Musím šestiletého syna do všeho nutit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.18 21:39
Musím syna (6) do všeho nutit

Syn již měl být ve škole (dostal odklad) a opravdu si neumim představit jak by to fungovalo…syn vstane a už když se ma nasnídat tak hrozně knourá že nechce a fuuuj co je to za jídlo…když si má jit čistit zuby to fnuka až se rozbrečí..oblíkání to stejný…když pro něj přijdu do školky vzteka se že nechce domu že jsem přišla brzo…pak jdem domu jsme tam třeba hodku dve..kdy on si nerušeně hraje a pak jdem na kroužek -to je dalsi kolo utrpení protože se musí převleci tak zas knourá, fnuka brečí vzteká se..pak samozřejme vyjdem pozde tak se vzteká že jdem pozdě že to nestihneme…večer knourá že je hnusná večeře a pak že zuby neeee nebude si je čistit! nebude se sprchovat ani se prevlekat do pyžama…není to období…toto trvá už roky a já už nemužu. každý den je boj. mě to vždy tak otráví. večer si s nim v posteli povídám proč to dela proč..že mě to mrzí že mu vše musim říkat 20× a pak musím kříčet a nekdy ho seřežu nakonec. on mi řekne že to dela proto že ja ho zlobim…a když se ho zeptam čím ho zlobim tak mi řekne že FURT PO NEM NECO CHCI…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 11.12.18 21:45

Tak ho nenuť. Třeba na ty kroužky vůbec nemusí, když s tím má takové problémy.

pannda
Kelišová 7081 příspěvků 36 inzerátů 11.12.18 21:47

No tak to je na palici, to věřím …s takovou bude mít problém i v kolektivu..a ty úlohy s ním pak dělat :zed: zajdi k psychologovi, třeba pomůže

Niky2
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 37 inzerátů 11.12.18 21:51

Posledni veta me rozesmala,ale rozumim ti,ze je to vycerpavajici.Taky bych ubrala.Co si treba uz vecer predem rict,ze rano nezapomene na zoubky a bude mit na zidli obleceni do skolky.A ze ma tedy 2 ukoly pred snidani a schvalne,jestli si je bude pamatovat a zvladne je.Udelala bych z toho soutez - za kazde splnene davala razitka.Nebo aby si na papir nakreslil,jak ma vypadat jeho den.Rano treba obrazek - kartacek,obleceni,hrnek s chlebem.A jet podle toho,ze si ma nejdriv jit vycistit zuby,pak oblect,pak najist. To same na odpoledne, vecer. Mel by obrazky,co kdy ma delat.

hanka.br.
Generální žvanilka 20342 příspěvků 11.12.18 21:52

Je dost možné, že bude ve škole úplně jiný až se budeš sama divit. Velmi často to slýcháme od maminek, které se diví, že děti chválíme, když jsou doma úplně nemožné. Je to tím, že paní učitelka má u dítěte autoritu a ani si netroufne na ni zkusit ve škole to, co na maminku doma platí. A taky se před ostatními dětmi stydí se chovat jako miminka. Neházej flintu do obilí. Buď důsledná, moc se s ním nevybavuj a nediskutuj nad věcmi, které jsou dané - zuby, oblíkání, odchod ze školky. Snaž se zůstat v klidu a nekřičet, ale rozhodně žádné dlouhé diskuze nad tím, co chceš, aby udělal. Pokud je to zdravý kluk, prostě zkouší, co si na tobě vymrčí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.18 21:53

@Jar Jar no na kroužky zrovna ne… už jsem taky parkrat řekla OK tak budeš doma…ale po 5min začne vyvádět že MUSÍ JIT NA KROUZEK a že tam chce… ale čistit zuby, oblekat se a do školky prostě musí… nutím ho takto i do jídla a do pití.. každý leto ma upal protože proste sám se nenapije - musim ho nutit a když pak byl někde celý den sám se školkou tak měl pokaždý upal :roll: mám jeste 2letou dcerku a ta všechno dělá sama a bez řečí už ted… :think:

flybe
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 11.12.18 21:55

Já bych ho nechala déle ve školce,já si odpocinula,vynechala kroužek a dělala jinou aktivitu doma?kde je tatínek?ty zuby,oblékání,to bývá asi běžnější..myslim si ze jsi na nej vypruzena a dává ti to takhle sežrat.Vim ze se to tezko radi,ale zacala bych u sebe.Pokud Placam omlouvam se,pouze můj subjektivní pocit a chapu ze delas,co umíš..

Zuzka2012
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 11.12.18 21:55

Tak zkus vynechat to, co neni nutny… Rano chapu, ze musi do skolky. Ale vecer, pokud nechce jist/myt se/cistit zuby, tak ho nech. Vim, ze dlouhodobe to nejde, ale zkus to nechat na nem. Treba kdyz bude mit hlad a mel by jit spat bez myti, rozmysli si to. Nebo si rozhodne sam, kdy bude chtit jist, myt se …

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.18 21:56

@Niky2 @Niky2 ahoj Niky-ty obrázky máme…všechny tyhle zlepšováky fungují tak jednou, dvakrát.. pak už je to NUDA a duvod opět se nechat přemlouvat k uplně všemu… už me napadlo jestli snad nema nakou depresi nebo co to je…nejradsi by nedělal nic jen si celý den hral v pyžamu a pak šel zas rovnou spát.

Niky2
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 37 inzerátů 11.12.18 22:00

Aha,tak to jo.Napadlo me,jestli by na nej prave neslo aplikovat tyhle vychytavky.Co o vikendu udelat den podle nej,jestli by byl spokojeny (hrani v pyzamu) s tim,ze ale bezne ritualy typu zuby,jidlo atd bude dodrzovat.Nemotivovalo by ho to?Ve skolce je taky takovy?

hanka.br.
Generální žvanilka 20342 příspěvků 11.12.18 22:01
@Zuzka2012 píše:
Tak zkus vynechat to, co neni nutny… Rano chapu, ze musi do skolky. Ale vecer, pokud nechce jist/myt se/cistit zuby, tak ho nech. Vim, ze dlouhodobe to nejde, ale zkus to nechat na nem. Treba kdyz bude mit hlad a mel by jit spat bez myti, rozmysli si to. Nebo si rozhodne sam, kdy bude chtit jist, myt se …

Tak to bych tedy fakt nedoporučovala. Rozhodně ne před začátkem školní docházky. Bude se pak rozhodovat o tom, jestli se mu do školy chce nebo ne? Nebo mu pak zakladatelka začne najednou vysvětlovat, které povinnosti musí a které ne?

sediza
Závislačka 2730 příspěvků 11.12.18 22:02

Nikdo vás tady nezdiagnostikuje, jestli ho dobře nebo špatně vychováváte. A co na to otec? Ja bych synovi řekla, ze je mu už 6, je velký a už ho nebudu poučovat. Je to teď JEHO ZOPODPOVĚDNOST. Neoblíkne se? Kroužek nebude. Atd. Já jsem neco podobného zažila…a tam chyběl otec a důslednost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.18 22:02

@hanka.br. ahoj už jsi mi někde jinde přispívala ty učíš na ZS ?? :-) nebo MS ?? fakt jsem vyčerpana..každe rano vstanu s tím že ten minulý den je zapomenut a DNES ZACNEME ZNOVA A HEZKY…a v 7.45 už odcházíme oba jak po boji… dnes to bylo 3× … jeden čas jsme dělali všechno na čas …že měl hodiny digitálky a řeklo se 7.30 zuby 7.40 oblekani 7.45 odchod …asi to zase zavedu docela to fungovalo akorat me prislo že to měl jak obsesi pak…že když jsem pak přislado školky místo 15.15 až 15.20 tak byl velký problem!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.18 22:04

@sediza otec není doma 90 % času. syn ho bere jako nekoho kdo si s nim obcas popovídá ale jinak 100% je na mě. Otec ho jeste nikdy do školky nevypravoval ani mu nedával jídlo ani ho neoblíkal. takže vícemene jsem na nej sama.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.18 22:06

@Niky2 ve školce funguje a snaží se…je souteživý chce být první ve všem.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama