Muže manžel jít na OČR

29.3.21 16:50

Muže manžel jit na OČR

Dobrý den, jsem na rodicaku s 2 letou dcerou a starší 5 lety syn je z důvodu uzavření školky také doma, muže si manžel si vzít na nej osetrovak? Abych se z toho doma už nezblaznila 🤣 děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2419
29.3.21 17:01

Ony jsou děti nebo ty nějak nemocné, postižené…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75834
29.3.21 17:06

@AmilaBlazejova Ano, může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
29.3.21 17:16
@AmilaBlazejova píše:
Dobrý den, jsem na rodicaku s 2 letou dcerou a starší 5 lety syn je z důvodu uzavření školky také doma, muže si manžel si vzít na nej osetrovak? Abych se z toho doma už nezblaznila 🤣 děkuji za odpověď.

Může, a klidně i jen na pár dnů v týdnu, může to i střídat s prací, pokud by bylo třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1252
29.3.21 17:31

Může, ale já bych jako zaměstnavatel fakt byla nadšená, kdybych věděla, že má chlap ženskou doma na mateřský :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
29.3.21 18:04

Nejzajímavější je, že rodič, který hledá všemožné důvody se nejvíce strašně diví, že je následně v práci nepříliš populární ba přímo nežádoucí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16285
29.3.21 18:07
@AmilaBlazejova píše:

Může.

A pokud to udělá, doporučuji, aby si rovnou začal také hledat novou práci… protože je-li jeho zaměstnavatel jen trochu při smyslech, pak využije první příležitosti k tomu, aby se takového zaměstnance zbavil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8007
29.3.21 18:15

Já nebudu komentovat, jestli je to vhodné nebo ne, ale může.. U nás v práci jednu dobu by to bylo i vítané, protože bylo málo práce, a požadovali po nás, kdo může a má možnost si řešit zdravotní věci, tak marodit, a nebo ošetřovačku..
Tak sami víte jak to má, takže hodnotit nebudu.. Já sama jsem napsala v jedné diskusi, že se hnát nebudu, a málem pár užitelkám to utrhlo žíly, že se nehrnu to práce a to jsem si terpve chtěla zažádat o ošetřovné nebyla jsem měsíce už doma..Ted doma musí být s prvnáčkem, ale i tak to byl problém. :)
Na druhou stranu je pravda, pokud je práce dost, a nebo běný púrovoz, že to působí divně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1415
29.3.21 20:21
@AmilaBlazejova píše:

V čem je problém zvládnout sama dvě už celkem odrostlejší děti, které ještě nemusí absolvovat on-line výuku?
Věřím, že si děláš srandu a provokuješ :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9436
29.3.21 20:23
@prokr píše:
V čem je problém zvládnout sama dvě už celkem odrostlejší děti, které ještě nemusí absolvovat on-line výuku?
Věřím, že si děláš srandu a provokuješ :mrgreen:.

Buď si dělá srandu, nebo je úplně neschopná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75834
29.3.21 20:25
@prokr píše:
Věřím, že si děláš srandu a provokuješ :mrgreen:.

Hele a co vzít jako fakt, že jsou lidi, kteří to třeba nezvládají. Já taky třeba nechápu, že někdo může trpět úzkostmi a mít problém s pro ostatní normálními věcmi a přesto takoví lidé jsou, tak to beru to jako fakt, i když je to pro mě nepředstavitelné. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1415
29.3.21 20:40
@j.a.n.i1 píše:
Hele a co vzít jako fakt, že jsou lidi, kteří to třeba nezvládají. Já taky třeba nechápu, že někdo může trpět úzkostmi a mít problém s pro ostatní normálními věcmi a přesto takoví lidé jsou, tak to beru to jako fakt, i když je to pro mě nepředstavitelné. :nevim:

Ano… já samozřejmně chápu, když někdo cokoliv nezvládá ze zdravotních důvodů a to včetně těch psychiatrických.
Nic takového ale zakladatelka neuvádí.
Na základě informací, které zakladatelka poskytuje, to těžko lze vyhodnotit jinak než že je líná a neschopná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75834
29.3.21 20:43

@prokr A ona je snad povinna nám sem dávat svou zdravotní kartu, když se ptá, zda partner může na OČR :think: Ono tedy něco takového úvadět na netu svědčí akorát o hlouposti dotyčného, takže je i hloupé očekávat, že to někdo bude dělat, ono přece jen duševní choroby jsou stále tak trochu tabu na rozdíl od toho, když si třeba zlomím nohu, i když i to by mi přišlo zbytečné k tomuto dotazu uvádět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1415
29.3.21 21:04
@j.a.n.i1 píše:
@prokr A ona je snad povinna nám sem dávat svou zdravotní kartu, když se ptá, zda partner může na OČR :think: Ono tedy něco takového úvadět na netu svědčí akorát o hlouposti dotyčného, takže je i hloupé očekávat, že to někdo bude dělat, ono přece jen duševní choroby jsou stále tak trochu tabu na rozdíl od toho, když si třeba zlomím nohu, i když i to by mi přišlo zbytečné k tomuto dotazu uvádět.

Tak určitě nemá žádnou povinnost sem uvádět cokoliv. To je jenom na jejím uvážení.
Ale od informací, které poskytne se potom odvíjí kvalita rad, které tady dostane. Pokud má dvě zdravé děti ve věku 5 a 2 roky, ona sama je zdravá a přitom neschopná se o ně postarat, tak ano partner si může vzít OČR.
Musí ovšem počítat s tím, že pokud je jeho zaměstnavatel s jeho rodinnou situací obeznámen, dlouho jeho zaměstnancem býti nemusí.
A to by bylo fajn, kdyby si zakladatelka uvědomila. A k tomu by mohla přispět tato diskuze. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3104
30.3.21 15:15

Muž si OČR vzít může, ale morálně je to teda nechutný a tohle zneužívání by se mělo zakázat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat