MŠ - jak to chodí u vás?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 33915 příspěvků 13.04.18 13:43
MŠ - jak to chodí u vás?

Staví nám novou školku blíže k domovu, chtějí, abychom tam dítě přihlásili, ale ještě není ani vybraná ředitelka a já nevím, jak to tam bude chodit, jestli si nepohoršíme. Tak provádím obecný průzkum, jestli jsou v naší školce normální, nebo extrémně vstřícní, jak si myslím já.

1. přivést dítě do školky později po telef. předchozí dohodě (doktor, nebo i jen zaspání) - není problém.
  2. odvést dítě v době poledního spánku po dohodě lze - celý rok odvádím 1×t kvůli plavání dříve, vzbudí ho dříve, nakrmí svačinou a připraví k odchodu
  3. předškolák 1× týdně nechodí - nikomu to nevadí.
  4. Dítě zapsané, že půjde po obědě - během dne manžel zjistí, že nestíhá vyzvedávat, zavolá tam a dítě tam zůstane do odpoledne - opakovaně se stalo, nevadí.
  5. kuchařka připravovala extra bezvaječnou dietu - to neočekávám, ale umožňuje VAŠE MŠ donášení vlastního jídla? (Momentálně je bez diety, ale je v riziku, ze se zjistí celiakie)

díky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Katuskka
Závislačka 2744 příspěvků 13.04.18 13:48

1.ANO
2.nevím, nikdy jsme neresili
3.není problém kdykoliv omluvit, u nás chtějí jen omluvenku od rodiče
4.nebyl by problém, u nás není ani problém naopak vyzvednout po obědě dítě, které ráno nebylo nahlášeno
5.myslím, že ano

weyky
Neúnavná pisatelka 19115 příspěvků 78 inzerátů 13.04.18 13:51

1. ano
2. nevím, nemám vyzkoušeno
3. u nás také, jen je potřeba omluvenka
4. ano, lze i u nás
5. není problém, pro dítě s určitou dietou vlastní strava

Kakika
Extra třída :D 14801 příspěvků 13.04.18 13:54

1. bez problémů
2. jednou týdně též musí dceru budit dříve, není s tím problém
3. letos píšeme omluvenky. Ale už mi bylo učitelkou řečeno, že na krátkodobé (jednodenní) nepotřebuje (měli jsme jich dost), že spíš kdyby to byla delší nemoc (už byla na podzim téměř měsíc a půl v kuse)
4. nestalo se, ale jsem si jistá, že by nebyl problém. Jak psala @Katuskka, už se mi povedlo skončit dřív a tak jsem dítě vyzvedla dokonce i bez předchozího telefonátu (dorazila jsem akorát v době obědu) s omluvou - ale nebyl problém.
5. to si nejsem jistá. Myslím, že obecně asi nepodporují, ale pokud jde o indikaci diety lékařem, možná by se domluvit dalo. Nedokážu posoudit.

Anik
Ukecaná baba ;) 1392 příspěvků 13.04.18 13:55

1. ano, ale jako všechno, nesmí se to přehánět
2. jde o kroužek, takže ano,,,ale asi by ho ani spát nedali, protože u nás děti, které jdou domů dřív, než se vstává, tak ani nespí.
3. nikomu nevadí
4. problém - dítě nahlášené, že jde po O, logicky vůbec nejde spát. Když si v tu dobu manžel vzpomene, že nestíhá, tak by ho spát asi dali, ale budí to už další děti třeba. Lze asi mimořádně, né že si z toho uděláte „pravidlo“.
5. vůbec netuším.

My měli trošku přísnější školku, moc výjimek nebylo, já to ale chápala, kdyby si každý vymýšlel a bylo všechno každou chvilku jinak, tak to by se učitelky z toho za chvíli zbláznili. Taky si myslím, že jsou u vás extrémně vstřícní.

věrasek80
Extra třída :D 10909 příspěvků 13.04.18 13:56

@Pudloslava 1 ANO
2 NEVÍM
3 OMLOUVÁM KDYKOLI POTŘEBUJI
4 NENÍ PROBLÉM ŘEŠILI JSME TAKY
5 ANO

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.18 13:56

1. - 4. ano, vše je na dohodě.
5. předpokládám, že by též bylo možné (v odůvodněném případě)

Katuskka
Závislačka 2744 příspěvků 13.04.18 13:57

@Kakika my taky dopředu nevolame, prostě přijdeme a dítě nám bez problému dají :palec:

tomklaza
Stálice 77 příspěvků 13.04.18 13:58

To co popisuješ u nás ve školce funguje, až na bod 5 to jsme doma/ve školce nikdy neřešili.

Temaho
Kelišová 5230 příspěvků 13.04.18 14:02

Vsechno co popisujes je c nasi skolce normalni :nevim:

M-A
Kecalka 161 příspěvků 13.04.18 14:03

Taky všechno funguje, kromě bodu číslo 5, nemáte takové dite tak nedokážu posoudit aktuálně.

kruel
Kecalka 171 příspěvků 13.04.18 14:03

U nás:
1. ANO
2. ANO
3. NEVÍM, předškoláka nemám, ale co vidím u kamarádek 5-6 letých dětí problém to není.
4. ANO
5. ANO

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 33915 příspěvků 13.04.18 14:13

Tak máme asi úplně normální školku :-) díky, pomohlo mi to v rozhodování.

Billi
Nadpozemská drbna 25784 příspěvků 13.04.18 14:19
  1. Není problém.
  2. Nezkoušeli jsme, ale jednu dobu jsem pro dítě chodila asi o 30 minut později a šlo to. (Máme děti vyzvednout do 12:15 a já chodila ve 12:45)
  3. Předškolák nebyl ve školce měsíc a nikdo to neřešil. Běžně si ho nechávám doma a je to v klidu.
  4. Nikdy jsme nezkoušeli, ale u nás by byl problém se svačinou. Máme externí jídelnu a musí být odhlášená/přih­lášená do 7:00. Kdyby svačinu měl, tak to je v pohodě.
  5. U nás vlastní jídlo jde (dokonce si nosí děti svačiny, když jim nechutná) a některé diety jídelna i vaří. Nevím, jestli i ve školce, ale ve škole ano a je to stejná jídelna.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.18 14:29

Záleží, kdo bude ve vedení a jaké tam budou učitelky. ;) U nás za dřívejšího vedení šlo z těch bodů skoro všechno, asi kromě té stravy, to musel být papír od dr., pak nastoupila nová paní ředitelka a zavedla striktní pravidla. V půl deváté se zamykala školka a přes to nejel vlak. I v době spaní byla branka zamčená a nefungoval čip, který měl každý rok na otevírání dveří.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz gangů ze Švédska: Máte nás za zvířata, budeme se tak chovat!

V noci na úterý se řada švédských měst proměnila téměř ve válečnou zónu.... číst dále >

Vondráčková promluvila o rozchodu s Plekancem: Bylo to překvapení!

Když Tomáš Plekanec před týdnem prostřednictvím sociálních sítí informoval,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama