More s drobcom - váš názor

328
16.3.04 10:29

More s drobcom - váš názor

Po dlhom zvažovaní sme sa s manželom rozhodli, že našetrené peniažky neivestujeme do umývačky riadu, ale do peknej dovolenky. Vybrali sme si Grécko, ostrov Samos. Včera sme boli v cestovke po informácie a oni nám ponúkli takú dobrú zľavu do konca mesiaca, že sme neváhali a objednali si rovno zájazd na leto, veľa toho voľného už nebolo. Keď sme prišli domov, chceli sme to s rodinou osláviť, ale dopadlo to tak, že svokor sa s nami nerozpráva, povedal len jednu vetu: Absolútne nesúhlasím. Ostali sme ako obarení a odvtedy je dosť husto. Samozrejme, že aj my si uvedomujeme, že dcérka bude mať len pol roka, že jej možno akurát pôjdu zúbky a všetky ostatné starosti, ale práve sme si povedali, že je to určite lepšie, kým je plne kojená (dúfam, že sa nič dovtedy nestane) a že potom sa zase chvíľu k moru nedostaneme. Aj ja sa bojím - cesty lietadlom, zmeny prostredia, slniečka a tak ďalej, ale aj tak si myslím, že Grécko nie je samo o sebe rizikovou krajinou, že sme starostlivo zvážili výber ubytovania a lokalitu, že sme sa informovali na lekársku starostlivosť, že sa určite pôjdem popýtať aj pediatričky na jej názor, skrátka, že to neberieme na ľahkú váhu, ale zároveň si nemyslíme, že sme nezodpovední, nebodaj že hazardujeme.
Aký je teda váš názor? Je to podľa vás priveľké riziko? Máte nejaké negatívne, alebo naopak pozitívne skúsenosti? Úplne mi to pokazilo radosť, že na mňa zrazu ktosi pozerá cez prsty ako na krkavčiu matku :-((( Normálne by sme si to totiž vôbec nemohli dovoliť, ale dostali sme teraz od rodiny nejaké peniažky a keď si došetríme, zvládneme to. Mali sme pocit, že dcérke pobyt pri mori dá určite viac ako tá umývačka. Ja som alergik, ona má tým pádom veľké dedičné zaťaženie, morský vzduch by nám obom mal urobiť len dobre. Ale teraz začínam mať naozaj obavy, či predsa len neexistuje niečo, čo som si neuvedomila…
Vopred ďakujem za každý názor.
Lulu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5636
16.3.04 10:51

Mila Lulu,

niceho se neboj, pobyt u more s ditetem ve veku pul roku je absolutni pohodicka!!! Ja vyrazila na dovolenou do Chorvatska loni v lete, Verunce bylo 6,5M, jely jsme s kamaradkami autem a ubytovani nasly az na miste … a nemohu si to vynachvalit. Mala v aute vetsinou spinkala takze cesta v pohode, letadlem to bude jeste lepsi, jen si domluvte s cestovkou at vam daji sedadla vepredu, je tam vice mista a taky vam tam mohou pridelat takovou postylku na strop. Navic budete s manzelem na vse 2, takze cestu urcite zvladnete bez problemu.

Moje dcerka uz v te dobe jedla i prikrmy a samozrejme ze jsem k tomu kojila, jidlo jsem si dovezla … par presnidavek a hotovych papanicek, nejake ovoce jsme koupily na miste, tak samo lze koupit na miste kojeneckou vodu v pripade potreby. Dopoledne jsme chodily vetsinou na plaz (samozrejme jsme mely deku celou dobu ve stinu), pred polednem sup do stinu na ubytovani a tam obed a odpoledni spanek, a kdyz jsme to stihly, sly jsme na plaz i odpo. NEkdy jsme zustaly dokonce i pres poledne, malou jsem mela prikrytou plenou a vetsinou spinkala v kocarku nebo u mne na dece, kdykoliv bylo potreba, nakojila jsem ji primo na plazi bez nejakeho studu. Vecer jsme byly par krat ve meste, Verunka v kocarku byla uplne nadsena, obcas si dachla, obcas se bavila s nami, zaden problem. Takze ti s klidnym svedomim doporucuju na dovolenou odletet a nenechat si zkazit naladu urazenymi obliceji pribuzentsva, kteri vi vsechno nejlepe. Najdi si nekoho ve svem okoli, kdo byl u more s malym ditetem a nech ho promluvit k protestujicimu pribuzenstvu, uvidis, ze se umoudri. Mne presvedcila ma svagrova, ktera byla u more s dcerkou ve stejnem veku a rikala, ze to bylo uplne super, kdyz pak bylo male 1,5 roku, bylo to uz o necem jinem … mnohem vic starosti i komplikaci.
Co se tyka pojisteni, tak to samozrejme nezanedbej a male urcite udelej pojistku, neni to drahe a v pripade potreby se urcite vyplati.

Uzijte si to co nejlepe, verim ze nebudete litovat!!!

Sulanek+Verunka 13,5M

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.3.04 10:59

Ahoj Lulu,
nenech si kazit radost. Loni jsme jeli s manzelem a nasim pulrocnim synem na mesic na dovolenou do Chorvatska. Muzu rict, ze to bylo perfektni. Podle nasi lekarky jsou deti v tomhle obdobi na cestovani uplne v pohode. Take jsem jen kojila. Malej zvladl i cestu 12 hodin autem, samozrejme s prestavkama na kojeni, bez breku. Krasne to prospal. Vy asi nejspis poletite letadlem, tak bude kratsi cesta. Urcite bych se nebala. Rozhodne to chce zdr. pojisteni a dobrou naladu. Preji hezkou dovcu a at se Vam tam moc libi.
Ahoj Stepanka

• Nahlásit
  • Citovat
Radina
16.3.04 11:01

Lulu, dítě není lepidlo, kterým by ses přilepila k obýváku. To, že generace našich rodičů to tak brala a bere, není důvod nepro:,–(it si svůj názor. my čekáme miminko na konci července a na září plánujeme dovolenou také. Moji rodiče i babička bývali také moc konzervativní, ale od té doby co si prosazujeme svoje názory, vědí, že stejně nic nezmůžou. Argumenty proti dovolené si od rodičů klidně vyslechněte, ale konečné rozhodnutí je stejně na vás. Sice jsem ještě s dítetem v letadle neletěla, moje sestřenice bydlí v New Yorku a sama letěla sem za rodiči se dvěma dětmi.....starší měl tehdy 2 roky a mladší asi 7 měsíců, ceta v letadle byla úplně v pohodě. Nějak nechápu o co „svokrovcům“ jde? Řecko není nijak zdravotně riziková země, stejně nezapomeň na pojištění i pro malou, jenom nesmíte zapomínat že miminka na sluníčko nesmí a mazat, mazat, mazat..... :)
Přeju ti, ať vás rodiče brzy pochopí a ať máte krásnou dovolenou

• Nahlásit
  • Citovat
1089
16.3.04 11:11

ziadne strachy!

Ahoj Lulu,
na nazor vasich pribuznych mozem povedat len jedno - typicke Slovensko :wink: Paneboze, ved nejdete do kozmu, ale k moru! Podla mna sa ani len pediatricky pytat nemusis. Polrocne (pisala si, ze Noemi bude mat pol roka, ze?) dietatko to urcite zvladne!
Kedysi si zeny davali rusku na tvar, ked sli kojit, ci dezinfikovali kociky zakazdym, ked tam sli ulozit dieta :! - precitaj si uryvky v dennicku u Ed :lol: :lol: Mozno je svokor stara skola, ze ma taky nazor… Koniec-koncov, je to vase dieta, nie jeho, no nie?
Zijem v Holandsku a tu by sa nikto niecim takymto netrapil. Kolega mojho manzela bol v septembri s trojmesacnym dietkom tiez niekde v Grecku. Velmi si to pochvalovali, aj babatko bolo spokojne. Kupili si tie vysielacky ci co - vecer si obcas zasli :,-(nut do baru a mali vysielacku so sebou, aby poculi, ked sa dietko zobudi.
Manzel sa ho povypytoval na tu dovolenku, tak mu vravel, ze vsetko bola parada, ze cez najvacsie horucavy (okolo obeda) nesli von, babatko davali do tiena a ze ten september bol skutocne vynikajuci. Kedy idete vy?
Drzim palce a pokial sa to da, zo svokrovych nazorov si nic nerob. On uz deti vychoval a postaral sa o ne, nech teraz necha vas, aby ste vychovavali a starali sa vy. Zelam krasnu dovolenku! :wink:
Jana + Pampusik (22.TT)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1189
16.3.04 13:22

Ahojky,

myslím, že hodně i záleží na dítěti. Určitě je to s mladším dítětem jednodušší v tom, že není tak náročné na program a stravu. Kdysi byl v televizi dermatolog z pražské nemocnice a ten teda říkal, že roční dítě absolutně k moři nepatří. Tak nevím.
Sama bych teda jela raději bez dcery (19 měs). Trpí na atopický ekzém, který nesnáší pocení a horko.
Myslím si, že je to rozhodnutí každého rodiče. Rodič zná své dítko nejlépe, ví jestli snáší horko, změnu prostředí, cestování atd.
Cestu letadlem určitě zvládnete v pohodě. Budete bydlet v klimatizovaném hotelu? Přeju šťastnou cestu a krásnou rodinnou dovolenou.

Ajka+ Lenička 19 měs + Krtčátko 18 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.3.04 14:08

Ahoj, my byli v prosinci se 4.měsíčním synem na Gran Canarii. Všechno v pohodě zvládl - i pětihodinový let, bylo tam 20-25 st, byl středem pozornosti. Pokud jedete v sezone a největším horku, tak na dítko dávajte větší pozor /dehydratace,úpal/ atd.

• Nahlásit
  • Citovat
3624
16.3.04 15:46

Ahojky,

sama jsem cestovala s 9 měsíčním chlapečkem do Tuniska a s jeho otcem v 1 roce do Egypta. Absolutně bez problému. Jídlo jsme vezli s sebou, jen vodu jsme kupovali. S 6 - 7 měsíčním dítětem je to absolutní pohoda zvláště, když je ještě kojené, neleze, nechodí. Nenechte si zkazit radost a cestujte, zvládnete to dobře.

papa Veronika a Adámek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
16.3.04 18:22

Jeeeej, kočky, vy ste ma tak potešili! Ahoj Šulánek! :-) Aj vy všetky ostatné - len ste mi potvrdili môj názor, čo mi dodalo odvahu stáť si za svojím. Isteže na slniečko nepôjdeme, ja to teda tiež neobľubujem, mazať budeme o sto sedem ;-), máme aj plážový stan, takže tieňa bude dosť, poistenie máme, klimatizácia je za príplatok, stravu máme vlastnú. Ozaj, keď už spomíname tú stravu - naposledy sme to riešili sáčkovými záležitosťami a dokupovali sme nejakú tú zeleninu a ovocie a syr, maslo, pečivo. Ale pri kojení sa takto určite živiť nemienim. Máte nejaké tipy?
A ešte jedna otázočka - predsa len, je to iné podnebie, vyššie teploty…ako zistím, či Noemke stačí mliečko, alebo treba dať aj čajík či vodu? Kojené deti tekutiny nepotrebujú, ale všade je uvádzaná ako výnimka práve hroziaca dehydratácia pri veľkých horúčavách. Ďakujem Lulu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5636
16.3.04 22:42

Ahojky Lulu,

koukam ze se tady seslo docela dost nazoru podporujici tve prani a rozhodnuti, nic jineho jsem ani necekala!!!

Co se tyka tekutin pro malou, uvidis sama jak to bude vypadat a jak velke teplo bude, ja Verunce davala i cajik ke kojeni a jine strave a musim rici, ze pila jako duha, tam se vlastne naucila pit caj ve velkem a od te doby nemame problem s pitnym rezimem. Dle toho co vypila bych rekla, ze ji kojeni stacit nebude. Je pravda, ze jsem nekojila plnne, takze to neni uplne stejna situace. Nic nezkazis, pokud si pribalis krabicku caje nebo takovy ten rozpustny cajik vhodny pro 6m (v tom veku uz jich je spoustu), pripadne muzes zkouset davat pit kojeneckou vodu. TAky nevis, jak na tom budes v te dobe se svym materskym mlickem a zda bude opravdu stacit, preju at staci a jeste v te dobe plne kojis, ale musis myslet i na variantu, ze uz budes jemne prikrmovat.

A co se tyka tve stravy??? Ja v Recku nebyla a tak nevim co a jak se da koupit v obchodech, ale myslim, ze vsechno. Pokud se vam zadari nabalit nejake testoviny a ryzi, staci koupit zeleninku a vhodne ji upravit a podavat s prilohami, obcas si treba i zajdete na mistni mnamku. Polivky ze sacku opravdu v obdobi kojeni nejsou to nejvhodnejsi jidlo, ale pokud by to nebylo kazdy den, urcite by se nic az tak strasneho nedelo.

Kazdopadne si to uzijte a napis pak sve zazitky!!!

Papa

Sulanek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
17.3.04 08:44

Ahoj :-)
Tiež rátam s tým, že tekutiny bude treba a rovnako musím brať do úvahy možnosť prikrmovania. Veľmi si želám, aby bolo mliečka dosť, ale ešte máme pred sebou len trojmesačnú krízu, dve sme už prekonali, ale bolo to ťažké. Tak sa trošku bojím, aby mliečko vydržalo, pretože som alergik a ideálne by bolo, keby bola Noemka kojená celých 7 mesiacov. Ale ktovie…budem sa veľmi snažiť.
A kúpiť sa tam dá naozaj všetko, ale tie ceny…na vreckové človek minie pomaly toľko ako na celú dovolenku. Preto sa snažíme zobrať si čo najviac stravy z domu. Predsa len, kurz euro - koruna je stále riadne mastný…
Už len aby všetko vyšlo, aby sme boli zdraví a aby sme na nič dôležité nezabudli.
Lulu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
17.3.04 16:05

Tak som si práve vypočula, že je na to Noemka príliš maličká, že tam je horúco a že ako môžem zobrať malé dieťa na 40-stupňový piesok a vraj je to od nás vrcholne nezodpovedné ísť tam práve v čase Olympijských hier, keď hrozia teroristické útoky :-(
Lulu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.3.04 05:04

Nevzdávej to! Vydrž! ty jsi zodpovědná za své dítě,ne oni!
A když bude nejhůř uchyl se ke krajnímu řešení -lži. Není to asi nejsprávnější ale přece si nenecháš zkazit přípravy a těšení.
Držím palce. :D

Pro Ajku a Leničku (i krčátko)
Ahoj, jsem atopik a moře je to jediné co mi zabírá. V jednom roce jsem měla ekzém po celém těle a vím jak je to někdy štrašně nepříjemné. Když mě ale naši vzali poprvé k moři (na Istrii - není tam tak horko) vše se rapidně zlepšilo :D Jezdili se mnou pak každý rok a i já teď celý rok šetřím, abych měla na těch 14 dní. jednou jsem a od té doby vynechala (2roky po sobě) a bylo to v zimě hrozné. Ani nevíš jak ta mořská sůl a hlavně sluníčko pomáhá. Zima je vždy hrozná a nemůžu se dočkat sluníčka - konečně to vypadá na jaro :D Je to totiž jediné co mi pomáhá (žádné masti, krémy) a pak dodržovat takové ty základy - ale ty asi znáš. Jen jsem chtěla říct, že pokud budeš mít někdy možnost, tak moře zkus i s Leničkou - teda hlavně pro ni :) (já vím každý je individuál, ale myslím, že ne nadarmo se vozí děti na pobyty k moři… :D
Ahoj Míša

• Nahlásit
  • Citovat
1290
18.3.04 13:16

Ahoj Lulu,

V lednu jsme vážně uvažovali, že pojedeme k moři do chorvatska/vlastní doprava, ubytování přes cestovku/.

Už jsme si to mířili zaplatit zálohu a já se zašla zeptat Emilinčiné doktorky na její názor a ta mě naprosto vyvedla z míry. Vymlouvala mi to, že je Em ještě malá/v době pobytu bude mít 10 měsíců/.
Na:,–(ila mi brouka do hlavy a my nakonec tu dovolenou o rok odložili.

Ale jak tak čtu vaše komentáře měli jsme jet už letos.
Lulu určitě jeďte a užijte si to.
Quatro+Em

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1189
19.3.04 07:57

Ahojky Míšo,

Lenička je asi opačný problém. Ona je v zimě v pohodě a v létě trpí. Proto jsme si říkali, že moře by ji neprospělo. Navíc v létě měla záda do masa a mokvavé rány. K moři prý patří jen suchý ekzém jinak dítě trpí jako pes. Ale díky za zkušennosti. Taky znám pár lidiček, kterým moře pomohlo. Uvidíme jak to bude dál s ekzémem vypadat.

Ajka a Lenička :)

Ahojky Lulu,

myslím, že pokud se tam teroristi vrhnou, tak to bude do centra dění ol. her a velkoměst.

Ajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama