Nemůžu otěhotnět - co dál?

Anonymní
23.4.20 10:02

Nemůžu otěhotnět - co dál?

Ahoj holky, pro někoho možná stupidní dotazy, ale nějak se mi nedaří najít ty správné informace na metu :(

Už přes tři roky se pokoušíme o miminko. Ze začátku to bylo “necháme to na náhodě”, pak jsme bedlivě hlídali plodné dny, stravu, pohyb,… Začátkem loňského září jsme se rozhodli, že už to začneme řešit s MUDr. Ta mi doporučila nosifol - prý do Vánoc budu 100% těhotná. No, ne. Byla jsem na klasické kontrole, všechno vypadalo ok, řekla že tomu dáme ještě dva měsíce a pak už budeme dělat testy na plodnost. Já i chlap. Jenže pak začal nouzový stav, doktorka beee pouze těhotné, akutní případy posílá do nemocnice a já mám počkat až bude klid. Nevadí mi to, chápu to, ale začala jsem zjišťovat možnosti.
Jak to potom funguje dál?
1. Když budeme oba v pořádku, může být umělé oplodnění z našich vajíček a spermií? Na kolik to vyjde finančně a jak to probíhá?
2. Když jeden z nás dvou nebude OK, jak se postupuje?
3. Když bychom ani jeden nemohli mít děti…samozřejmě počítáme i s touhle variantou, bavili jsme se i o adopci. Jak to funguje v ČR? Jsem jenom v nějakém pořadníku a čekám? Nebo to funguje jako v Americe, kde si těhotná paní může vybrat adepta, kterému svěří dítě?
A můžeme dostat malé miminko nebo větší děťátko?

Jsem z toho všeho a z těch možností úplně zmatená :nevim: budu vděčná za jakýkoliv poznatek, zkušenost, informaci,… :*
Předem všem moc děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

100
23.4.20 10:10

Ahoj, chci ti dodat odvahu. My se snažili přes 5 let, loni jsme se rozhodli pro IVF, manžel má špatné spermie, ale i tak se našly nějaké zdravé, kterými se oplodňovalo. Já jsem naštěstí v pořádku, ovuluji a mám pravidelné cykly. Vyšlo nás to na cca 60 tisíc, bez úspěchu. Hodně jsem to obrečela, už jsem se smířila i s tím, že děti mít nebudeme, adopce pro mě nepřipadala v úvahu, jelikož vím, že bych to dítě nemilovala… No, stalo se to, že letos se nám podařilo otěhotnět přirozeně, beru to jako obrovský zázrak a doufám, že vše bude v pořádku a konečně budeme mít naše vytoužené dítě. Neházej flintu do žita, ale do CAR určitě běžte, aspoň budete vědět, na čem jste. Jinak jestli máš cca pravidelné cykly a dělala sis ovulační testy, které byly pozitivní, tak je to dobré znamení. Aspoň nebudeš muset být nějak extrémně hormonálně stimulovaná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.4.20 10:14

@Flay tak to držím palce ať vše vyjde :hug: :* je to úžasné :srdce:
Bohužel mi nemáme tolik peněz :( teď by možná někdo mohl namítnout, proč se teda o dítě vůbec snažíme a podobně…máme dost peněz na to, abychom pro miminko vše zařídili a pak ho uživili, bohužel 60t. je pro nás neskutečná palba :( to si opravdu nedokážu představit. 10,20 ještě jo.
No budeme to muset zkoušet dál :nevim:

S tou adopcí…dříve jsem měla taky ten pocit. A myslím si, že kdybychom “dostali” úplně malinké miminko, bylo by to jiné, než třeba tříleté dítě (nebo i starší) to si právě nedokážu představit

• Nahlásit
  • Citovat
100
23.4.20 10:22
@Anonymní píše:
@Flay tak to držím palce ať vše vyjde :hug: :* je to úžasné :srdce:
Bohužel mi nemáme tolik peněz :( teď by možná někdo mohl namítnout, proč se teda o dítě vůbec snažíme a podobně…máme dost peněz na to, abychom pro miminko vše zařídili a pak ho uživili, bohužel 60t. je pro nás neskutečná palba :( to si opravdu nedokážu představit. 10,20 ještě jo.
No budeme to muset zkoušet dál :nevim:S tou adopcí…dříve jsem měla taky ten pocit. A myslím si, že kdybychom “dostali” úplně malinké miminko, bylo by to jiné, než třeba tříleté dítě (nebo i starší) to si právě nedokážu představit

ohledně té částky záleží na klinice a na postupech oplodnění, jaké si zvolíte. Jelikož my měli špatnou prognózu u spermií, měli jsme snad všechny možné připlacené služby navíc, které jdou, ale stejně to bylo k ničemu. Navíc na drahé klinice. Sice jsem to brala jako vyhozené peníze a vím, že už bych na umělé nikdy nešla, protože to pro mě byl nejhorší zážitek v životě, tak si myslím, že právě to nám pomohlo k tomu přirozenému. Potvrdila mi to i gynekoložka, která mi řekla, že mnoho žen spontánně otěhotní po IVF.
Takže se určitě běžte zeptat a nechce si vypracovat nějaký plán oplodnění a ceník. Vyšetření jako spermiogram, vyšetření dělohy apod jsou na pojišťovnu, to platit nebudete, ale samotný proces hormonální stimulace, genetická vyšetření, embryotransfer atd se už platí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4485
23.4.20 10:26

https://www.emimino.cz/…i/6/doporučuji ti pročíst tuto krátkou diskuzi. Je tam mnoho pravdivých slov o adopci… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12978
23.4.20 10:35

Neřeš to během karantény. Jedině si tím zvyšuješ zátěž starostí, co je potřeba zvládat. Ten nosifol jíte oba a nebo jen ty? Pokud jen ty, tak ať ho začne užívat i partnerk - konec konců mimo jiné to pomáhá i s imunitou a na lepší vlasy :-D

Po karanténě potřebujete vyšetření jak ty, tak on a nají příčinu. Podle toho to pak řešit.

A teda zejména pokud se ukáže, že jde o funkční neplodnost, ne o zvážný stav, tak se gynekoložkou nech poslat třeba do Františkových lázní - CAR to samozřejmě nabízet nebude, protože z toho nemá peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
392
23.4.20 10:45

Ahoj:) ve zkratce napisu nas pribeh…snazeni o miminko 2 roky (ja vim malo na jednu stranu) ale podle vsech vysetreni oba dva v poradku ale i tak se nam nedarilo…6× cyklus s clostylbegytem a ovitrel…a nic pak CAR ve Zline a ze prvni zkusime Inseminaci prvni nevysla druha ano…tak hned neuvazuj nad umelym je i tato moznost a ja teda po druhe inseminaci cekam dvojcatka..a jsem ta nejstastnejsi tehule co muze byt;) neboj, hlavu vzhuru jen se nenech odradit…a do car se muzes objednat i sama si myslim…a oni tam vsechny testy udelaji stejne sami…tak drzim palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1642
23.4.20 10:51

Ahojky, my se taky snazime 3 roky, ale z toho jsme uz rok a pul v Gennetu.
Partner ma spermie naprosto perfektni a ja jsem taky v poradku, ale zjistili mi z krve, ze mam zvysene nk bunky(takova alergie na oplodnene vajicko), takze moje telo ho vzdy zabilo, jak se embryo snazilo zavrtat. Vyzkouseli jsme IUI bez vysledku a minuly rok jsme podstoupili prvni IVF. I presto, ze je to hrazene pojistovnou, tak jsme doplaceli 25tisic a to jsem mela relativne nizke davky hormonu. Bohuzel se nezadarilo, ale nechali jsme si zamrazit 3× 5denni embryo a tak jsme v breznu podstoupili KET(rozmrazeni a vlozeni stalo 7000kc) :)
K adopci zadne rady nemam. My bychom radsi nahradni matku. Jen vim, ze si date zadost a oni si vas poradne proklepnou a pak uz jen cekate, ale bude to na dlouho. Zalezi na pozadavcich, ktere na dite budete mit. Pokud budete chtit bile miminko z neutajeneho porodu, tak to bude na dlouho, ale ja bych do jineho nesla. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3667
23.4.20 12:03

Podle mě hrozně předbíháš. A zbytečně se stresuješ. Je fajn vědět, že život není růžový, ale začít se teď trápit tím, jak získat bílý zdravý miminko, když ani nevíš, jestli nepočnete vlastní, to je cesta do depresí. Musíš dělat jedno po druhém. Počkej na konec karantény a objednejte se do CARu. Proběhne pár vyšetření a od toho se odpíchnete. Existuje spousta reprodukčních problémů, které se vyřeší, třeba hormonálně, během pár cyklů. Stahuješ kalhoty, když brod je ještě daleko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2176
25.4.20 12:33

Doporučila jsem na mých sociálních sítích tyto čaje…každý týden píší další a další maminky, že otěhotněly a to se snažili třebai rok i více. Posílám video kde o tom mluvím více :)
https://www.youtube.com/watch?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama