Morfologie spermii

488
24.4.20 15:29

Morfologie spermii

Ahojky, měla bych dotaz, manžel byl na spermiogramu cca 4 měsíce zpět, vyšly normozoospermie, takže výsledky dobre, všechno hodně nad tou hranici, která by měla být, počet tuším 134 mil, ale morfologie jen 4%, doktor říkal, ze je to dost hraniční, snažíme se rok a čtvrt, myslíte ze je to velký problém? Já nemám vůbec představu, v tomhle se
nevyznám. Doktor říkal, ze by jsme mohli vyzkoušet inseminaci, ale do toho se nám ještě nechce. Jinak manžel bere selenzinek denne už asi 2-3 měsíce 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
128
24.4.20 15:41

Určitě se vám to povede, jen to bude chvíli trvat. Stačí přece jen jeden zdravý šampión :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
24.4.20 15:53

@Flay takže ty 4% jsou opravdu dost malo? Doufám, ze ten jeden šampion dorazí co nejdříve do cíle :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
24.4.20 17:14
@18verca píše:
@Flay takže ty 4% jsou opravdu dost malo? Doufám, ze ten jeden šampion dorazí co nejdříve do cíle :D

to těžko říct, manžel má taky špatnou morfologii, nevím kolik, ale spermiogram celkově měl hodně špatný a otěhotněla jsem. Takže jestli na tvé straně je vše v pořádku a ovuluješ, tak určitě nebude nějaký extra problém v početí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
24.4.20 19:24

@Flay super dekuju moc, to jsem rada a jak dlouho vam to trvalo jestli se mužů zeptat? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14632
24.4.20 19:42

4 % jsou norma, v klidu. ;) Hlavně u tak vysokého počtu je to skoro fuk, pokud nejsou vyloženě nepohyblivé nebo ta morfologie není nápadně špatná – ale to by napsali spíš 1 %… Ty miliony jsou asi celkově ve vzorku, ne na mililitr, viď? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
24.4.20 21:01

@Litta 134 celkově a 32 mil na mil.. Takže říkáš, ze na takové množství jsou ty 4% v pohodě? Já se pravé bojím jestli to není ten důvod proč to nejde :think: jinak progresivně pohyblivé 63%, to by taky mělo být v pohodě, ale vůbec se v tom nevyznám, nám řekli akorát ze je to v poho :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14632
24.4.20 21:28

@18verca 63 % progresivních je luxus. :pankac: A ty 4 % morfologie jsou opravdu v pořádku, proto je to norma. ;) Klidně by mohl být zádrhel i jen v načasování; ovulaci máš ověřenou? Zatím to konzultuješ jen se svým Dr. a ne v CARu tedy? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
25.4.20 06:07

Já brala 3 cykly clostil a nic, jinak na ultrazvuku krásné folikuly a dělám každý měsíc ovu testy a čárka krásná myslím, mužů přidat fotku. A sex máme před i v den pozitivního testu i po, záleží jak kdy, tento měsíc beru poprvé fertipronu, tak uvidíme, my jsme mladí, mě bude 23 a manželovi 26, ale možná pravé proto nechápu proč nám to nejde kdyz jsme zdraví a Mladí :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14632
25.4.20 10:58

@18verca Clostil když ovuluješ je jen koledování si o dvojčata… Čas vás netlačí, to je super, ale pokud už jste netrpěliví, tak by konzultace v CARu možná nebyla v horizontu třeba půl roku od věci a podívat se raději třeba na průchodnost vejcovodů, ale nechci strašit… Rok a čtvrt není zas tak moc, ale stanovila bych si nějaký termín a kdyby do té doby stále nic, tak se někam objednat. Lepší než se z toho dřív zbláznit a řešit to pak už v nervech. ;) Neznamená to hned IVF, ale více vyšetření a třeba na zkoušku tu inseminaci, to byste viděli… Může to blokovat i třeba jen rozhozená štítná žláza, tak si můžeš nechat udělat krev i na tu. ;) Jinak pokud ovuluješ a spermiogram máte takhle super, tak máte dobré předpoklady, ono to jednou vyjde. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
25.4.20 13:01

@Litta dekuju mockrát, uvidíme jak se to bude vyvíjet :hug: dekuju za rady :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat