Reklama

Motorický vývoj v 7. měsíci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

martinaska
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 1 inzerát 09.02.17 18:24
Motorický vývoj v 7. měsíci

Zdravim vas, chci se zeptat ohledne meho 7 mesicniho chlapecka, uz od miminka mu vsechno trvalo moc dlouho, nelibilo se mu na brisku, past koniky zacal pekne kdyz mel 3 a pul mesice, sam na brisko se zacal otacet jak mel presne 7 mesicu, do te doby se otacel jen s malou pomoci, je to proste lenoch, je to spise takovy typ ditete, co si dokaze hrat s hrackou v ruce a zkoumat ji neskutecne dlouho :mrgreen: Byli jsme ted u zname, co pracuje na neurologii, sama ma dve male dvojcatka, ktera jsou o dva mesice starsi nez muj maly, a rikala mi, ze by nas syn asi potreboval cviceni na rehabkach, ukazat nejake cviky, at se trosku popozene ten jeho vyvoj, protoze nas maly se nenaprimuje na rukach, prevazne je opreny o lokty, pri zvedani na zadech za ruce nepritahuje hlavicku, ale ma ji v ose, jeste neleze, teziste v leze ma na hrudniku atd… jenze ja si nejsem tak jista, jestli ho chci nejak „urychlovat“, na poradnu chodime a dr nikdy nerikala, ze by mel jit na vysetreni nebo cviceni, vi ze je trochu pozadu, ale myslim ze kdyby se ji neco nezdalo, tak by nas nekam poslala? Na druhou stranu nechci, at ma v dospelosti problemy s drzenim tela nebo bolesti zad, kdyz se nebude vyvijet jak ma… ma nekdo z vas podobne zkusenosti s takovym vyvojem u ditete? Bylo nutne cviceni, nebo to sami dohnali? Dekuji za reakce ;)

Reklama

Reakce:

Hakunamatata
Kecalka 216 příspěvků 09.02.17 18:35

Měli jsme to samé. Naprimovat na rukách se začala někdy v 8 měsících, plazit v 8,5, lezt v 9,5. Je to kvůli slabemu bříšku, cvičili jsme od 6 mesicu, ale upřímně nevím, zda to k něčemu bylo. Rehabilitacni nám kladla na srdce, že máme cvičit poctivě, že kdyby to věděla už když byly její děti malé, tak neměly dnes problémy se zády. Že prý, jaké pohyby si zafixuje do 1r, to zůstane na celý život. Všechno dohnala, je jí teď 11m. Moje malá má pravděpodobně také kvůli tomu extrémně nesikovne rucicky, že později lezla, seděla, tak asi nemohla tolik prozkoumávat, nevím. Jak to máte s ručičkami vy?

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 09.02.17 18:48

@martinaska
Měli jsme stejny - paseni 3m, otáčení 6m, lezení 9m, chůze 16,5m. V půl roce jsem nevydržela a pediatra jsem požádala o zadanku na rhb. Ona sama hodnotila jako motorickou retardaci, nic extra, ale když jsem chtěla, tak napsala. Chodili jsme asi 10×, řekli, ze je kluk mírně hypotonickej, částečně přetrvává i predilekce (o které jsem nevěděla). Doma jsme cvičili 3-4× denně vojtovku a na míči.
Pohybově slabší je porad, je mu 19m, téměř nebeha, spíše chodí, maximálně přidá do kroku. Hodně vydrží sedět, koukat kolem sebe, hraček se většinou trochu boji, na houpajdy, prolejzky nevleze, když ho vysadim, brečí. Je takovej opatrnej, zdrzenlivej.
Chci tím říct, ze každý dítě ma svy tempo, moc to nezrychlis, ale asi bych sla, ať ti na nej mrknou a uvidíš. :mavam:

martinaska
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 1 inzerát 09.02.17 18:51

@Hakunamatata No brisko podle me ochable ani nema, treba nozicky ma v puse porad, kdyz ho mam na sobe v polosedu, tak se snazi si sednout, nevim no :roll: Rucicky si namahal dost jako miminko, mel takovou hraci deku a zavesene hracky a porad do nich strkal, jinak kdyz lezi na zadech, tak si hraje nad sebou s hrackami, co drzi v ruce… nevim jak mam poznat, co ma oslabene. Jeste me napadlo s nim cvicit na balonu, videla jsem nejake cviky. A co jste jinak cvicili vy?

martinaska
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 1 inzerát 09.02.17 18:58

@sisk Tak to jste si teda uzili 8o No na poradnu jdeme v 8. mesici, vychazi to na konec unora, tak nevim jesli pockat a nebo jestli zajit drive. No jako jinak dr ho vzdycky chvalila, jaky je sikovny, ptala se na pulrocni kontrole naposledy, jestli se otaci sam na brisko, rikala jsem ze jen s pomoci a ona na to nic nerikala :nevim: Jedine mozna o rehabkach mluvila ve 3 mesicich, kdy jeste nechtel past hezky koniky, ze jestli to nebude umet na dalsi kontrole za mesic, tak to bude resit, ale naucil se to za 14 dni…

Teremii
Kecalka 168 příspěvků 09.02.17 18:58

Ahoj, mám taky lenocha :D Ležet na bříšku úplně nesnášel, to byl řev a začalo se mu tam líbit až někdy po 3m, otáčet se začal v 6m ale to jsme ho opravdu na něco museli lákat jinak by si vyhrál jen v leže na zádech :) plazit se začal v 10 měsících, teď je mu 11 měsíců a vypadá to, že začne lézt a už se cca 14 dní staví okolo nábytku. A taky je ten můj prcek trošku cvalík, na 10m má 12kg, takže si i myslím že je to pro něj složitější s tou váhou :mrgreen:. Každé dítě má své tempo, já bych na to nespěchala.. :kytka:

hapovab
Kecalka 442 příspěvků 09.02.17 19:01

Mala se na rukach nezvedala snad nikdy, lezt zacala az asi v 9 mesich, chodit v 15,stoupla si az v roce.Na zadne cviceni jsme nechodili.

tynabart
Povídálka 45 příspěvků 09.02.17 20:02

Já bych to taky nehrotila, každé dítě má své tempo a pokud není připravené, tak si myslím, že s tím rehabky stejně moc nenadělají:-( Moje malá má teď 6 měsíců a taky není žádnej extra rychlík…teprve teď se začíná opatrně zvedat na rukách, otáčení na bříško jen s lehkou pomocí, sama ještě ani omylem. Ale ve spoustě ostatních věcí je zase o něco napřed. Zkrátka mi přijde, že se teď nějak moc řeší ty tabulky…

Ulíček
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 09.02.17 20:15

@martinaska nas Stepa je na tom stejne. Otacet se naucil pred cca 14 dny. Ted se toci na brise dokola. Myslim ze potrebuji cas. S dcerou jsem chodila cvicit od tri mesicu a stejne se na ruckach nikdy nevzporala. Obchazela nabytek driv nez si umela sama sednout a nikdy nelezla. Prijde mi ze ne vzdy je cviceni ku prospechu.

martinaska
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 1 inzerát 09.02.17 22:40

@Teremii @hapovab @tynabart @Ulíček
Dekuji vam moc za uklidneni :hug: Taky myslim, ze se to moc hroti dneska a hodnoti podle tabulek, uz jsem na to alergicka :roll: Kazde dite je preci jine… no jsem zvedava, co tedy rekne dr na kontrole :lol:

Pomka
Kelišová 7318 příspěvků 10.02.17 08:53

Moje zkusenost. Maly se taky nelibilo na brisku, nevydrzela na nem. Doktorka mi naznacila, ze to moc hrotim a ze se to nauci. Mezitim jsme chodili cvicit Bobatha (posilovani na mici), poslal nas tam neurolog, u ktereho jsem si navstevu vyzadala, s tim, ze ji jen trochu popozeneme ve vyvoji. Pak uz jsme necvicili (cca od 7-10 mesicu). Kolem 11 mesicu zacla lezt a po roce stoupat. Jenze si stoupala spatne a to celkem dlouho, tak mi rehabilitacni doporucila jinou neurolozku (pro klid duse a potvrzeni, ze je vse v poradku). No a ta ji diagnostikovala svalovou hypotonii. Takze jsme chodili zas na rehabku, vicemene konzultace a takove „hrani“, prekazkove drahy a tak (Bobath). Doporuceni: posilovat, lezt po schodech, chodit na hriste, doma prelezat na zemi polstare apod.

Takze jestli se ti neco nezda, nechej ho zkontrolovat. Dcera se treba nikdy nevzprimila na rukach, co si tak pamatuju a za ruce se z lehu do sedu taky nemela moc tendenci pritahnout. Chodit zacla skoro v 19.mesicich.

hapovab
Kecalka 442 příspěvků 10.02.17 10:16

@martinaska Jen jeste pro zajimavost. Kamaradky syn chodil v 9 mesicich, ted je mu rok a pul a neumi udelat ani jedno zviratko, moje dcera je stejne stara, zacala chodit v 15 mesich a umi tech zvirat asi 10, kazde dite je opravdu jine.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama