Správná motorika u pětileté holčičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zodiann
Stálice 91 příspěvků 15.02.18 13:47
Motorika holčička 5 let

Dobrý den, prosím má tu někdo 5 letou cácorku? Příjde mi, že jsme trochu pozadu s motorikou, dcerka v prosinci 5 se obleče sama, vysleče, zipy jsou taky v pohodě, ale jak příjde řada na knoflík nebo zacvakávací zapínání, tak jí to nejde. Dost se trápí při hraní s barbínama, nejde jí panenky oblékat, udělat jim obyčejný culík, nedej bože zapletený. Zajímá mě to jen pro srovnání, zda jsme nějak mimo :)

Příspěvek upraven 16.02.18 v 06:34

Reklama

Reakce:

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 15.02.18 13:54

Dceři bylo pět v prosinci. S knoflíkama a pinetama taky zápasí, zipy jsou v pohodě. Nezaváže tkaničky - to je tedy asi i moje chyba, protože jsem ji to zatím ani neučila. Tedy uváže uzel. Cop barbíně taky neudělá, culík by možná zvládla, ale nechce :mrgreen: Jako zvládne panenku obléknout, ale taky se občas u toho vzteká, že ji to nejde. Svlékání panenek jí šlo vždycky líp. Takže si myslím, že jsou holky nastejno. Ze školky má nařízeno se učit stříhat nůžkama podle vzoru, to jí prý moc nejde. Na pětiletý prohlídce doktor prohlásil, že by klidně mohla od září do školy :nevim: TAkže asi to tak hrozný nebude :mrgreen:

LadyBanker
Nováček 7 příspěvků 15.02.18 14:12

To je úplně v pořádku. Některé děti se toto naučí, až třeba v 7 letech. Udělat culík je celkem oříšek. Zlepší se to.

iziwolvie
Kecalka 365 příspěvků 15.02.18 14:41

@Zodiann Dcera měla 5 let v prosinci a je to u ní to stejné. Barbíně většinou obleče jen kalhoty, vršky musím já a ono to přes ty ruce jde někdy fakt blbě i mě. :) Culík jí na panence moc nejde, copánek neumí. Jinak se taky obleče sama, zip zapne. Patentky si zapne, ale strašně dlouho jí to trvá. Knoflíky na ničem naštěstí nemá. :)

Tamtama
Extra třída :D 11586 příspěvků 15.02.18 21:23

Synovi bude za měsíc 6, zipy na bundě mu dělají trochu problém, vždycky si chytá druhou stranu zipu, než by měl, ale nakonec zapne. Panenky nečeše, ale mě jo a culík neudělá, natož cop. 8o Knoflíky a tkaničky na ničem nemá.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Z oslavy narozenin se stal pohřeb, dívku zastřelili před nočním klubem

Eliana Ferreira Campos známá jako ‚Miss Barbye Marley‘ byla zastřelena před... číst dále >

„Jouda“ Youd chtěl zabít ženu a dítě: V letadle, kterým vletěl do domu, uhořel sám!

Některé věci vám prostě hlava nebere. Člověk ještě pochopí, že se někdo po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama