Možná Intolerance laktozy?

12
12.6.21 09:19

Možná Intolerance laktozy u ctyrmesicniho miminka

Ahoj vespolek:-),

chtěla jsem se poradit, jestli je dobre na zkoušku dat um bez laktozy, když vidím, ze se můj ctyřmesicni syn trapi v podstatě po každém krmeni (ublinkavani, krkani klidně k hodinu a půl po podání um, tlaceni celou noc).Konzultovala jsem s lékařkou, protože první dceru jsem plne kojila a všechny tyhle potíže docela rychle odešly, ale bylo mi řečeno, ze je to normalni a obzvlášť v tomhle věku, kdy to graduje.Mne to teda stejne neda a říkala jsem si, jestli něco pokazim, když na zkoušku koupím mleko bez laktozy, i když treba intoleranci vůbec nema, a budu sledovat, jestli je to lepsi.

Díky moc předem za rady a zkušenosti.

Příspěvek upraven 12.06.21 v 09:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64457
12.6.21 09:46

@Lukaev jako změnit um můžeš.. Ale ne jen na zkoušku.. Minimální doba je 14 dní.. Není dobré um měnit často

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
12.6.21 10:30

To vim, dekuju :-),šlo mi vlastně spis o to, abych případně dítěti, které tu intolernaci třeba vůbec nema a je to jen moje domněnka, nějak neskodila mlekem bez laktozy, případně mu nějakou intolerancinaopak nevypestovala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
988
14.6.21 09:36

My na to přišli taky náhodou.
Malý měl to, co píšete, k tomu hodně nafouklé bříško (já hloupá si myslela, že se aspoň dobře najedl) a ke konci se mi i celý osypával…
Pak starší dostal střevní chřipku a mimino trochu průjem taky, tak mi sestřička poradila mléko stejné značky, co měl, ale bezlaktózové - kvůli tomu průjmu. prý jen, než ho průjem přejde.
No a šílená změna, pupínky zmizely, bříško se sfouklo a všechny problémy postupně ustaly. Už jsme na bezlaktózovém zůstali.
Jo jo, teď už je větší, ale lžička Pribináku, nebo Lipánka a průjem…ale třeba Matylda mu vůbec nevadí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
14.6.21 19:28

Dekuju za sdílení zkušenosti :-),muzu se ještě zeptat, v jakem období jste na to přišli a jaké bezlaktozove mleko dáváte/dávali jste? Ja nakonec koupila Nutrilon bez laktozy (Bebu, na kterou jsem původně měla políčeno, neměli),synovi davam 2.den a teda jedine, z čeho jsem trochu znervoznela, bylo, ze 2 dny nekakal a když na to konečně došlo, bylo to tmave zelené a konzistencí připomínalo smolku novorozenete..vim, ze po Nutrilonu ta stolice byt zelená muze, ale až takový obrat z toho, co to bylo driv jsem nečekala, jsem zvedava na příští plenkovou nadílku a teda tak trochu doufam, ze to změní podobu :?.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
988
15.6.21 10:12
@Lukaev píše:
Dekuju za sdílení zkušenosti :-),muzu se ještě zeptat, v jakem období jste na to přišli a jaké bezlaktozove mleko dáváte/dávali jste? Ja nakonec koupila Nutrilon bez laktozy (Bebu, na kterou jsem původně měla políčeno, neměli),synovi davam 2.den a teda jedine, z čeho jsem trochu znervoznela, bylo, ze 2 dny nekakal a když na to konečně došlo, bylo to tmave zelené a konzistencí připomínalo smolku novorozenete..vim, ze po Nutrilonu ta stolice byt zelená muze, ale až takový obrat z toho, co to bylo driv jsem nečekala, jsem zvedava na příští plenkovou nadílku a teda tak trochu doufam, ze to změní podobu :?.

Dobrý den, Myslím, že malý byl ještě v šestinedělí, tak čtvrtý týden? Už si nepamatuji, ale byl malinkatý. Dávala jsem BEBA AL 110, protože začínal na Bebě, ale teď začali dělat novou sérii a ta má úplně jinou chuť, spíše je bez chuti a to mu nechutná.
Mám ještě poslední dvě plechovky té staré série, ta je právě sladší a řeším, jakou značku bezlaktózového mléka mu misto Beby začnu dávat. Už je veliký, tak by to neměl být problém. Nevíte, jakou chuť má ten Nutrilon? Je sladší? :D
Jak psala paní přede mnou, dávala bych aspoň těch 14 dní a měla by jste vidět změny, u nás to bylo po pár dnech, hlavně mu hned zmizely pupínky a sfouklo se bříško a začalo z něj být spokojené mimino :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
15.6.21 11:05
@Petája píše:
Dobrý den, Myslím, že malý byl ještě v šestinedělí, tak čtvrtý týden? Už si nepamatuji, ale byl malinkatý. Dávala jsem BEBA AL 110, protože začínal na Bebě, ale teď začali dělat novou sérii a ta má úplně jinou chuť, spíše je bez chuti a to mu nechutná.
Mám ještě poslední dvě plechovky té staré série, ta je právě sladší a řeším, jakou značku bezlaktózového mléka mu misto Beby začnu dávat. Už je veliký, tak by to neměl být problém. Nevíte, jakou chuť má ten Nutrilon? Je sladší? :D
Jak psala paní přede mnou, dávala bych aspoň těch 14 dní a měla by jste vidět změny, u nás to bylo po pár dnech, hlavně mu hned zmizely pupínky a sfouklo se bříško a začalo z něj být spokojené mimino :mrgreen:

Dobry den :-),

ten Nutrilon docela příjemne chuťove překvapil, bála jsem se, jak ho syn přijme, protože měl rozmlsany jazýček z Kendamilu, který je podle mě chuťove skvělý, ale pije ho rad a vypadá, ze mu chutná. Trosku jsem ochutnala a je to takový sladší :palec:.Nebala bych se toho.

U nás dnes 3.den a zatím velké změny nepozoruji, ale davam tomu samozřejmě ještě čas a budu doufat, ze to třeba nebude alergie na bilkovinu kravského mleka..když nebudu pozorovat změny, vydam se na konzultaci k lékaři ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
988
15.6.21 12:47
@Lukaev píše:
Dobry den :-),

ten Nutrilon docela příjemne chuťove překvapil, bála jsem se, jak ho syn přijme, protože měl rozmlsany jazýček z Kendamilu, který je podle mě chuťove skvělý, ale pije ho rad a vypadá, ze mu chutná. Trosku jsem ochutnala a je to takový sladší :palec:.Nebala bych se toho.

U nás dnes 3.den a zatím velké změny nepozoruji, ale davam tomu samozřejmě ještě čas a budu doufat, ze to třeba nebude alergie na bilkovinu kravského mleka..když nebudu pozorovat změny, vydam se na konzultaci k lékaři ;)

Děkuji za názor a ten Kendamil je sladší? Nemám s ním zkušennosti a bezlaktózové mléko asi vyrábí…
S doktorem bych to určitě probrala, ale tomu mléku bych dala čas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat