Reklama

dráždivé miminko po Vojtově metodě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

68Maja
Povídálka 28 příspěvků 20.09.18 21:00
Vojtovka a dráždivé miminko

Ahojky,
chtěla bych vás poprosit o negativní zkušenosti s VM. Dráždivé, nespavé a neklidné miminko..
Syn dnes dostal jeden cvik, odpoledne se mu klepala brada a vecer nechtěl usnout :,( křičel a křičel :,(
Jinak usina bez problému.
Taky bych ráda podotkla, že mu byla naordinovana už před 14ti dny, ale kvůli ATB jsme necvicili - a dneska na kontrole bylo po problému i bez cviceni ( to bylo na predilekci).
Dnes pro změnu dostal cviceni na ztuhle ručičky.
Dekuji za názory :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13395 příspěvků 20.09.18 21:06

Nerozumím tomu, jestli dráždivým miminem je, nebo se jím stal až po cvičení?? Co máte za cvik?

68Maja
Povídálka 28 příspěvků 20.09.18 21:21

@Hadumi
Nebyl, jen dnes odpoledne a vecer po cviceni se tak jevil…
Na bok, a tlak na lopatku a jakoby kycel :nevim:

Hadumi
Extra třída :D 13395 příspěvků 20.09.18 21:31

@68Maja Aha, tenhle cvik je ještě dobrý :lol: . Možná mu to bylo nepříjemné, možná to byla souhra náhod, uvidíš zítra. Když by byl špatný i zítra, tak bych chtěla, aby viděla fyzio, jak cvik cvičím, možná děláš něco nedobře, co ho bolí??

Helileli
Závislačka 2850 příspěvků 20.09.18 21:34

Řekla bych, že byl přetažený. Nevim, jak moc spí přes den, ale při cvičení může potřebovat spát trochu víc, je to zátěž.
Zítra bych zkusila uspat dřív než jste zvyklý. Pokud by problém přetrvával, začala bych shánět jiné cvičení, třeba Bobath

68Maja
Povídálka 28 příspěvků 20.09.18 21:45

Přes den spi taky dost, odpoledne 13.00-17.30 , a dneska se prave během toho spánku budil a knoural :nevim:
Do postýlky vecer ukladame cca 19.30, ale dnes usnul už při krmeni v 19.00 a za chvili se probral a skoro do 20.00 opět řev, ale spis fakt takový nadávaní.
Dneska nás prave viděla cvicit, zitra ji radši zavolam - pak jede na dovolenou a týden bude pryč.
Jinak ty pohyby, co má u cviků zvladat, ty zvládá - nohu pokrci a ruku povolí.. tak to snad nedělám blbě :?

Limi123
Závislačka 3283 příspěvků 20.09.18 22:11

Jak se jednou dostanes do ruky fyzioterapeutovi, uz te nepusti. Na ztuhlou rucicku? 8o

My meli fyzioterapeutku, porad rikala, jak to deti neboli. A pak jsme ji zmenili a zjistila jsem, ze tak, jak jsem zrovna tenhle cvik cvicila, to maleho rozhodne bolelo. Ukazala mi to na mne, co jsem mu delala. S druhym synem jsem chodila uz k te nove fyzioterapeutce a ten u tohohle cviku ani nebrecel…

Do te kosti na te kycli nesmis ty prsty zaryvat, jen lehoucky tlak a tremi prsty, ne jednim (aby to nebolelo).

68Maja
Povídálka 28 příspěvků 20.09.18 22:19

@Limi123
Ja to dělám jakoby hranou ruky, pod malickem, a spis směrem k dlani..
Jj, pry má stáhly svaly mezi lopatkama, a od toho jakoby ztazeny ručičky, je mu 2,5 měsíce, už i povoluje pesti, ale je fakt, ze ty ruce drží porad dost u těla. I pry proti nozickam, který už má pekne povoleny :nevim:

68Maja
Povídálka 28 příspěvků 20.09.18 22:21

@Limi123
Každopádně když si hraje, tak rukama normálně hýbe, mlátí do hraček na hrazde a kolotoči, i se protahne po spaní az nad hlavu atd . Taky mi to nepřijde nějaký extrém, ale od toho spatne pase - jednou ruku je na lokti, druhou na dlani .. no, je to věda :mrgreen:

Limi123
Závislačka 3283 příspěvků 20.09.18 22:27
@68Maja píše:
@Limi123
Každopádně když si hraje, tak rukama normálně hýbe, mlátí do hraček na hrazde a kolotoči, i se protahne po spaní az nad hlavu atd . Taky mi to nepřijde nějaký extrém, ale od toho spatne pase - jednou ruku je na lokti, druhou na dlani .. no, je to věda :mrgreen:

Ten cvik na boku, pokud je provaden spravne, by z nej opravdu drazdive miminko udelat nemel. Mam tu zkusenost s prvnim synem, ten u toho rval jak sirena (ale ono ho to bohuzel i bolelo. Ale on by rval i tak, ma to v povaze, ma diagnozu zvysene drazdivosti - to je ale neco jineho, nez ma tvuj syn - muj syn se proste vztekal porad a u vseho, casto z meho pohledu bezduvodne :-) ) a pak mam zkusenost s druhym syne, ktery si u toho treba i hral s hrackou jednou rukou. Kazdopadne se maximalne vzteknul a trosku heknul, ale nebrecel. Takze je pravda, ze pro to dite je ten cvik neprijemny uplne stejne, jako kdyz ho das jako novorozence na brisko a musi zvedat hlavu a nejde mu to, tak se vztekne, ze chce zase na zada. Tudiz podle me bud ten cvik provadis spatne (ze ho to boli), nebo neni drazdivy kvuli Vojtovce.

Limi123
Závislačka 3283 příspěvků 20.09.18 22:35

Jeste je otazka, jak se pri cviceni citis ty a jestli na nej neprenasis svou obavu a nervozitu?

68Maja
Povídálka 28 příspěvků 20.09.18 22:41

@Limi123
On je prave sluníčko , krasne usina, občas se vzteka, ale ne timhle způsobem, co se dělo dnes před spaním…
Ja u toho svoje pocity potlacuju :lol:
Proste se cvičí a hotovo, povzbuzuju ho, chvalim… pak pomazlim a zas pochválim..

Limi123
Závislačka 3283 příspěvků 20.09.18 22:41
@68Maja píše:
@Limi123
Každopádně když si hraje, tak rukama normálně hýbe, mlátí do hraček na hrazde a kolotoči, i se protahne po spaní az nad hlavu atd . Taky mi to nepřijde nějaký extrém, ale od toho spatne pase - jednou ruku je na lokti, druhou na dlani .. no, je to věda :mrgreen:

Fyzioterapeut ti neco na Vojtovku najde proste u kazdeho ditete. Blbe je, ze ty jako laik nedokazes vyhodnotit, jestli je to zrovna u vas nejaka blbost, nebo je to vaznejsi a je oprsvdu potreba cvicit :nevim:

Limi123
Závislačka 3283 příspěvků 20.09.18 22:43
@68Maja píše:
@Limi123
On je prave sluníčko , krasne usina, občas se vzteka, ale ne timhle způsobem, co se dělo dnes před spaním…
Ja u toho svoje pocity potlacuju :lol:
Proste se cvičí a hotovo, povzbuzuju ho, chvalim… pak pomazlim a zas pochválim..

Tak uvidis zitra… Pokud by to pokracovalo, nasla bych jinou terapeutku a zkonzultovala, zda je to cviceni opravdu potreba. Pokud jsi z Prahy, muzu ti doporucit tu nasi, aby ti rekla, zda je to vaznejsi nebo jen cviceni z kosmetickych duvodu.

68Maja
Povídálka 28 příspěvků 20.09.18 22:45

@Limi123
Ja z ni mam ale dobrý pocit. Ale je zvlastni, ze něco podobného , co píšeš, mě dnes taky napadlo. Navíc jak jsem psala, naordinovala mu Vojtu před cca 10ti dny ( jak se tlačí pod prsem), jenže den na to dostal ATB a tak se necvicilo. A dneska ho pochvalila, jak se krasne srovnal sám i bez cviceni - měl to na precilekci. Takže fakt nevím.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >