchodem do koupelny. Bylo mi smutno, když jsem se odstěhovala od rodičů, tak mám od kamarádky malé kotě kocoura (2 měsíce.) Asi jsem byla naivní, přes den zlatý, mazlivý, na zachudek chodí od prvního dne, ale v noci mi skáče po hlavě, škrábe peřiny, už mi skočil i po obličeji, to jsem ho praštila teda. Snažím se si s ním hrát, unavit ho, sice spí, ale pak se 2× za noc probudí a začne zlo. Chápu, noční tvor, jeho přirozenost, zlobí… Ale také nechci být otrok, vstávám do práce, chci se vyspat… Napadlo mě, máte někdo zkušenosti s tím, zavřít kočku do místnosti, v mém případě tedy do té chodby, WC má v koupelně, kam volně může, misky má také tam, je zvyklý, jen bych mu tam pořídila malé škrabadlo, abych nemusela stěhovat velké, které mám právě ve velké místnosti, že bych mu tam vytvořila takové noční zázemí. Přes den by mohl běhat volně, když nejsem na posteli já, tak po ní neskáče, to je takový ospalý a mazlivý, ale na noc by šel tam. Myslíte, že by si zvykl? Aby se mi potom nemstil, jak to kočky umí :mrgreen: přítel u mě přespí tak 3× týdně, zatím spolu nebydlíme a zvířata mu nevadí, ale má také náročnou práci a chce se vyspat. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10007
9.5.21 10:44

Koťátko mělo ještě měsíc zůstat u maminky.

Nezavírej ho. Poškrábe dveře. Je to kotě a chce si hrát. Mě kočička někdy brzo ráno fackuje nos. Chce abych ji hladila. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
9.5.21 10:46

Aneb Kdyz vezmu kote matce driv, nez je zakonem mozne a pak se divim, ze se chova jak se chova :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
9.5.21 10:50

@Villanelle myslím, že zákonem to není dané, všude jsem četla, doporučení od 8. týdnů, ale taky jsem si říkala, že to je brzy, byla jsem ujistena, že sám v pohodě jí a chodí na záchod, hraje si, že si ho můžu vzít :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56515
9.5.21 10:56

Proč jsi ho brala tak brzy? Chudák, nejdřív ho vezmou od kočky o měsíc dřív a pak ho na noc zavřeš. Vždyt je to ještě „miminko“.
Zkus ho zabavit a unavit těsně před spaním.
Jinak kočky jsou nejaktivnější večer a brzy ráno.
Takhle malý kotě bude trpět když ho v noci zavřeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29699
9.5.21 10:58
@Mista1 píše:
@Villanelle myslím, že zákonem to není dané, všude jsem četla, doporučení od 8. týdnů, ale taky jsem si říkala, že to je brzy, byla jsem ujistena, že sám v pohodě jí a chodí na záchod, hraje si, že si ho můžu vzít :nevim:

Tohle je to prvni, co na mne vyskocilo http://www.catmania.cz/…e/7-vek-kote

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56515
9.5.21 10:59
@Mista1 píše:
@Villanelle myslím, že zákonem to není dané, všude jsem četla, doporučení od 8. týdnů, ale taky jsem si říkala, že to je brzy, byla jsem ujistena, že sám v pohodě jí a chodí na záchod, hraje si, že si ho můžu vzít :nevim:

Ze zákona je 84 dní pokud jde o chovatele.
http://eagri.cz/…0862392.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5985
9.5.21 11:04

Ano, ale člověk by neměl zapomínat, že kočka je noční tvor. Jsou i kočky, které přes noc spí, ale hodně jich v noci chodí nebo si hraje. Měli jsme kotě nalezence, který když nastala tma dostal amok a chtěl okamžitě ven. Přes den byl nejroztomilejší, spal v pelíšku, ale v noci chtěl řádit venku. Pro kočku je to přirozené..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
9.5.21 11:05

Až budeš mít děti, taky je budeš zavírat, aby jsi se vyspala? Tohle je to samý. Máš doma malý kočičí dítě, který mělo být ještě měsíc u matky, kde by si dětský móresy odbylo a hlavně se socializovalo. Teď to budeš muset vydržet a modlit se, aby se to rychle přešlo. Bohužel to koťe neprojde dost důležitou částí kočičí výchovy, kde ho matka učí, jak se chovat, takže z toho můžou být problémy i do budoucna. Tohle budeš muset vydržet, jiná rada není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56515
9.5.21 11:07
@jannina1 píše:
Ano, ale člověk by neměl zapomínat, že kočka je noční tvor. Jsou i kočky, které přes noc spí, ale hodně jich v noci chodí nebo si hraje. Měli jsme kotě nalezence, který když nastala tma dostal amok a chtěl okamžitě ven. Přes den byl nejroztomilejší, spal v pelíšku, ale v noci chtěl řádit venku. Pro kočku je to přirozené..

Ale kočka není noční tvor. Nejvíc aktivní je se západem slunce, večer a brzy ráno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2201
9.5.21 11:16

@Mista1 ze zákona to platí sice jen pro ofiko chovatele, ale také bych se tím řídila. 84 dní jsou skoro tři měsíce, a je to minimální doba. Takže nejmladší kotě bych chtěla tak tříměsíční, mladší vůbec. Očividně se ho už chtěli zbavit :( Sice nejsem člověk, co kočky chová, ale něco jsem si to tom načetla a nejde jen o jídlo, ale i o to, že ta máma a také sourozenci to kotě trochu umravní, jak se má chovat, naučí ho na záchůdek a tak.

Také teď čekám na koťata, ale řekla jsem rovnou dopředu, že mladší tří měsíců nechci. Teď mají asi dva týdny. Tak prostě mu tu mámu budeš muset dělat ty a vychovávat ho sama. Ne že by se pak nemuselo, ale slibuju si od toho, že nějaké úplně základní věci a návyky tam snad už budou :mrgreen: ale jak to přes tu noc udělat, to fakt netuším. Musí to být hrozný pro tebe :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1865
9.5.21 11:20

Zakonna lhuta pro odber kotat je 12 tydnu.
Jo, zavri ho, to je fakt reseni :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6274
9.5.21 11:23

Kočka prospí 3/4 svého života. Kotě ještě víc. Další kus času jí spolkne péče o její krásu :lol: Furt se šlechtí :lol: Máme takto kočky i v práci, krásně v noci spí. Snaž se kotě vytížit přes den více.

My máme nové kotě. Fakt byla chyba brát si takto malé. Naše máme doma od 4. měsíce, žilo doma v podmínkách podobných těm u nás doma. Lidi, děti a další kočky. Naše kočky přes maximálně vstanou, projdou po domě a zase zalehnou. Kotě se přizpůsobilo hned první den. Okoukává, jak to mají ti kolem a jasně, má více energie potřebuje si zab. bnout a tak se všichni snažíme, lidi, děti, ostatní kočky. Chytáme světýlka, peříčka, špunty, pozorování z okna, kočičí hry na tabletu. Ty si na to aktuálně sama, výchova je na Tobě. Ty jsi jeho velká kočka. Utahej ho přes den, jestli si myslíš, že je to dost, podle toho, co píšeš, aktuálně to nestačí. V noci s ním buď v klidu, resp. se o to snaž. Samotné ho určitě nezavírej, je to mimino. Neboj, on s i zvykne, povyroste a jaký si to uděláš, takový to budeš mít. Vydrž. Doporučuji Ti přidat se na FB do nějaké kočičí skupiny, tam Ti udělí cenné rady z praxe.

Edit: Co Ti určitě pomůže! Doporučuji koupit si kozlík lékařský, můžeš i kapky, zkus, jak budou účinkovat na toho Tvého. Já bych polštařek/hračku vytahla/pokapala v noci, ale musíš vyzkoušet. Funguje i šanta kočičí, ale za mě u některých koček nefunguje. Kozlík, co mám ozkoušeno, vždycky :lol: :palec: Neboj, to zvládnete, je to hezký období. Ale kočky jsou boží furt! :srdce: :lol:

Příspěvek upraven 09.05.21 v 11:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56515
9.5.21 11:26

@Magdaleeena bacha na ten kozlík. Na některé kočky působí blbě. Náš kocour ho nesnese, stává se po něm agresivní. Poprvé mi prokousl ruku a celý den byl mimo. Šanta ho rozdrazdi, ale pak usne. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6274
9.5.21 11:31

Jojo, proto píši odzkoušet. Mám odzkoušeno :mrgreen: na hodně kočkách, agresitivitu jsem nezaznamenala, ale někdy fungovalo tak, že nabudilo hodně.. ale přišlo mi to jako kafe.. nabudí a kočena pak odpadla :lol: Většinou příjemná eufórie. A znám jednu kočku (pracovní), na kterou nefunguje. Ale pro hodně lidí je to síla :mrgreen: Jak říká moje starší „zapomenutý mokrý ponožky po tělocviku“ :mrgreen: Šanta taky fajn, ale co mám ozkoušeno, nefunguje na všechny kočky..

@aiwwa
@aiwwa píše:
@Magdaleeena bacha na ten kozlík. Na některé kočky působí blbě. Náš kocour ho nesnese, stává se po něm agresivní. Poprvé mi prokousl ruku a celý den byl mimo. Šanta ho rozdrazdi, ale pak usne. :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat