Možné těhotenství, mimo plodné dny?

115
29.4.20 10:24

Možné těhotenství, mimo plodne dny?

Prosím moc o názor. Poslední menstruace mi zacala 4.4., cyklus mám vetsinou 34dni. 28.4 pri styku nám praskl kondom. Do cca 10hodin jsem použila tabletu proti otěhotnění. Když dám do kalkulacky plodne dny vyjde mi, že poslední plodný den byl 27.4. Vím, že jistotu bude mit tak za 3tydny. Ale i tak, nikdy jsem si nic nepočítala, nesledovala plodne dny. Tak nevím jestli ta šance otěhotnění je obrovska/velká /mala/mizivá. Prosím poradíte. Jinak prosím vím, že jsem pitomá, tak prosím ještě mi víc nenakladejte. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19093
29.4.20 10:29

Tak pokud sis vzala tabletku po, tak ta šance otěhotnět fakt není velká. Jinak otěhotnění mimo plodné dny možné není, druhá věc je, že ty plodné dny můžou být trochu jindy, než ti vyplivne nějaká kalkulačka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
29.4.20 10:31

Teoreticky plodné dny nebyly, ikdyž to člověk takhle neví jistě. Pokud sis ale vzala tabletu proti otěhotnění, tak by to mělo být o. k. Podle mě je šance hodně malá. Hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50107
29.4.20 10:36

Z principu toho slova plodný den je den, kdy se dá otěhotnět. Takže mimo plodné dny se otěhonět nedá. Ovšem spolehlivost, s jakou plodné dny určí internetová kalkulačka, není nikterak přesná.

U nechráněného styku v plodné dny je šance na otěhotnění kolem 15 %. U styku pravděpodobně po plodných dnech jištěném tabletkou po je šance nikoliv nulová, ale celkem mizivá. Test můžeš zkusit 14 dní po styku, to už by měl být spolehlivý. Tabletka po může cyklus rozhodit, i kdybys neotěhotněla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11595
29.4.20 12:08

Ne, není možné otěhotnět mimo plodné dny. Problém je, že bez poctivého dodržování pravidel STM žena neví s jistotou, kdy plodné dny má. Takže jsi klidně plodné dny mít mohla.

Máš ale ještě jeden problém: tableta proti otěhotnění funguje tak, že oddálí ovulaci, pokud ještě neproběhla. Pokud ten styk byl v době ovulace nebo opravdu těsně po ní, tak prášek vůbec nemusel zafungovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama