Může letět novorozenec?

35
12.6.13 10:17

muze letet novorozenec ?

Dobrý den chci se zeptat jestli může novorozenec do letadla? Příští měsíc chceme ject na dovču :-O cesta letadlem bude trvat 1,20 min, co myslíte :think: Předem děkuji za vaše rady :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
318
12.6.13 10:20

@niki13 já myslím že letět může ale bojím se aby se mu nedělalo špatně a nezvracel :!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26632
12.6.13 10:20

Co je novorozenec? Ja myslim, ze po sestinedeli, ne li tydnu uz letet smi, teda zalezi na podminkach prepravce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2429
12.6.13 10:22

@niki13 no manželka mojeho kamaráda taky přiletěla porodit do česka a po porodu letěla i s malou zase domů do Afriky..takže asi může :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7662
12.6.13 10:23
@niki13 píše:
Dobrý den chci se zeptat jestli může novorozenec do letadla? Příští měsíc chceme ject na dovču :-O cesta letadlem bude trvat 1,20 min, co myslíte :think: Předem děkuji za vaše rady :kytka:

Myslím, že jo. Zeptala bych se pediatra a pro jistotu se ujistila na aerolinkách, že s tím nemají problém.
(Ale pokud ta cesta bude trvat skutečně jen 72 vteřin, tak by s tím nemělo mít problém ani to dítě. :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4933
12.6.13 10:24

Já teda myslím že letět s novorozencem je tak trošku nezodpovědnost. Miminka nemají ještě uzrálé rovnovážné ústrojí takže to pro ně musí být opravdu zážitek to převýšení…
Kam chcete letět?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31692
12.6.13 10:27

Letět smí, do letadla ho vezmou, ale já ač jsme hodně velkem blázen, tak s novorozencem bych na dovolenou rozhodně neletěla. NOvorozenec si potřebuje utvořit nějaký aspoň trochu režim, poznat domov..s dítětem do 3m bych na dovolenou nejela..ale jen můj názor ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
12.6.13 10:27

Radši bych se nejradši zeptala doktora. Ten ti určitě pordí. Kam letíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857
12.6.13 10:31
@pikola píše:
Co je novorozenec? Ja myslim, ze po sestinedeli, ne li tydnu uz letet smi, teda zalezi na podminkach prepravce.

No pokud si dobře pamatuju, novorozenec je mimino do 6ti týdnů věku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731

Novorozenec? Jak staré dítě? Já bych se teda bála - spíš o sebe, miminu je to celkem jedno, hlavně že je máma a prsa (flaška) někde blízko. Bála bych se spíš o sebe - jestli už budu v kondici. Co kojení - taková rozjížděcí se a neustálená laktace.. No a upřímně si to nedovedu moc představit - vedro, dítě kde? Na písku pod slunečníkem? V kočárku? Kam teda vůbec chcete? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4933

@slavuska1 taky si myslím že to není pro to miminko nic dobrého. Už takhle se narodí do neznáma a musí se adaptovat, no a nejdenou se ocitne v jiném klimatu, prostředí… :nevim: :nevim: navíc bych teda z dovolený neměla ani nic já sama, být tam s takhle malým miminem.

Ale jak píše @slavuska1 je to jen muj názor. no ikdyž známý pediatr z motola má na maminy které lítají takhle brzo s dětmi na dovolenou svůj dosti osobitý názor…není totiž problém jen v samotném letu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1520
12.6.13 10:32

To je zase nějaká provokace, ne? Jsem opravdu ještě neslyšela, že by někdo letěl s novorozencem na dovolenou! 8o Zakázat ti to asi nikdo nemůže, ale připadá mi to jako fakt úlet a strašná nezodpovědnost!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857

Jo jinak dovolenou s novorozencem si určitě naprosto užijete ;) :pankac: já nesnáším návštěvy u tchýně, kde nejsem ‚doma‘ a to jsem nucena si tam max nakojit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31692
@Seizdra píše:
No pokud si dobře pamatuju, novorozenec je mimino do 6ti týdnů věku…

novorozenec je oficiálně do 4 týdnů věku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29701
12.6.13 10:34

Novorozenec je dite do 28 dni, tj. 4 tydny. Zalezi na prepravci, co ma v podminkach.
Takhle stary dite rezim nema, do tech tri mesicu ho ani moc nepotrebuje :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat