Může to být nádor?

Anonymní
9.8.20 22:43

Moze to byt nador?

Dobry den. Chcem sa spytat. Maly ste zeny niektora z vas cysti na vajecniku? U gynekologa mi bolo povefane ze ich mam vela na vajecniku vzrostle a ze sa musi jednoznacne vybrat. Potom ma poslala na odber krvi ci nie som tehotna pretoze mi meskaju mesicky ale to len na potvrdenie pretoze pri utz nic nevidela a ze si je ista ze nie som ten den som si mala zavolat na vysledky. Ked som zavolala bolo mi povedanw ze z vysledkou si este nie su isty. cim? To nepovedali tak tam idem v utorok. Tak a trz to dolezite v tej ziadanke na odb. Krvi bolo napisane aj toto.
Nezhoubny novotvar vajecnicku.. Mozete mi vysvetlit o co ide.. Vsade sa len docitavam ze to moze byt nador a bojim sa.. Dakujem Vam za nejake blizsie info…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2290
9.8.20 22:46

Tak máš to tam napsané, co si myslí, že to je - nezhoubný nádor :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
815
9.8.20 22:52

Nezhoubný nádor ti odstraní a budeš zase ready :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
9.8.20 23:30

Nadory su zhubne a nezhubne.
Zhubne(maligne)
Nezhubne benigne
Ci twraz riesis mozne tehitenstvo?
Kedy si.bola gynde pred touto kontrolou? To ti zrazu nasli tolko.cyst?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 23:46

Novotvar je útvar. Je to označení nějaké tkáně, která roste a muze to byt ta cysta a s nejvetsi pravdepodobností je, ale doktor to nemuze do zpravy napsat, protoze neni udelana histologie a ultrazvuk je samozřejmě jen uktrazvuk. Takze buď v klidu v tomhle směru. Cysty se nekdy musí operovat, nekdy ne. Ja bych po svych zkusenostech oslovila jeste jednoho doktora, zdali je operace nevyhnutelná. Mně cysta zmizela sama na vajecniku uz nekolikrát. Jeden doktor mi oznamil, že mam polycystické vajecniky. Dalsi za nejakou dobu, že vajecniky jsou bez cyst…asi tak. A co se tehotenstvi týče, muzes mit hranicni hodnoty, laborka to treba jeste ani nevyhodnotila. Mne jednou na prvotrimestralnim screeningu zapomnela sestra oznacit zkumavku s krví. Po dvou měsících vymluv a mlžení a ruznych verzi bylo receno, ze se stalo tohle a zkumavku s krvi pak nekdo vyhodil, kdyz byla neoznačená. Pockej si v klidu na vysledky, udelej si tehotensky test, pokud se ti chce a hlavne se nestresuj zbytečně.

• Citovat
  • Nahlásit
10.8.20 08:04

Ahoj, nezhoubný novotvar je klidně ta cysta. Před několika lety jsem měla podobný problém a ve zprávě bylo napsáno taky tohle. Z krve se zjistí nádorové markery a ty často už předem ukážou, jestli to bude zhoubné nebo ne. Neměj strach z toho názvu „nádorové“, dělá se to i při cystách a nezhoubných útvarech. Troufám si ale říct, že pokud tvoje doktorka do zprávy napíše toto, pak skutečně vidí cystu. Neboj se vůbec! Byla jsem na operaci dvakrát - jednou v 18 mi odebírali dvě cysty při operaci slepáku a pak jsem byla ve 30, kdy jsem si v sobě cystu pěstovala několik let a s operací zbytečně váhala. Hlavně se uklidni, příjemné to není, úplně ti rozumím, taky jsem se hrozně bála. A zbytečně. :hug: Držím ti palce! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60071
10.8.20 08:11
@Anonymní píše:
Dobry den. Chcem sa spytat. Maly ste zeny niektora z vas cysti na vajecniku? U gynekologa mi bolo povefane ze ich mam vela na vajecniku vzrostle a ze sa musi jednoznacne vybrat. Potom ma poslala na odber krvi ci nie som tehotna pretoze mi meskaju mesicky ale to len na potvrdenie pretoze pri utz nic nevidela a ze si je ista ze nie som ten den som si mala zavolat na vysledky. Ked som zavolala bolo mi povedanw ze z vysledkou si este nie su isty. cim? To nepovedali tak tam idem v utorok. Tak a trz to dolezite v tej ziadanke na odb. Krvi bolo napisane aj toto.
Nezhoubny novotvar vajecnicku.. Mozete mi vysvetlit o co ide.. Vsade sa len docitavam ze to moze byt nador a bojim sa.. Dakujem Vam za nejake blizsie info…

Nezhoubny novotvar na vaječníku je ta cysta.. Nesil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 09:06

@SibyllaTrelawney dakujem pekne 😊 asi ano je zbytocne sa stresovat a radsej si pockat na vysledky..

• Citovat
  • Nahlásit
10.8.20 09:15
@Anonymní píše:
@SibyllaTrelawney dakujem pekne 😊 asi ano je zbytocne sa stresovat a radsej si pockat na vysledky..

Každý se bojí. Ale víš, co mi řekla jednou jedna veeelmi moudrá doktorka? „Věci se řeší, až nastanou.“ A je to pravda. Netrap se předem. Tu cystu je lepší vyndat, protože by mohla prasknout a to je pak teprv průšvih. To se stalo mojí kolegyni a byla na tom zle, do nemocnice jela doslova za 5 minut 12. Bude to dobré, uvidíš. Pak si řekneš, jaká to byla blbost a proč ses bála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 09:16
@Anonymní píše:
Novotvar je útvar. Je to označení nějaké tkáně, která roste a muze to byt ta cysta a s nejvetsi pravdepodobností je, ale doktor to nemuze do zpravy napsat, protoze neni udelana histologie a ultrazvuk je samozřejmě jen uktrazvuk. Takze buď v klidu v tomhle směru. Cysty se nekdy musí operovat, nekdy ne. Ja bych po svych zkusenostech oslovila jeste jednoho doktora, zdali je operace nevyhnutelná. Mně cysta zmizela sama na vajecniku uz nekolikrát. Jeden doktor mi oznamil, že mam polycystické vajecniky. Dalsi za nejakou dobu, že vajecniky jsou bez cyst…asi tak. A co se tehotenstvi týče, muzes mit hranicni hodnoty, laborka to treba jeste ani nevyhodnotila. Mne jednou na prvotrimestralnim screeningu zapomnela sestra oznacit zkumavku s krví. Po dvou měsících vymluv a mlžení a ruznych verzi bylo receno, ze se stalo tohle a zkumavku s krvi pak nekdo vyhodil, kdyz byla neoznačená. Pockej si v klidu na vysledky, udelej si tehotensky test, pokud se ti chce a hlavne se nestresuj zbytečně.

Dakujem za upokojujuce slova.. Ano ziadny stres musim verit ze to bude ok.. Nie ze by som ten strach a uzkost davala najavo pred manzelom a detmi ale predsa vo mne to nejak tak neisto vrie.. Mam 33 rokou a strach s toho mam.. Ale do vysledkou sa stym uz nechcem stresovat! 💪

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 09:24

@SibyllaTrelawney a o Doktorka mala pravdu.. Ten vajecnik musi ist von tak ci tak nato ma uz upozornila. Akurat sa caka navysledky… Ano dufam ze si spomienem nato ako na blbost😊Dakujem

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama