Ukončení kojení a pocit viny

Anonymní
10.6.21 16:25

Ukončení kojení a pocit viny

Synovi bude za dva týdny 8 měsíců. Byl na MM do šestého měsíce, pak jsme začali s příkrmy. Od cca 4-5 měsíce jsme začali mít problémy s kojením. Nemela jsem problém s mlékem, měla jsem ho dost.. ale syn pil stylem - na prsu pět minut maximum a konec. Dceru jsme kojila do roku a půl a problém žádný nebyl… Začalo to být se synem stresující, potom se to zkracovalo na tři minuty na prsu..musela jsem ho držet, nutit, přišlo mne, že proste nechce čekat, než se mléko spustí. On je hodně aktivní, lezl na konci 4. měsíce..teď už stojí bez držení..nevím, zda-li to na to muže mít vliv? Za 24. hodin měl max. 4 vlhké pleny. Dr mě v šesti měsících řekl, at mu dám prikrmy třikrát denně, že už mléko moc nepotřebuje, s čímž nesouhlasím..měl vysokou porodní váhu, před 4,3kg a v šesti měsících měl 7.6kg. Přibíral velice pomalu. Začala jsem tedy s UM, v šesti a půl měsících..za čtyři týdny přibral skoro 1 kg. Začali jsme na dvou lahvích denně a jsme skoro na čtyřech… take kojime, ale jednou denně a spíš je to jen pocucnutí…moc mléka už nemám…lahev celou vypije na jeden zátah a je spokojeny :,(.zajimalo by mě, zda-li si někdo prošel něčím podobným? Netušíte, proč mi začal odmítat mléko? A jak se vyrovnat s pocity viny?

Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11622
10.6.21 16:33

To muze byt tisic a jedna vec, osobne bych tipovala tvoje nervy, pet minut na nakojeni fakt staci, plus mohl byt nejaky jiny problem, ktery by odhalila treba zkusena laktacni poradkyne.

Kazdopadne ted uz je to jedno, uz se stalo, fakt nema smysl se tim trapit donekonecna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1858
10.6.21 16:52

Klid, důležitý je, že je malý spokojený a šikovný. Některý děti se samy odstaví, stává se to. Ty ses snažila to udržet, jemu se nechce. Sedne si to. Nemáš objektivní důvod se z čehokoliv obviňovat. A ten pocit viny ti můžou prohlubovat i hormony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11908
10.6.21 17:09

Syn se mi touto dobou taky takto sám odstavil, prostě to nechtěl nebo u toho akorát dělal kraviny - pocity viny přešly s tím jak mi klesl prolaktin na normální hodnotu. Až si pak člověk říkal proč se vůbec trápil takovou blbostí jako je zrovna kojení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3333
10.6.21 17:25

Klid, kojila jsi 8 měsíců, to je fajn. Dítě je na UM spokojené, není důvod si cokoliv vyčítat… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16767
10.6.21 17:26

Je naprosto šumak co pije 8 měsíční děcko. Od roka nemusí ani um, stačí vyvážená strava…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
10.6.21 18:14

Já teda pořád nerozumím tomu, proč jste začali dávat to umělé mléko? On nepřibíral dost? To vám řekl doktor, že to je málo? I kdyby, tak to se řeší primárně jinak, než hned cpát UM.

Většina dětí má cca 4-5 měsíc bojkot kojení. Trochu odmítají prso, teda někdo víc, někdo méně. Většinou to souvisí s tím, že do té doby to mléko teče samo. To známe každá, stačí chvíli nekojit a už máš mokré tričko :D A pak už to tak není, mléko se tvoří fakt na základě poptávky. Syn si tím prošel taky.

Pokud chceš to kojení zachránit, tak zkus kontaktovat někoho z Mamily, dobrou laktační poradkyni. Nesouhlasím, že v 8 měsících dítě nepotřebuje mléko. Ze zdravotního hlediska (podle WHO) je ideální kojit alespoň 2 roky :nevim: Na druhou stranu, pokud se rozhodneš, že kojit nebudeš, pocity viny neměj :hug: Udělala jsi v dobré víře, co jsi mohla. Nemůžeš za to, že doktor má nejspíš divné názory. Oni kojení moc nerozumí a člověk jim věří. Je řada dětí, které kojené nebyly vůbec. 8 měsíců je fajn :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat