Moučnivka a nechutentsví

Anonymni
9.5.09 20:25

Moučnivka

Dobrý večer,
chtěla bych se zeptat zkušenějších, naše 9,5 měs. miminko má bílý povlak (krupičku)na jazýčku, půjde pravděpodobně o moučnivku. Celý den nejí, chce jen a jen pít mateřské mléko. Nevíte náhodou, zda by to nechutenství mohlo souviset s tou moučnivkou ? Třeba ho jazýček může nějak pálit, svědit nebo já nevím.
děkuji Vám za každou radu.
Milena

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2786
9.5.09 22:53

muze to souviset, syn mel a jedl hur. Nema taky vic opruzedy zadecek? N.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.5.09 23:51

s tím opruzeným zadečkem se my to nezdá, ale je navíc takový uplakaný, byl vždy takový veselý :( tak možná ten jazýček ho bolí a je neklidný…já nevím, první syn to neměl. Tak s tím nemám zkušenosti. Natřela jsem mu to genciánkou.

• Nahlásit
  • Citovat
636
13.11.12 18:01

Ahojky, malý se udělala moučnivka na jazyku. máme ji asi 3 dny, dnes jsme měli být objednáni k doktorce, ale dr. tam nebyla. tak jsem se chtěla zeptat jestli je moučnivka nebezpečná? zítra se musíme kontaktovat s dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
471
13.11.12 18:06

Hele naše malá je taky najednou nějaká opruzená a má zase bílé rty, nebo spíš takové jako když na nich má mouku 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
13.11.12 18:11

Nebezpečná není, jen se jí děsně blbě zbavuje a horor teda je, když to chytneš ty na bradavky, mě se to stalo u druhého, bradavky bolely, praskaly, ragády do masa, fakt chuťovka, malej kvůli tomu dostal i UM, abych mohla kojit po 3h a bradavky měli čas se zahojit. Na moučnivku se dává genciánová violeť, teď se kolem ní teda strhlo, že je karcinogenní, nějak nevím, zda je to celé ofiko nebo jen dohady, prodává se dál. Ještě se dá koupit v lékárně namíchaná taková bílá vodička, kterou mě teda doporučili spíš, vytírá se tím pusinka a potírají bradavky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
636
13.11.12 18:24

@Gladys já už to mám asi i na bradavkách, palí to a mám je rozpraskaný, zatím jsem si to namazala BEPANTHENEM, myslela jsem si že to mám z blbé techniky kojení. A vodičku mi normálně prodají v lékarně že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
13.11.12 18:53

@Jana.49 jo, já jsem přímo řekla, že mám moučnivku na prsou a co mi dají. Jestli už tě pálí bradavky, tak teda hodně štěstí, já pak byla z toho hotová :( Musela jsem naprosto přestat nosit podprdu, protože se mi ty mrchy množili v záhybech bradavky, dělalo jim dobře teploučko z kojovložky… A neustále omývat, větrat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
13.11.12 19:56

První syn jí měl asi ve 3 měsících, dostala jsem na to tu genciálku, což je teda hnus, vzpomínám si, že jsem mu to „aplikovala“ tak dvakrát a pak se na to vykašlala, protože fialový bylo všechno a pak to téměř nejde vyprat. Naštěstí mu to zmizelo a už se neopakovalo. Ale u dr jsem s tím byla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
13.11.12 20:21

Na moučnivku nám skvěle zabraly tyčinky Pagavit. Jsou to takové vatové tyčinky napuštěné v nějaké vodičce. Je to určené primárně na zvlhčení rtů u pacientů, kteří třeba po operaci nesmí pít. Mě tím mazali rty u porodu a bylo to příjemné. Každopádně na moučnivku to zabralo během pár dnů a už se nám nikdy nevrátila.
http://www.lekarna.cz/…eni-ust-3ks/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
636
13.11.12 20:38

Moc děkuji za příspěvky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...