Reklama

Mrkání dítěte - vážná nemoc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 21:06
Mrkání dítěte - vážná nemoc

Hezký večer, mám skoro 2letou dceru a ta mi posledních 14 dní začla hodně mrkat…nějaké témata tady ohledně toho jsou ale nenašla jsem to co mě zajímá…na očním jsme byli, vyfasovala kapky a mast do očí, že je má trochu zarudlé…nicméně kapat takhle malému dítěti do očí je nadlidský výkon a nezvkadame to ani ve 2… Mrkání je stále stejné, nejvíc asi při koukání na tv…chci se zeptat… Může to značit i nějakou vážnou nemoc? Např. nádor na mozku apod.? Já jako dítě měla epilepsii ale já měla regulérní záchvaty…mám se o tom zmínit u ocarky? Říkala že když nezaberou tyhle, dostane jiné a až pak by jí rozkapala a zkontrolovala zrak protože je to hodně náročné u takového dítěte..začínám mít strach…

Reklama

Reakce:

Demi
Závislačka 4040 příspěvků 20.09.18 21:12

Nemůže to být neurotického původu?

AlenaSu
Kecalka 373 příspěvků 20.09.18 21:13

Ano,může to být příznak epilepsie, ale taky může špatně vidět a koukání na televizi jí asi moc neprospívá. Za mě bych ale nevyvolávala paniku a nestrasila bych sama sebe s nějakým nadorem :roll: držte se :kytka:

Halamka
Závislačka 3565 příspěvků 1 inzerát 20.09.18 21:15

Neplas, může mít suché oči nebo prostě tik. Nenech ji oči nějakou dobu namáhat u tv, pc, a tak. Ať mají klidový režim.
Radu jak kapat nemám. Dcera mi na léky funguje, tak jsem od začátku jednala tak, že přes to nejede vlak a naučila se i brzy polykat tablety třeba, aby nemusela brát sirup ATB.
Ale to odbocuji. Co tu mastičku dat, když spí? Opatrně vmaznout do koutku?
Co nějaká alergie?
Bude to znít tvrdě, ale já bych ji regulérní zalehla ruce nohama, chlap drží hlavu a ty kapnes. A pochovat, pomazlit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 21:24
@Halamka píše:
Neplas, může mít suché oči nebo prostě tik. Nenech ji oči nějakou dobu namáhat u tv, pc, a tak. Ať mají klidový režim.
Radu jak kapat nemám. Dcera mi na léky funguje, tak jsem od začátku jednala tak, že přes to nejede vlak a naučila se i brzy polykat tablety třeba, aby nemusela brát sirup ATB.
Ale to odbocuji. Co tu mastičku dat, když spí? Opatrně vmaznout do koutku?
Co nějaká alergie?
Bude to znít tvrdě, ale já bych ji regulérní zalehla ruce nohama, chlap drží hlavu a ty kapnes. A pochovat, pomazlit.
Přesně takhle to děláme :palec: ale naše holka prostě zavře oči tak silně že já nejsem schopná ji je odlepit a jak začne brečet a slzet a má oči mokré tak to je konec…fakt to není jednoduché :zed:
@Demi píše:
Nemůže to být neurotického původu?

Ano asi by mohlo, v poslední době jsme měli s partnerem dost problémy ale už je to v pořádku, možná to tedy odezní :nevim: ?

misa027
Kecalka 485 příspěvků 20.09.18 21:28

Zkuste kapat panence a pak teprve dcerce.

lolink
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 20.09.18 21:32

Mrkani u deti je dost casty jev. U nas to probehlo take. Ocni nic nenasla, neurolog take ne. Preslo to samo. Citlivejsi dite muze tak reagovat na urcite zmeny. U nas to byl muj potrat. Snazila jsem se drzet, ale bylo to pro mne narocne obdobi, vycitil to. Muze to byt ale i malickost. Muze to byt i priznak epilepsie, proto jsem sla take na neurologii, kde to vyloucili. Vysledek je, ze mame velmi citlive a emotivni dite. Muze se to vracet i jinymi tiky jako pokaslavani, trhani ramenem…

blumen
Hvězda diskuse 41166 příspěvků 20.09.18 21:37

Nectu vse. Kapej tak, ze lezi a ty ji sedis za hlavou. Otevre oko, kapnes. Neuvidi Te, odzkouseno :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 21:39

@lolink a na tu neurologii vám dala zadanku ocarka nebo obvoďačka ? At vím koho se na tuto možnost zeptat :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 21:40
@blumen píše:
Nectu vse. Kapej tak, ze lezi a ty ji sedis za hlavou. Otevre oko, kapnes. Neuvidi Te, odzkouseno :mrgreen:

Zítra hned zkusím :D díky za tip :mrgreen:

lolink
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 20.09.18 21:41
@Anonymní píše:
@lolink a na tu neurologii vám dala zadanku ocarka nebo obvoďačka ? At vím koho se na tuto možnost zeptat :think:

Obvodacka. Pro jistotu bych tam skocila. Myslim, ze bude rozhozena z tech hadek. To bude ok. :hug:

Limi123
Závislačka 3283 příspěvků 20.09.18 22:05
@Anonymní píše:
Hezký večer, mám skoro 2letou dceru a ta mi posledních 14 dní začla hodně mrkat…nějaké témata tady ohledně toho jsou ale nenašla jsem to co mě zajímá…na očním jsme byli, vyfasovala kapky a mast do očí, že je má trochu zarudlé…nicméně kapat takhle malému dítěti do očí je nadlidský výkon a nezvkadame to ani ve 2… Mrkání je stále stejné, nejvíc asi při koukání na tv…chci se zeptat… Může to značit i nějakou vážnou nemoc? Např. nádor na mozku apod.? Já jako dítě měla epilepsii ale já měla regulérní záchvaty…mám se o tom zmínit u ocarky? Říkala že když nezaberou tyhle, dostane jiné a až pak by jí rozkapala a zkontrolovala zrak protože je to hodně náročné u takového dítěte..začínám mít strach…

To nevim. Ale kapat muzes i ve spanku. Staci kapnout do vnitrniho koutku zavreneho oka a pak vicka trosku pootevrit rukou a ono to do toho oka vklouzne. Takhle se i malym detem rozkapavaji oci. Neni potreba trefit se do otevreneho oka.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >