Reklama

Správná motorika u pětileté holčičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zodiann
Stálice 91 příspěvků 15.02.18 13:47
Motorika holčička 5 let

Dobrý den, prosím má tu někdo 5 letou cácorku? Příjde mi, že jsme trochu pozadu s motorikou, dcerka v prosinci 5 se obleče sama, vysleče, zipy jsou taky v pohodě, ale jak příjde řada na knoflík nebo zacvakávací zapínání, tak jí to nejde. Dost se trápí při hraní s barbínama, nejde jí panenky oblékat, udělat jim obyčejný culík, nedej bože zapletený. Zajímá mě to jen pro srovnání, zda jsme nějak mimo :)

Příspěvek upraven 16.02.18 v 06:34

Reklama

Reakce:

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 15.02.18 13:54

Dceři bylo pět v prosinci. S knoflíkama a pinetama taky zápasí, zipy jsou v pohodě. Nezaváže tkaničky - to je tedy asi i moje chyba, protože jsem ji to zatím ani neučila. Tedy uváže uzel. Cop barbíně taky neudělá, culík by možná zvládla, ale nechce :mrgreen: Jako zvládne panenku obléknout, ale taky se občas u toho vzteká, že ji to nejde. Svlékání panenek jí šlo vždycky líp. Takže si myslím, že jsou holky nastejno. Ze školky má nařízeno se učit stříhat nůžkama podle vzoru, to jí prý moc nejde. Na pětiletý prohlídce doktor prohlásil, že by klidně mohla od září do školy :nevim: TAkže asi to tak hrozný nebude :mrgreen:

LadyBanker
Nováček 7 příspěvků 15.02.18 14:12

To je úplně v pořádku. Některé děti se toto naučí, až třeba v 7 letech. Udělat culík je celkem oříšek. Zlepší se to.

iziwolvie
Kecalka 378 příspěvků 15.02.18 14:41

@Zodiann Dcera měla 5 let v prosinci a je to u ní to stejné. Barbíně většinou obleče jen kalhoty, vršky musím já a ono to přes ty ruce jde někdy fakt blbě i mě. :) Culík jí na panence moc nejde, copánek neumí. Jinak se taky obleče sama, zip zapne. Patentky si zapne, ale strašně dlouho jí to trvá. Knoflíky na ničem naštěstí nemá. :)

Tamtama
Extra třída :D 11708 příspěvků 15.02.18 21:23

Synovi bude za měsíc 6, zipy na bundě mu dělají trochu problém, vždycky si chytá druhou stranu zipu, než by měl, ale nakonec zapne. Panenky nečeše, ale mě jo a culík neudělá, natož cop. 8o Knoflíky a tkaničky na ničem nemá.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >