Správná motorika u pětileté holčičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zodiann
Stálice 91 příspěvků 15.02.18 13:47
Motorika holčička 5 let

Dobrý den, prosím má tu někdo 5 letou cácorku? Příjde mi, že jsme trochu pozadu s motorikou, dcerka v prosinci 5 se obleče sama, vysleče, zipy jsou taky v pohodě, ale jak příjde řada na knoflík nebo zacvakávací zapínání, tak jí to nejde. Dost se trápí při hraní s barbínama, nejde jí panenky oblékat, udělat jim obyčejný culík, nedej bože zapletený. Zajímá mě to jen pro srovnání, zda jsme nějak mimo :)

Příspěvek upraven 16.02.18 v 06:34

Reakce:
PapeJ
Ukecaná baba ;) 1994 příspěvků 15.02.18 13:54

Dceři bylo pět v prosinci. S knoflíkama a pinetama taky zápasí, zipy jsou v pohodě. Nezaváže tkaničky - to je tedy asi i moje chyba, protože jsem ji to zatím ani neučila. Tedy uváže uzel. Cop barbíně taky neudělá, culík by možná zvládla, ale nechce :mrgreen: Jako zvládne panenku obléknout, ale taky se občas u toho vzteká, že ji to nejde. Svlékání panenek jí šlo vždycky líp. Takže si myslím, že jsou holky nastejno. Ze školky má nařízeno se učit stříhat nůžkama podle vzoru, to jí prý moc nejde. Na pětiletý prohlídce doktor prohlásil, že by klidně mohla od září do školy :nevim: TAkže asi to tak hrozný nebude :mrgreen:

LadyBanker
Nováček 7 příspěvků 15.02.18 14:12

To je úplně v pořádku. Některé děti se toto naučí, až třeba v 7 letech. Udělat culík je celkem oříšek. Zlepší se to.

iziwolvie
Kecalka 395 příspěvků 15.02.18 14:41

@Zodiann Dcera měla 5 let v prosinci a je to u ní to stejné. Barbíně většinou obleče jen kalhoty, vršky musím já a ono to přes ty ruce jde někdy fakt blbě i mě. :) Culík jí na panence moc nejde, copánek neumí. Jinak se taky obleče sama, zip zapne. Patentky si zapne, ale strašně dlouho jí to trvá. Knoflíky na ničem naštěstí nemá. :)

Tamtama
Extra třída :D 11817 příspěvků 15.02.18 21:23

Synovi bude za měsíc 6, zipy na bundě mu dělají trochu problém, vždycky si chytá druhou stranu zipu, než by měl, ale nakonec zapne. Panenky nečeše, ale mě jo a culík neudělá, natož cop. 8o Knoflíky a tkaničky na ničem nemá.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

První slova Vojnara po rozchodu: Kopačky přišly před Vánoci, přestal jsem pít

Co stojí za rozchodem Petra Vojnara a matky jeho syna Sebastiana Andrey?... číst dále >

Witowská po StarDance podezřele obdivovala bříško kolegyně Písařovicové

Moderátorku České televize Danielu Písařovicovou (39) na poslední večer... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >