Kde vozit dítě v autě?

620
7.6.13 10:30

Kde vozit dítě v autě?

Ahoj holky.. Mam takový dotaz, nebo spíš prosbu o názor, kde si myslíte, že je bezpečnější a lepší vozit miminko v autě? na konci června se nám má narodit chlapeček, tak musíme s našim autem sjet do servisu, aby nám vypli airbagy, já chtěla aby malej jezdil vepředu semnou když s nim pojedu sama, přítel zase tvrdí, že je lepší a bezpečnější ho vozit vzadu za spolujezdcem, že vedle řidiče se tomu říká sedadlo smrti, protože když je čelní náraz, i boční náraz, tak to schytá z té strany tak jako tak, kdežto vzadu mu hrozí jen boční náraz, nechci nic přivolávat, ale člověk tak musí v dnešní době přemýšlet, ale zase já jsem na něj chtěla vidět když s nim pojedu sama, jeslti se nedusí a tak.. Holky kde vozíte Vaše poklady?
Děkuju za odpovědi a přeji hezký den ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
MartickaNela
7.6.13 10:32

Když jede přítel sám s malou, což se stává málokdy, má ji vepředu, jinak je vzadu a sedím tam s ní já :)

• Citovat
  • Nahlásit
4466
7.6.13 10:32

Podle mne, je to vzadu za spolujezdcem. Je možné si pořídit zrcátko, abys na díťo viděla ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
7.6.13 10:33

Kluka vozím odmala vzadu za spolujezdcem. Přesně z toho důvodu, že spolujezdcovo sedadlo je sedadlo smrti. problém s tím nikdy nebyl, mladý mi vždy hned usnul. Ale zase pokud budeš mít neklidné dítko, nezbyde Ti nic jiného, než si ho dát vedle sebe, ať můžeš zakročit i za jízdy ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mišuna
7.6.13 10:34

Vzadu za spolujezdcem.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
976
7.6.13 10:35

Ahoj. Jak pojedu sama, bude ve predu, abych na ni videla. Kdyz pojedeme s muzem, budem sedet obe v zadu. Aspon prvnich par mesicu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620

@Žirafátko zrcátko mě taky napadlo, protože kamarádce se stalo, že když zastavila, malá byla vzadu a byla hodně modrá, ale naštěstí, jí zabouchala na zádíčka a nadechla se, ani se nazačala kuckat v tom autě, že by třeba zastavila prostě nic.. nejradši bych s nim sama vůbec nejezdila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672

Ahoj. Já neřídím, ale holky vozíme jedině vzadu. Teď starší za spolujezdcem, mladší za řidičem. Důvod je ten, že starší si umí sama odepnout pás a na náš pokyn sama vystupuje z auta, tak aby to bylo blíz k chodníku. Mladší zatím vyndáváme ze sedačky my, tak si ten střed silnice víc ohlídáme. Když jsme měli jen starší dceru, jezdila za spolujezdcem, aby k ní byl lepší přístup (přeci jen to chvíli trvá, tak abychom stáli na chodníku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8598
7.6.13 10:36

@Andrej91 Ahojky, za mě takto - Je mnohem bezpečnější mít dítě vepředu, protože pokud nespí, stejně se na něj budeš otáček, ono bude chtít vidět na tebe a ty na něj. Bude mimčo klidnější, když tě uvidí vedle sebe, nebude plakat v neznámém prostředí a ty na něj uvidíš, budeš se moct kdykoliv přesvědčit, že je v pořádku…Když bude vtzadu, bude čelem vzad, koukat do sedadla, neuvidíš na ně, j, budeš se na něj točit a to je nebezpečn¨é opravdu dost, sama jsem takhle mámlem sjela do škarpy 2× :zed: :zed: Když pojedeš sama, měj miminko vpředu, bdete klidnější oba dva..když se stane velká nehoda, je Bohužel téměř zcela jedno, kde mimčo bude, nebezpečné to je stejně :roll: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51140
7.6.13 10:37

Většinou jsme vozili na předním sedadle. Bylo to pro mě pohodlnější. Navíc na zadní sedačku se nám autosedačka špatně dávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25866
7.6.13 10:38

My ho máme vzadu za spolujezdcem, zrcátko jsem si koupila a stejně moc nepoužila. Když jsem s ním jezdila sama, tak jsem třeba často stavěla a chodila se na něj koukat. Až se nám narodí druhé, bude za spolujezdcem mimčo a za řidičem starší :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
7.6.13 10:39

Od narození jsme vozili syna vzadu za spolujezdcem. Dostali jsme od kamarádů ty speciální zrcátka, abychom na něj viděli z místa od řidiče a jsem klidná. Když jedeme oba, sedí jeden vzadu.
Pokud bys měla dítě vedel sebe na místě spolujezdce a něco se mu dělo, tak akorát přestaneš uvažovat jako řidič a může se Ti stát nehoda pravděpodobněji, protože budeš sledovat víc dítě vedle sebe, než provoz na silnici před sebou :nevim: Vzadu je to pro dítě dle mě opravdu bezpečnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3838
7.6.13 10:41

Tak dát děcko dopředu by mě teda nenapadlo… vždycky vzadu za spolujezdcem. je to bezpečnější a pro tebe jako řidiče míň rozptylující.
když byl syn ve vajíčku, tak měl na opěrce to zrcátko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1494
7.6.13 10:41

Obě děti, když byli ve vajíčku, jsem vozila vedle sebe. Do vajíčka na zadním sedadle je blbě vidět i s tím spešl zrcátkem a rozhodně se nedá registrovat všechno tak snadno jako na předním sedadle. S další autosedačkou se přestěhovali na zadní sedadla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
7.6.13 10:44

@Kalla1412 To zní jako opravu rozumný názor z vlastních zkušeností, právě znam zkušenost kamarádka jak jsem tady psala, že její holčička, byla celá modrá když zastavila, dusila se ani nemohla odkašlat jak byla maličká, tak jí pak poklepala na zádíčkách a naštěstí dobrý, ale je lepší předcházet takovym věcem, bylo to jejich štěstí, že zastavila takhle brzy, nechci ani domyslet, kdyby jela dál.. Samozdřejmě když to pujde tak s malym pojedu třeba trolejbusem, jezdí až k nám do vesnice, protože jsem hned u města, ale to jen když bude pěkné počasí a bude se nám jízdní řád krýt s hodinou kdy máme jít k doktoru, a hlavně už od chvíle kdy jsem zjistila že budeme mít miminko, jezdíme oba jinak, opatrněji, člověku se najednou změní hodnoty a je lepší někam zajet o chvilku později, než být dříve na hřbitově, ale to zabíham do extrémů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat